Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 1 votes

One-Piece προβλέψεις(τρελά spoilers μέσα)


  • Please log in to reply
565 replies to this topic

#16 paranoid_gr

paranoid_gr

    Anime Newbie

  • Members
  • 37 posts

Posted 12 February 2011 - 14:12

Οχι ρε σεις το καπέλο δεν θα το δώσει πίσω στον Shanks...μπορεί να του πει ο Luffy να το πα΄ρει αλλά δεν θα το κρατήσει....Στου luffy το πλήρωμα είναι έμβλημα στην σημαία και στα πανιά και τον Luffy τον λένε Strawhat(Mugiwara) και το πλήρωμα Strawhat crew..ενώ τον Shanks τον λένε Red-Haired...Tι θα κάνει θα τα καλύψει με το καπέλο???

#17 zoro77

zoro77

    Anime Master

  • Members
  • 1,600 posts

Posted 12 February 2011 - 14:20

Απλα τοτε θα τελειωσει το ΟΡ!!!!!!!!

2po6sfa_jpg.gif


#18 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 12 February 2011 - 16:28

Δεν νομιζω να το δωσει στον Shanks.
Ασε που πιστευω οτι ο Shanks θα πεθανει απο καναν blackbeard :)


2bbd14fc.jpg


#19 zoro77

zoro77

    Anime Master

  • Members
  • 1,600 posts

Posted 12 February 2011 - 16:55

στον ταφο του..:P
μπορει όχι ο ιδιος γιατι θα εχει πεθανει στο τελος.. αλλα καποιος απο το πληρωμα ή κανενα μωρο ή κανενας Sabo ή κανενας Garp!!!.:orly:
Πω πω σημερα η φαντασια μου δεν παει καλα!!

2po6sfa_jpg.gif


#20 Robin-Chwan

Robin-Chwan

    Anime Professional

  • Members
  • 564 posts

Posted 12 February 2011 - 17:14

Σε ενα cover το ειδαμε το καημενο το μωρο και σε λιγο θα το βγαλουμε τον επομενο Pirate King (μετα τον Luffy)

Posted Image
Devils don't ask favors from God


#21 vladx

vladx

    Fighting Spirit

  • Members
  • 201 posts

Posted 13 February 2011 - 02:51

Εδω μπορειται να διαβασετε μια συζητηση που ειχε γινει πριν απο 1,5 χρονο και εχω γραψει και την γνωμη μου για το .D απο τοτε. Αν και εκεινη την περιοδο μπορει αυτα που ελεγα να ακουγονταν τραβηγμενα και αστεια, πλεον πιστευω οτι η αποψη μου εχει αρχισει να να επαληθευεται. Ειδικα μετα το επισοδειο που βλεπουμε τον διαλογο Whitebeard-Roger...


#22 zoro77

zoro77

    Anime Master

  • Members
  • 1,600 posts

Posted 13 February 2011 - 03:13

Εδω μπορειται να διαβασετε μια συζητηση που ειχε γινει πριν απο 1,5 χρονο και εχω γραψει και την γνωμη μου για το .D απο τοτε. Αν και εκεινη την περιοδο μπορει αυτα που ελεγα να ακουγονταν τραβηγμενα και αστεια, πλεον πιστευω οτι η αποψη μου εχει αρχισει να να επαληθευεται. Ειδικα μετα το επισοδειο που βλεπουμε τον διαλογο Whitebeard-Roger...


Το will of D ειναι αδιαμφισβήτητα το μεγαλυτερο μυστηριο του One Piece. Προσωπικα συμφωνω μαζι σου με την εννοια οτι η WG δε θα μπερδεψε ''καταλάθως'' το ονομα του Roger.. και τον ειπαν Gold.. Παντως αν βλεπεις μονο anime σε συγχαιρω αλλα δε θα σου πω γιατι..θα μαθεις..
Παντως αυτο που πιστευω η φραση η γνωστη που ειπε ο Roger συν με αυτη του Whitebeard (One Piece exists) αποδεικνυουν οτι οπωσδηποτε θελουν ο θησαυρος one piece να καταληξει σε χερια πειρατη παρα στην WG...


+1 Robin-chwan για το τελευταιο που ειπες!:hahaha:

2po6sfa_jpg.gif


#23 vladx

vladx

    Fighting Spirit

  • Members
  • 201 posts

Posted 13 February 2011 - 03:20

Το will of D ειναι αδιαμφισβήτητα το μεγαλυτερο μυστηριο του One Piece. Προσωπικα συμφωνω μαζι σου με την εννοια οτι η WG δε θα μπερδεψε ''καταλάθως'' το ονομα του Roger.. και τον ειπαν Gold.. Παντως αν βλεπεις μονο anime σε συγχαιρω αλλα δε θα σου πω γιατι..θα μαθεις..


