Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 1 votes

One-Piece προβλέψεις(τρελά spoilers μέσα)


  • Please log in to reply
565 replies to this topic

#46 RiDeLub

RiDeLub

    - ΡίΝΤεΛουμπ -

  • Members
  • 1,010 posts

Posted 15 February 2011 - 02:26

Έκανα move όλη την συζήτηση για το νέο μέλος εδώ γιατί, όπως ορθά σχολιάστηκε, είναι μέρος προβλέψεων.

Επειδή εγώ είμαι χαμένος με τον δημιουργό θα μπορούσε κάποιο καλό παιδάκι να ρίξει ένα link με την συνέντευξη του Oda; Ευχαριστώ

- Επέζησα και εγώ από το φαγητό του Κ.Ε.Τ.Θ Αυλώνας -

Posted Image


#47 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 15 February 2011 - 07:27

Πάντως τώρα που το ξανασκέφτηκα, καταλήγω στον Gin.
Posted Image

#48 Nikos21

Nikos21

    Soul King

  • Members
  • 616 posts

Posted 15 February 2011 - 13:10

θα θελα perona αλα δεν το βλεπω...
:thatsit: Have a nice day! :)

#49 zoro77

zoro77

    Anime Master

  • Members
  • 1,600 posts

Posted 15 February 2011 - 13:33

moria παιδια δεν θα ήθελα επειδη μου την σπαει λιγο. Θα μπορουσε να ταιριαξει με το πληρωμα γιατι ο oda τον ειχε δειξει και καπως ψιλοαστειο και οχι τοσο σοβαρο. Αλλα θεωρω το ίδιο του το φρουτο του δεν ταιριαζει για να ειναι με τους ''καλους''...
Τεσπα αυτος που βλεπω θα ειναι στυλ arlong, kuro, gin, hachi αντε και επειδη μιλαει για εκπληξη εγω βλεπω τον Bellamy γιατι θυμαμαι προβληματιζοταν με τις θεωριες του λουφυ+ το οτι πριν τον τιμωρησει ο Doflamingo ειχε πει, ''δος μου μια ευκαιρια, φιλοδοξω ακόμα και να φτασω στην θεση στην οποία εισαι''.. Τον Crocodile ξεχαστε τον.

2po6sfa_jpg.gif


#50 Nikos21

Nikos21

    Soul King

  • Members
  • 616 posts

Posted 15 February 2011 - 16:57

moria παιδια δεν θα ήθελα επειδη μου την σπαει λιγο. Θα μπορουσε να ταιριαξει με το πληρωμα γιατι ο oda τον ειχε δειξει και καπως ψιλοαστειο και οχι τοσο σοβαρο. Αλλα θεωρω το ίδιο του το φρουτο του δεν ταιριαζει για να ειναι με τους ''καλους''...
Τεσπα αυτος που βλεπω θα ειναι στυλ arlong, kuro, gin, hachi αντε και επειδη μιλαει για εκπληξη εγω βλεπω τον Bellamy γιατι θυμαμαι προβληματιζοταν με τις θεωριες του λουφυ+ το οτι πριν τον τιμωρησει ο Doflamingo ειχε πει, ''δος μου μια ευκαιρια, φιλοδοξω ακόμα και να φτασω στην θεση στην οποία εισαι''.. Τον Crocodile ξεχαστε τον.


γιατι να μην ειναι με τους καλους;μπορει να αναστησει κανεναν ace και να βαλει καμια καλη σκια...
(JK)
:thatsit: Have a nice day! :)

#51 otinane1000

otinane1000

    Anime Amateur

  • Members
  • 64 posts

Posted 15 February 2011 - 17:27

βασικα πρεπει να σκεφτουμε το τι λειπει απο το πληρωμα... λειπει ενας logia type , ενας fishman ενας γιγαντας (ποιος θα τα βαλει με τον γοριλλα που ειναι στο πληρωμα του blackbeard) .. swordmen εχουμε 2 zoro kai brook... εχουμε ενα cyborg (franky) εναν zoan type (chopper) 2 paramecia (luffy , robbin ) εχουμε sniper (ussop) navigator με costum weapon (nami) και εναν που χρησιμοποιει τα ποδια kicker( sanji) επισης θεωριτικα θα πρεπει να ειναι ο 4ος πιο δυνατος η λιγοτερο γιατι εχουμε πρωτο luffy δευτερο zoro και τριτο sanji.. επισης μετα το time skip σιγα μιν εχει εξελιχθει τοσο πολυ ο gin η ο hachi για να μπορεσουν να μπουν στο πληρωμα.. για αυτο ψηφιζω caribou γιατι λειπει ενας τετοιος χαρακτηρας απο το πληρωμα,,

#52 Kenobi-sensei

Kenobi-sensei

    Άρχοντας

  • Members
  • 1,451 posts

Posted 15 February 2011 - 18:08

(ποιος θα τα βαλει με τον γοριλλα που ειναι στο πληρωμα του blackbeard)


πιστεύω chopper σε monster point
αν κρίνω από τη συνέντευξη εγώ πιστεύω πολύ στο caribou γιατί ...το πλήρωμα έχει μουσικό,μάγειρα,οδηγό αλλά ..ιερέα έχει????άστε που είναι και logia που δεν έχει και την απίστευτη δύναμη να καίει ακόμα και τη φωτιά:P και έχει και περιθώρια βελτίωσης

#53 zoro77

zoro77

    Anime Master

  • Members
  • 1,600 posts

Posted 15 February 2011 - 18:42

πιστεύω chopper σε monster point
αν κρίνω από τη συνέντευξη εγώ πιστεύω πολύ στο caribou γιατί ...το πλήρωμα έχει μουσικό,μάγειρα,οδηγό αλλά ..ιερέα έχει????άστε που είναι και logia που δεν έχει και την απίστευτη δύναμη να καίει ακόμα και τη φωτιά και έχει και περιθώρια βελτίωσης

γιατι ειναι ιερεας??:oo: Ποτε το δειξε?:P

Παντως για τον gin, ο ιδιος ειχε πει στον sanji τα λεμε στην Grand line. Μαλλον βεβαια ως εχθρο. Θα δουμε.

2po6sfa_jpg.gif


#54 Kenobi-sensei

Kenobi-sensei

    Άρχοντας

  • Members
  • 1,451 posts

Posted 15 February 2011 - 18:56

γιατι ειναι ιερεας??:oo: Ποτε το δειξε?:P

Spoiler:


εδώ θέλω να πιστεύω ότι έδειξε σημάδια...θα δούμε αλλά κολλάει

#55 zoro77

zoro77

    Anime Master

  • Members
  • 1,600 posts

Posted 15 February 2011 - 19:00

Spoiler:


εδώ θέλω να πιστεύω ότι έδειξε σημάδια...θα δούμε αλλά κολλάει

αα δεν το θυμομουν :hot:xD

2po6sfa_jpg.gif


#56 Kaidou

Kaidou

    Anime Master

  • Members
  • 1,907 posts
  • LocationΑθηνα

Posted 15 February 2011 - 19:26

σαν χαρακτηρας ο caribou δν κολαει στο πληρωμα των strawhats,παρολαυτα λειπει ενας τρελος απο το πληρωμα... και ενοω καποιον ετοιμο για τρελαδικο( γιατι σε χαμηλοτερο επιπεδο εχουμε μπολικους :bleh:)παντως εγω συνεχιζω να πιστευω οτι ο κροκο 8α ειναι ο επομενος νακαμα.μπορει σε αυτα τα 2 χρονια να αλαξε στοχους και να αναθεωρησε σαν πειρατης....

#57 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 15 February 2011 - 19:53

Οπότε έχουμε σαν υποψήφιους:

  • Crocodile
  • Hachi
  • Caribou
  • Mr.2
  • Mr.3
  • Enel
  • Rob Lucci
  • Perona
  • Arlong
  • Gecko Moria
  • Κάποιος που δούλευε για το World Goverment



Bellamy is Dead
Boa is not an enemy
Gin is way to weak for something like that.

Τώρα που το ξανασκέφτομαι πιο πολύ κολλάει να μπει ο Caribou γιατί βρίσκεται ήδη μαζί τους σε αυτό το ARC. Όλοι όσοι έμπαιναν ήταν κάποιοι από κάθε διαφορετικό arc.

Ο Zoro όταν τον έσωσε ο Luffy
H Nami όταν την έσωσαν από Arlong
Sanji από τον μάγειρα
Chopper από τον σιδεροσαγόνια
Robin από Crocodile ( arabasta arc )
Franky από Enes Lobies arc
Ussop από Kuro arc
Brook από Thriller Bark arc

etch etch....

Άρα με βάση αυτά τα στατιστικά κατά 90% πλέον ταιριάζει πιο πολύ ο Caribou.
Μιας και είναι καινούργιο arc είναι μαζί τους, και πιστεύω κάτι θα γίνει με αυτόν!

Tiger-stock-blog-header.jpg


#58 zoro77

zoro77

    Anime Master

  • Members
  • 1,600 posts

Posted 15 February 2011 - 20:01

βασικα δεν ξερουμε αν πεθανε τελικα ο Bellamy.
Spoiler:
Δεν ξερεις πως θα εξελιχθει.

Νταξει θα δουμε:thumbup:

2po6sfa_jpg.gif


#59 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 15 February 2011 - 20:07

Gin was way to weak for something like that.


fixed
please remember coby! Απο καμπιν μποι μπήκε στους μαρίνες και πέταξε και Χάκι! :hero:

also για παλιό enemy δεν λεει??

v4kFmx.png


#60 Kaidou

Kaidou

    Anime Master

  • Members
  • 1,907 posts
  • LocationΑθηνα

Posted 15 February 2011 - 20:20

ο gin?? γιατι οχι μπορει να εχει φαει κανα φρουτακι και να ξεφορτώθηκε τον don grieg,οπως επισης να πεταξε αυτα τα αχρηστα οπλα π κρατουσε.

image.jpg