Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 2 votes

Nozoki Ana


  • Please log in to reply
101 replies to this topic

#61 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 11 September 2012 - 01:44

Spoiler: 93


2bbd14fc.jpg


#62 Hana Suzuki

Hana Suzuki

    Bookworm Chick

  • Members
  • 66 posts

Posted 07 December 2012 - 01:30

Δεν ξέρω αν είναι περίεργο που σαν κοπέλα το διαβάζω, αλλά το διαβάζω και θεωρώ πως έχει αρκετά ενδιαφέροντες χαρακτήρες αν και ο Kido είναι χαζός :bleh:

Ανυπομονώ για το 100
Spoiler:

33djz2f.jpg


#63 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 07 December 2012 - 01:57

Ανυπομονώ για το 100


Το group είχε ανακοινώσει πριν κάποιο καιρό πως δεν μπόρεσε να προμηθευτεί raw τον τελευταίο τόμο και μόλις το καταφέρει θα συνεχίσουν κανονικά.

#64 Hana Suzuki

Hana Suzuki

    Bookworm Chick

  • Members
  • 66 posts

Posted 07 December 2012 - 10:12

E εντάξει αν δεν καταστραφεί ο κόσμος στις 21 Δεκεμβρίου, μπορούμε να το περιμένουμε :Ρ

33djz2f.jpg


#65 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 07 December 2012 - 18:48

Δεν ξέρω αν είναι περίεργο που σαν κοπέλα το διαβάζω, αλλά το διαβάζω και θεωρώ πως έχει αρκετά ενδιαφέροντες χαρακτήρες αν και ο Kido είναι χαζός :bleh:


Πιστευω οτι πολλες κοπελες αν κανανε υπομονη λιγο στην αρχη που μοιαζει αρκετα με τυπικο χαρεμ, μαλλον θα το φχαριστιοντουσαν περισσοτερο απο το μεσο ανδρικο κοινο.

Ασε που ο πραγματικος πρωταγωνιστης ειναι η εμιρου.

stasou%2520mygdala.jpg


#66 Hana Suzuki

Hana Suzuki

    Bookworm Chick

  • Members
  • 66 posts

Posted 08 December 2012 - 12:03

Ναι εντάξει στην αρχή μου φαινόταν και εμένα παράξενο, αλλά ποτέ δεν αφήνω κάτι μισό και τότε ήταν στα 50κάτι κεφάλαια οπότε το συνέχισα...Γενικά πάντως ναι, δεν είναι το τυπικό harem like manga...
Κοίτα η Emiru ίσως είναι πρωταγωνίστρια, αλλά το θέμα είναι ότι τα βλέπουμε όλα από τη σπαστική POV του Kido ._.

33djz2f.jpg


#67 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 08 December 2012 - 16:23

Σπαστικη το διχως αλλο. Ολο αυτο το ενοχικο, κλαψο^&*νικο και "εγω θα υποταξω τους εχθρους μου με την καλοσυνη και την ανιδιοτελεια μου" που θα ζηλευε ακομα και ο ναρουτο, σε κανει να θες να τον μαστιγωνεις αλυπητα.

Από την αλλη αυτο που σκεφτομουν ειναι οτι αν το βλεπαμε απο τη μερια της εμιρου (ειδικα εκει που παει με τα τελευταια γεγονοτα) και ξεραμε απο την αρχη μεγαλο μερος των σκεψεων και των κινητρων της, θα τελιωνε πολυ πιο γρηγορα το μανγκα και δε θα χε τοση αγωνια.

Οποτε ας ειναι. Ο Kido υπαρχει στη σειρα ως ο τυπος που οφειλει να ειναι τοσο υπερβολικος διοτι τιποτα λιγοτερο δεν θα μπορουσε να κανει την εμιρου να ανοιχτει.

Και τα υπολοιπα γκομενακια στη σειρα υπαρχουν για το φανσερβις και για να τα πατησει κατω η Εμιρου. :hehehe:

stasou%2520mygdala.jpg


#68 Fandom

Fandom

    Anime Professional

  • Members
  • 551 posts

Posted 08 December 2012 - 16:29

Και τα υπολοιπα γκομενακια στη σειρα υπαρχουν για το φανσερβις και για να τα πατησει κατω η Εμιρου. :hehehe:


Και για να τα χωρίζει ο Kido κάθε φορά με δάκρυα στα μάτια και τύψεις για την υπόλοιπη ζωή του.

#69 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 08 December 2012 - 16:38

Νταξ' αφου εμεις φχαριστηθηκαμε φανσερβις (το οποιο υπαρχει στη σειρα ως βαλσαμο για τη μιζερια και την κλαψ%^&νιαση του κιντο) αστον αυτον να οδυρεται.

