Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

H ιστορια μου(μεχρι να βρω τιτλο)


  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#1 Mike The Great

Mike The Great

    Anime Fan

  • Members
  • 414 posts

Posted 21 June 2011 - 03:54

Εχω αρχισει να γραφω μια ιστορια-Shounen,mystery.Ελπιζω ενδιαφερουσα.
Οποιος επιθυμει ας την διαβασει και να εκφρασει οποιο σχολιο επιθυμει.Ευχαριστω!!!



Πριν πολλά χρόνια,στο Πλανήτη μας οι χώρες είχαν η καθεμία το δικό της μοναδικό στοιχείο.Καποια από τα στοιχεία ήταν:η
φωτιά,η φύση,ο άνεμος,ο πάγος,η πέτρα και πολλά άλλα..Οι πολεμιστές της κάθε χώρας μπορούσαν να τα ελένξουν,χωρις να πηγάζει από μέσα τους κάποια εσωτερική δύναμη.Μπορούσαν μόνο με την συνεχή εξάσκηση και αυτοσυγκέντρωση.Πχ οι πολεμιστές της φύσης είχαν την ικανότητα να φυτρώσουν το οποιοδήποτε φυτό ή δέντρο ανάπιασα στιγμή για να μπλοκάρουν το δρόμο κάποιου(με τα δέντρα)ή να αιχμαλωτίσουν κάποιον εγκληματία(με κισσούς).
Στη χώρα του σκοταδιού,λεγόμενη ως Darkness βασίλευε ο γερασμένος και καταβεβλημένος πλέον,Russo.Πρίγκιπας και πιθανός
κληρονόμος του θρόνου,ο Seth και σύζυγος του,η Samni.H Samni και ο Seth ήταν και οι 2 μικροί,γύρω στα 17 και σε 3 μήνες η Samni θα γεννούσε το γιο τους πέρασε ο καιρός,και ήρθε η μέρα που θα γεννούσε η Samni.Γέννησε ένα γερό και όμορφο αγόρι.UPDATED(Το χρώμα μαλλιών του ήταν καστανό σκούρο ενώ τα μάτια του ήταν βαθύ μπλέ.Τέλος, το χρώμα του δέρματος ήταν λίγο σκούρο).Ήταν πολύ χαρούμενοι η Samni και ο Russo.H χαρά τους δεν περιγραφόταν. Ο Seth πάλι τον ερχομό του γιου του,έβλεπε σαν απειλή για το θρόνο,όχι με πολύ καλό μάτι.Μετά από λίγες μέρες πρότεινε
-ο Seth στη Samni:
<Είμαστε ακόμα πολύ νέοι για να μεγαλώσουμε ένα μωρό μόνοι μας,δεν είμαστε αρκετά ώριμοι.>
-η Samni απάντησε:
<Ο πατέρας σου θα μπορέσει να μας βοηθήσει να το μεγαλώσουμε,ξέρει από αυτά.>Ο Seth συμφώνησε.Έπειτα από 1,5 μήνα έγινε ένα συνταρακτικό γεγονός που θα συγκλόνιζε ολόκληρο το βασίλειο. Ο Russo πέθανε στον ύπνο του από ανακοπή καρδιάς.Είχε προλάβει όμως να γράψει τη διαθήκη του με κάποιες επιπλέον πληροφορίες
Η διαθήκη έγραφε:<Αγαπημένε μου Seth,η κληρονομιά του θρόνου είναι δικιά σου και μαζί μ’αυτό θα μάθεις και την τεχνική,πως να χρησιμοποιείς περισσότερα στοιχεία εκτός από το βασικό μας στοιχείο.Μετά από όλες αυτές τις έρευνες και τις άπειρες πληροφορίες,ναι την έμαθα αλλά δεν πρόλαβα να την εφαρμόσω.Πάντα ήθελα ενιαία χώρα-Darkness,που όλοι θα μιλάνε τη γλώσσα μας.Μ’αυτά την τεχνική θα μπορέσεις να εκπληρώσεις το όνειρο μου.Τέλος,όταν γίνει o εγγονός μου και εκείνος 17 να γίνει μαζί σου βασιλιάς και από τα 12 του να του μάθεις την τεχνική.Με πολλή αγάπη,πατέρας και παππούς,Russo>
Με αυτή την διαθήκη,ο Seth ένιωθε περισσότερη αντιπάθεια για το γιο του και η απειλή για το θρόνο ήταν μεγαλύτερη.Φεύγοντας ψιθύρισε:<Η γέννηση ήταν μεγάλο λάθος και θα το διορθώσω.>Την ίδια μέρα,
