Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Πιο βαρετό Anime?


  • Please log in to reply
133 replies to this topic

#16 ma_foteini

ma_foteini

    definately busy

  • Members
  • 240 posts
  • Location2.09km off the City Walls

Posted 21 March 2011 - 18:16

1) Maria-sama ga miteru, drop στο 2ο ή 3ο επεισόδιο. Απλά δεν κύλαγε. Τίποτα.
2) Saikano, το είδα ολόκληρο (και τα ova). Ίσως αν είχαν εντάξει τα Ova στην κανονική ροή, να ήταν λίίίγο καλύτερα. Από την άλλη, ευτυχώς που είχα δει πρώτα την live-action (που μου άρεσε πολύ) γιατί αλλιώς θα έτρωγε άμεσο delete η ταινία αν είχα βασιστεί στο άνιμε.
edit, μιας και παρακάτω αναφέρθηκε το Phantom requiem και θυμήθηκα ακόμη κάτι
3) Noir, αν και αρχικά μου είχε κινήσει το ενδιαφέρον, από τη μέση και μετά ήταν σκέτο βασανιστήριο.

Edited by ma_foteini, 21 March 2011 - 20:04.


#17 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 21 March 2011 - 18:28

mononoke, δεν άντεχα
και House of five leaves


*έρχονται τα 2 εγκεφαλικά*
Βλάσφημε... :deadga6:

Από μένα: Ότι mecha έχω πιάσει κατα καιρούς στα χέρια μου. Συγγνώμη αλλά δεν είμαι του είδους. Έχουμε μαλώσει. :hihi2:
Μετά, Soul Eater. Από τα πιο βαρετά που έχω παρακολουθήσει ποτέ. Drop of course.


84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#18 Strange Loop

Strange Loop

    Fabulous Boy

  • Members
  • 595 posts

Posted 21 March 2011 - 18:28

Code Geass, Hundred Stories, FLCL, Genmu Senki Leda
Βαρετοτατα όλα τα τελειωσα με δυσκολία, εκτος απο το code geass που δε μπορω να διανοηθω οτι θα το τελειωσω


το code geass εδω και 2χρόνια το παλεύω. απο περιεργεία και μόνο πρέπει να το τελειώσω κάποια στιγμή.

#19 Kamen Tantei Zura

Kamen Tantei Zura

    Ore-sama

  • Members
  • 836 posts

Posted 21 March 2011 - 18:37

Vampire Knight (KILL ME, απορώ πως άντεξα να το δω)
Bokura ga ita
Yume Tsukai (αν και το παράτησα, ίσως το συνεχίσω), Green Green, Hitohira, Whistle (και μ'αρέσουν του είδους του, αλλά αυτό δεν το είχε για εμένα -_-) Night Head Genesis, SoulTaker
Golden Boy (αν και είχε κάποιες καλές σκηνές)
Kamen no Maid Guy (βασικά νύσταζα όταν το έβλεπα, ο epic εκεί μέσα ήταν μόνο ο Maid Guy)

#20 rahxephon

rahxephon

    "Hokuto stinken my ass!!!

  • Members
  • 106 posts

Posted 21 March 2011 - 18:44

Τί σχέση έχει το evangelion με το rahxephon και το trinity blood? Πέρα του ότι το rahxephon είναι μια φτηνή και τρισάθλια απομίμηση του δεν βλέπω καμία :P

Good point there!!!So earth is also flat right?:hahaha::hahaha::hahaha:

Μην ταράζεσαι, εντάξει απλά δεν γίνεται να έχουμε όλοι το ίδιο γούστο.

Και εμένα μου πήρε καιρό να το καταλάβω.. Έπρεπε να ακούσω για 3η φορά από κάποιον ότι το Haibane Renmei του φάνηκε βαρετο για να καταλάβω ότι μερικοί άνθρωποι απλά ΔΕΝ έχουν γούστο! :P
Κουράγιο

:riiight::riiight::riiight:

Edited by RiDeLub, 21 March 2011 - 19:23.
double post merged

Posted Image

#21 Giorgosdbz

Giorgosdbz

    Κάποιος

  • Members
  • 307 posts

Posted 21 March 2011 - 18:50

παιδιά χαλαρώστε αυτά είναι καθαρά υποκειμενικά...
"Love the Life you Live, Live the Life you Love"

#22 meidei

meidei

    大友組の一人

  • Members
  • 1,002 posts

Posted 21 March 2011 - 18:51

Οτιδήποτε mecha. Ειλικρινά, κατέβαλα φιλότιμες προσπάθειες.

