Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Piercings, Stretchings, Tunnels, Etc.


  • Please log in to reply
86 replies to this topic

#31 FrenzyApe

FrenzyApe

    Unofficial Moderator

  • Members
  • 197 posts

Posted 03 February 2011 - 18:47

εγω εχω μια μονο στο αυτι που εκανα μονος μου

Αν δεν ηθελα να περασω ευελπιδων θα ειχα γινει σουρωτηρι
αλλα στρετσινγκ δεν θα εκανα ποτε

#32 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 03 February 2011 - 19:13

Aboumonkey, κάνε το κλασσικό, πάρε μια παραμάνα, χώστη στο αυτί σου και βάλε ένα σκουλαρίκι για 2 εβδομάδες. Τέλος. Piercing για lobes είναι waste or money imo.

Μετά βάζεις tapers.


Ιmo, ignore this. Ναι οκ, και γω το κανα πιο μικρος και δεν επαθα τιποτα, αλλα κανεις δεν θα σου εγγυηθει οτι δεν θα χεις μολυνση πρηξηματα, κτλ ακομα κι αν το πηξεις στο οινοπνευμα, ακομα κι αν οι πιθανοτητες ειναι λιγοτερες απο 20%. Εκτος κι αν εισαι και εσυ hardcore, που δε σε κοβω, και δε σε νοιαζει.

Δωσε λιγα ευρω για αποστειρωμενη και εχε το κεφαλι σου υσηχο. Αν σου αρεσει, ποτε δεν ειναι waste of money.

stasou%2520mygdala.jpg


#33 SpeedFreak

SpeedFreak

    bored of harem

  • Members
  • 203 posts
  • Locationκοντα στη μαμακα

Posted 03 February 2011 - 20:33

λιγα και καλα..πέρα από τον κλασσικό λοβό θα βάλω χαλκά στην μύτη...στρέτσινγκ ποτέ.για μένα είνα απαίσιο..ταττου μόνο συμβολικό και σε κάποιο απόκρυφο σημείο

Όσοι ζουν στη σκιά δεν τους θωρεί κανείς...

Μπρεχτ


#34 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 04 February 2011 - 01:57

Ιmo, ignore this. Ναι οκ, και γω το κανα πιο μικρος και δεν επαθα τιποτα, αλλα κανεις δεν θα σου εγγυηθει οτι δεν θα χεις μολυνση πρηξηματα, κτλ ακομα κι αν το πηξεις στο οινοπνευμα, ακομα κι αν οι πιθανοτητες ειναι λιγοτερες απο 20%. Εκτος κι αν εισαι και εσυ hardcore, που δε σε κοβω, και δε σε νοιαζει.

Δωσε λιγα ευρω για αποστειρωμενη και εχε το κεφαλι σου υσηχο. Αν σου αρεσει, ποτε δεν ειναι waste of money.


Για τρύπημα λοβών είναι αστείο να κάνεις piercing. Κοστίζει πάνω από 20 ευρώ και πραγματικά δεν υπάρχει λόγος. Με πιστολάκι κάνει 3-6ευρώ αλλά το πιστολάκι δεν αποστειρώνεται. Ενώ η παραμάνα ναι. Δεν το λέω για χαρντκορίλες και λοιπές βλακείες, στην τελική στο κάνει ένας φίλος σου, και η αποστείρωση που μπορείς να κάνεις στην παραμάνα με λίγο βράσιμο και οινόπνευμα είναι ΥΠΕΡαρκετή.
Εκτός αν έχεις λεφτά για πέταμα.
Μολύνσεις και με piercing γίνονται.

Τώρα αν αρχίσεις την τρύπα με ένα ξεγυρισμένο g12 τότε ίιισως να συμφέρει. Αλλά μόνο τότε, ας μην γινόμαστε υποχόνδριοι.

Posted Image


#35 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 04 February 2011 - 22:20

Τελικα μονο εγω γουσταρω stretching εδω μεσα;
so sad και το πρηξιμο συνεχιζετε :P

ezgif.com-resize.gif


#36 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 06 February 2011 - 01:21

^Ναι μας έπρηξες λίγο. :bleh:

Τι θες βρε παιδάκι μου, να σου πούμε μπράβο που έβαλες το 8άρι; Μπράβο!

