Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Monster Hunter


  • Please log in to reply
143 replies to this topic

#16 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 13 September 2011 - 13:30

It's official, το Monhun 4 θα είναι στο 3DS (οχι, δε μιλάω για το TriG)

Youtube Video


απ'ότι φαίνεται το πανε για δυναμικότερες μάχες.

LfNX0dh.png


#17 Terraplant

Terraplant

    Anime Newbie

  • Members
  • 54 posts
  • LocationΜεταξύ Θεσσαλονίκης και Equestria.

Posted 13 September 2011 - 15:05

HOLY DUNG!

EDIT: ΔΥΟ ΜΗ GAMES??????

Youtube Video

Youtube Video


EDIT 2: Καλό φαίνεται και το ΜΗ4,αλλά μοιάζει πολύ με το God of War.

Edited by Terraplant, 13 September 2011 - 21:16.


#18 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 27 October 2011 - 10:20

Παραλιγο να σκοτωσω τη βλαμμενη τη Rathian με τα αγαπημενα μου Snow Venom... Αλλα εκει που κουτσαινε και παραπατουσε , κανει ενα ωραιο backflip και ενα ωραιο charge στη σειρα.....

v4kFmx.png


#19 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 27 October 2011 - 12:44

Παραλιγο να σκοτωσω τη βλαμμενη τη Rathian με τα αγαπημενα μου Snow Venom... Αλλα εκει που κουτσαινε και παραπατουσε , κανει ενα ωραιο backflip και ενα ωραιο charge στη σειρα.....


Σοβαρά γιατί συνεχίζεις να πηγαίνεις με random όπλα;Βρες κάτι σε dragon ή thunder, πάρε flash bombs και βάρα στο κεφάλι.Όχι να κολλάμε και σε Rathian! :P

#20 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 27 October 2011 - 13:05

Σοβαρά γιατί συνεχίζεις να πηγαίνεις με random όπλα;Βρες κάτι σε dragon ή thunder, πάρε flash bombs και βάρα στο κεφάλι.Όχι να κολλάμε και σε Rathian! :P


Ελα σε παρακαλω που θα πεις τα Snow Venom μου random οπλα :redcard2:
Και δεν κόλλησα στο ράθιαν απλα μου σπάει τα νευρα και θελω να το σκοτω΄σω στα guild quests.
Ετοιμαζω eager cleaver τωρα :sigh2:

v4kFmx.png


#21 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 27 October 2011 - 13:43

Και guild quest και με snow venom; Φαΐ είσαι για το rathian. :P
Ναι ρε φτιάξε πρώτα eager cleaver και πήγαινε με αυτό.Τσάμπα κόπος είναι αυτό που κάνεις.

#22 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 27 October 2011 - 13:52

Και guild quest και με snow venom; Φαΐ είσαι για το rathian. :P
Ναι ρε φτιάξε πρώτα eager cleaver και πήγαινε με αυτό.Τσάμπα κόπος είναι αυτό που κάνεις.


ναι αλλα παραλιγο να το σκοτώσω.....αν δεν εφευγε συνεχεια....

v4kFmx.png


#23 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 20 November 2011 - 22:31

Κανω προόδους και μου αρεσει <3
Πανε ολα τα τερατακια , basarios ,monoblos , red khezu , shogun hermi. κτλπ και rathian x2
:D

Ξερει κανενας αν υπαρχουν early dragon element οπλα στο mhfu? (early εννοώντας village quest 4stars καπου εκει...)

v4kFmx.png


#24 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 08 June 2012 - 20:27

Triple post αλλα δεν πειράζει. Όσοι μπορούν να παίξουν MH , σε wii ή psp , online , διαβαστε αυτό : http://mhwiki.forumotion.net/t8548-massive-hunt-day-x2

On the weekend of June 30th and July 1st we are going HUNTING!!!!!!


Throughout both days in both the EU areas and the US areas and anyone else who wants to Join we will be taking over servers on the EU side of the world and the North american side for Monster Hunter Tri on the Wii and Monster Hunter Fredom Unite on the PSP through Adhoc on the PS3.

Starting June 30th for both the US and EU area log into Monster Hunter Tri online and Joing Server GREED 1 City Gate 10

Find an open group to hunt with and enjoy!



For MHFU Just flood the servers and HUNT... HUNT LIKE mad I say!! make friends have fun and show your love for Monster Hunter in the west!!!


And as a special bonus for those with MHFO on the TW servers, on July 1st...

LOG in!!! let everyone know you are a western supporter of MH and show them your numbers!!!



For this one day Try to keep all rooms open to everyone, look for people of equal HR's if you can but the main thing is to have fun and enjoy.. HAVE FUN AND LETS SHOW THE WORLD THAT THE WEST SUPPORTS MONSTER HUNTER!!!!!


We will add further details add needed and please reply to this post with your support!!!!


v4kFmx.png


#25 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 10 June 2012 - 00:23

Πολύ ωραία.Θα έχω μόλις τελειώσει εξεταστική και το Wii το έχω φέρει στην οθόνη του γραφείου οπότε δεν θα έχω τούρκικα να μου κλέβουν τη θέση.


Έχει κανείς εδώ Tri~;

Edited by Hellraider, 10 June 2012 - 00:26.


#26 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 12 June 2012 - 17:48

Έχει κανείς εδώ Tri~;

4-5 είμαστε , θέλεις και να παίζουν και tri? xD

Εγώ προσωπικά δεν θα μπορώ να μπω , αφού my psp and it's wifi card are tripping balls....
αλλά in other news μετά απο έναν χρόνο και 243 ώρες gameplay , έφτασα g-rank!! Time to rage even more!

Επίσης , το banner που έφτιαξε ο υποφενόμενος για το event :
Posted Image

Edited by BoredForLife, 13 June 2012 - 21:41.

v4kFmx.png


#27 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 02 July 2012 - 06:36

Καινούριο trailer για το monster hunter 4 και ανακοίνωσαν release date : Ανοιξη του 2013.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-sMZgLGpzaA#[/youtube]

Αν θέλετε την γνώμη μου , το παιχνίδι φένεται ωραίο , έχουν συνδιάσει την τρίτη και την δεύτερη γενιά και έχουν βάλει επιπλέον τέρατα όπως τον μπαμπουίνο....
Αν και τα καινούρια mechanics κάνουν το παιχνίδι πολύ διαφορετικό δεν μπορώ να αποφασίσω αν αλλάζει προς το καλό ή όχι...

Άντε , να περιμένουμε και ένα καλό ps vita port.... MH portable 4th

Edited by BoredForLife, 02 July 2012 - 06:38.

v4kFmx.png


#28 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 02 July 2012 - 10:04

Περίμενε port εσύ. :P

Δεν πρόκειται να βγει στη Δύση.Όταν (που δεν) ανακοινωθεί για Δύση πάρτε με τηλέφωνο. *Πάει να παίξει tri~ online*

#29 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 02 July 2012 - 10:19

Κοίτα... Port σε vita θα γίνει. Μόνο και μόνο για το πόσο δημοφιλές είναι το franchise για το πσπ στην ιαπωνία....
Σκέψου οτι το τρι υπάρχει στο Wii γιατί ήθελαν να προσελκύσουν το κοινό του Wii της δύσης....

Στην δύση δεν πρόκειται να έρθει... Αλλά τουλάχιστον θα βγεί και θα μπορεί κάποιος να το κάνει import απο ιαπωνία....,

v4kFmx.png


#30 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 02 July 2012 - 11:38

Κοίτα... Port σε vita θα γίνει. Μόνο και μόνο για το πόσο δημοφιλές είναι το franchise για το πσπ στην ιαπωνία....
Σκέψου οτι το τρι υπάρχει στο Wii γιατί ήθελαν να προσελκύσουν το κοινό του Wii της δύσης....

Στην δύση δεν πρόκειται να έρθει... Αλλά τουλάχιστον θα βγεί και θα μπορεί κάποιος να το κάνει import απο ιαπωνία....,


Τι σχέση έχει το PSP με το Vita;Επειδή πέτυχε το Monhun στο PSP θα πετύχει και στο Vita;Τo monhun είναι στο 3DS.To asset reuse και το (πολύ) μεγαλύτερο fanbase δεν δίνουν κανένα λόγο να φτιαχτεί vita έκδοση.Η Capcom το είχε πει:Αν το DS σήκωνε το Monhun θα ήταν εκεί.Βγήκε το 3G, θα βγει και το 4 και μετά θα βγει το 4G όλα στο 3DS.Για ποιο λόγο να γίνει κάτι άλλο;Το πιθανό Portable 4th δεν έχει λόγο ύπαρξης ακόμα και τίποτα δεν δείχνει ότι θα έχει στο μέλλον.
Το tri δεν υπάρχει στο Wii γι'αυτό το λόγο.Υπάρχει γιατί είχε μεγαλύτερο fanbase και μικρότερο κόστος από το PS3 τότε (και τώρα αλλά τώρα είναι ψόφιο).

Δηλαδή νταξ βρίσκεσαι σε άρνηση αν ακόμα περιμένεις Vita Monhun.Τώρα θα μου πεις αν δεν θα το προτιμούσα εκεί.Φυσικά δεν το συζητάμε πόσο καλύτερο hardware από το 3DS είναι το Vita.Αλλά ρεαλιστικά κοιτώντας το δεν πρόκειται να γίνει ούτε σύντομα ούτε στο μέλλον.

Εάν (λέμε τώρα) ανακοινωθούν 3G και 4 για δύση δεν θα πάρεις 3DS;Θα συνεχίσεις να περιμένεις vita παιχνίδι;

Edited by Hellraider, 02 July 2012 - 11:39.