Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Digimon


  • Please log in to reply
322 replies to this topic

#1 xXMiss_HyuugaXx

xXMiss_HyuugaXx

    Starting...

  • Members
  • 30 posts

Posted 23 July 2006 - 20:58

Einai ena apo ta korufaia anime pou exw dei pote!!!Mou aresan para polu (idiaitera Angemon and Angewomon).To evlepa kai trelenomoun milame!!!Ean exete dei to anime,poio digimon sas arese perissotero?(epeidh anrwtiemai kai den exw vgalei akrh akoma,to digimon angemon einai arseniko h 8hluko?). :hehe:
Hyuuga Nei a ever!!!Posted Image

#2 Creteus

Creteus

    Jörmungandr

  • Members
  • 652 posts

Posted 23 July 2006 - 21:06

Ωραίο anime αλλά δεν θα το χαρακτήριζα κορυφαίο. Είχα πορωθεί και εγώ όταν τα έδειχνε στο Star και στο Alter, την πρώτη Season την είδα ολόκρηρη πολλά eps από την δεύτερη αλλά από τις επόμενες πολύ λίγα. Από όσα Digimon θυμαμαι αυτά που μου άρεσαν περισσότερο είναι δύο ο Skull Greimon και ο Black War Greimon.

Πάντως αν κάποιος έχει τις σειρές πρέπει να κάνει οπωσδίποτε μαι αλυσίδα.

P.S. ένα πράγμα που θυμάμαι πολύ καλά ήταν το Opening της πρώτης Season και ήταν γ@μ@τω(ως εκ θαύματως το Opening δεν είχε μεταφραστεί και ήτνα το Ιαπωνικό)

#3 Epinephrine

Epinephrine

    HMMY

  • Members
  • 442 posts

Posted 23 July 2006 - 21:54

Οντως αν την εχει καποιος ας την διακηνησει να θυμηθω το 1ο μου ανιμε (που ειδα στην TV) . κατι ακουσα κ για νεο κυκλο!
Cuz I'm praying for rain / And I'm praying for tidal waves /I wanna see the ground give
way.

I wanna watch it all go down. / Mom please flush it all away. /I wanna see it go right in and down.

I wanna watch it go right in. /Watch you flush it all away.

#4 Dr.ApE

Dr.ApE

    SufferGenius

  • Members
  • 119 posts

Posted 14 August 2006 - 15:36

Επειδή έβλεπα την σειρά digimon και μου άρεσε πάρα πολύ μήπως μπορεί κάποιος να μου πεί που μπορώ να βρώ ή να κάνω download τα επεισόδια ? :question:

Υ.Σ. Πείτε την άποψη σας για την σειρά Digimon ;)

#5 Naruto-sailor

Naruto-sailor

    Anime Newbie

  • Members
  • 34 posts

Posted 21 November 2006 - 16:22

παιδια τα digimon δεν μου αρεσαν και πολυ:hypocrite:

#6 Nehelenia

Nehelenia

    Queen Nehelenia

  • Members
  • 674 posts

Posted 21 November 2006 - 16:33

Επειδή έβλεπα την σειρά digimon και μου άρεσε πάρα πολύ μήπως μπορεί κάποιος να μου πεί που μπορώ να βρώ ή να κάνω download τα επεισόδια ? :question:

Υ.Σ. επείσης θέλω πολυ τα επεισόδια για την συλλογή μου ;)

Πιστεύω πως σε κάποιεσ αλυσίδες υπαρχουν και τα digimon μεσα για ψαχτο λιγο :)

Posted Image


#7 KageHitsu

KageHitsu

    Kage

  • Members
  • 630 posts

Posted 25 November 2006 - 21:03

φιλε για την πιο καινουργια season dl from here http://baka-updates.com/search.php. baka -updates σου προτεινω το WtW fansub
I put up my headphones and listen to the deftones

#8 Whitelighter

Whitelighter

    WHT Apricorn

  • Members
  • 668 posts

Posted 25 November 2006 - 22:17

Digimon rule wildly, guyZ!
Δυστυχώς, οι καλύτερες seasons, η 1 και η 2, δεν υπάρχουν subbed : .
Οι Tamers, Frontier και Savers πρέπει να υπάρχουν από WithTheWill και WolfPack Productions.
Google them.

Posted Image

«Ίσως ο Megatron να 'κανε τελικά το λάθος που θα με κάνει αρχηγό των Decepticons!»


#9 trynksssj2

trynksssj2

    Anime Elite

  • Retired Staff
  • 1,368 posts

Posted 26 November 2006 - 09:36

Λοιπόν, την season 01 την κάνουν sub οι WPP (WolfPack Productions) και μέχρι τώρα έχουν βγάλει μέχρι το επεισόδιο 7. Την season 02 την κάνουν sub και οι WPP και οι DATS. Οι WPP εχουν βγάλει μέχρι το επεισόδιο 14 ενώ οι DATS άρχισαν τώρα και έχουν βγάλει μόνο το πρώτο. Τα Tamers τα κάνουν πάλι και οι WPP και οι DATS. Οι WPP έχουν βγάλει μέχρι το έκτο επεισόδιο ενώ οι DATS μόνο τα δύο πρώτα. Τα Frontiers τα έχουν κάνει ολόκληρα sub οι WPP. Και από Savers μέχρι το 15 κατέβασε από τους WtW (With the Will). Από 16 μέχρι 21 κατέβασε από τους DK (Digimon Kimitsu). Το 22 και το 23 από τους LD (LadyKitsune). Από εκεί και μετά δεν έχει γίνει ακόμη άλλο episode subbed, αλλά αυτά τα τρία groups διαλύθηκαν και την δουλειά συνεχίζουν τώρα οι DATS. Οπότε από 24 και μετά κατέβασε από εκεί. Τα προηγούμενα σε torrent δύσκολα θα τα βρεις αφού τα groups δεν υπάρχουν πια. Οπότε κατέβασέ τα από εδώ: http://digitalcoming.di.funpic.org/index.php?topic=15.new;boardseen#new

#10 KageHitsu

KageHitsu

    Kage

  • Members
  • 630 posts

Posted 26 November 2006 - 18:55

Α ρε Γιωργο με σωσες φιλε sankyoo
I put up my headphones and listen to the deftones

#11 Kresto

Kresto

    Σαρδέλα

  • Members
  • 301 posts

Posted 27 November 2006 - 19:51

NICE!!! :thumbsup Ευχάριστα θα το έβλεπα..

#12 Housem@ster

Housem@ster

    Anime Amateur

  • Members
  • 102 posts

Posted 27 November 2006 - 20:35

Πολύ ωραία σειρά! Ειδικά η πρώτη season είναι όλα τα λεφτά!
Trynksssj2 thanks for the links!:thumbsup:

#13 Kuso Kenshi

Kuso Kenshi

    Anime Fan

  • Members
  • 218 posts

Posted 28 November 2006 - 00:28

Δυστυχώς έχει πάρα, μα πάρα πολύ, καιρό να βγάλουν επεισόδιο από season 1 ή 2 οι WPP... Το έχουν στα joint projects με τους 3guys... δεν ξέρω κατά πόσο έχουν σκοπό να συνεχίσουν...
"Mind like water is a visual metaphor for a state of
being. Choice is a function of awareness, awareness comes
as a function of meditation. Observe things from a place
of non-reaction, which does not mean detachment, but means
not attached to an outcome. Knowing others is intelligent.
Knowing yourself is enlightened. Conquering others takes force.
Conquering yourself is true strength. Knowing what is enough is
wealth. Forging ahead shows inner resolve."
Posted Image

#14 Kenshiro

Kenshiro

    Anime Newbie

  • Members
  • 43 posts

Posted 30 November 2006 - 23:55

Πολύ ωραία σειρά και πορωτική αν και προτιμώ Pokemon!:P

#15 Kuso Kenshi

Kuso Kenshi

    Anime Fan

  • Members
  • 218 posts

Posted 29 December 2006 - 10:58

Δυστυχώς έχει πάρα, μα πάρα πολύ, καιρό να βγάλουν επεισόδιο από season 1 ή 2 οι WPP... Το έχουν στα joint projects με τους 3guys... δεν ξέρω κατά πόσο έχουν σκοπό να συνεχίσουν...



Δεν ξέρω αν το παρατηρήσατε, αλλά οι WPP με τους 3G ξανάρχισαν να υποτιτλίζουν τα Digimon Adventure και Digimon Adventure 02!:clap:

:respect::respect::respect::respect::respect:

:head:
"Mind like water is a visual metaphor for a state of
being. Choice is a function of awareness, awareness comes
as a function of meditation. Observe things from a place
of non-reaction, which does not mean detachment, but means
not attached to an outcome. Knowing others is intelligent.
Knowing yourself is enlightened. Conquering others takes force.
Conquering yourself is true strength. Knowing what is enough is
wealth. Forging ahead shows inner resolve."
Posted Image