-ο Seth συζήτησε με την Samni ξανά για το γιο τους :
<Όπως είχαμε συζητήσει,πρέπει να το δώσουμε σε κάποια πιο έμπειρη Βασιλική οικογένεια και όταν θα είμαστε έτοιμοι θα το πάρουμε πίσω,εξάλλου δυστυχώς τώρα δεν υπάρχει πια ο πατέρας μου να μας βοηθήσει.>
-η Samni απάντησε:
<Έχεις δίκιο άλλα θα μου υποσχεθείς ότι όταν είμαστε έτοιμοι θα το πάρουμε πίσω οπωσδήποτε.>
-Ο Seth έγνεψε καταφατικά και πρόσθεσε:
<Θα σχεδιάσω και στο σώμα του ένα σημάδι για να ξέρουμε ποιος είναι>η Samni συμφώνησε.Την επόμενη μέρα,
-ο Seth έδωσε το γιο του στον έμπορο της χώρας και του είπε:
<Δώσ’τον όπου θέλεις δεν με ενδιαφέρει.>
Όταν γύρισε πίσω ο έμπορος πίσω στη Darkness τον ρώτησε
-η Samni:
<Που τον έδωσες τελικά?>
-Ο έμπορος απάντησε:
<στην χώρα του νερού>
Η Samni δεν είπε κάτι άλλο.Από τότε πέρασαν 2 χρόνια.O Seth προπονιώταν για να μάθει τη τεχνική άψογα,από την άλλη η Samni είχε νοσταλγήσει τον γιο της και είπε το παράπονο της στον Seth.
-Επίσης είπε:
<Mπορείς να τον φέρεις πίσω άμεσα?>
-Ο Seth απάντησε:
<Ναι και εμένα μου έχει λήψει,θα πάω να τον φέρω.>Η Samni χάρηκε πολύ.
Ο Seth ήταν προς το πυλών για να <ψάξει>για το γιο του.Στην έξοδο από τη πόλη πλησίασε
-έναν κλέφτη και συζήτησε μαζί του:
<Θέλω να σκοτώσεις την γυναίκα μου με οποιοδήποτε τρόπο,μην φοβάσαι θα πληρωθείς γι’αυτό.>
-Ο κλέφτης με μεγάλη του έκπληξη τον ρώτησε:
<Γιατί?>
-Ο Seth απάντησε:
<Κάντο και θα μάθεις όπως όλοι οι κάτοικοι.>
-Ο κλέφτης είπε εντάξει.Ο Seth αποχαιρετώντας είπε:
<’Όταν τελειώσεις έλα να με βρεις εδώ.>
Η Samni είχε μια συνήθεια.Να πηγαίνει μόνη της στην αγορά για να διαλέγει τα ποιοτικότερα υλικά. Επίσης δεν ήθελε να κυκλοφορεί με συνοδεία,γιατί ένιωθε σαν πνιγμένη.
-Ο κλέφτης την παρακολούθησε και την προσέλκυσε ρωτώντας την:
<Είναι η πρώτη φόρα που πηγαίνω στην αγορά και θα ήθελα να μου δείξεις που μπορώ να βρω το καλύτερο κρεάς,μπορείς?>
-Η Samni απάντησε:
<Φυσικά και μπορώ,ακολουθησε με>
Περπατώντας ο κλέφτης προσπαθούσε να βρει τη κατάλληλη στιγμή.Ξαφνικά μπροστά του είδε ένα σκοτεινό στενάκι και είπε από μέσα του:τώρα ή ποτέ.Άρπαξε βίαια τη Samni και την πήγε στο στενάκι και εκεί έβγαλε ένα στιλέτο από τα ρούχα του και της έκοψε το λαιμό.Ύστερα την πέταξε σ’ένα κάδο σκουπιδιών.Σκούπισε το στιλέτο και αποχώρησε σαν κύριος.Αμέσως μετά πήγε και ενημέρωσε τον Seth.
UPDATED O Seth πήγε πίσω στο Σπίτι του και ενημέρωσε να μαζευτούν όλοι οι κάτοικοι κάτω από το μπαλκόνι του.
Αφού συγκεντρώθηκαν όλοι ο Seth φώναξε:
<Ο θάνατος της βασίλισσας ήταν πραγματοποίησα εγώ.Θέλω να εκπληρώσω το όνειρο του πατέρα μου και εκείνη ήταν εμπόδιο.Εσείς είστε μαζί μου να κάνω μια ενιαία?>
Οι πολίτες φώναξαν όλοι με μια φωνή
<Νααιιι.Αγαπούσαμε τον πατέρα σου και το όνειρο του>


O Seth ξεκίνησε την εκστρατεία του για να γίνει γνωστός και να εκπληρώσει το όνειρο του και του πατέρα του.
Όσα όλα αυτά συνέβαιναν στη χώρα του σκοταδιού,στη χώρα της άμμου και συγκεκριμένα στο χωριό Sandbank,στο οποίο πριν από ένα χρόνο έμελλε να <σπάσει.>η καθημερινή ρουτίνα του παπά.Ήταν καλοκαίρι,ο σιδηρουργός σφυριλάτιζε τα σπαθιά για να είναι έτοιμα για τους πολεμιστές,τα καραβάνια επέστρεφαν με τόνους νερό,οι μελετητές του εδάφους μελετούσαν την άμμο για να βρουν ένα κατάλληλο σημείο να για να κτίσουν τα νέα κτίρια,τα παιδιά είχαν τελειώσει το σχολείο και έφτιαχναν πυργάκια στην άμμο,και άλλες πολλές δραστηριότητες.Ώσπου μια στιγμή θα άλλαζε για πάντα τη ζωή του παπά ένας απρόσκλητος επισκέπτης.Στην πόρτα της εκκλησίας βρήκε ένα μωρό μ’ένα σημείωμα που έλεγε: :
<σας παρακαλώ,αν μπορείτε μεγαλώστε το μωρό εσείς γιατί στην δικιά μας xώρα ήταν έτοιμοι να το σκοτώσουν.>
Ο Kumo πήρε μέσα το μωρό για να το πλύνει.Καθώς του έβγαζε τα ρούχα διαπίστωσε για πιο λόγο ήθελαν να το σκοτώσουν.Στο σώμα του είχε ένα τατουάζ.
‘Αυτό σήμαινε ότι όποιος είχε τατουάζ θα έφερνε κακή τύχη στο χωριό στο οποίο κατοικούσε.Πχ η σοδιά θα ήταν σχεδόν μηδαμινή’
Ο Kumo δεν του πήγαινε η ψυχή να αφήσει αβοήθητο ένα μωρό και αποφάσισε να το κρατήσει για να το μεγαλώσει.Έτσι συνέχισε την καθημερινότητα του φροντίζοντας το μωρό.Το μωρό όταν έγινε 3 χρονών,ο Kumo αποφάσισε να τον ονομάσει Mike.O Mike άρχισε να βοηθάει τον Kumo στην εκκλησία με διάφορους τρόπους.Πχ κουβάλαγε μικρές κούτες με κεριά,έπλενε τις εικόνες και φύτευε τριανταφυλλιές,στο πίσω κήπο της εκκλησίας.Επιπλέον ο Kumo αγόρασε μερικά βιβλία με τεχνικές ξιφομαχίας στον Mike και του έφτιαξε 2 ξύλινα σπαθιά.Ο Kumo ήξερε ότι θα έρθει μια μέρα που θα φανερωθεί το τατουάζ και τότε θα πρέπει ο Mike να προστατεύσει τον εαυτό του μόνος: M’αυτές τις δραστηριότητες γέμιζε τα πρωινά τους και τα απόγευμα τα τους,μέχρι να έρθει το βράδυ.Το βράδυ,γύριζαν σπίτι και μέχρι να ετοιμάσει το βραδινό φαγητό ο Kumo(συνήθως κρέας με ρύζι και κόκκινες πιπεριές)ο Mike έκανε προπόνηση με τα σπαθιά.Όταν τελείωναν το φαγητό,αμέσως μετά κοιμόντουσαν γιατί και οι 2 ήταν πολύ κουρασμένοι.Καθώς περνούσαν οι μέρες τόσο πιο πολύ άρεσε η ξιφομαχία στον Mike.Ήθελε να μοιάσει στους πολεμιστές του χωριού,οι οποίοι προστάτευαν το χωριό από τους κλέφτες της ερήμου. Η ζωή τους αυτή ήταν μέχρι να έρθει η πρώτη ημέρα του σχολείου.Τα 2 μόνα πράγματα που άλλαξαν στο Mike ήταν η σωματική διάπλαση και η γνώση του περί μαχών.
Ήρθε επιτέλους η ημέρα που θα πήγαινε ο Mike πρώτη φορά στο σχολείο.(Αυτή η μέρα θα άλλαζε τον τρόπο που ζούσαν μέχρι τώρα.Τέλος,η πρωινή βοήθεια του Mike στην εκκλησία(εκτός από τα Σάββατα)και χρόνο για εξάσκηση στην ξιφομαχία θα μειωνόταν)Ο Mike σηκώθηκε από το κρεββάτι πήρε ένα πρωινό,ντύθηκε με τα νεανικά ρούχα του Kumo(γιατί το εισόδημα του Kumo δεν έφτανε να πάρει καινούργια ρούχα του Mike.Ούτε ο Mike είχε κάποιο πρόβλημα,του ταίριαζαν,αλλά όπως και να ‘χει ήταν παλιά.)και άρχισε για το σχολείο μόνος του.Δεν ήθελε τη παρέα του <πατέρα>του,ήθελε να το αντιμετωπίσει μόνος και επιπλέον το σπίτι απείχε 10 λεπτά(με τα πόδια)από το σπίτι του.Φθάνωντας στο σχολείο,ξύπνησε μέσα του ένα συναίσθημα που δεν είχε νιώσει μέχρι τότε.Μερικά παιδιά τα συνόδευε εκτός από το μπαμπά τους και η μαμά τους.Ταράχτηκε μέσα του.Προχώρησε μέσα στο σχολείο και κάθισε στο θρανίο του χωρίς να χαιρετήσει ή να μιλήσει με κάποιον.
