Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

σε δεκα χρονια απο τωρα ...


  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#1 laraska

laraska

    Self imposed ban

  • Members
  • 1,875 posts

Posted 15 January 2011 - 13:47

πως βλεπετε τον εαυτο σας σε δεκα χρονια ? τι θα θελατε να εχετε καταφερει μεχρ τοτε?

προσωπικα θα ηθελα μεχρι τοτε (31-32) να εχω παρει το τριτο πτυχιο μου΄ψυχολογιας.
να εχω γραψει κανα βιβλιο ιστορικου ή μη περιεχομενου΄αλλα μεχρι τοτε ...
Spoiler:

Posted Image
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
[IMG]http://www.anime.gr/forums/%5Burl=http://dragcave.net/view/yrOI%5D%5Bimg%5Dhttp://dragcave.net/image/yrOI.gif%5B/img%5D%5B/url%5D[/IMG]

#2 Azathoth

Azathoth

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,136 posts

Posted 15 January 2011 - 14:19

σε 10 χρονια από τώρα μάλλον θα έχω μόλις τελειώσει η θα τελειώνω με το PhD μου σε μεσαιωνική (μάλλον) ιστορία. οποτε θα έχει ετοιμαστεί να εκδοθεί το ιπεργνισιο ιστορικό βιβλίο μου το οποιο θα αποδεικνύει το ποσο κακό έκανε ο χριστιανισμός στην ευρώπη και στον κόσμο και θα δείχνει πως είναι η μεγαλύτερη πληγή της κουλτούρας μας και η χειρότερη μάστιγα μαζί με τις άλλες 2 μονοθεϊστικές θρησκείες. εκτος από αυτό ελπίζω να είμαι χαρούμενος :P /psonio off

Jeg drikker fra glemselens elv,
ror tørrskodd over hatets hav;
seiler med vinden i ryggen,
til maktenes ende, begynnelse og mening.


#3 laraska

laraska

    Self imposed ban

  • Members
  • 1,875 posts

Posted 15 January 2011 - 14:40

σε 10 χρονια από τώρα μάλλον θα έχω μόλις τελειώσει η θα τελειώνω με το PhD μου σε μεσαιωνική (μάλλον) ιστορία. οποτε θα έχει ετοιμαστεί να εκδοθεί το ιπεργνισιο ιστορικό βιβλίο μου το οποιο θα αποδεικνύει το ποσο κακό έκανε ο χριστιανισμός στην ευρώπη και στον κόσμο και θα δείχνει πως είναι η μεγαλύτερη πληγή της κουλτούρας μας και η χειρότερη μάστιγα μαζί με τις άλλες 2 μονοθεϊστικές θρησκείες. εκτος από αυτό ελπίζω να είμαι χαρούμενος :P /psonio off


αλλο ψωνιο// ως βυζαντινολογος θα σε εκθεσω στην επιστημονικη κοινοτητα και θα καταφερθω εναντιον του εργου σου
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
[IMG]http://www.anime.gr/forums/%5Burl=http://dragcave.net/view/yrOI%5D%5Bimg%5Dhttp://dragcave.net/image/yrOI.gif%5B/img%5D%5B/url%5D[/IMG]

#4 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1,289 posts

Posted 15 January 2011 - 14:53

Δεν μπορώ να προβλέψω, αλλά δύο πράγματα είναι σίγουρα. Θα διαβάζω ακόμα Bleach και ο Αλβέρτης θα έχει ακόμα περισσότερα πρωταθλήματα απο τον Ολυμπιακό.

#5 DoB

DoB

    Gintamaniac

  • Members
  • 875 posts

Posted 15 January 2011 - 14:56

Δε θα 'χουν αλλάξει και πολλά... Καταρχάς θα βλέπω ακόμα Naruto, Bleach, One Piece, γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να έχουν τελειώσει μέχρι τότε, και αν καταφέρω να κάνω και δουλειά σχετική με τις σπουδές μου, καλά θα είναι. :P

#6 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 15 January 2011 - 15:01

Χμ, λογικά θα έχουν συμβεί τα παρακάτω

Spoiler:


Edited by red pyramid, 15 January 2011 - 15:07.

