Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Τι Players και Codecs χρησιμοποιείτε ?


  • Please log in to reply
201 replies to this topic

#166 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 02 April 2010 - 21:49

αν και στα windows 7 αν βαλεις σκετο τον media player classic home cinema παιζει τα παντα. Ετσι το εχω στο netbook + στο pc εδω και ειναι gg.

#167 kagemaru igano

kagemaru igano

    Anime Freak

  • Members
  • 424 posts

Posted 21 May 2010 - 15:03

παιδια με απλα ελληνικα θα ηθελα να μου πειτε πως μπορω να κανω το zoom player να παιζει τα subs ...

#168 Ryuji

Ryuji

  • Members
  • 181 posts

Posted 23 May 2010 - 17:41

Εγώ χρησιμοποιώ VLC και DivX plus player(είναι καλή επιλογή δοκιμάστε το). Τώρα θα ψάξω και για το CCCP να το μάθω και βλέπουμε.
Posted Image

#169 Guest-13157

Guest-13157

    Anime Fan

  • Members
  • 186 posts

Posted 23 May 2010 - 20:39

Smplayer, το μόνο κακό είναι ότι είναι γραμμενό σε qt (για κάποιος καλό) και ενώ όλα τα άλλα προγραμματά μου είναι σε gtk πρέπει να έχω παραπανώ dependencies. Oh well it's worth it!

#170 Drakevr

Drakevr

    Starting...

  • Members
  • 3 posts

Posted 23 May 2010 - 21:44

Smplayer, το μόνο κακό είναι ότι είναι γραμμενό σε qt (για κάποιος καλό) και ενώ όλα τα άλλα προγραμματά μου είναι σε gtk πρέπει να έχω παραπανώ dependencies. Oh well it's worth it!


αν χρειάζεσαι οπωσδήποτε ένα τέτοιο frontend για τον mplayer υπάρχουν μερικά αρκετά καλά και σε GTK.

προσωπικά δεν χρησιμοποιώ κανένα από αυτά. παρα μονο το βασικό mplayer.

#171 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 24 May 2010 - 01:20

παιδια με απλα ελληνικα θα ηθελα να μου πειτε πως μπορω να κανω το zoom player να παιζει τα subs ...


Βάλε CCCP και θα παίζει τα πάντα. Αν τώρα εννοείς πως απλά δεν στους εμφανίζει, μπορείς με ctrl+B να αλλάζεις streaming υποτίτλων, όπως και με ctrl+A να αλλάζεις audio stream.

E5VV38U.jpg


#172 papadevil

papadevil

    Anime Freak

  • Members
  • 374 posts

Posted 25 September 2010 - 17:49

παιδια κατεβασα το summer wars 1080p και δυστηχως κανενας player δεν μπορεσε να το παιξει..ετσι κατεβασα το zoom player μονο που σαν audio εχει και commentary οποτε παιζουν και τα 2 μηπως ξερει κανεις πως γινετε να βγαλω το audio 2 (το commentary) ??
Posted Image

#173 Revan

Revan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 87 posts

Posted 26 September 2010 - 01:14

VLC ανετα
Posted Image

#174 papadevil

papadevil

    Anime Freak

  • Members
  • 374 posts

Posted 26 September 2010 - 03:59

VLC ανετα

εκει το δοκιμασα πρωτη φορα...αυτο χρησιμοποιω γενικα....αλλα στο συγκεκριμενο ανιμε κολαγε απιστευτα....αλλα το audio μια χαρα ...απλα κολαγε....τιποτα αλλο???
Posted Image

#175 acid black cherry

acid black cherry

    Mahjong Master

  • Members
  • 937 posts

Posted 26 September 2010 - 09:16

κατ' αρχην οι απανταχου οτακου προτεινουν cccp codec pack
για windows.
αφου το εγκαταστησεις παιιζεις τα αρχεια με media player classic και με δεξι κλικ στο αρχειο
οταν το ανοιξεις η απο την μπαρα εργασιων διαλεξε το audio!
προτεινεται επισης πριν το βαλεις να απεγκαταστησεις οτι αλλο codec pack εχεις:thatsit:

i aku the shape-shifting master of darkness...
xhH5lXP.jpg


#176 vtheofilis

vtheofilis

    Anime Newbie

  • Members
  • 36 posts

Posted 26 September 2010 - 10:22

Χρησιμοποίω K-Lite Mega Codec Pack και Media Player Classic Home Cinema. Μόνο όταν θέλω να δω κάποιο DVD με υπότιτλους χρησιμοποιώ Windows Media Player. Το CCCP δίνει codec για να παίζεις DVD;
Posted Image

#177 meidei

meidei

    大友組の一人

  • Members
  • 1,002 posts

Posted 26 September 2010 - 10:33

Δεν είδα poll κάπου, οπότε αναλυτικά:

Δημοσιευμένη  εικόνα + Δημοσιευμένη  εικόνα + Δημοσιευμένη  εικόνα
(backend; codec; gui)

#178 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 26 September 2010 - 10:58

εκει το δοκιμασα πρωτη φορα...αυτο χρησιμοποιω γενικα....αλλα στο συγκεκριμενο ανιμε κολαγε απιστευτα....αλλα το audio μια χαρα ...απλα κολαγε....τιποτα αλλο???


Για το ότι δεν το παίζουν κάποια προγράμματα είναι ένα θέμα. Όπως είπε και ο acid βάλε το cccp, σίγουρα πράγματα.

Τώρα για το ότι κολλάει, μπορεί να μην το αντέχει το pc σου. Τι υπολογιστή έχεις;
phmava.php

#179 alxdjo

alxdjo

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 788 posts

Posted 26 September 2010 - 11:24

Mpc-hc +K-lite codec pack και ειμαι θεος
Posted Image

My 1st warn :hero: My 1st ban :riiight: 3rd Poster of the year:wis:

#180 papadevil

papadevil

    Anime Freak

  • Members
  • 374 posts

Posted 26 September 2010 - 16:51

Για το ότι δεν το παίζουν κάποια προγράμματα είναι ένα θέμα. Όπως είπε και ο acid βάλε το cccp, σίγουρα πράγματα.

Τώρα για το ότι κολλάει, μπορεί να μην το αντέχει το pc σου. Τι υπολογιστή έχεις;


AMD phenom 9600
Quad-Core processor

αυτο ειναι το κακο οτι πεζει στους players αλλα το audio εχει προβλημα....
Posted Image