Μια φορα τωρα στο τελος πηγε να το παιξει τζον βαρβατος και εψαχνα να δω απο που επεσε ο φουρνος. Τελικα ολα κομπλε απλα ειπε να μας τρολλαρει λιγο ο μανγκακα.

stasou%2520mygdala.jpg


#70 Fandom

Fandom

    Anime Professional

  • Members
  • 551 posts

Posted 08 December 2012 - 16:49

Ναι καλά εκεί που πήγε να το παίξει άγριος σκάλωσα λίγο αλλά μετά έγινε ο κλασσικός Kido.

#71 Hana Suzuki

Hana Suzuki

    Bookworm Chick

  • Members
  • 66 posts

Posted 11 December 2012 - 11:15

Σπαστικη το διχως αλλο. Ολο αυτο το ενοχικο, κλαψο^&*νικο και "εγω θα υποταξω τους εχθρους μου με την καλοσυνη και την ανιδιοτελεια μου" που θα ζηλευε ακομα και ο ναρουτο, σε κανει να θες να τον μαστιγωνεις αλυπητα.

Από την αλλη αυτο που σκεφτομουν ειναι οτι αν το βλεπαμε απο τη μερια της εμιρου (ειδικα εκει που παει με τα τελευταια γεγονοτα) και ξεραμε απο την αρχη μεγαλο μερος των σκεψεων και των κινητρων της, θα τελιωνε πολυ πιο γρηγορα το μανγκα και δε θα χε τοση αγωνια.

Οποτε ας ειναι. Ο Kido υπαρχει στη σειρα ως ο τυπος που οφειλει να ειναι τοσο υπερβολικος διοτι τιποτα λιγοτερο δεν θα μπορουσε να κανει την εμιρου να ανοιχτει.

Και τα υπολοιπα γκομενακια στη σειρα υπαρχουν για το φανσερβις και για να τα πατησει κατω η Εμιρου. :hehehe:


Περιττό να πω πως γέλασα με το ποστ σου γιατί έκανες ακριβή περιγραφή του Kido έτσι; :P

Well, ναι θα έχανε πολύ το manga αν το βλέπαμε από τη μεριά της Emiru, αν και θα μπορούσε να το κάνει χωρίς να μας αποκαλύπτει τις πολύ μύχιες σκέψεις της - σαν ένα στόρι μυστηρίου ξέρω 'γω. :P

Επίσης, τα κορίτσια που είχε μου τη σπάνε. Η μεν πρώτη με τα στήθη από τη Ροτόντα ως την Καμάρα ήταν πολύ unreliable, I mean...
Spoiler:

Πραγματικά, η μόνη κοπέλα που αξίζει να ρίξεις μία δεύτερη ματιά στο χαρακτηρα της είναι η Emiru...

Και εκείνος τόσο καιρό έπαιζε με τα συναισθήματά της και κρυβόταν πίσω από το δάχτυλό του :golgo: Γιατί αν δεν tsunderιάζει ένας χαρακτήρας δε λέει το manga :damn: *facepalm*

Plus, συμφωνώ με αυτό που είπατε εσύ και ο Fandom, μου κανε τόσο σοκ που πήγε να το παίζει badass ο Kido, αλλά μάλλον ήθελε o mangaka να γεμίσει panels πριν φτάσει στο κομβικό τέλος του volume ου έφτασε, δεν εξηγείται αλλιώς :wth2:

33djz2f.jpg


#72 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 05 January 2013 - 17:45

Τα-ντα!!! Βγήκαν τα 100 και 101. Και τα 2 flashback και έχει πολύ ζουμί η υπόθεση.

Spoiler:


#73 Zentsugi

Zentsugi

    Anime Professional

  • Members
  • 640 posts

Posted 05 January 2013 - 18:00

Τα-ντα!!! Βγήκαν τα 100 και 101. Και τα 2 flashback και έχει πολύ ζουμί η υπόθεση.

Spoiler:


Spoiler:


#74 Hana Suzuki

Hana Suzuki

    Bookworm Chick

  • Members
  • 66 posts

Posted 09 March 2013 - 00:03

Βγήκε 102 & 103


Spoiler:

Διάβασα επίσης ένα πολύ καλό σπόιλερ και χάρηκα :P

33djz2f.jpg


#75 Fandom

Fandom

    Anime Professional

  • Members
  • 551 posts

Posted 09 March 2013 - 10:04

Βγήκε 102 & 103


Εδώ και πάρα πολύ καιρό :P