Posted Image

#7 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 15 January 2011 - 16:13

Mαλιστα...
Με φανταζομαι ως ενα τυπο με αρκετο μουσι και μαλλι κατω απο τη μεση.
Φανταζομαι πως τοτε (25) εστω και μετα απο πολλες προσπαθειες, θα εχω περασει στην αγγλικη φιλολογια(ή εστω ελληνικη ή θεολογια).
Σιγουρα εργενης,αν οχι ακομα παρθενος(:P), θα ζω ακομα στο πατρικο μου σπιτι(για πολλα χρονια ακομα),αλλα θα εχω κανει και μερικα ταξιδια στο εξωτερικο.
Απο δουλεια,μαλλον ανεργος,θα με ζει ακομα η οικογενεια μου,εκτος και αν ειμαι τυχερος και βρω κατι καλο και βολικο οπως μεταφραστης,ή tutor ξενων γλωσσων.Γενικα δεν φοβαμαι την ανεργια και την οικονομικη κριση,πιστευοντας πως αυτο εξαρταται κυριως απο μενα.

Πιστευω πως μεχρι τοτε ισως εχω γινει και επαγγελματιας στην κιθαρα,αρα με φανταζομαι σε μια περιεργη μπαντα ανεξαρτητα απο το ειδος.
(μαλλον blues,heavy metal ή τιποτα σε folk)

Γενικα,δεν μπορω να ξερω ποσα θα εχουν αλλαξει πανω μου μεχρι τοτε.
Το σιγουρο παντως ειναι οτι δε θα σταματησω ποτε να ασχολουμαι τακτικα με anime-manga,games και το σινεμα.

Σημασια εχει να γινομαι ολο και καλυτερος και να εμπλουτιζω τις γνωσσεις μου και τα ενδιαφεροντα μου με νεους τομεις και ασχολειες,χωρις να χανω τα χρονια μου με ψυχολογικες φασεις και περιστασιακες σχεσεις που δεν οδηγουν πουθενα.

Αυτα φυσικα,αν πανε ολα καλα.
Εγω ειμαι προετιμασμενος στη σκεψη οτι σε μερικα χρονια μπορει να βρεθω και στο δρομο.

Edited by Kamui, 17 January 2011 - 23:18.

O6rrvsU.jpg


#8 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 15 January 2011 - 17:27

χωρις να χανω τα χρονια μου με ψυχολογικες φασεις και περιστασιακες σχεσει που δεν οδηγουν πουθενα.


:borednn9:

Oσο για μενα πραγματικα δεν εχω ιδεα.
Προς το παρον ζω την καθε στιγμη :P


2bbd14fc.jpg


#9 zoro77

zoro77

    Anime Master

  • Members
  • 1,600 posts

Posted 15 January 2011 - 18:23

στα 28-29 μου ε..
πρώτα ο Θεός ελπίζω να είμαι υγιείς.
Δεύτερον θα έχω σίγουρα σταματήσει τα anime/manga..
Τρίτον ελπίζω να έχω μια δουλειά.
Τελευταίο θα ήθελα να έχω κανά παιδάκι.

2po6sfa_jpg.gif


#10 meidei

meidei

    大友組の一人

  • Members
  • 1,002 posts

Posted 15 January 2011 - 18:32

Υποθέτοντας ότι θα είμαι ακόμα ζωντανός:
Spoiler:


Όπως φαίνεται, για την ώρα βλέπω το ακαδημαϊκό-επαγγελματικό μου μέλλον ως σημαντικότερο του προσωπικού.

#11 Hisahito85

Hisahito85

    Red Pineapple

  • Members
  • 63 posts

Posted 15 January 2011 - 18:36

χμ αυτή η ερώτηση έχει ψυχολογικό υπόβαθρο...καταρχήν κάτσε να ζούμε μέχρι τότε!!! επίσης δεν έχω ιδεα- εδώ δε ξέρω τι θα κάνω το βράδυ θα ξέρω πως θα είμαι σε 10 χρόνια?? ξέρω γω καμιά υστερική 30αρα! πολύ αισιόδοξους σας βλέπω πάντως :wis:

pic.jpg


#12 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 15 January 2011 - 18:45

I'll be rich and famous.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#13 Serestrum

Serestrum

    have to kill fast and bullets too slow

  • Members
  • 1,763 posts

Posted 15 January 2011 - 18:46

... θα περιμενω ακομα το επομενο HL.

Spoiler: rainbows, bunnies and fluffy things


#14 kakashi sensei

kakashi sensei

    pitsilistis

  • Members
  • 746 posts
  • Locationplateia eleytherias

Posted 15 January 2011 - 18:46

Posted Image

#15 alxdjo

alxdjo

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 788 posts

Posted 15 January 2011 - 19:01

... θα περιμενω ακομα το επομενο HL.



This.


Kenny i will be richer and more famous than you :P
Posted Image

My 1st warn :hero: My 1st ban :riiight: 3rd Poster of the year:wis: