Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

End Of An Era


  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 04 March 2011 - 01:36

Posted Image


Ok, και τώρα που πιάσαμε την προσοχή σας, πάμε στο ψητό :tensai:. Όπως ίσως να παρατηρήσατε, εδώ και μερικές ώρες έχουμε διαφημίσεις Google στο forum. Συγκεκριμένα μερικές λέξεις κλειδιά στο πάνω μέρος της σελίδας, και κάποιες πιο διακριτικές στο κάτω μέρος. Είναι μία απόφαση που είχε παρθεί εδώ και καιρό, και αποτελούσε αναγκαίο κακό. Εδώ και ~6 χρόνια τρέχαμε χωρίς διαφημίσεις, όμως το κόστος πλέον είναι δυσβάσταχτο, επομένως προβήκαμε σε αυτήν την κίνηση. Δεν πρόκειται για εκνευριστικά pop-ups, flash advertisments κλπ, αλλά για απλά texts, προκειμένου να είναι όσο το δυνατόν λιγότερο εκνευριστικές ευχάριστες στο μάτι.

Δεν γνωρίζουμε ακόμα για πόσον καιρό θα παραμείνουν οι διαφημίσεις. Αυτό όμως που γνωρίζουμε, είναι πως θα μας δώσουν την οικονομική δυνατότητα να διατηρήσουμε το forum, να το επεκτείνουμε, και εν καιρώ να προσθέσουμε διάφορα καλούδια. Από πλευράς σας δεν ζητάμε να κάνετε *κλικς* πάνω τους, παρά μόνο εννοείται αν τυχόν δείτε κάτι χρήσιμο ή σας ενδιαφέρει κάποια από αυτές.

Κατά τ' άλλα μην ανησυχείτε, δεν έγινε καμία απολύτως αλλαγή στη δομή και τη λειτουργία του forum. Και επειδή έχουν πέσει πολλές ανακοινώσεις αυτόν τον καιρό και έχουν "θαφτεί" ορισμένες από αυτές, πάμε ένα reminder. Μην ξεχάσετε τις προβολές του μήνα, το τριπλό Cosplay Meeting, και φυσικά
να ψηφίσετε στα .aNiMe//GR Awards για τη χρονιά που μας πέρασε :bike:


Edited by Phantom Duck, 04 March 2011 - 13:42.

E5VV38U.jpg


#2 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 04 March 2011 - 01:39

>see "end of an era" thread title
>Topic starter is Phantom Duck
>Gundam pic in the begining

Για μια στιγμή πήγε το μυαλό μου σε....όχι ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω....

Edited by Mad_Hatter, 04 March 2011 - 01:45.

qzMHWHd.png


#3 papp0us

papp0us

    Clean-Up Batter

  • Members
  • 515 posts

Posted 04 March 2011 - 01:49

Και πολύ αργήσατε παλικάρια. Εκτός αν σας στέλνει κανα Check το shonen Jump, τα έξοδα μάλλον ήταν απο καιρό αρκετά.
Καλή η σκέψη για τη διακριτικότητα :nod:

Angroid.gr Android à la Ελληνικά


#4 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 04 March 2011 - 02:00

Kαι μένα άλλο μου ήρθε στο μυαλό.
THIS IS MY ERA ZEHAHAHAH!
:hot:
Posted Image

#5 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 04 March 2011 - 02:32

Εγώ πάλι που δεν τις βλέπω τι κερδίζω;

HnH5aB0.jpg


#6 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 04 March 2011 - 02:35

Εσύ έχεις add blocker:hihi2:

Posted Image


#7 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 04 March 2011 - 02:40

Όντως, Addblock, θείο δώρο. Από τότε που το έβαλα όχι μόνο ησύχασα, αλλά και ξέχασα την ύπαρξή του.

Θα κάνω όμως μια εξαίρεση για το πολυαγαπημένο άνιμε.γρ επειδή είστε γλυκούληδες

HnH5aB0.jpg


#8 clampman17

clampman17

    Computer Psychologist

  • Members
  • 662 posts

Posted 04 March 2011 - 03:07

Έβλεπα High School of the Dead, ανοίγω το Forum και πέφτω επάνω στο "End Of An Era"...
:terror2:

Τέλος πάντων, αφού την πήρατε την απόφαση καλώς, αν και δεν ξέρω κατά πόσο με ενδιαφέρουν οι γεννήτριες Koumachu (Διαφήμιση να σου πετύχει όμως...) :erk:
Posted Image
Courtesy of Kenny!

#9 SouLSLayeR

SouLSLayeR

    Anime Freak

  • Members
  • 312 posts
  • LocationAthens

Posted 04 March 2011 - 03:29

Ναι, σε λίγο θα μας ζητήσετε και συγνώμη που βάλατε αντς στο φόρουμ που ΕΣΕΙΣ πληρώνατε μόνοι τόσα χρόνια.
Αν και...

Σας Κόπηκε το Ρεύμα ?Γεννήτριες Kumatsu. Μεγάλες αποδόσεις σε Χαμηλές Τιμές!


XDD

#10 Strange Loop

Strange Loop

    Fabulous Boy

  • Members
  • 595 posts

Posted 04 March 2011 - 04:05

ολες τις πάτησα.
βασικά κάθε μέρα θα τις κλικάρω.

αυτα.

#11 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 04 March 2011 - 05:58

Ένα κουλουράκι για τον Strange Loop λοιπόν! :P

Ούτε εγώ τις βλέπω, αλλά θα τις κλικάρω mentally κάθε μέρα! XD

Posted Image


#12 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 04 March 2011 - 10:07

Ειλικρινά, καρακοψοχολιάστηκα! Άσχημα σενάρια πέρασαν από το μυαλό μου όπως το ότι πουληθήκατε στην Google και θα φέρουν τον Τροσκαν για moderator :terror2:

Καλά κάνατε ρε παιδιά και τις βάλατε, εγώ βέβαια έχω το ABP οπότε όπως και η anelis θα τις κλικάρω νοερά κάθε μέρα :P

xbJ3b2w.jpeg


#13 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 04 March 2011 - 10:25

όπως είπαν και οι παραπάνω καλά κάνατε :P αρκεί να μην γίνουμε σαν το onepieceofbleach.com εδω μέσα.....

v4kFmx.png


#14 zade

zade

    23/11/2016

  • Members
  • 759 posts

Posted 04 March 2011 - 11:16

Αναγκαίο κακό. Λεφτά δεν υπάρχουν. Σωστή κίνηση.

Συστατικά: Κρέας ανθρώπινο 50%, Kόκκαλα 20% Αίμα ανθρώπινο: 10% ,μαλτοδεξτρίνη,άμυλο πατάτας ,πολυαμίδιο.Συντηρητικά:Βενζοϊκό Νάτριο,Σορβικό Κάλιο.
Posted Image
Ανάλωση κατά προτίμηση πριν από: Βλέπε Avatar.


#15 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 04 March 2011 - 11:35

Το κακό γενικότερα δεν κατάλαβα που είναι :P Καλή κίνηση κατ' εμέ.
Posted Image