#23 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 21 March 2011 - 18:54

Space Runaway Ideon, το μόνο anime στο οποίο έκανα ποτέ skip κατά τη διάρκεια της ταινίας και στην τελική ούτε μέχρι το τέλος δεν την έφτασα.. αν και θέλω να κάνω προσπάθεια να το ξαναδώ για χάρη του chuck norris mecha .. ψ.ψ

Τί σχέση έχει το evangelion με το rahxephon και το trinity blood? Πέρα του ότι το rahxephon είναι μια φτηνή και τρισάθλια απομίμηση του δεν βλέπω καμία :P


+1 αν και θέλω και αυτού να του δώσω άλλη μια ευκαιρία

#24 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 21 March 2011 - 18:58

Good point there!!!So earth is also flat right?:hahaha::hahaha::hahaha:


H γη είναι σφαιρική αλλά το rahxephon παραμένει άκρως βαρετό...Εντάξει η γνώμη μου είναι, μπορείς να πεις και εσύ ποιά anime θεωρείς βαρετά όπως κάνουν όλοι άλλωστε :gotit:

xbJ3b2w.jpeg


#25 rahxephon

rahxephon

    "Hokuto stinken my ass!!!

  • Members
  • 106 posts

Posted 21 March 2011 - 19:00

Σιγουρα ειναι η γνωμη σου και ειναι σεβαστη.Να πω την αληθεια δεν τυχαινει να εχω δει κατι το βαρετο.
Posted Image

#26 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 21 March 2011 - 19:14

*έρχονται τα 2 εγκεφαλικά*
Βλάσφημε... :deadga6:

Από μένα: Ότι mecha έχω πιάσει κατα καιρούς στα χέρια μου. Συγγνώμη αλλά δεν είμαι του είδους. Έχουμε μαλώσει. :hihi2:
Μετά, Soul Eater. Από τα πιο βαρετά που έχω παρακολουθήσει ποτέ. Drop of course.



Εεε τώρα και εσύ γίνεσαι βλάσφημος... :P Εντάξει δεν είναι αριστούργημα, αλλά με τη καμία δεν το λες και βαρετό. Εγώ το βρήκα άκρως διασκεδαστικό.

Anyway για εμένα Phantom: requiem for the phantom. Από τη μέση και μετά άρχισε να παίρνει λίγο μπρος, ενώ στην αρχή εξακολουθούσε να έχει την ίδια - χωρίς νόημα - μουντίλα.

tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#27 Giorgosdbz

Giorgosdbz

    Κάποιος

  • Members
  • 307 posts

Posted 21 March 2011 - 19:26

Για μένα και τα fillers του Dragonball ήταν άκρως βαρετά (Sayiaman saga).
"Love the Life you Live, Live the Life you Love"

#28 WillOfTheD

WillOfTheD

    α ου α

  • Members
  • 731 posts

Posted 21 March 2011 - 19:31

great teacher onizuka.....

#29 Napster

Napster

    \ [T] /

  • Members
  • 1,105 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 21 March 2011 - 19:36

Μα το Bleach βέβαια!

This.

#30 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 21 March 2011 - 19:39

Εεε τώρα και εσύ γίνεσαι βλάσφημος... :P Εντάξει δεν είναι αριστούργημα, αλλά με τη καμία δεν το λες και βαρετό. Εγώ το βρήκα άκρως διασκεδαστικό.

Anyway για εμένα Phantom: requiem for the phantom. Από τη μέση και μετά άρχισε να παίρνει λίγο μπρος, ενώ στην αρχή εξακολουθούσε να έχει την ίδια - χωρίς νόημα - μουντίλα.

Άσε μας μωρέ που γίνομαι βλάσφημος. Δεν είναι ούτε καν αριστούργημα. Μεγάλη πατάτα. Συγγνώμη κιόλας. Το animation πολύ σπαστικό και η πλοκή εμετική.

Γούστα i suppose.

*runs to HIS mononoke:joyful:*

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.