Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

The Amazing Spiderman


  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#16 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 07 February 2012 - 14:49

Ok I'm officially hyped.

Μακάρι να είναι καλή και να έχει σήκουελ, γιατί

ήθελα να δω λίγο carnage


Και γενικά καλύτερα που καταπιάνονται με villains που δεν απασχόλησαν την προηγούμενη τριλογία, υπάρχουν τόσοι καλοί.

HnH5aB0.jpg


#17 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 07 February 2012 - 16:10

Βλεπω σημαντικη επιρροη απο τις ταινιες του nolan.Παρατηρησατε οτι πλεον δεν τον λενε super hero αλλα masked vigilante?Ειναι φανρεο πως προσπαθουν να αφαιρεσουν την παιδικη πλευρα του spiderman και αυτο μ'αρεσει.Παιζει να βγει πολυ καλο.

sc5bab.jpg


#18 Leon

Leon

    Manga Oldbie

  • Members
  • 303 posts

Posted 07 February 2012 - 17:52

Και γενικά καλύτερα που καταπιάνονται με villains που δεν απασχόλησαν την προηγούμενη τριλογία, υπάρχουν τόσοι καλοί.


Κατά τη γνώμη μου εκείνοι οι villains της τριλογίας είναι οι καλύτεροι αλλά τους κατακρεουργήσαν όλους (τον Dr Octopus ίσως όχι τόσο πολύ)

I mean...COME ON!
Spoiler:

Spoiler:


Πάντως και ο Lizard είναι και μαμώ τους κακούς. Και μ αρέσει που το τρέιλερ δε δείχνει μόνο special effects αλλά δείχνει και ότι έχει κάποια πλοκή το έργο.:hero:
Posted Image

#19 Whitelighter

Whitelighter

    WHT Apricorn

  • Members
  • 668 posts

Posted 08 February 2012 - 12:56

Posted Image

This movie has got me so psyched.


Posted Image

«Ίσως ο Megatron να 'κανε τελικά το λάθος που θα με κάνει αρχηγό των Decepticons!»


#20 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 08 February 2012 - 13:17

Damn this new trailer με κάνει κι εμένα να το περιμένω πως και πως.

Δεν ξέρω γιατί τόση αρνητικότητα για την Gwen? Η συγκεκριμένη ηθοποιός είναι και φρέσκια και σου βγάζει την Gwen του κόμικ και την Αμερικανίδα. :canthelp:

O Lizard τα σπάει. Ο ηθοποιός που έχουν διαλέξει είναι απλώς...υπέροχος. Υπέροχος. Αυτός ο Βρετανός λέει τρελά και είναι φανταστκός σε όποιον ρόλο κι αν τον έχω πετύχει. Ειλικρινά τον λατρεύω.

Τώρα και η ταινία από μόνη της φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσσα. Καλή η επιλογή του εχθρού εφόσον πιστεύω ότι κάνουν ότι περνάει από το χέρι τους για να ξεπλύνουν την ντροπή των προηγουμένων ταινιών και του gay Venom. Και εννοώ χαρούμενου as in χαζοχαρούμενου Venom επειδή από "κακός που σε ανατριχιάζει και σ'απειλεί" έγινε "κακός που σε χορεύει". Not cool mister director. Οπότε, αν αυτή πάει καλά που δε νομίζω να μην πάει, έρχονται και πιο σοβαρές versions φαντάζομαι.

Κι επιτέλους! Ο Peter μοιάζει με τον πλακατζή/nerd/cute guy που ήταν κι όχι απλώς σαν ένα καημένο με μυς. Ειλικρινά, είχαν κάνει κακή, κάκιστη επιλογή του Peter στις προηγούμενες ταινίες. Μπρρρρρρρ. Καθώς και τον βλέπουμε να σκέφτεται στην ταινία και μέχρι να δημιουργεί και φόρμουλες. Ουάου. Το έξυπνο κομμάτι επέστρεψε. Πάει και στο πανεπιστήμιο.

Κι ας μη σχολιάσω το γεγονός ότι ξέρετε, δεν φύτρωσε, έχει παρελθόν, δεν έχει ξεχάσει τους γονείς του...Πφφφ, τι να πεις? Τον είχαν κατακρεουργήσει στις προηγούμενες ταινίες.

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#21 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 08 February 2012 - 16:35

Όντως πολύ καλό το καινούριο trailer. Ανησυχούσα όταν είχα δει τις πρώτες εικόνες, αλλά χαίρομαι που τώρα πάνε να κάνουν σοβαρή την ταινία και όχι του ποπκόρν όπως τις άλλες. Δεν είμαι ακόμα τελείως σίγουρη αν το σοβαρό στιλ θα ταιριάξει στον Spiderman τόσο καλά όσο στον Batman but damn, for some reason I don't even care.

15fkk04.jpg


#22 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 10 February 2012 - 19:14

To trailer Μου άρεσε κι εμένα, αλλά ένα... παραπονοσχόλιο, if you wish:

Ωρέ, γιατί δείχνει ΤΟΣΑ το tailer; Εκτός από τη δημιουργία του κακού που ΟΚ, το δέχομαι, την επικήρυξη του Spiderman, το γεγονός ότι του βγάζουν τη μάσκα σε κάποια φάση, η λεπτομέρεια ότι "δημιούργησε" τον κακό, το παρελθόν του πατέρα του... αυτά ας μη τα έβαζαν στο trailer. Τί παραπάνω θα δείξει η ταινία; :S Σχεδόν θα πάμε μόνο για τη τελική μάχη στο σινεμά.

Posted Image


#23 Nick7LF

Nick7LF

    AnimeClipse Team

  • Members
  • 158 posts

Posted 10 February 2012 - 22:28

Θα συμφωνήσω με την Tea-chan. Όντως έδειξε πάρα πολλά το trailer...

#24 Nick7LF

Nick7LF

    AnimeClipse Team

  • Members
  • 158 posts

Posted 10 June 2012 - 19:52

http://www.moviefone.com/movie/the-amazing-spider-man/30101/video/the-amazing-spider-man-clip-no-1/1676924946001

#25 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 11 June 2012 - 00:24

Αφού είναι μέσα η Έμμα Στόουν κάτι γίνεται...
Posted Image

#26 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1,289 posts

Posted 19 June 2012 - 17:19

Youtube Video


#27 Strange Loop

Strange Loop

    Fabulous Boy

  • Members
  • 595 posts

Posted 21 June 2012 - 13:40

Πολυ καλη η ταινία, αν και η μεγαλη της διαρκεια, χαλαει το pacing. Για τον andrew garfield δεν εχω λογια. Φανταστικος.

#28 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 21 June 2012 - 14:15

Τι εκανε λεει?Βγηκε το spiderman?o.O

sc5bab.jpg


#29 Strange Loop

Strange Loop

    Fabulous Boy

  • Members
  • 595 posts

Posted 22 June 2012 - 04:12

σε 3 εβδομαδες, σε ειδική προβολή το ειδα.

#30 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 22 June 2012 - 05:24

τυχερέ το δες πριν τη πρεμιέρα XD

Μπορώ να πω οτι εντιπωσιάστικα με το trailler, αν και τη ταινία δε την κόβω να βγαίνει τόσο καλή όσο αυτό! + ότι έχω ακούσει και το μέγα λαθως σ'αυτη τη ταινεία (αν και δε ξέρω αν ισχύει)..πως δε τους άρεσε το αποτέλεσμα και γυρίσανε ολη τη ταινεία ενώ είχε τελιώσει στο αρχικό στάδιο για να κάνουν διορθώσεις και μετά ξανα στο "post prod." :/ αν ισχύει αυτο θα νε εγκλημα για τη ταινεία και φαίενται κι ωραιία :(

Η επιλογή του "spiderman" μου άρεσε κιεμένα πάντος...πολύ καλύτερος απτον παλιό. (και γενικά οι περισσότεροι ηθοποιοί που παίζουνε σ'αυτό μ'αρέσουνε) ^^
όπως και να χει, θα τη δώ όταν με το καλό βγει ^^

Edited by GhostPrince, 22 June 2012 - 05:29.

フカフカ