Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Digimon


  • Please log in to reply
322 replies to this topic

#301 maarinos

maarinos

    Anime Freak

  • Members
  • 311 posts

Posted 16 March 2016 - 07:08

@Mr. Brightside

Της 1ης ταινία ναι, έχει στην 2η που μάχονται??

Spoiler:


#302 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 16 March 2016 - 08:45

Έφυγε και η δεύτερη ταινία.

Spoiler:


a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#303 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 16 March 2016 - 16:16

Διαφωνώ για τις μάχη, Guns. Πιστεύω ότι η συγκεκριμένη ήταν απλώς εξαιρετική.

 

Spoiler:

 

Γενικά, βρήκα ποιο είναι το παράπονό μου από την σειρά. Φαίνεται ότι έχουν φτιάξει μια πάρα πολύ καλή και περίπλοκη πλοκή, αλλα αντιμετωπίζουν όλη αυτή την πλοκή απλώς σαν το backdrop του slice of life κομματιού της σειράς, αντί για το αντίθετο. Καλή η ανάπτυξη χαρακτήρων, χάρηκα πολύ που η δεύτερη ταινία είχε να κάνει με τον Jo και την Mimi, δύο αδικημένους γενικά χαρακτήρες, αλλά κάποια πράγματα, όπως η όλη φάση με τα λουτρά, θα μπορούσαν να έχουν μείνει στην απ'έξω και δεν θα είχαμε χάσει τίποτα. Έλπίζω να διορθωθεί αυτό, γιατί όταν εμφανίζεται κοτζάμ Ken στην emperor μορφή του, αλλά εμφανίζεται μόνο καμιά φορά στο background κοντά στο τέλος και λειτουργεί απλώς σαν ο καταλύτης για την τελική μάχη και τίποτα παραπάνω, τότε πιστεύω ότι κάτι γίνεται λάθος.



#304 ge0__

ge0__

    Starting...

  • Members
  • 28 posts

Posted 16 March 2016 - 22:55

δεν ξέρω αν το προσέξατε...

https://www.youtube.com/watch?v=h6eEkJ5_3Hc


Edited by ge0__, 16 March 2016 - 22:55.


#305 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 18 March 2016 - 19:37

Διαφωνώ για το pace και τη μάχη και βρήκα τις mega εξελίξεις anti-climatic (τουλάχιστον αν γίνονταν απευθείας mega θα το έσωζε)

Πάντως η δεύτερη ταινία ήταν καλύτερη από την πρώτη. Διόρθωσαν και μερικά πράγματα, όπως οι εξελίξεις, ελπίζω να συνεχίσουν να βελτιώνονται στις επόμενες!

Το καλύτερο πράγμα είναι το remade OST. Απολαυστικό.



#306 Linna

Linna

    Starting...

  • Members
  • 16 posts

Posted 08 April 2016 - 12:11

http://www.animenewsnetwork.com/news/2016-04-08/digimon-theme-song-singer-kouji-wada-passes-away/.100820

 

R.I.P. τραγουδησε ενα απο τα αγαπημενα μου openings!



#307 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 09 April 2016 - 15:46

rip..


Edited by Six Winged Angel, 09 April 2016 - 15:46.


#308 maarinos

maarinos

    Anime Freak

  • Members
  • 311 posts

Posted 09 September 2016 - 05:59

Youtube Video



#309 ge0__

ge0__

    Starting...

  • Members
  • 28 posts

Posted 09 September 2016 - 09:07

metal greymon βλέπω και τρελαίνομαι...άντε να δούμε...



#310 maarinos

maarinos

    Anime Freak

  • Members
  • 311 posts

Posted 25 September 2016 - 08:27

Τέλος και η 3η ταινία (9-13 επεισόδια).

Sōshitsu (Loss) 25 Φεβρουαρίου 2017.



