Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

H ιστορια μου(μεχρι να βρω τιτλο)


  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#16 Mike The Great

Mike The Great

    Anime Fan

  • Members
  • 414 posts

Posted 30 June 2011 - 17:38

Η αλήθεια είναι πως υπάρχουν πράγματα που πρέπεις να προσέξεις,λίγη περισσότερη περιγραφή και ανάπτυξη της υπόθεσης θα βοηθούσε.Η αρχή είναι λίγο συνηθισμένη αλλά μπορεί να εξελιχτεί πολύ ωραία.Πολύ θετικό είναι ότι ο τρόπος με τον οποίο γράφεις δεν κουράζει και είναι ευχάριστος ως προς την ανάγνωση.Πρέπει να παραδεχτώ πως είναι ακόμη καλύτερο από την εκδοχή που μου είχες στείλει πρόσφατα.Μια χαρά,περιμένω την συνέχεια!


Για την μορφοποιηση με βοηθησαν οι παραπανω....Πχ Anelis,Kamui κτλ
Posted Image

I don't worth only 50 Beli.I can prove it in New World.
SET SAIL BASTARDS!!!!

#17 Mike The Great

Mike The Great

    Anime Fan

  • Members
  • 414 posts

Posted 30 June 2011 - 17:39

Ωραίο story φίλε:kakashithumbup:

Βέβαια με πονοκεφαλιάζει το διάβασμα κειμένων στο ίντερνετ,άρα να ξέρεις ότι δεν μπήκα καν στον κόπο να το διαβάσω:bleh:

'Οχι ντάξει πέρα απ την πλάκα,αν εξαιρέσεις κάποια συντακτικά και περιγραφικά λαθάκια,έχεις την δυνατότητα να την ξεδιπλώσεις ωραία στην συνέχεια.Εξάλλου σαν πρώτη προσπάθεια είναι αρκετά καλή:drinks:


Ποα ειναι τα περιγραφικα λαθακια???
Posted Image

I don't worth only 50 Beli.I can prove it in New World.
SET SAIL BASTARDS!!!!

#18 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 30 June 2011 - 19:02

Πολύ ενδιαφέρουσσα η ιστορία σου. Η ιδέα με τα στοιχεία της φύσης πολύ καλή, περπατημένη αλλά πάντα αναζωογωνητική εφόσον η οπτική είναι πάντα διαφορετική. Επίσης θα ήθελα να πω πως είναι καλό πως αρχίζεις δείχνοντας την "κακή πλευρά" των γεγονότων, αν και νομίζω ότι χρειάζεται να εξασκηθείς περισσότερο στην ανάπτυξη χαρακτήρων και τις περιγραφές ανθρώπων, γεγονότων και στα ενδιάμεσα.

Θα συμφωνήσω με τους παραπάνω αλλά και στο ότι για πρώτη προσπάθεια σίγουρα είναι πολύ καλό! Και συν για μένα που είναι στα Ελληνικά γραμμένο.

Συνέχισε να γράφεια πολύ και να διαβάζεις και θα δεις πως μόνος σου θα διορθώνεσαι μετά!

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#19 Mike The Great

Mike The Great

    Anime Fan

  • Members
  • 414 posts

Posted 30 June 2011 - 19:13

Πολύ ενδιαφέρουσσα η ιστορία σου. Η ιδέα με τα στοιχεία της φύσης πολύ καλή, περπατημένη αλλά πάντα αναζωογωνητική εφόσον η οπτική είναι πάντα διαφορετική. Επίσης θα ήθελα να πω πως είναι καλό πως αρχίζεις δείχνοντας την "κακή πλευρά" των γεγονότων, αν και νομίζω ότι χρειάζεται να εξασκηθείς περισσότερο στην ανάπτυξη χαρακτήρων και τις περιγραφές ανθρώπων, γεγονότων και στα ενδιάμεσα.

Θα συμφωνήσω με τους παραπάνω αλλά και στο ότι για πρώτη προσπάθεια σίγουρα είναι πολύ καλό! Και συν για μένα που είναι στα Ελληνικά γραμμένο.

Συνέχισε να γράφεια πολύ και να διαβάζεις και θα δεις πως μόνος σου θα διορθώνεσαι μετά!



Thanks a lot!!!!!
Posted Image

I don't worth only 50 Beli.I can prove it in New World.
SET SAIL BASTARDS!!!!

#20 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 30 June 2011 - 19:19

Thanks a lot!!!!!