But it's too tiny to care:mafia:

Posted Image


#37 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 06 February 2011 - 03:16

NO! THNX Δεν θελω μπραβο you miseunderstood αντε με τις τρυπουλες σου εσυ!
And Jesus didn't call because you suck princess :(

ezgif.com-resize.gif


#38 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 07 February 2011 - 10:25

NO! THNX Δεν θελω μπραβο you miseunderstood αντε με τις τρυπουλες σου εσυ!
And Jesus didn't call because you suck princess :(

Καλά δε σε είπαμε και καμπούρη :P
Κάποτε θα μεγαλώσουν αρκετά οι τρυπούλες σου και θα φτάσεις κ εσύ μεγαλεία!!
:hihi2:

Eγώ ξανα-άνοιξα πάντως τα snake bites μου γιατί το μετάνιωσα τελικά που τα έκλεισα. γ@μώτο τα έχω ενάμιση χρόνο και έκλεισαν σε μια εβδομάδα, DAYMN!

Posted Image


#39 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 07 February 2011 - 16:13

Καλά δε σε είπαμε και καμπούρη :P
Κάποτε θα μεγαλώσουν αρκετά οι τρυπούλες σου και θα φτάσεις κ εσύ μεγαλεία!!
:hihi2:

Eγώ ξανα-άνοιξα πάντως τα snake bites μου γιατί το μετάνιωσα τελικά που τα έκλεισα. γ@μώτο τα έχω ενάμιση χρόνο και έκλεισαν σε μια εβδομάδα, DAYMN!

Nice! Και εγω θελω snakebites... :(

ezgif.com-resize.gif


#40 DeLGaDo

DeLGaDo

    Apapapa

  • Members
  • 420 posts

Posted 20 February 2011 - 13:10

Είχα σκουλαρίκι στο αριστερό φρύδι για κάνα 5μηνο αλλά δεν με βόλευε γενικά στην καθημερινότητα μου και το έβγαλα...Αλλά θα κάνω στο αυτί χαλαρά :P

#41 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 06 March 2011 - 23:36

Το 1οαρι tunnel Μου.
Spoiler:

:joyful::joyful::joyful::joyful::joyful:

ezgif.com-resize.gif


#42 Daz

Daz

    私は新幹線になりたい

  • Members
  • 771 posts

Posted 07 March 2011 - 07:18

ψηνομαι για δεξιο φρυδι, αλλα εχω ακουσει πολλα για το τι μπορει να σου κατσει αμα εισαι γκαντεμης και δεν γινει καλα οποτε κωλωνω :/

η μανα μου με πριζει να βαλω στο αυτι χρονια τωρα (!) οποτε αν και καποια στιγμη το ειχα σκεφτει τωρα δεν παιζει, οταν σου λενε κατι οι γονεις σου συνηθως το κανει lame, ευτυχως που δεν βλεπουν ανιμε :P

btw σκεφτομαι να κανω τατουαζ στο μπρατσο το seigi που εχουν στην πλατη οι marines απο One Piece... γενικοτερα δεν ειμαι ατομο που ασχολειται και πολυ με το σωμα του και χανει/βαζει κιλα συχνα οποτε μαλλον θα καταληξει γρομπος...


edit: νομιζω οτι βρισκω πολυ ευκολα δικαιολογιες και δεν ειμαι για τετοια πραματα τελικα :?

Edited by Daz, 07 March 2011 - 07:25.

Posted Image
Posted Image

ALSO i survived the new forum change thing... we need a new tag.


#43 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 08 March 2011 - 00:19

σιγα ρε μαν ετσι και αλλιως παντα η πρωτη τρυπα ειναι που σε φοβηζει και εγω φοβομουν πολυ μην παθω μολυνση και βλακεις την πρωτη φορα, αλλα μετα δωστου ανοιγε ανοιγε την τρυπα και βλεπεις το αποτελεσμα πιο πανω.

ezgif.com-resize.gif


#44 RaV3n0r

RaV3n0r

    Starting...

  • Members
  • 12 posts

Posted 10 March 2011 - 14:55

Nα κάνω μια χαζή ερώτηση παρόλο που έχω 3 piercings?
Tα snake bite τι είναι?!?:hmmm:

#45 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 10 March 2011 - 19:21

Είναι πολύ εύκολο να μάθεις, δες ΕΔΩ.

Two piercings just under the bottom lip: one on the left side and one on the right. They can be studs or rings, or even a combination of both.
They are called snake bites as a snakes fangs puncture two holes next to each other, ie. the two holes through the skin under the lip next to each other.
Snake bites used to mean two piercings next to each other anywhere on the body, but are now more recognised as the lip type as these seem to be the most popular.
Example:

"I'm going to go get snake bites today."
"What?"
"I'm getting two lip piercings, one on either side."


Posted Image