#311 maarinos

maarinos

    Anime Freak

  • Members
  • 311 posts

Posted 23 January 2017 - 16:32

Youtube Video


Edited by maarinos, 23 January 2017 - 16:32.


#312 ge0__

ge0__

    Starting...

  • Members
  • 28 posts

Posted 26 January 2017 - 14:49

για να δούμε τι ψάρια θα πιάσει η 4η ταινία γτ η 3η ήταν απογοήτευση...



#313 Super Sayan Girl

Super Sayan Girl

    Sesshomaru~sama

  • Members
  • 108 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 27 February 2017 - 03:41

Μολις ειδα την 4η ταινια. Θελω να πω καποια πραγματα για το digimon tri μεχρι στιγμης:
 
Η αληθεια ειναι οτι μεχρι και την 3η ταινια το tri με ειχε αφησει τελειως αδιαφορη, σε σημειο που να μην θυμαμαι σχεδον καθολου τα θετικα και αρνητικα που ειχε, παρα μονο την κεντρικη υποθεση. 
Τωρα αυτη η 4η ταινια μου αρεσε περισσοτερο απο ολες αλλα ειχε τοσα προβληματα που μονο καλη ταινια δεν μπορεις να την πεις. 
 
Στα θετικα:
 
Αρχικα μου αρεσε που η ιστορια διαδραματιστηκε στο ψηφιακο κοσμο. Το προτιμω απο το να εχουμε background την πολη οπως στις πρωτες 3 ταινιες.
 
Μου αρεσε που οταν χωριστηκαν τα παιδια ο Takeru βρεθηκε στο χωριο με τα αυγα digimon. Ηταν ενα απο τα αγαπημενα μου επεισοδια απο οταν ημουν μικρη.
 
Επισης στην εισαγωγη αυτος που μιλαγε ανεφερε οτι το σκοταδι σαλπαρει βορεια για να γινει νερο. Ελπιζω αυτο να σημαινει οτι στις επομενες ταινιες θα μας ξαναδειξει τον dark ocean.
 
Παμε τωρα στα αρνητικα:
Δεν θα σχολιασω οτι εκαναν τον Gennai παρολιγο παιδεραστη-βιαστη, αυτο ηταν λεπτομερεια για να κανουν την υποθεση πιο "dark" και καλα. Αν και το ευχαριστηθηκα εκει που του την επεσαν ολα τα digimon. Στο σημειο ομως που digimon επιπεδου gabumon μπορουν να ριξουν κατω τους dark masters ε οκ ειναι γελοιο. 
 
Επισης τα digimon εξελιχθηκαν λιγακι γρηγορα. Υποτιθεται οτι εγινε επανεκκινηση και ξεχασαν ποιοι ειναι. Να υποθεσω οτι με την επανεκκινηση δεν χαθηκαν τα στοιχεια που ειχαν μεσα τους και μπορουσαν να εξελιχθουν οποτε θελουν; Ισως το σκεφτομαι παρα πολυ.
 
Γενικα οσο εβλεπα την ταινια σκεφτομουν " μου αρεσει αλλα δεν βγαζει κανενα νοημα". Τωρα που το σκεφτομαι η πλοκη ειναι σαν να απευθυνεται σε παιδακια δημοτικου, καλη ωρα οπως εμεις οταν το πρωτο ειδαμε. Το θεμα ομως ειναι οτι πλεον εχουμε μεγαλωσει και εγω προσωπικα θελω κατι παραπανω. 

Edited by Super Sayan Girl, 27 February 2017 - 03:42.

TMWsBT7.png        


#314 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 28 February 2017 - 22:16

Δεν γίνεται να συμφωνήσω περισσότερο με το από πάνω ποστ.

Spoiler:

 

 


a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#315 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 01 March 2017 - 05:26

Δεν γίνεται να συμφωνήσω περισσότερο με το από πάνω ποστ.

Spoiler:

 

Spoiler:

Edited by Osama Bin Laden, 01 March 2017 - 09:20.