Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 4 votes

A Game of Thrones - the tv series


  • Please log in to reply
1697 replies to this topic

#46 Gilmaru

Gilmaru

    Daydreaming

  • Members
  • 507 posts

Posted 24 April 2011 - 15:58

Δε βλέπω καμια τραγική βελτίωση από την απόδοσή του στον Άρχοντα (είναι και νωρίς ασφαλώς), οπότε αν σκεφτείς πως έχει ήδη μια σεβαστή εμφάνιση ως ηθοποιός, δε νομίζω πως είναι σωστό να πάνε σε αυτόν τα εύσημα.


Και στον άρχοντα ήταν πολύ καλός κατ' εμέ και ξεχώριζε στο 1ο, παρότι υπήρχαν κι άλλοι σπουδαίοι ηθοποιοί δίπλα του, αλλά εδώ ήταν ακόμη καλύτερος.

Και το είπα απλώς κρίνοντας με βάση την υποκριτική τους, τώρα το σε ποιον είναι σωστό και σε ποιον όχι δεν ξέρω.

Για μένα η υποκριτική του σε αυτό το επεισόδιο ήταν εξαιρετική. Οι αντιδράσεις του, το βλέμα του, όλα ήταν εντελώς πειστικά. Έδινε σε απλές σκηνές παραπάνω νόημα χωρίς να μιλά.

#47 Konata

Konata

    mukyu~

  • Members
  • 311 posts

Posted 24 April 2011 - 17:01

Η αλήθεια είναι οτι, ως τώρα τουλάχιστον, περίμενα ΠΟΛΥ πιο καλή ερμηνεία από τον Mr. Bean. Δεν ξέρω τι έπαθε, ή αν έχω εγώ το πρόβλημα, αλλά δεν μου φαίνεται ότι τον έχει πιάσει όσο έπρεπε τον Ned. Θα δείξει
Spoiler:

Posted Image

#48 Gilmaru

Gilmaru

    Daydreaming

  • Members
  • 507 posts

Posted 24 April 2011 - 17:41

Ίσως δεν τον υποδύεται έτσι ακριβώς όπως τον είχες φανταστεί από το βιβλίο.
Κατά την γνώμη μου ένας καλός ηθοποιός συνήθως βάζει την δική του πινελιά στον ρόλο του, δεν περιορίζεται στα τελείως τυπικά του σεναρίου και τον αναπροσαρμόζει και στα δικά του μέτρα.
Κι αυτό γιατί ο κάθε ηθοποιός πρέπει να κάνει μια ρεαλιστική υπόθεση στο μυαλό του για το πως θα μπορούσε να νιώθει και να σκέφτεται ένας άνθρωπος μέσα στο φανταστικό πλαίσιο του ρόλου που απαιτείται να παίξει. Όλα τα συναισθήματα, τα διλήμματα και ολόκληρη την ψυχοσύνθεσή του ατόμου με όλες τις λεπτομέρειες πρέπει να τα αναπλάσει με τέτοιο τρόπο ώστε να τα κάνει δικά του. Μια τέτοια διαδικασία είναι δημιουργική και δεν μπορεί να μείνει σε αυστηρά καλούπια και γι' αυτό το αποτέλεσμα ενός συγκεκριμένου ρόλου διαφέρει όχι μόνο ανάλογο με την γενική "ικανότητα", αλλά και από την διαφορετικότητα του κάθε ηθοποιού που τον υποδύεται. Εκτός φυσικά αν μπει στην διαδικασία εντελώς τυπικά, απλώς αναπαράγοντας με πειστικό σχετικά τρόπο τους συγκεκριμένους διαλόγους, κάτι που μπορεί να είναι ΟΚ, αλλά όχι κάτι παραπάνω.

Ίσως γι αυτό να σε ξενίζει.


Αλλά εγώ επιμένω. :P
Προσέξτε τις λεπτομέρειες και θα δείτε την διαφορά.

#49 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 25 April 2011 - 18:46

Spoiler: 2


#50 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 25 April 2011 - 19:04

Το δεύτερο επεισόδιο με άφησε με πολύ καλύτερες εντυπώσεις από το πρώτο. Ίσως γιατί γνωρίσαμε καλύτερα τους χαρακτήρες...
Spoiler:

xbJ3b2w.jpeg


#51 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 25 April 2011 - 20:02

Spoiler:


#52 Gilmaru

Gilmaru

    Daydreaming

  • Members
  • 507 posts

Posted 25 April 2011 - 20:20

κανά link ρε παιδιά?

#53 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 25 April 2011 - 22:09

Καλό και το 2ο.
Spoiler:


Δείχνει να εχει πολύ ψωμί το universe της σειράς και είναι μόνο η αρχή. Ευελπιστώ ότι θα ζήσουμε μεγάλες στιγμές μαχών, θάρρους και συγκίνησης.
Με βλέπω να πιάνω και τα βιβλία έτσι όπως πάει.
Posted Image

#54 Wild Monkey

Wild Monkey

    Going Bananas

  • Members
  • 184 posts

Posted 26 April 2011 - 02:27

Spoiler:


#55 Gilmaru

Gilmaru

    Daydreaming

  • Members
  • 507 posts

Posted 26 April 2011 - 02:31

Dammit πως μπορούν τα 55 λεπτά να περνούν τόσο γρήγορα :if:

Kι εμένα αυτό το επεισόδιο μου άρεσε ακόμη περισσότερο, καθώς σιγά σιγά φαίνονται οι χαρακτήρες και αποκτά παραπάνω ενδιαφέρον η υπόθεση!

Φαίνεται γενικά μια ποιότητα σιγά σιγά..

Spoiler:

Edited by Gilmaru, 26 April 2011 - 02:38.


#56 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 26 April 2011 - 03:00

Ο ξανθός ο φλώρος ποιο βασίλειο θέλει να πάρει πίσω με τη βοήθεια των βαρβάρων;

Αυτό που είναι βασιλιάς ο μπαφούσκας ή κάποιο άλλο;:hihi2:

Btw αυτή που έκανε τα παιχνίδια με την άλλη την ξανθιά παίζει να είναι η πιο ωραία που έχει δείξει μέχρι τώρα η σειρά.Έχω απογοητευτεί σε αυτό το θέμα μπορώ να πω.Αν και δεν έχω παράπονο δείχνει αρκετό βυζάκι:joyful:

Posted Image


#57 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 26 April 2011 - 03:03

Φαντάζομαι 8α έχουμε time skip όπου η Arya θα μαγαλώσει και θα κόβει κώλους...
Posted Image

#58 Gilmaru

Gilmaru

    Daydreaming

  • Members
  • 507 posts

Posted 26 April 2011 - 03:36

Φαντάζομαι 8α έχουμε time skip όπου η Arya θα μαγαλώσει και θα κόβει κώλους...


Μακάρι, το έχω συμπαθήσει απείρως αυτό το κοριτσάκι!

Btw εγώ απορώ σχετικά με τον αδερφό της Ντενέρις, πως περιμένει ότι oι βάρβαροι θα πάρουν το βασίλειο για λογαριασμό του και μετά θα φύγουν ειρηνικά και θα αφήσουν αυτόν να κάνει κουμάντο.

Edited by Gilmaru, 26 April 2011 - 03:42.


#59 Shiro_Tamori

Shiro_Tamori

    Ryu

  • Members
  • 207 posts
  • LocationDeni-Kai Dojo, Greekugan

Posted 26 April 2011 - 04:40

Πολλές ερωτήσεις βλέπω, αλλά γενικά θα αρκεστώ να σας πώ πως
Spoiler:


Βέβαια,
Spoiler:
Posted Image.
Spoiler:
.

Edited by Tadaka, 26 April 2011 - 04:48.

dragonclan21.jpg
You all know your destiny, deny it at your own peril.
Togashi Yokuni

 


#60 Konata

Konata

    mukyu~

  • Members
  • 311 posts

Posted 01 May 2011 - 15:20

Δείχνει να εχει πολύ ψωμί το universe της σειράς και είναι μόνο η αρχή. Ευελπιστώ ότι θα ζήσουμε μεγάλες στιγμές μαχών, θάρρους και συγκίνησης.


Το μόνο που θα σου πω είναι ότι όταν είδα το Wall στο 2ο επ., με πιάσανε τα κλάμματα από τις αναμνήσεις. ;)

Θα φας καλά. Epic shit is epic.

PS: Stannis και ξερό ψωμί ρε!
Spoiler:

Posted Image