-Μετά από 10 λεπτά τον πλησίασε ένας συμμαθητής του και τον ρώτησε:
<Μπορώ να καθίσω?>
-Ο Mike βυθισμένος στη σκέψη του απάντησε μετά από 3 δευτερόλεπτα:
<Φυσικά>
-Ο συμμαθητής του είπε:
<Εμένα με λένε Matouzalem αλλά με φωνάζουν Mat,εσένα>
-Ο Mike απάντησε:
<Εμένα με λένε απλώς Mike>
-Mat είπε:
<Χάρηκα>
Ο Mike είπε στον Mat:
<Τα υπόλοιπα θα τα πούμε στο διάλειμμα,επειδή αρχίζει το μάθημα>
Ο Mat έγνεψε καταφατικά
(Ο Mat διάλεξε τον Mike,γιατί φορούσαν παρόμοιο στυλ ρούχων.)
Μετά το μάθημα Ιστορίας έφτασε το διάλλειμα.Ο Mat και ο Mike βγήκαν στο προαύλιο για να μιλήσουν περαιτέρω.
-Ο Mat ρώτησε τον Mike:
<Που μένεις?>
- Mike απάντησε:
<Ζω μαζί με τον Kumo,είναι ο πατέρας μου και το σπίτι μας είναι δίπλα από την εκκλησία,εσύ?>
- Ο Mat απάντησε με τη σειρά του:
<Ααα,ωραία.Εγώ μένω ένα στενό πάνω από εσένα>
-Ο Mike τον ρώτησε άλλη μια ερώτηση:
<Τι χόμπι έχεις?>
-Ο Mat απάντησε:
<Δεν έχω κάτι συγκεκριμένο,συνήθως διαβάζω βιβλία και στο μέλλον θέλω να ασχοληθώ με τη πυγμαχία.>
-Ο Μke απάντησε αμέσως χωρίς να τον ρωτήσει ο Mat:
<Εγώ από παλιά ασχολούμαι με τη ξιφομαχία,θέλω να γίνω πολεμιστής της άμμου.>
Αμέσως μετά χτύπησε το κουδούνι,ξανάρχιζε το μάθημα.Αυτή τη φορά θα έκαναν Γεωγραφία.Μέχρι να τελειώσει η πρώτη μέρα στο σχολείο έκαναν Γλώσσα και στα διαλείμματα δεν ειπώθηκε
κάτι άλλο ενδιαφέρον.Πλέον η ψυχολογία του Mike είχε αλλάξει,προς το καλύτερο.Ήταν ευδιάθετος και το θέμα για τη μητέρα του θα το συζητούσε με τον Kumo πιο ψύχραιμα.
Στην έξοδο από το σχολείο χαιρετήθηκαν και έδωσαν ραντεβού για την επόμενη μέρα.Ο Mike περπατώντας για την επιστροφή για το σπίτι του, σκέφτονταν τι είχε γίνει σήμερα στο σχολείο.Επιπλέον,δεν είπε για το τατουάζ στον Mat επίτηδες,επειδή ήθελε πρώτα να το συζητήσει με τον Kumo.
-Όταν γύρισε ο Mike είπε στο Kumo:
<Θέλω να συζητήσουμε για τη μητέρα μου και το τατουάζ.Τη μαμά μου πώς την λένε,που βρίσκεται?Για το τατουάζ,πώς το απέκτησα και τι σημαίνουν αυτά τα ιερογλυφικά?>
-Στην αρχή ο Kumo κόμπιασε άλλα μετά είπε:
<Ευχαρίστως.>
<Πρώτα για τη μητέρα μου >
-Είπε ο Mike
<Την λέγανε Φεντέλια,και…….>
-Ο Mike ρώτησε διακόπτοντας τον Kumo στη μέση
<Τι λέγανε?Που είναι?πουΠέθανε? >
Ο Kumo με θλιμμένο βλέμμα έγνεψε καταφατικά
<Το συμβάν συνέβη όταν ήσουν ενός έτους.Είχαμε προγραμματίσει να παντρευτούμε σε 2 εβδομάδες.Εκείνη την ημέρα έκαναν επιδρομή οι ληστές της Ερήμου.Μαχαίρωναν και λεηλατούσαν ότι έβρισκαν μπροστά τους.Μέσα σε αυτό τον κόσμο που σκότωναν ήταν και η Φεντέλια,δυστυχώς>
-Ο Mike είπε:
<Λυπάμαι πολύ για σε εσένα Kumo πρέπει να ήταν πολύ καλή κοπέλα.>
<Ναι,ήταν πολύ φιλική,σεμνή,με το χαμόγελο στα χείλη,βοηθούσε όποιον είχε πρόβλημα.>
-Ο Mike συνέχισε:
<Κρίμα που δεν την γνώρισα.>
-Ο Mike πρόσθεσε:
<Με το τατουάζ?>
-Ο Kumo απάντησε:
<Για αυτό το θέμα θα σου πω όταν μεγαλώσεις.Στο υπόσχομαι και θα σου πω περισσότερα για τη Φεντέλια.>
-Ο Mike είπε:
<Αφού μου το υπόσχεσαι εσύ,Δεν υπάρχει αμφιβολία θα μου πεις,το ξέρω.>
-Ο Kumo τελειώνοντας τη συζήτηση είπε στο Mike:
<Έλα να σε πάρω μια αγκαλιά>
Ο Mike χωρίς να το σκεφτεί έτρεξε αμέσως στην αγκαλιά του.
-Ο Kumo συμπλήρωσε με δάκρυα στα μάτια:
<Σε αγαπώ πολύ και σε ευχαριστώ που είσαι τόσο καλό παιδί>
-Ο Mike:
<Και εγώ σε αγαπώ ως τον ουρανό και μην μου λες ευχαριστώ,εγώ πρέπει να πω ευχαριστώ που από μικρό με μεγαλώνεις μόνος σου και μου παρέχεις όσα χρειάζομαι,παρά όλο που ξέρω ότι τα έσοδα μας είναι ελάχιστα.>
-Ο Kumo σκουπίζοντας τα δάκρυα είπε στο Mike:
<To φαγητό είναι έτοιμο,πάμε να φάμε>

Έπλυναν τα χέρια τους και έκατσαν για φαγητό.Ο Mike διηγήθηκε στο Kumo τι είχε συμβεί στο σχολείο.Ο Kumo χάρηκε που έκανε ένα φίλο τόσο νωρίς και δεν θα είναι μόνος στο σχολείο.Όταν τελείωσαν το φαγητό ξάπλωσαν για να ξεκουραστούν,επίσης όταν θα ξύπναγαν ο Mike θα διάβαζε τα μαθήματα του και ο Kumo θα έκανε δουλειές στο σπίτι μην τυχόν ο Mike ήθελε κάποια βοήθεια.Ετσι πέρασε η μέρα τους.
Την επόμενη μέρα στο σχολείο,Ο Mike γνώρισε άλλο ένα πρόσωπο που του κέντρισε το ενδιαφέρον.Υπήρχε μια κοπέλα ονόματι Rose.Ήταν μέτρια στο ύψος,(γύρω στο 1,70),μελαχρινή με μακρύ μαλλί και μελί μάτια.Κατα την διάρκεια του μαθήματος αλληλοκοιταζόντουσαν και χαμογέλαγαν.Στο διάλειμμα γνωρίστηκαν καλύτερα.Ρώτησε ο ένας τον άλλον που μένει?ποια είναι τα χόμπι τους?Μέχρι εκεί όμως.Ο Mike ήταν ντροπαλός και φοβόταν να ‘ανοιχτεί’ και άλλο και η Rose δεν συνέχισε να ρωτάει πιο προσωπικά θέματα,γιατί φοβόταν πως θα αντριδράσει ο Mike.Έτσι η σχέση τους έμεινε σε τυπικά θέματα,παρο ολο που και 2 ενδόμυχα ήθελαν να περισσότερα από αυτή τη σχέση.
Όσο περνούσε ο καιρός,ο Mike έκανε περισσότερο παρέα με τον Mat και ‘δενόντουσαν’ όλο και περισσότερο.Πχ πήγαινε ο ένας στο σπίτι του άλλου,πάλευαν μαζί για να εξασκήσουν τις ικανότητες τους και πολλά άλλα.Είχαν όμως μια αρχή.Ο καθένας να διαβάζει μόνος του.Όσο για τη Rose δεν άλλαξε τίποτα.
Στα 13 του ο Mike,όντας και πιο μεγάλος πια αποφάσισε να κάνει εκείνος το πρώτο βήμα,εκφράζοντας τα συναισθήματά του στη Rose.
Έτσι και έγινε.Ένα πρωί πηγαίνοντας μαζί στο σχολείο
-Προσέλκυσε ο Mike τη Rose λέγοντας:
<Καλημέρα Rose τι κάνεις?Θέλω να σου πω κάτι αλλιώς θα σκάσω.>
-Η Rose έγνεψε με απορριμμένο βλέμμα και με μια χειρονομία(λέγοντας του πες μου)
-Ο Mike συμπλήρωσε:
<Θέλω να κάνουμε περισσότερα μαζί εκτός σχολείου.>
-Η Rose απάντησε:
<Θέλεις δηλαδή να έχουμε κάτι παραπάνω από αυτή τη φιλική σχέση εεε?>
-Ο Mike πριν απαντήσει κατάπιε κάπως δύσκολα το σάλιο του.
<Ναι δεν μπορώ άλλο να καταπιέζω τα συναισθήματά μου.Σε αγαπώ,σε σκέφτομαι συνέχεια.Εσύ πως νιώθεις?>
-Η Rose απάντησε:
<Και εγώ το ίδιο νιώθω για εσένα.>
-Ο Mike κλείνοντας τη συζήτηση ρώτησε τη Rose:
<Θέλεις το απόγευμα μόλις τελειώσουμε το διάβασμα να πάμε να πιούμε ένα χυμό?>
-Η Rose απάντησε:
<Nαι>
-Ο Mike είπε επίσης:
<Να πω στον Mat να έρθει μαζί και εσύ στην καλύτερη σου φίλη για να μην κινήσουμε ακόμα υποψίες?>
-Η Rose:
<Ναι,καλή ιδέα>
Αμέσως μετά μπήκαν στο σχολείο και άρχισαν μάθημα.
-Στο διάλλειμα ρωτάει ο Mat τον Mike:
<Τι λέγατε με τη Rose?>
-Ο Mike:
<Συμφωνήσαμε να προχωρήσουμε με τη σχέση μας.Επίσης είπαμε να βγούμε όλοι μαζί κατά της 6 να πάμε να πιούμε ένα χυμό,μπορείς>
-Ο Mat:
<Επιτέλους έκφρασες τα συναισθήματα του.Φυσικά και μπορώ να έρθω>
-Ο Mike:
<Ωραία.>
Κατά την διάρκεια της σχολικής ώρας και γυρίζοντας στα σπίτια τους ο Mike και η Rose δεν μίλησαν μεταξύ τους.Ο Mike μίλαγε με τον Mat.
O Mike πήγε σπίτι έφαγε κοτόπουλο με πατάτες, και συζήτησε με τον Kumo την ημέρα του στο σχολείο (χωρίς φυσικά να πει λέξη τι έγινε με τη Rose).Μετά ξάπλωσε για να ξεκουραστεί και όταν θα ξύπναγε θα έκανε τα μαθήματα του.Όταν τελείωσε ήρθε η στιγμή να βγει έξω να πιει το χυμό.
-Έτσι έφυγε από το σπίτι λέγοντας στον Kumo:
<Πάω με τον Mat να πιούμε ένα χυμό>
Ο Kumo του έγνεψε καταφατικά.Ο Mike πήγε στο σπίτι του Mat και τον πήρε μαζί του και πήγαν στη καφετέρια του χωριού.Εκεί του περίμεναν η Rose με τη φίλη της.Έκατσαν σε 2 καναπέδες(αντικριστά ο Mike με τη Rose)και άρχισε η διασκέδαση τους.Μίλησαν.γέλασαν και ήπιαν το χυμό τους.Έτσι άρχισε ένας αγνός,νεανικός έρωτας
Ποτέ δεν ξέχασε όμως να κάνει αυτό που του άρεσε περισσότερο.Τη προπόνηση με τα σπαθιά κάθε βράδυ.
Μετά από 3 μήνες, Ο Kumo άφησε την εκκλησία και πήγε να ρωτήσει για τη πρόοδο του Mike στο σχολείο. Μπήκε στο γραφείο της δασκάλας του Mike και άρχισε η συζήτηση.
-Ο Kumo:
<Καλημέρα σας. Ήρθα να ρωτήσω για την πρόοδο του Mike και την συμπεριφορά του στο σχολείο.>
-Η δασκάλα απάντησε:
<Καλημέρα σας κ.Kumo. Ποτέ δεν έχει έρθει χωρίς να κάνει όλα του μαθήματα και όποτε του έχω ζητήσει να λύσει μια άσκηση πάντα τη ξέρει. Δεν έχω κανένα παράπονο από τη απόδοση του.Όσο για την συμπεριφορά του ούτε εκεί έχω κανένα παράπονο. Είναι ευγενικός και ήσυχος. Το μόνο που έχω παρατηρήσει τελευταία είναι ότι εκτός του Mat μιλάει πολύ και με μια κοπέλα. Σας έχει πει κάτι?>
-Ο Kumo:
<Όχι. Είναι τουλάχιστον καλή κοπέλα?>
-Η δασκάλα:
<Όχι μόνο καλή,αλλά και πολύ ωραία. Σας συμβουλεύω όμως να μην του κάνετε κουβέντα ακόμα. Θα σας το πει εκείνος όποτε νιώσει καλά>
-Ο Kumo τελειώνοντας:
<Ευχαριστώ για τη συμβουλή και ελπίζω να συνεχίσει έτσι ο Mike.Καλό σας απόγευμα>
-Η δασκάλα:
<Καλή συνέχεια και σε σας.>