Οχι δεν εχω διαβασει ποτε το manga του One Piece, αν και πολλες φορες με το ζορι κρατιεμαι...
Ειδικα τωρα μετα το το θανατο του WB θελω πολυ να μαθω τι θα γινει παρακατω.


Παντως αυτο που πιστευω η φραση η γνωστη που ειπε ο Roger συν με αυτη του Whitebeard (One Piece exists) αποδεικνυουν οτι οπωσδηποτε θελουν ο θησαυρος one piece να καταληξει σε χερια πειρατη παρα στην WG...


Συμφωνω απολυτα μαζι σου. Απο οποια μερια και αν το δεις αυτο φαινεται.

#24 Robin-Chwan

Robin-Chwan

    Anime Professional

  • Members
  • 564 posts

Posted 13 February 2011 - 03:31

Το will of D ειναι αδιαμφισβήτητα το μεγαλυτερο μυστηριο του One Piece.

Εγω θα ελεγα οτι ειναι το ιδιο το One Piece. Παντως εχω αρχισει να αναρωτιεμαι αν και ο WB ηξερε τι ειναι αυτο το "the will of D." και τι εγινε στα 100 κενα χρονια που ψαχνει η Robin. (Για καποιο λογο πιστευω οτι αυτα τα 2 σχετιζονται.)

Posted Image
Devils don't ask favors from God


#25 vladx

vladx

    Fighting Spirit

  • Members
  • 201 posts

Posted 13 February 2011 - 03:41

Εγω θα ελεγα οτι ειναι το ιδιο το One Piece. Παντως εχω αρχισει να αναρωτιεμαι αν και ο WB ηξερε τι ειναι αυτο το "the will of D." και τι εγινε στα 100 κενα χρονια που ψαχνει η Robin. (Για καποιο λογο πιστευω οτι αυτα τα 2 σχετιζονται.)


Ετσι πρεπει να ειναι. Γι'αυτο αλλωστε τα καψανε ολα στο νησι της Robin. Ηταν απο τους τελευταιους που ειχαν στοιχεια για την περιοδο αυτη. Και στη Skypiea στο Poneglyph διαβασε οτι ο Roger ειχε περασει απο εκει και ο ιδιος αναζητουσε πληροφοριες/πραγματα σχετικα με τοτε.

Και οσο για τον WB ηξερε τι ειναι αυτο το "will of D." αφου οταν σταματησε η αναδρομη στο προτελευταιο επ ο Roger ηταν ετοιμος να του πει... Απλα ο Oda δεν θελει να μαθουμε ακομα...


#26 Gomu Gomu No Mi

Gomu Gomu No Mi

    Anime Amateur

  • Members
  • 120 posts
  • LocationPatra

Posted 13 February 2011 - 12:42

Πάντως δεν αποκλείεται οι D να είναι συγγενείς.Μπορεί να είναι πολύ μακρινοί βέβαια.Επίσης απ' ότι έχουμε δει έχουν πολύ δυνατές σχέσεις μεταξύ τους,όπως Luffy-Ace και Garp-Roger.
Oi,Oi,Oi baka.

#27 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 13 February 2011 - 16:09

Το D. σημαινει DUMBASS :hahaha:


2bbd14fc.jpg


#28 Robin-Chwan

Robin-Chwan

    Anime Professional

  • Members
  • 564 posts

Posted 13 February 2011 - 16:26

^Απο οσα εχουμε ακουσει ειναι το πιο πιθανο.

Posted Image
Devils don't ask favors from God


#29 croco~boy

croco~boy

    Dark Banquet

  • Members
  • 895 posts

Posted 14 February 2011 - 19:44

BIG NEWS!!! Oda was interviewed. 13-2-2010



Εχει σποιλερς!


Spoiler:

Posted Image


#30 laraska

laraska

    Self imposed ban

  • Members
  • 1,875 posts

Posted 14 February 2011 - 19:46

Kuro ή ο arlong
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
[IMG]http://www.anime.gr/forums/%5Burl=http://dragcave.net/view/yrOI%5D%5Bimg%5Dhttp://dragcave.net/image/yrOI.gif%5B/img%5D%5B/url%5D[/IMG]