Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Πιο βαρετό Anime?


  • Please log in to reply
133 replies to this topic

#1 Giorgosdbz

Giorgosdbz

    Κάποιος

  • Members
  • 307 posts

Posted 21 March 2011 - 15:09

Νομίζω σε όλους μας έχει τύχει να παρακολουθούμε κάποιο anime το οποίο στην πορεία ή και από την αρχή ναι είναι βαρετό...Εγώ πιστεύω ότι το πιο βαρετό ανιμε είναι το Yu-Gi-Oh..το οποίο στην αρχή μου άρεσε αλλά στην πορεία το βαριόμουν απίστευτα λόγο μονοτονίας...Εσείς πιο πιστεύετε ότι είναι το πιο βαρετό ανιμε? :OMG3:
"Love the Life you Live, Live the Life you Love"

#2 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 21 March 2011 - 15:11

Μα το Bleach βέβαια!

Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#3 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 21 March 2011 - 15:20

Yume Tsukai, Zombie Loan, Reborn, .hack//Tasogare..., .hack//ROOTS, School Rumble, Kaiji απ'τη μέση και μετά, Blood+...

...to name a few. Και φυσικά όλα τα παραπάνω droppαρίστηκαν πλην του Kaiji και του Roots, αλλά το δεύτερο στο fast forward.

HnH5aB0.jpg


#4 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 21 March 2011 - 15:27

mononoke, δεν άντεχα
και House of five leaves

qzMHWHd.png


#5 Strange Loop

Strange Loop

    Fabulous Boy

  • Members
  • 595 posts

Posted 21 March 2011 - 15:28

Yume Tsukai, Zombie Loan, Reborn, .hack//Tasogare..., .hack//ROOTS, School Rumble, Kaiji απ'τη μέση και μετά, Blood+...

...to name a few. Και φυσικά όλα τα παραπάνω droppαρίστηκαν πλην του Kaiji και του Roots, αλλά το δεύτερο στο fast forward.


εδω δε ξέρω τι να απαντήσω αλήθεια.

#6 shinigami94

shinigami94

    wat

  • Members
  • 893 posts

Posted 21 March 2011 - 15:34

Trinity Blood.

3b2Ktcr.jpg

Spoiler:

#7 DeLGaDo

DeLGaDo

    Apapapa

  • Members
  • 420 posts

Posted 21 March 2011 - 15:39

Trinity Blood.


This

#8 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 21 March 2011 - 15:46

εδω δε ξέρω τι να απαντήσω αλήθεια.

Καλά εσύ να μη σχολιάζεις γιατί τόσα και τόσα καλά anime έχεις βγάλει βαρετά :P

Mad Hatter σα δε ντρέπεσαι!

Θα πω Full moon wo Shagashite, γιατί είχα κοιμηθεί κυριολεκτικά όταν το έβλεπα. Άντε και το Lain, που μέχρι να το δω όλο κόντεψα να κοιμηθώ αρκετές φορές και χρειάστηκα γενναίες δόσεις καφέ μέχρι να το τελειώσω.

Posted Image


#9 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 21 March 2011 - 15:54

Χμμμμ να έχω πεθάνει στη βαρεμάρα...Rahxephon καταρχάς, λεπτό και χασμουρητό...Μετά νομίζω στο mermaid's forest και το hakuouki που τα ντρόπαρα...Α και το hanasakeru seishounen...Δεν άντεξα πάνω από 3 επισόδεια...

Τώρα το house of five leaves πιστεύω δεν είναι βαρετό καθόλου απλά είναι αργό...Mad Hatter ειλικρινά δώστου μια ευκαιρία :blingeye2:

edit : Καλά εννοείται και στο Trinity Blood όποτε έβγαινε η Esther βαρούσα ενέσεις

xbJ3b2w.jpeg


#10 rahxephon

rahxephon

    "Hokuto stinken my ass!!!

  • Members
  • 106 posts

Posted 21 March 2011 - 16:16

Το monoke βαρετο???Και το Trinity Blood ????Και το Raxhephon???Μηπως και το Εvangelion τοτε???
God have mercy.......
Posted Image

#11 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 21 March 2011 - 16:26

Τί σχέση έχει το evangelion με το rahxephon και το trinity blood? Πέρα του ότι το rahxephon είναι μια φτηνή και τρισάθλια απομίμηση του δεν βλέπω καμία :P

xbJ3b2w.jpeg


#12 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 21 March 2011 - 16:28

Το monoke βαρετο???Και το Trinity Blood ????Και το Raxhephon???Μηπως και το Εvangelion τοτε???
God have mercy.......

Μην ταράζεσαι, εντάξει απλά δεν γίνεται να έχουμε όλοι το ίδιο γούστο.

Και εμένα μου πήρε καιρό να το καταλάβω.. Έπρεπε να ακούσω για 3η φορά από κάποιον ότι το Haibane Renmei του φάνηκε βαρετο για να καταλάβω ότι μερικοί άνθρωποι απλά ΔΕΝ έχουν γούστο! :P
Κουράγιο

Posted Image


#13 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 21 March 2011 - 17:24

Αυτά που δεν έφαγαν, ούτε κι εγώ ξέρω γιατί drop: Futakoi, Green green, Mamotte Shugogetten! βαρετά από την αρχή ως το τέλος. Και το Hitohira που ακόμα το παλέύω, μάλλον πάει για την ίδια κατηγορία.

ySss0UF.jpg


#14 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 21 March 2011 - 17:26

Night Head Genes-zzzzzzzzzzzzz:gn2:

#15 MisaYoshiko

MisaYoshiko

    Anime Professional

  • Members
  • 792 posts

Posted 21 March 2011 - 17:52

Code Geass, Hundred Stories, FLCL, Genmu Senki Leda
Βαρετοτατα όλα τα τελειωσα με δυσκολία, εκτος απο το code geass που δε μπορω να διανοηθω οτι θα το τελειωσω