Καθώς ‘κυλούσαν’ οι μέρες, οι μήνες, τα χρόνια η αγάπη του Mike και της Rose δυνάμωνε. Σχεδίαζαν μαζί νέες δραστηριότητες. Όπως, όταν είχε ‘καθαρό’ ουρανό το βράδυ κάθοντας στους αμμόλοφους έβλεπαν μαζί τα αστέρια και έδιναν υποσχέσεις, έπαιζαν με την άμμο(έφτιαχναν διάφορα σχέδια),κ.ά. Αυτή σχέση δεν σταμάτησε την σχέση του Mike με τον Mat(εννοείται ότι έκαναν και οι τρεις μαζί παρέα), αλλά τη μείωσε σε διάρκεια μέσα στη μέρα.
Πλέον, ο Mike είχε γίνει 16 χρονών. Δεν είχε πλαθεί τελείως η προσωπικότητα του, άλλα κάποια χαρακτηριστικά του θα έμεναν σε όλη του τη ζωή. Συμπονετικός για τους φτωχούς του χωριού, ειλικρινής , όποιος είχε την ανάγκη του ή τη βοήθεια του δεχόταν χωρίς σκέψη, ερωτευμένος με τη Rose, τρομερή η αγάπη του για τον Kumo και η σχέση του με τον Mat είχε γίνει πλέον αδερφική.
Συνέχεια της κανονικής ροής της ιστορίας
Ξημέρωνε μια συνηθισμένη σχολική μέρα με λιακάδα. Τα φύλλα των φοινίκων γυάλιζαν, τιτίβιζαν όσα πουλιά υπήρχαν και η άμμος έμοιαζε σαν χρυσάφι από τον ήλιο. Κατά τη διάρκεια της ημέρας, ο χαρακτηρισμός ως συνηθισμένης θα άλλαζε σε ειδική, γιατί τούτη την ημέρα θα υπήρχαν πολλές αποκαλύψεις. Την ώρα του πρωινού
-Είπε ο Mike:
<Πλέον είμαι αρκετά μεγάλος για να μου πεις σχετικά με το τατουάζ μου και τη μητέρα μου την Φεντέλια.>
-Ο Kumo:
<Είναι μεγάλη η συζήτηση για τώρα, Θα χάσεις την 1η ώρα από τη Μορφολογία. Υπόσχομαι θα στα πω όλα στο μεσημεριανό που θα έχουμε χρόνο.>
-O Mike είπε:
<Εντάξει.>
Και έφυγε για το σχολείο. Όταν τελείωνε το μάθημα Μορφολογίας και ‘χτύπησε’ το κουδούνι ο Mat με τον Mike βγήκαν στο προαύλιο για να μιλήσουν. Την ώρα που μιλούσαν ο Ζίαν με την παρέα του πλησίασαν απειλητικά τον Mike.
-Ο Ζίαν είπε:
<Νόμιζα ότι εσύ με την Rose ήσασταν απλώς φιλενάδες, αλλά μετά από αυτό που έγινε χτες στο αναψυκτήριο αναθεώρησα. Μου αρέσει και εμένα και δεν πρόκειται να μου την πάρεις εσύ, ένας λέτσος με άθλια ρούχα.
Τη στιγμή αυτή ας γυρίσουμε μια μέρα πίσω να μάθουμε τι έγινε
Ήταν Κυριακή απόγευμα και ο Mike με τη Rose έπιναν τα αναψυκτικά τους. Εκεί όμως βρισκόταν και ο Ζίαν με την παρέα του και γέλαγαν. Κάποια στιγμή τους ‘κόπηκε’ ξαφνικά το γέλιο τους. Είδαν να δίνουν το πρώτο τους φιλί στο στόμα. Αμέσως, ο Ζίαν έφυγε μέσα στα νεύρα.
(Επιστρέφουμε στην έντονη συζήτηση του Mike με τον Ζίαν)
-Ο Mike απάντησε:
<Είμαστε ερωτευμένοι και αγαπιόμαστε για αυτό μείνε μακριά.>
-Ο Ζίαν εκνευρίστηκε και άρχισε καβγά λέγοντας:
<Μη μου μιλάς εμένα έτσι.> και βάρεσε τον Mike στο στομάχι.
O Mike έπεσε στα γόνατα και έβηξε τρεις φορές.Μετά από λίγο επιτέθηκε με τη σειρά του στον Ζίαν.
Πάνω στη συμπλοκή σκίστηκε η μπλούζα του Mike και αποκαλύφτηκε για πρώτη φορά δημόσια το κυκλικό τατουάζ του. Εμφανώς ταραγμένος ο Ζίαν έπεσε κάτω και έκανε μερικά βήματα πίσω. Μετά από λίγο έτρεξε προς το γραφείο του διευθυντή. Ξοπίσω του έτρεξαν και οι φίλοι του.
-Μόλις έφτασε ο Ζίαν είπε στον διευθυντή:
<Μου αρέσει μια κοπέλα από το σχολείο και επειδή με ζηλεύει ο Mike άρχισε έναν καβγά. Κατά τη διάρκεια της συμπλοκής του τράβηξα τη μπλούζα και σκίστηκε.>
-Ο διευθυντής τον διέκοψε ξαφνικά και είπε:
<Τι θέλεις να μου πεις δηλαδή? Ότι πιαστήκατε στα χέρια στα χέρια και θέλεις να ακούσω παρακάτω? ΟΧΙ.>
- Ο Ζίαν απάντησε:
<Αυτά δεν είναι τίποτα μπροστά στην αποκάλυψη. Απλά, σας τα είπα αυτά για να έχετε μια γενικότερη εικόνα του γεγονότος. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι όταν σκίστηκε η μπλούζα του αποκαλύφτηκε ένα κυκλικό τατουάζ που έχει στην κοιλιά του.>
-Ο διευθυντής γεμάτο οργή φώναξε:
<Τι πράγμα?, πες του να έρθει αμέσως εδώ.>
-Ο Ζίαν φώναξε τον Mike και εκείνος στάθηκε μπροστά με μισοσκισμένη την μπλούζα στον διευθυντή
-Ρώτησε ο διευθυντής:
<Ξέρεις τι είναι αυτό που έχεις στην κοιλιά σου?>
-Ο Mike απαντά:
<Ναι, ξέρω. Ένα τατουάζ.>
-Ο διευθυντής:
<Και το λες τόσο απλά? Ξέρεις τι πρέπει να κάνω τώρα αφού το εμφάνισες δημόσια. Να σε αποβάλλω για πάντα από το σχολείο.>
-Ο Mike:
<Μα γιατί αυτό? Εξαιτίας του τατουάζ?>
-Ο διευθυντής:
<Φύγε τώρα από το σχολείο. Όσο κάθεσαι τόσο περισσότερο το μολύνεις. Δυστυχώς πρέπει να ενημερώσω και τον δήμαρχο του χωριού. Φοβάμαι πολύ ότι και αυτός θα σε εξορίσει για πάντα από το χωριό. Γύρνα τώρα στο σπίτι σου.>
Ο Mike σοκαρισμένος με την κατάληξη του καβγά γυρίζει σπίτι του με την μισοσκισμένη μπλούζα και τη τσάντα του.
O Mike γύρισε εκνευρισμένος στο σπίτι του.
-Mπαίνοντας στο σπίτι του λέει Kumo:
<Τι είναι αυτά τα χάλια?>
-Ο Mike του απαντά:
<Άσε με εμένα και πες μου εσύ. Τι κακό έχει ένα τατουάζ? Και πλέον έχω μεγάλες αμφιβολίες να είσαι εσύ ο πραγματικός μου πατέρας. Η ιστορία της Φεντέλια είναι αληθινή? Όσα μου έχεις πει είναι κάτι αλήθεια?>

Edited by Mike The Great, 22 April 2012 - 17:11.

Posted Image

I don't worth only 50 Beli.I can prove it in New World.
SET SAIL BASTARDS!!!!

#2 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 21 June 2011 - 04:36

Αν μπορείς χώρισε την ιστορία σου σε παραγράφους και χώρισε και τους διαλόγους, για να κάνεις πιο εφικτή και ευκολότερη για μας την ανάγνωση.
Φιλικά από έναν συνάδελφο wannabe storyteller.
Posted Image

#3 Mike The Great

Mike The Great

    Anime Fan

  • Members
  • 414 posts

Posted 21 June 2011 - 08:36

Αν μπορείς χώρισε την ιστορία σου σε παραγράφους και χώρισε και τους διαλόγους, για να κάνεις πιο εφικτή και ευκολότερη για μας την ανάγνωση.
Φιλικά από έναν συνάδελφο wannabe storyteller.


Στο Edit μου τους βγαζει χωρισμενες τις παραγραφους,ενω στο public view μου τις εμφανιζει ετσι.Εχεις μηπως καμια ιδεα?Και οταν λες να χωρισω τους διαλογους τι εννοεις?
Posted Image

I don't worth only 50 Beli.I can prove it in New World.
SET SAIL BASTARDS!!!!

#4 croco~boy

croco~boy

    Dark Banquet

  • Members
  • 895 posts

Posted 21 June 2011 - 08:42

-Κώστας: τι κάνεις?
-Μαρία: καλά είμαι!

Έτσι εννοεί!

Posted Image


#5 Mike The Great

Mike The Great

    Anime Fan

  • Members
  • 414 posts

Posted 21 June 2011 - 08:54

-Κώστας: τι κάνεις?
-Μαρία: καλά είμαι!

Έτσι εννοεί!


Καλυτερα?
Posted Image

I don't worth only 50 Beli.I can prove it in New World.
SET SAIL BASTARDS!!!!

#6 croco~boy

croco~boy

    Dark Banquet

  • Members
  • 895 posts

Posted 21 June 2011 - 09:01

Much better!

Posted Image


#7 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 21 June 2011 - 11:13

Kαλη προσπαθεια, απλα πρεπει να προσεξεις καποια πραγματα για να την κανεις πιο ευκολη και απολαυστικη στο διαβασμα.
Για παραδειγμα σε ενα σημειο υπαρχει ενα τυπογραφικο λαθος που με εκανε να μπερδεψω ολοκληρη την υποθεση.

Εκει που λες:Πριγκιπας και πιθανος διαδοχος του θρονου Seth, και η συζηγος....
Επρεπε να πεις:Πριγκιπας και πιθανος διαδοχος του θρονου, ο Seth και η συζηγος...

Ετσι νομιζα πως ο Russo ηταν αυτος ο πριγκιπας και οτι το Seth ηταν απλα ενας βασιλικος τιτλος που τον επαιρνε καθε διαδοχος.

Ειναι πολυ λογικο να υπαρχουν τετοιου ειδους ατελειες σε μια πρωτη προσπαθεια, οποτε συνεχισε να προσπαθεις και στο μελλον ελπιζω να δεις πολυ καλυτερα αποτελεσματα.

Κι εγω ονειρευομαι να γραψω καποιο μυθιστορημα, ανεξαρτητης θεματολογιας, απλα ισως ειναι καλυτερα να το αφησω για τη φοιτιτικη ζωη, οπως εσυ.

Και να ρωτησω:Η ιστορια θα συνεχιστει στην πορεια, ή στο μελλον θα εχουμε αλλη ιστορια?

O6rrvsU.jpg


#8 Mike The Great

Mike The Great

    Anime Fan

  • Members
  • 414 posts

Posted 21 June 2011 - 11:19

Ευχαριστω για τις επισυνσεις σου.Ναι εννοειτε πως θα την συνεχισω.Αυτο ειναι μονο η αρχη,για οποιον θελει να μπαινει στο νοημα σιγα σιγα.
Posted Image

I don't worth only 50 Beli.I can prove it in New World.
SET SAIL BASTARDS!!!!

#9 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 21 June 2011 - 11:29

Βασικά θέλει κ άλλο διόρθωμα. Πχ λες

-η Samni απάντησε:<Έχεις δίκιο άλλα θα μου υποσχεθείς ότι όταν είμαστε έτοιμοι θα το πάρουμε πίσω οπωσδήποτε.>
-Ο Seth έγνεψε καταφατικά και πρόσθεσε:<Θα σχεδιάσω και στο σώμα του ένα σημάδι για να ξέρουμε ποιος είναι>η Samni συμφώνησε.Την επόμενη μέρα,
-ο Seth έδωσε το γιο του στον έμπορο της χώρας και του είπε:<Δώσ’τον όπου θέλεις δεν με ενδιαφέρει.>
Όταν γύρισε πίσω ο έμπορος πίσω στη Darkness τον ρώτησε
-η Samni:<Που τον έδωσες τελικά?>
-Ο έμπορος απάντησε:<στην χώρα του νερού>

ενώ θα ήταν πιο ευκολοδιάβαστο να το γράψεις κάπως έτσι

η Samni απάντησε:
-Έχεις δίκιο άλλα θα μου υποσχεθείς ότι όταν είμαστε έτοιμοι θα το πάρουμε πίσω οπωσδήποτε.
Ο Seth έγνεψε καταφατικά και πρόσθεσε:
-Θα σχεδιάσω και στο σώμα του ένα σημάδι για να ξέρουμε ποιος είναι.
η Samni συμφώνησε.Την επόμενη μέρα, ο Seth έδωσε το γιο του στον έμπορο της χώρας και του είπε:
-Δώσ’τον όπου θέλεις δεν με ενδιαφέρει.
Όταν γύρισε πίσω ο έμπορος πίσω στη Darkness τον ρώτησε η Samni:
-Που τον έδωσες τελικά?
Ο έμπορος απάντησε:
-στην χώρα του νερού.


Posted Image


#10 Mike The Great

Mike The Great

    Anime Fan

  • Members
  • 414 posts

Posted 21 June 2011 - 12:32

Βασικά θέλει κ άλλο διόρθωμα. Πχ λες
ενώ θα ήταν πιο ευκολοδιάβαστο να το γράψεις κάπως έτσι


Ναι ειναι καλυτερα ετσι.Σαν story πως σου φανηκε?
Posted Image

I don't worth only 50 Beli.I can prove it in New World.
SET SAIL BASTARDS!!!!

#11 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 21 June 2011 - 15:03

Mike The Great συμφωνω με τις επισυμανσεις των υπολοιπων μελων του forum για τα συντακτικα λαθη και την μορφοποιηση του διαλογου, αλλα δεν θα σταθω σε αυτα! Προσωπικα μου αρεσε πολυ αυτο το preview, αν θελεις, της ιστοριας σου!! Γενικα παντα με εντυπωσιαζαν οι ιστοριες και τα video games που ειχαν σαν κεντρικο θεμα τα στοιχεια της φυσης, το φως και το σκοταδι κτλ. και πραγματικα θα θελα να διαβασω το επομενο κομματι της ιστοριας και εχω να σου δωσω μια ιδεα για την τεχνικη που προσπαθει να μαθει ο Seth, αν φυσικα ενδιαφερεσαι!!

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#12 Mike The Great

Mike The Great

    Anime Fan

  • Members
  • 414 posts

Posted 21 June 2011 - 15:20

Mike The Great συμφωνω με τις επισυμανσεις των υπολοιπων μελων του forum για τα συντακτικα λαθη και την μορφοποιηση του διαλογου, αλλα δεν θα σταθω σε αυτα! Προσωπικα μου αρεσε πολυ αυτο το preview, αν θελεις, της ιστοριας σου!! Γενικα παντα με εντυπωσιαζαν οι ιστοριες και τα video games που ειχαν σαν κεντρικο θεμα τα στοιχεια της φυσης, το φως και το σκοταδι κτλ. και πραγματικα θα θελα να διαβασω το επομενο κομματι της ιστοριας και εχω να σου δωσω μια ιδεα για την τεχνικη που προσπαθει να μαθει ο Seth, αν φυσικα ενδιαφερεσαι!!


Φυσικα.Θα σε ακουσω με χαρα.
Posted Image

I don't worth only 50 Beli.I can prove it in New World.
SET SAIL BASTARDS!!!!

#13 Mike The Great

Mike The Great

    Anime Fan

  • Members
  • 414 posts

Posted 25 June 2011 - 16:27

Γραφω την συνεχεια της ιστοριας,αλλα επειδη εχω εξεταστικη δεν προλαβαινω να την γραψω γρηγορα.Περιμενετε επετε συνεχεια....


Απο την επομενη εβδομαδα σιγουρα θα ανεβασω συνεχεια.Τωρα ποσο?δεν ξερω ακομα

Edited by Mike The Great, 30 June 2011 - 02:11.

Posted Image

I don't worth only 50 Beli.I can prove it in New World.
SET SAIL BASTARDS!!!!

#14 specialistas4

specialistas4

    Tech Guru

  • Banned
  • 2,153 posts
  • LocationAthens

Posted 30 June 2011 - 15:34

Η αλήθεια είναι πως υπάρχουν πράγματα που πρέπεις να προσέξεις,λίγη περισσότερη περιγραφή και ανάπτυξη της υπόθεσης θα βοηθούσε.Η αρχή είναι λίγο συνηθισμένη αλλά μπορεί να εξελιχτεί πολύ ωραία.Πολύ θετικό είναι ότι ο τρόπος με τον οποίο γράφεις δεν κουράζει και είναι ευχάριστος ως προς την ανάγνωση.Πρέπει να παραδεχτώ πως είναι ακόμη καλύτερο από την εκδοχή που μου είχες στείλει πρόσφατα.Μια χαρά,περιμένω την συνέχεια!
Posted Image

#15 Zane

Zane

    Anime Fan

  • Members
  • 251 posts

Posted 30 June 2011 - 16:46

Ωραίο story φίλε:kakashithumbup:

Βέβαια με πονοκεφαλιάζει το διάβασμα κειμένων στο ίντερνετ,άρα να ξέρεις ότι δεν μπήκα καν στον κόπο να το διαβάσω:bleh:

'Οχι ντάξει πέρα απ την πλάκα,αν εξαιρέσεις κάποια συντακτικά και περιγραφικά λαθάκια,έχεις την δυνατότητα να την ξεδιπλώσεις ωραία στην συνέχεια.Εξάλλου σαν πρώτη προσπάθεια είναι αρκετά καλή:drinks: