Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 4 votes

A Game of Thrones - the tv series


  • Please log in to reply
1697 replies to this topic

#61 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 02 May 2011 - 15:07

Με κάθε επεισόδιο η σειρά βελτιώνεται όλο και περισσότερο.
Spoiler:


#62 Gilmaru

Gilmaru

    Daydreaming

  • Members
  • 507 posts

Posted 02 May 2011 - 17:53

HD download link κανείς?

#63 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 03 May 2011 - 08:17

Με κάθε επεισόδιο η σειρά βελτιώνεται όλο και περισσότερο.

Spoiler:


Στο setting οι εποχές: i) κρατάνε χρόνια (κυριολεκτικά) & ii) δεν έχουν ένα σταθερό pattern (χρόνια καλοκαιριού που κάποια στιγμή αλλάζουν σε χρόνια χειμώνα, χωρίς κανείς να είναι σίγουρος πότε αυτό θα γίνει ακριβώς - πέρα του ότι μεγάλο καλοκαίρι => μεγάλος χειμώνας, & αυτό το καλοκαίρι ήταν ιδιαίτερα μεγάλο, κρατώντας 9 χρόνια...).

Οπότε το motto των Stark παίρνει άλλο νόημα: Winter is Coming


Υ.Γ. Προφανώς, οι ακριβείς επίδραση των εποχών έχει να κάνει & με την τοποθεσία. Έτσι, ο Βορράς έχει χιόνια ακόμη & το καλοκαίρι (μαντέψτε τι ρίχνει το χειμώνα) & στον πολύ Νότο πέφτουν πολύ σπάνια, ακόμη & ντάλα χειμώνα.

Edited by Yo! Master, 03 May 2011 - 18:37.

----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#64 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 03 May 2011 - 08:43

Ο ξανθός ο φλώρος ποιο βασίλειο θέλει να πάρει πίσω με τη βοήθεια των βαρβάρων;

Αυτό που είναι βασιλιάς ο μπαφούσκας ή κάποιο άλλο;


Ναι, το βασίλειο του μπαφούσκα (χεχ), όπου διαδραματίζονται όλα τα υπόλοιπα που έχουμε δει μέχρι στιγμής.

Ο Μπαφούσκας σκότωσε τον προηγούμενο βασιλιά & πατέρα του Elric Viserys & της Daenerys, a.k.a. The Mad King.

Btw εγώ απορώ σχετικά με τον αδερφό της Ντενέρις, πως περιμένει ότι oι βάρβαροι θα πάρουν το βασίλειο για λογαριασμό του και μετά θα φύγουν ειρηνικά και θα αφήσουν αυτόν να κάνει κουμάντο.


Ο Viserys σου φαίνεται για άτομο με ιδιαίτερη επίγνωση των καταστάσεων? ;)

HD download link κανείς?


Για να μη ρωτάς κάθε φορά! :P

http://eztv.it/shows/481/game-of-thrones/
----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#65 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 03 May 2011 - 18:18

Yo! Thanx για τις διευκρινήσεις με βοήθησαν να καταλάβω καλύτερα τι παίζει.

Η σειρά είναι τόσο τιτανο-υπέροχη που δεν αντέχω να τη βλέπω. Τελειώνει το ένα επεισόδιο και είμαι στα κάρβουνα για να δω πώς θα συνεχίσει...και όλη αυτή η ανυπομονησία χωρίς καν cliffhangers. Αυτό θα πει καλή σειρά.

Spoiler:


Ψήθηκα να αρχίσω τα βιβλία, αλλά πριν το κάνω, επειδή ο κύριος συγγραφεύς τα βγάζει με ρυθμούς ξεμωραμένου σαλιγκαριού, θέλω να ρωτήσω εσάς που τα έχετε διαβάσει αν κάθε βιβλίο έχει decent τέλος, ή αν τελειώνει με cliffhanger. Δεν θα αντέξω να μείνω με το πουλί στο χέρι, τουλάχιστον να έχουν κάποια κατάληξη τα storylines του κάθε βιβλίου. (Δηλαδή οκ, σειρά βιβλίων είναι, ξέρω ότι προφανώς δεν θα λύνονται όλα, αλλά νομίζω καταλάβατε τι εννοώ, right? )

Posted Image


#66 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 03 May 2011 - 18:48

Yo! Thanx για τις διευκρινήσεις με βοήθησαν να καταλάβω καλύτερα τι παίζει.


I'm here to serve.

Ότι άλλη διευκρινιστική ερώτηση έχετε - αρκεί να μην είναι actual spoiler, αλλά πράγματα που έχουν ήδη ειπωθεί στη σειρά ή έστω generic background material.

εκεί που η μικρή κόρη του Stark μαθαίνει να χειρίζεται το σπαθί της. Συμπάθησα και το νανάκι, αν και οκ, από το πρώτο επεισόδιο ήταν πολύ ενδιαφέρον χαρακτήρας.

