Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Transformers The Movie (2007)


  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#31 KageHitsu

KageHitsu

    Kage

  • Members
  • 630 posts

Posted 05 July 2007 - 20:22

OH YEAH!!! Transformers στη μεγαλη οθονη απο το trailer φαινεται οτι τα σπαει τωρα τη πλοκη του ακομα δεν την ξερουμε εσεις πως πιστευετε θα ειναι η ταινια? η αμα την εχει βρει κανεις στο ιντερνετ ας μας πει αν του αρεσε
I put up my headphones and listen to the deftones

#32 Mythos

Mythos

    Anime Fan

  • Members
  • 181 posts

Posted 05 July 2007 - 23:02

Οι 3d-ιες φαίνονται όλα τα λεφτά και μάλλον θα παίζει τρελό destruction in the landscapes. 12 του μηνός πρεμιέρα στο Ελλάντα ....

#33 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 05 July 2007 - 23:38

POSTS MERGED. MAKE USE OF THE SEARCH BUTTON PLEASE !!!!!!!!!!!! :cry5:

E5VV38U.jpg


#34 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 06 July 2007 - 01:00

Επιτέλους! Στις 12/7 και στους ελληνικούς κινηματογράφους! Δεν ξέρω για σας, αλλά εγώ θα παώ να το δω τρέχοντας κι ας προκύψει πατάτα. Για Transformers μιλάμε τώρα. (Phantom, ψήνεσαι να το δούμε μαζί; )

#35 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 06 July 2007 - 01:37

Εδώ και καιρό ακούω για την ταινία. Άλλοι λένε πως θα είναι αποτυχία, άλλοι το αντίθετο. Προσωπικά θέλω πολύ να την δω, σαν φαν των transformers.
Δεν θα έχω και τεράστιες απαιτήσεις, αλλά από το trailer μου φάνηκε αρκετά ενδιαφέρουσα ταινία (να μου πεις στα trailer όλα ωραία είναι).

Βέβαια ο Megatron με χάλασε πολύ. Και φαντάζομαι πως δεν θα είναι η μόνη απογοήτευση. Αλλά όπως και νά' χει θα την τιμήσω στους κινηματογράφους.

Phantom, ψήνεσαι να το δούμε μαζί;

Και γιατί όχι ? :P

E5VV38U.jpg


#36 Alexiel

Alexiel

    Anime Freak

  • Members
  • 475 posts

Posted 06 July 2007 - 13:57

Και εμένα ένας φίλος μου με έχει φάει να πάμε να την δούμε όταν έρθει.

Εγώ δεν πάντως δεν θα πάω προκατηλημένος στην ταινία. Θα την δω και ότι βγει.
Posted Image

#37 Cougar

Cougar

    Anime Freak

  • Members
  • 325 posts

Posted 07 July 2007 - 23:08

Λοιπόν, μόλις γύρισα από την ταινία. Η ταινία ήταν πάρα πολύ καλή, τα γραφικά/εφέ απίστευτα καλοδουλεμένα και η μουσική αρκετά καλή. Σαν σενάριο δεν είχε σχέση με το anime (απ' όσο γνωρίζω τέλος πάντων). Αν και στην μέση έκανε μία πολύ μικρή κοιλιά (θέλαμε πιο πολύ tranformation κι όχι love story) το σενάριο ήταν αρκετά καλό.

Πηγαίνετε να δείτε την ταινία χωρίς να περιμένετε να δείτε το anime και θα την ευχαριστηθείτε στο μέγιστο. Πραγματικά μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις, μακάρι να βγει και 2.

Autobots, μεταμορφωθείτε!

moving_movies_foto_9_thesout_gr.gif


#38 Boss

Boss

    Bakemono

  • Members
  • 231 posts

Posted 07 July 2007 - 23:20

Πριν από λίγες ώρες είδα την ταινία με τον 11χρονο αδερφό μου. Η ταινία μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις (δεν με πείραξε καθόλου το love story).
Περιμένω No2!:riiight:

Θυμήθηκα και τα παιδικά μου χρόνια (όταν ήμουν στην ηλικία του μικρού μου αδερφού) που έβλεπα στην τηλεόραση τα Transformers.:awww:
Posted Image

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

#39 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 09 July 2007 - 00:44

12\7 δε βγαινει?

#40 Cougar

Cougar

    Anime Freak

  • Members
  • 325 posts

Posted 09 July 2007 - 15:05

Έχει ήδη βγει!

moving_movies_foto_9_thesout_gr.gif


#41 Boss

Boss

    Bakemono

  • Members
  • 231 posts

Posted 09 July 2007 - 16:06

Στα Ster στη Λάρισα είχε 4 προβολές το Σάββατο και άλλες τόσες την Κυριακή.

Μερικοί κινηματογράφοι το κάνουν....

Κανονικά έρχεται τη Πέμπτη 12-07-2007.:nosey:
Posted Image

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

#42 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 10 July 2007 - 01:13

Σήμερα στην προβολή που το συζυτούσα μ' ενά παιδί (δεν θυμάμαι ποιόν :P ) μου 'πε κι αυτός ότι το 'χει δει να βγαίνει πιο πριν στα Ster Cinemas. Village Cinemas σου λένε μετά*...:yawn2:


*Έχω σταματήσει να πηγαίνω εκεί για δυό λόγους:
1) Όταν ήθελα να δω το Borat στα Village όπου πηγαίνω χρόνια (και μάλιστα όταν πρωτοβγήκε) το 'παιζε μόνο μέχρι τις 18:00. Στις υπόλοιπες αίθουσες έπαιζε μια εμπορική βλακεία της εποχής (δεν θυμάμαι ποιά). To ίδιο συνέβαινε και σε άλλους κιν/φους. Σε όλους εκτός από το Odeon όπου και το είδα.
2) Το Οdeon όπου προανέφερα ανακάλυψα ότι με βολεύει πιο πολύ με την συγκινωνία (παίρνω το Μετρό, κατεβαίνω στην Συγγρού Φιξ και μέσα σε 5-10 λεπτά έχω φτάσει).

#43 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 14 July 2007 - 00:58

μολισ γυρισα και εγψ απο την ταινια....
πραγματικα εμεινα απλα αφωνος..καταπληκτικα εφε μουσικη παρα μα παρα πολυ καλη..(ειδικα το ending song..linking park ftw)
και το σεναριο ελεγε πολυ ..δεν εχει πολλες ομοιοτητες με οτιδηποτε αλλο transformer εχω δει αλλα απο την αλλη εχει κρατησει πολλα σημαντικα στοιχεια....
μια εξαιρετικη ταινια που αξιζει να την δειτε ...
οσο για 2 μαλλον θα εχει λογο του starscream.....:riiight:


αααααα και για να μην ξεχνιομαστε ...

otobots...transform and roll out...!!!!
Posted Image

                                                                       


#44 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 14 July 2007 - 01:07

Και εγώ σήμερα την είδα.Πράγματι ήταν πολύ καλή.Θυμήθηκα το παρελθόν που έπαιζα με τις ώρες με τα transformer μου.Ωραίες εποχές.Μου φαίνεται θα ψάξω να βρω και να δω τα επεισόδια από τα κινούμενα σχέδια.Autobots μεταμορφωθείτε!

Posted Image


#45 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 14 July 2007 - 08:46

Θετικά σχόλια, allright!! ανυπομονώ!:hero:

(btw σήμερα είδα beastwars ston ΑΝΤ1)