Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 2 votes

Nozoki Ana


  • Please log in to reply
101 replies to this topic

#1 Fandom

Fandom

    Anime Professional

  • Members
  • 551 posts

Posted 20 June 2011 - 17:38

Nozoki Ana

Posted Image


Μετά από παράκληση ενός perverted moderator :P το Nozoki Ana ή αλλιώς Peephole αποκτάει το δικό του thread.


Author : Honmyou Wakou
Artist : Honmyou Wakou

Genres
Adult, Comedy, Drama, Ecchi, Romance, School Life, Seinen, Harem


Summary
Η ιστορία έχει ως εξής : Ο Kido Tatsuhiko μετακομίζει στο Τόκιο για να παρακολουθήσει τη σχολή του όπου και βρίσκει νέο σπίτι . Όλα πάνε μια χαρά μέχρι που βρίσκει στον τοίχο του σπιτιού του μια τρύπα . Αρχικά κοιτάει μέσα και δεν βλέπει τίποτα μέχρι που ένα βράδυ βλέπει να βγαίνει φως ξανακοιτάει και βλέπει μια κοπέλα σε ''περίεργες'' καταστάσεις . Το κακό (καλό για μας) είναι ότι τον βλέπει και αυτή και εκεί είναι που αρχίζουν όλα .


Κατά τη γνώμη μου από τα καλύτερα του είδους του . Ωραίο σχέδιο , ωραία πλοκή , ωραία κορίτσια , αν και πλησιάζει λίγο το hentai αλλά who cares ? Σε εμάς τους perverted μας αρέσει . :P

Το manga είναι ongoing μέχρι στιγμής έχουν βγει 8 volumes Ανατολή μεριά και μετά από πολλά drops , δράματα και ιστορίες έχει μεταφραστεί αισίως μέχρι το chapter 46 .


Για download θα βρείτε από btwscans τα πρώτα 19 chapters
Μετά από blackwingscans (και συγκεκριμένα από εδώ ) και από xscans τα υπόλοιπα chapters ως το 46 . Από 46 και μετά συνεχίζουν μόνο οι xscans .
Τώρα για online reader δε θα τα βρείτε στους γνωστούς γιατί δεν έχουν δικαιώματα .



Edited by Fandom, 20 June 2011 - 18:01.
^^


#2 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 20 June 2011 - 17:47

Δηλωνω φαν αν και νομιζα οτι εχει μεχρι το 22. Εχω ακομα αλλα 20+ chapters. Ωραια πραματα :P


2bbd14fc.jpg


#3 Fandom

Fandom

    Anime Professional

  • Members
  • 551 posts

Posted 20 June 2011 - 18:43

Αχ και που να φτάσεις στο 46 ^^

#4 Flameking1

Flameking1

    Ikkaku Rapeface

  • Members
  • 181 posts

Posted 20 June 2011 - 18:58

Thx for the recommendation, κάποια στιγμή θα το ξεκινήσω, κατέβασα το 1ο τσάπτερ και μου φάνηκε ενδιαφέρον.

#5 RiDeLub

RiDeLub

    - ΡίΝΤεΛουμπ -

  • Members
  • 1,010 posts

Posted 20 June 2011 - 19:18

Και εγώ φαν από το πρώτο chapter που τυχαία είχα πετύχει στο Mangafox (διαβάζοντας παράλληλα Koibana Onsen).

Θυμάμαι τον πρώτο καιρό που κατέβασα και τα raw ελλείψει μετάφρασης είχα πονέσει όταν έφτασα στον 5ο τόμο (αν και δεν καταλάβαινα οι εικόνες μιλούσαν μόνες τους):

Spoiler: chapter 41+


O λαός απαιτεί Yuri Kotobuki στην βουλή ( ? ).

Θα κάνω edit με το 46 :)

Edited by RiDeLub, 20 June 2011 - 20:29.
typos

- Επέζησα και εγώ από το φαγητό του Κ.Ε.Τ.Θ Αυλώνας -

Posted Image


#6 Fandom

Fandom

    Anime Professional

  • Members
  • 551 posts

Posted 20 June 2011 - 19:29

Και εγώ φαν από το πρώτο chapter που τυχαία είχα πετύχει στο Mangafox (διαβάζοντας παράλληλα Koiban Onsen).

Θυμάμαι τον πρώτο καιρό που κατέβασα και τα raw ελλείψει μετάφρασης είχα πονέσει όταν έφτασα στον 5ο τόμο (αν και δενν καταλάβαινα οι εικόνες μιλούσαν μόνες τους):

Spoiler: chapter 41+


O λαός απαιτεί Yuri Kotobuki στην βουλή ( ? ).

Θα κάνω edit με το 46 :)



Spoiler:


Edit: Thnx για το recommendation (Koiban Onsen) :P

#7 Darthnicolas

Darthnicolas

    Raidou Kuzunoha the 1st

  • Members
  • 972 posts

Posted 20 June 2011 - 22:42

Αυτό το manga είναι guilty pleasure...Έχω διαβάσει πολλά και πολλά,αλλά αυτό είναι πραγματικά υπέροχο.Από τις σειρές που θα προτιμούσα να βγαίνει ένα ανά βδομάδα...Όπως το Unbalance x Unbalance.Αυτό είναι το κακό με τα manga,βρίσκεις μερικά που σου αρέσουν,τα διαβάζεις σφαίρα και μετά σου μένει η πικρίλα στο στόμα επειδή πρέπει να αρχίσεις να περιμένεις για νέα chapters...


Εγώ σε αντίθεση με τον δύο posts πιο πάνω,υποστηρίζω Emiru με τα χίλια.Η Yuri είναι υπερβολικά συνηθισμένη και δεν μου κάνει αίσθηση :canthelp:

#8 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 22 June 2011 - 01:23

Up to 46th chapter. Thats one hell of a twist. Αν και περιμενα να γινει καποια στιγμη αλλα οχι με τετοιον τροπο.

Αγαπαμε Emiru <3


2bbd14fc.jpg


#9 Fandom

Fandom

    Anime Professional

  • Members
  • 551 posts

Posted 22 June 2011 - 01:28

Εεεε από το πρώτο chapter αυτό περιμέναμε .... Αν και πιστεύω πως δε θα γίνει τίποτα ακόμα . Βλέπεις τη φάτσα του ακόμα το σκέφτεται :P

#10 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 22 June 2011 - 09:33

This manga is love

Pervs unite! :dwarf:

v4kFmx.png


#11 demonicMC

demonicMC

    Anpan Spanking

  • Members
  • 611 posts

Posted 22 June 2011 - 10:28

meeeeh I thought Bored were better than that... who am I kidding, δεν μπορώ να σταματήσω το διάβασμα!

#12 Fandom

Fandom

    Anime Professional

  • Members
  • 551 posts

Posted 22 June 2011 - 10:56

who am I kidding, δεν μπορώ να σταματήσω το διάβασμα!


Spoiler:


#13 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 22 June 2011 - 13:04

όΤαν έκανα scroll down και είδα τι υπάρχει κάτω από το κεφάλι της Αna (nipples) δεν χρειάστηκαν παραπάνω πράγματα να με πείσουν ώστε να ξεκινήσω να το διαβάζω!!!

Kudos για το thread! ;)

(άραγε ποιος να είναι ο mod) ? :P

Tiger-stock-blog-header.jpg


#14 Fandom

Fandom

    Anime Professional

  • Members
  • 551 posts

Posted 22 June 2011 - 13:18

Που να έβλεπες και την αρχική pic που είχα βάλει αλλά έφαγε εικονοκρισία :P

Yeah i wonder who that mod is .

#15 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 22 June 2011 - 13:52

Βασικά δεν μπορώ να βρω τα chapter 20,21,22. Στους blackwingscans έχει από το 23 μέχρι το 45!!

:/

Tiger-stock-blog-header.jpg