"Boy, girl. You are a sword, that is all."

Syrio Forel FTW.

"Just so."

Ψήθηκα να αρχίσω τα βιβλία, αλλά πριν το κάνω, επειδή ο κύριος συγγραφεύς τα βγάζει με ρυθμούς ξεμωραμένου σαλιγκαριού, θέλω να ρωτήσω εσάς που τα έχετε διαβάσει αν κάθε βιβλίο έχει decent τέλος, ή αν τελειώνει με cliffhanger. Δεν θα αντέξω να μείνω με το πουλί στο χέρι, τουλάχιστον να έχουν κάποια κατάληξη τα storylines του κάθε βιβλίου. (Δηλαδή οκ, σειρά βιβλίων είναι, ξέρω ότι προφανώς δεν θα λύνονται όλα, αλλά νομίζω καταλάβατε τι εννοώ, right? )

Κάθε βιβλίο έχει περίπου ένα overall narrative το οποίο έχει κάποιο closure (ειδικά στο character journey που έχει ο κάθε χαρακτήρας, πριν προχωρήσει στην επόμενη φάση του), αλλά, ναι, δεν είναι αυτοτελείς ιστορίες.

On the contrary, τελειώνουν με φάσεις για τους πάντες & τα πάντα που σε κάνουν να θέλεις ν'αρχίσεις το επόμενο ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ.



Υ.Γ. Ωραίες όλες οι σκηνές με το Jaime. "The same thing he’d been saying for hours: Burn them all.”

Edited by Yo! Master, 03 May 2011 - 18:55.

----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#67 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 03 May 2011 - 18:53

Special bonus:

Posted Image
----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#68 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 03 May 2011 - 19:02

"The same thing he’d been saying for hours: Burn them all.”
Πω, εντελώς ανατριχιαστική η σκηνή που πέταξε αυτή την ατάκα!

Epic gif is epic. Dwarf slap for greater JUSTICE! XD

Posted Image


#69 Wild Monkey

Wild Monkey

    Going Bananas

  • Members
  • 184 posts

Posted 03 May 2011 - 19:06

Γενικά το χθεσινό επεισόδιο ήταν όλα τα λεφτά!!

#70 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 03 May 2011 - 19:06

"The same thing he’d been saying for hours: Burn them all.”
Πω, εντελώς ανατριχιαστική η σκηνή που πέταξε αυτή την ατάκα!


Τους χάλασε πάντως το mood της τόσο ωραίας συζήτησης που είχαν.
----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#71 Shiro_Tamori

Shiro_Tamori

    Ryu

  • Members
  • 207 posts
  • LocationDeni-Kai Dojo, Greekugan

Posted 04 May 2011 - 01:38

Κάπου εκεί καταλαβαίνεις ότι μάλλον δεν είναι τόσο κάθικας όσο νόμιζες ως τότε...

Ο Μπαφούσκας σκότωσε τον προηγούμενο βασιλιά & πατέρα του Elric Viserys & της Daenerys, a.k.a. The Mad King.


Spoiler:

Edited by Tadaka, 04 May 2011 - 03:52.

dragonclan21.jpg
You all know your destiny, deny it at your own peril.
Togashi Yokuni

 


#72 Gilmaru

Gilmaru

    Daydreaming

  • Members
  • 507 posts

Posted 04 May 2011 - 07:02

Άλλη μία ερώτηση:

Θα παίξει τίποτα σοβαρό με τους White walkers (aka "the others")??

Ξέρω ότι θα είναι spoiler αλλά δεν θέλω να περιμένω άδικα αν είναι απλώς να αιωρείται σαν απειλή για το μακρινό μέλλον.

#73 Shiro_Tamori

Shiro_Tamori

    Ryu

  • Members
  • 207 posts
  • LocationDeni-Kai Dojo, Greekugan

Posted 04 May 2011 - 10:19

Spoiler:

dragonclan21.jpg
You all know your destiny, deny it at your own peril.
Togashi Yokuni

 


#74 Ramona

Ramona

    Lost in Brighton

  • Members
  • 98 posts

Posted 07 May 2011 - 01:47

Πόσο τέλεια ειναι αυτη η σειρα;;;; Μου την είπε σήμερα ένας φίλος και είδαμε τα 3 πρωτα επισοδεια..and i m officialy hooked!! Πέρα απο το story που παρουσιαζει πολυ μεγάλο ενδιαφερον εντυπωσιαστικα απο την εκπληκτική φωτογραφια της σειρας. Καποια κάδρα ειναι σαν πινακες ζωγραφικής. Κατα τ αλλα έχω λατρέψει το νάνο και έχω μισήσει θάνασιμα όλους τους υπόλοιπους Lanister.
Spoiler:



#75 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 07 May 2011 - 01:56

Spoiler: