Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

The Amazing Spiderman


  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#1 ...xXx...

...xXx...

    – - – - – - – - ░ ▒▓▓█D

  • Members
  • 134 posts

Posted 19 July 2011 - 12:02

Πρωταγωνιστούν:
Spoiler:

screen
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:


[media]http://www.youtube.com/watch?v=2PmOvsLEeto&feature=player_embedded[/media]
Posted Image

#2 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 19 July 2011 - 12:13

Δεν της πάει το ξανθό :(

#3 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 19 July 2011 - 12:27

Του φροντίζει τις πληγές και υπάρχει ερωτική ένταση...Αν μη τι άλλο η ταινία θα είναι πρωτότυπη :P

xbJ3b2w.jpeg


#4 Leon

Leon

    Manga Oldbie

  • Members
  • 303 posts

Posted 19 July 2011 - 12:29

Πολύ καλή επιλογή για Peter Parker πιστεύω. Και επιτέλους έχουμε Gwen!:blingeye2: Την είχαν ρίξει τρελό άκυρο της καημένης και στις ταινίες και στις σειρές:smokingg:
Posted Image

#5 Kain

Kain

    ♠️

  • Members
  • 194 posts

Posted 19 July 2011 - 13:19

Ξέρουμε αν αυτή τη φορά θα έχει μηχανισμό για τους ιστούς όπως θα έπρεπε και στις προηγούμενες ταινίες;

Δεν ξέρω γιατί αλλά αυτό το πράμα που έκαναν με τον ιστό του στις ταινίες να βγαίνει από τα χέρια του με ξενέρωνε πάρα πολύ...

Also, the lizard! :if: Πάντα τον λάτρευα αυτόν τον Τζέκυλ/Χάϊντ τύπο!
Άντε με το καλό να δούμε και Mysterio.

Posted Image

sigELIK.jpg   adorexu7.gif3.png


#6 ...xXx...

...xXx...

    – - – - – - – - ░ ▒▓▓█D

  • Members
  • 134 posts

Posted 19 July 2011 - 14:00

Ξέρουμε αν αυτή τη φορά θα έχει μηχανισμό για τους ιστούς όπως θα έπρεπε και στις προηγούμενες ταινίες;

Δεν ξέρω γιατί αλλά αυτό το πράμα που έκαναν με τον ιστό του στις ταινίες να βγαίνει από τα χέρια του με ξενέρωνε πάρα πολύ...




ναι θα εχει
Spoiler:

Posted Image

#7 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 19 July 2011 - 14:16

Δεν ξερω..Η στολη ειναι πρειρεργη..Αλλα και η καινουργια του batman ηταν αλλα βγηκε καλο.Ελπιζω καποια στιγμη να εχουμε venom για να ξεπλυθει το ονομα του απο εκεινο το εκτρωμα.

sc5bab.jpg


#8 kalidor

kalidor

    Anime Amateur

  • Members
  • 150 posts

Posted 19 July 2011 - 21:05

Και γω πιστευω οτι με κιγο εφε παραπανω να γινει καλη δουλεια.
Βεβαια σε σειρες χανει πολυ το ρεζουμε αλλα θα δειξει στο μελλον τι παιζει.
Posted Image

#9 Nick7LF

Nick7LF

    AnimeClipse Team

  • Members
  • 158 posts

Posted 10 August 2011 - 11:20

Ελπιζω καποια στιγμη να εχουμε venom για να ξεπλυθει το ονομα του απο εκεινο το εκτρωμα.


+1000

Από τους καλύτερους κακούς, και του αφιέρωσαν μόνο 20 λεπτά... Απλά έλεος...

Προσωπικά θα ήθελα ένα Spider-man 4, με Carnage και Venom, χωρίς κανέναν άλλον αντίπαλο. Αλλά αφού σκηνοθέτης και ηθοποιοί δεν τα βρήκαν με την παραγωγή, τι να γίνει...

Σχετικά με το καινούργιο:

Δεν μπορώ να πω ότι με χάλασε η επιλογή του cast (Emma Stone <3).

Η στολή είναι λίγο περίεργη, αλλά δε βαριέσαι... Θα μπορούσε να ήταν και χειρότερη.

Θετικό ότι θα υπάρχει μηχανισμός για τους ιστούς αντί να βγάζει τον ιστό από τα χέρια του.

Και επίσης θετικό, ότι κράτησαν την original ιστορία από το comic.

Με λίγα λόγια, πιστεύω πως η ταινία θα είναι αρκετά καλή.

P.S.: Όπως είναι της μόδας τελευταία στις ταινίες, το sequel σχεδιάζεται πριν καν βγει η 1η ταινία.

#10 The Truth

The Truth

    Storm King

  • Members
  • 195 posts

Posted 11 August 2011 - 14:48

Εγώ πάλι θα προτειμούσα για Gwen, αυτήν που είχαν στο Spider-Man 3, την Bryce Dallas Howard. Και την στολή δε κατάλαβα γιατί την αλλάξανε έτσι, αν και πιστεύω ότι είναι ωραίο να βλέπεις κάτι καινούργιο στο Spider-Man.

#11 Sparda

Sparda

    ~ C.C. is win ~

  • Members
  • 697 posts

Posted 12 August 2011 - 16:13

Ελπίζουμε σε ωραία ταινία με καλή ιστορία και πλοκή. Πάντα η πρώτη ταινία σε αυτά μου αρέσει περισσότερο γιατί στα sequels πετάνε 5 villains μέσα και δεν ξέρουν τι να πρωτοδείξουν, με άθλια αποτελέσματα. Ειδικά στην τρίτη ταινία, προτιμούσα να μην είχε καθόλου Venom και να τελείωνε το θέμα με Green Goblin/Sandman, ήταν τελείως rofl.

Αλλά η στολή δε μου αρέσει καθόλου. Τα μπλε κομμάτια έτσι όπως τα έχουν κάνει είναι για γέλια - η κλασική στολή είναι πολύ ανώτερη, αναρωτιέμαι αν δε την χρησιμοποίησαν για κανα copyright λόγο, ή απλά ήθελαν μια νέα νότα. Αλλά από τη στιγμή που υπάρχουν τόσα ωραία variation της κοκκινομπλέ στολής, αυτό με έστειλε λίγο.

Μου αρέσει όμως που θα έχει το μηχανισμό. Πολλές φορές στα comics έχει ωραία πραγματάκια με αυτόν και πως τον χρησιμοποιεί/αλλάζει ανάλογα την περίσταση. We'll see:P

Posted Image


#12 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 13 August 2011 - 12:18

Ελπίζουμε σε ωραία ταινία με καλή ιστορία και πλοκή. Πάντα η πρώτη ταινία σε αυτά μου αρέσει περισσότερο γιατί στα sequels πετάνε 5 villains μέσα και δεν ξέρουν τι να πρωτοδείξουν, με άθλια αποτελέσματα. Ειδικά στην τρίτη ταινία, προτιμούσα να μην είχε καθόλου Venom και να τελείωνε το θέμα με Green Goblin/Sandman, ήταν τελείως rofl.

Για 5 δεν ξερω(αν και ισχυει σε πολλα παραδειγατα) αλλα εγω οπως ξαναειπα θελω να εχει 2.VENOM &CARNAGE nuff said:P

sc5bab.jpg


#13 Sparda

Sparda

    ~ C.C. is win ~

  • Members
  • 697 posts

Posted 13 August 2011 - 15:46

Για 5 δεν ξερω(αν και ισχυει σε πολλα παραδειγατα) αλλα εγω οπως ξαναειπα θελω να εχει 2.VENOM &CARNAGE nuff said:P


Σε κάτι τέτοιο με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο - αφού συνδέονται και τα stories τους. Αλλά η τελευταία ας πούμε απλά ΔΕΝ χρειαζόταν Venom. Είχε 500 concept:P 1)Concept της Μαύρης στολής 2)Concept λανθασμένη εκδίκηση Hary/Green Goblin 3)Concept Sandman 4)Concept ότι ο Peter είναι στην κοσμάρα του, η Μary Jane περνάει φρίκες με τη δουλειά της και αυτός δεν παίρνει πρέφα 5)Concept Eddie Brock/Venom + extra Gwen Stacy appearance - ε άσε μας:P

Μου θυμίζει της παλιές ταινίες Batman που είχαν πάλι το ίδιο style. 3 villains και άλλα τόσα concept, με αποτέλεσμα κανένα από όλα αυτά να μην περιγράφεται καλά/αναπτύσεται ωραία στο διωράκι που βλέπουμε. Βλέπε αυτήν που χε Mr Freeze, Poison Ivy και έναν έξτρα Bain για γαρνιτούρα:hihi2:

Αν ο ο Venom(με Carnage ή χωρίς) εμφανιζόταν στην επόμενη ταινία ως direct συνέχεια της 3ης αφού είχε ήδη δημιουργηθεί το σωστό υπόβαθρο για αυτό, θα ήταν γαμάτο. Αλλά όχι, έπρεπε να εμφανιστεί στα τελευταία λεπτά της ταινίας - άσε που προσωπικά βρίσκω κακοφτιαγμένο το adaption, υποτίθεται ο Venom είναι bodybuildεράς κτήνος σε μυϊκή διάσταση, αυτός ο κακομοίρης της ταινίας ήταν λολ...

Στην καινούργια τυπικά μόνο η στολή με ενοχλεί - ιδιαίτερα τα μπλε σημεία - plus μου δίνει την εντύπωση ότι φοράει παπούτσια αλλά χαλάλι έχει Gwen.

Posted Image


#14 Strange Loop

Strange Loop

    Fabulous Boy

  • Members
  • 595 posts

Posted 07 February 2012 - 11:27

To πρώτο trailer δε μου είχε πολυαρέσει, αλλά αυτό μάλιστα.
Youtube Video


#15 Shevliaskovic

Shevliaskovic

    Smoke two joints.

  • Members
  • 204 posts

Posted 07 February 2012 - 11:34

Πως και πως το περιμένω.
Απ'όσο κατάλαβα θα πηγαίνει πιο πολύ σύμφωνα με το κόμικ(Εξού και η gwen απο την αρχή)
Αν και η ηθοποιός που κάνει την gwen δεν μου αρέσει και ειδιέτερα :frozen:

Και επίσης δεν καταλαβαίνω γτ έβαλαν τον lizard για εχθρό. Ο green goblin ειναι ουσιαστικά ο πιο βασικός του εχθρός.

(αν και τα ήθελα να δω λίγο carnage :tensai:)

I can't stop from just smiling
When that damn sun is shining on