Και συν για μένα που είναι στα Ελληνικά γραμμένο.


Irony at its finest! :hihi2:

Δεν κάνει τίποτα! Ελπίζω να σε βοηθήσουν/βοήθησαν. ^^

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#21 Mike The Great

Mike The Great

    Anime Fan

  • Members
  • 414 posts

Posted 30 June 2011 - 19:19

Εχω Καποιο προβλημα.Μετα οταν θα γινονται μαχες πως να τις γραφω?να τις περιγραφω??
Posted Image

I don't worth only 50 Beli.I can prove it in New World.
SET SAIL BASTARDS!!!!

#22 valadorn

valadorn

    Fantasiac

  • Members
  • 378 posts

Posted 30 June 2011 - 19:28

Ωραια ιστορια αλλα plz αλλαξε το ονομα Seth! Αν και ειναι ωραιο , δεν ειναι καθολου πρωτοτυπο!!! Πχ σου λεω στα διαδικτιακα παινιδια το Seth δινει και παιρνει...( και οχι μονο στα παιχνιδια...)

#23 Mike The Great

Mike The Great

    Anime Fan

  • Members
  • 414 posts

Posted 30 June 2011 - 19:30

Ωραια ιστορια αλλα plz αλλαξε το ονομα Seth! Αν και ειναι ωραιο , δεν ειναι καθολου πρωτοτυπο!!! Πχ σου λεω στα διαδικτιακα παινιδια το Seth δινει και παιρνει...( και οχι μονο στα παιχνιδια...)


Τι ονομα λες???
Posted Image

I don't worth only 50 Beli.I can prove it in New World.
SET SAIL BASTARDS!!!!

#24 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 30 June 2011 - 19:33

Να τις περιγράφεις αλλά όχι κι ολόκληρες παραγράφους μόνο κείμενο χωρίς κάποια δράση, ατάκα ανάμεσα ή καμιά σκέψη επίσης.

Αν θες, ας πούμε, να βάλεις τον γιο με τον πατέρα στο μέλλον να παλεύουν τότε θα μπορούσες να γράψεις κάτι στο στυλ:

Έτρεχε λαχανιασμάνος΄ έπρεπε να αποφύγει το επόμενο χτύπημα με κάθε τρόπο. Αν και ήταν ήδη κουρασμένος, εξαντλημένος σχεδόν, από τη μάχη και την τροπή που είχε πάρει ως τώρα -τροπή που δεν τον ευννοούσε καθόλου- ήξερε ότι αναγκαστηκά, αν ήθελε να επιτύχει τον απώτερο σκοπό του, έπρεπε να νικήσει τον πατέρα του.

Πάσει θυσία.

Βαριανάσαινε. Δεν ένιωθε τοστήθος του, στο ίδιο σημείο που ο πατέρας του -χε, πατέρας μου, μάλλον κάποιος που είχαμε την ατυχία να οιραζόμαστε το ίδιο βρώμικο αίμα- τον είχε χτυπήσει προηγουμένος. Είχε χάσει πολύ αίμα και αν συνέχιζε έτσι μάλλον δε θα τα κατάφερνε. Η καλύτερη λύση θα ήταν να κάνει την αντεπίθεσή του-

'ΤΩΡΑ!' φώναξε ο (insert character name here) ολοκληρώνοντας τις σκέψεις του.

Γύρισε το κεφάλι του με μια απότομη κίνηση, αποφεύγοντας με το ζόρι την επίθεση που εξαπόλυσε ο εχθρός του και έσκυψε ολόκληρος ενώ...

Και μπλα μπλα μπλα. Καλά, δεν είμαι και κανάς expert οπότε μόνο συστάσεις κάνω...

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#25 valadorn

valadorn

    Fantasiac

  • Members
  • 378 posts

Posted 30 June 2011 - 19:37

Τι ονομα λες???


Δε ξερω εσυ φτιαχνεις την ιστορια:kakaka:
Απλα καλο θα ηταν οχι κατι κοινοτυπο.
Ισως μπορεις να κανεις παραφραση μια λεξη που θα ταιριαζει στο χαρακτηρα του, αν σ αρεσει.
Μη νομισεις οτι το να βρεις ονομα ειναι ευκολο πραγμα!:canthelp:
Αλλα και το ονομα παιζει ρολο στην ιστορια κατα τη γνωμη μου...

#26 Mike The Great

Mike The Great

    Anime Fan

  • Members
  • 414 posts

Posted 30 June 2011 - 19:42

Δε ξερω εσυ φτιαχνεις την ιστορια:kakaka:
Απλα καλο θα ηταν οχι κατι κοινοτυπο.
Ισως μπορεις να κανεις παραφραση μια λεξη που θα ταιριαζει στο χαρακτηρα του, αν σ αρεσει.
Μη νομισεις οτι το να βρεις ονομα ειναι ευκολο πραγμα!:canthelp:
Αλλα και το ονομα παιζει ρολο στην ιστορια κατα τη γνωμη μου...


Εννοειται οτι παιζει μεγαλο ρολο
Posted Image

I don't worth only 50 Beli.I can prove it in New World.
SET SAIL BASTARDS!!!!

#27 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 30 June 2011 - 19:43

Το όνομα καμιά φορά μπορεί να σου πει και πως ακριβώς θες τον χαρακτήρα. Δεν ξέρω ν παλώς σου άρεσε και το βαλες αλλά σίγουρα αυτό το όνομα όλο και κάτι θυμίζει από Αρχαία Αίγυπτο, κι όχι κάτι καλό. Συνήθω το χρησιμοποιούν για "κακούς" χαρακτήρες σε τέτοιου είδους Universes -και εννοώ σε όσα δεν είναι στη σύγχρονη εποχή-.

Παρόλαυτα, το συγκεκριμένο όνομα εμένα μ'αρέσει.

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#28 Mike The Great

Mike The Great

    Anime Fan

  • Members
  • 414 posts

Posted 30 June 2011 - 19:43

[quote name='Fallen_Angel_Itachi']Να τις περιγράφεις αλλά όχι κι ολόκληρες παραγράφους μόνο κείμενο χωρίς κάποια δράση, ατάκα ανάμεσα ή καμιά σκέψη επίσης.

Αν θες, ας πούμε, να βάλεις τον γιο με τον πατέρα στο μέλλον να παλεύουν τότε θα μπορούσες να γράψεις κάτι στο στυλ:

Έτρεχε λαχανιασμάνος΄ έπρεπε να αποφύγει το επόμενο χτύπημα με κάθε τρόπο. Αν και ήταν ήδη κουρασμένος, εξαντλημένος σχεδόν, από τη μάχη και την τροπή που είχε πάρει ως τώρα -τροπή που δεν τον ευννοούσε καθόλου- ήξερε ότι αναγκαστηκά, αν ήθελε να επιτύχει τον απώτερο σκοπό του, έπρεπε να νικήσει τον πατέρα του.

Πάσει θυσία.

Βαριανάσαινε. Δεν ένιωθε τοστήθος του, στο ίδιο σημείο που ο πατέρας του -χε, πατέρας μου, μάλλον κάποιος που είχαμε την ατυχία να οιραζόμαστε το ίδιο βρώμικο αίμα- τον είχε χτυπήσει προηγουμένος. Είχε χάσει πολύ αίμα και αν συνέχιζε έτσι μάλλον δε θα τα κατάφερνε. Η καλύτερη λύση θα ήταν να κάνει την αντεπίθεσή του-

'ΤΩΡΑ!' φώναξε ο (insert character name here) ολοκληρώνοντας τις σκέψεις του.

Γύρισε το κεφάλι του με μια απότομη κίνηση, αποφεύγοντας με το ζόρι την επίθεση που εξαπόλυσε ο εχθρός του και έσκυψε ολόκληρος ενώ...

Και μπλα μπλα μπλα. Καλά, δεν είμαι και κανάς expert οπότε μόνο συστάσεις κάνω..

thanks :thatsit:
Posted Image

I don't worth only 50 Beli.I can prove it in New World.
SET SAIL BASTARDS!!!!

#29 Zane

Zane

    Anime Fan

  • Members
  • 251 posts

Posted 30 June 2011 - 20:47

Ποα ειναι τα περιγραφικα λαθακια???


Με κάλυψε ο Fallen_Angel_Itachi:thatsit:

#30 Mike The Great

Mike The Great

    Anime Fan

  • Members
  • 414 posts

Posted 04 July 2011 - 13:41

Οποιος θελει να δει τη συνεχεια της ιστοριας την εχω κανει Edit στο πρωτο Post
Posted Image

I don't worth only 50 Beli.I can prove it in New World.
SET SAIL BASTARDS!!!!