Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Anohana (Ano Hi Mita Hana no Namae o Bokutachi wa Mada Shiranai)


  • Please log in to reply
177 replies to this topic

#166 Yavannie

Yavannie

    La Yohda Stasella

  • Members
  • 74 posts

Posted 03 October 2011 - 16:53

Το είδα και εγώ σήμερα, και μπορώ να πω ότι μου άρεσε πολύ. Θα μπορούσε να είναι καλύτερο βέβαια, αλλά παρ'όλα αυτά είναι από τις καλύτερες σειρές του 2011 για μένα. Μπορώ να πω ότι συγκινήθηκα σε αρκετά σημέια, ειδικά στο τελευταίο επεισόδιο. Τελείωσε όπως θα το ήθελα, απαντήθηκαν ότι απορίες μου είχαν μείνει. Το σχέδιο και η μουσική μου άρεσαν ιδιαίτερα, και το character development ήταν αρκετά καλό. So overall, έμεινα ευχαριστημένη.

Posted Image

#167 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 14 October 2011 - 23:37

πώς σας κάνει να αισθάνεστε ότι στην αρχή δεν υπήρχε η Menma

#168 Sakura!!!

Sakura!!!

    tu turuuuu!!

  • Members
  • 226 posts

Posted 15 October 2011 - 01:20

Damn πέρασε καιρός και δεν θυμάμαι στο τέλος αν έκλαψα ή όχι? =/ μάλλον ναι..
Πάντως ήταν αρκετά καλό ανιμέ για το είδος του!! Είχα πάντα μια αγωνία για την επόμενη βδομάδα τι γινόταν στο επόμενο επεισόδιο :P..

[...]τις φιλίες που διαλύονται στο μεγάλωμα και πως ο καθένας παίρνει τον δρόμο του.


θα συμφωνήσω σε αυτό γιατί όντος πέρασε αρκετά μηνύματα!! βέβαια να πω την αλήθεια δεν ξέρω αλλά θα προτιμούσα άμα δεν υπήρχε το φάντασμα και απλά επικεντρώνονταν σε αυτά τα μηνύματα.
Ώστε να έδειχνε τα στάδια της αλλαγής μιας παρέας καθώς μεγαλώνει κτλ.
Πιστεύω θα μου άρεσε πολύ περισσότερο ακόμα και αν το συνέχιζαν και για περισσότερα επεισόδια ώστε να δείξει μέχρι την ενηλικίωση ξέρω 'γω :P!!!
Μέγιστο επιτρεπτό μέγεθος υπογραφής: 500 KB

The .aNiMe//GR Team.

#169 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 15 October 2011 - 11:44

πώς σας κάνει να αισθάνεστε ότι στην αρχή δεν υπήρχε η Menma


Βασικά δεν λέει ακριβώς ότι δεν υπήρχε η Menma αλλά τέλος πάντων, όπως και να έχει νομίζω θα ήταν καλύτερο, επειδή τότε δεν θα μας κορόιδευε και δεν θα το έπαιζε τόσο σοφιστικέ όπως τώρα.
phmava.php

#170 Labrokratis

Labrokratis

    Anime / Asia Party Organizer

  • Members
  • 637 posts

Posted 12 January 2012 - 01:32

Αρκετά ενδιαφέρουσα σειρά, που μπορείς να την δεις άνετα σε 2 - 3 μέρες και δεν κάνει "κοιλιά" ούτε κουράζει σε κάποιο σημείο της!

Το animation θα το χαρακτήριζα τυπικό για 2011 και η μουσική δένει άριστα.

Η μόνη μου ένσταση, είναι το ηλικιακό: Θα μου κόλλαγε πολύ περισσότερο το "τραγικό" γεγονός να είχε γίνει στην παρέα που πρωταγωνιστεί όταν θα ήταν κάπου 13 ετών και τα επακόλουθα γεγονότα να ήταν στα 17 τους. Μικρή ένσταση βέβαια και συνηθισμένη για τα Anime (που όλοι στα 15 τους παρουσιάζονται από πυρηνικοί επιστήμονες και άνω...).

Είναι ένα από τα anime που προτείνω σε όσους αρέσουν τα slice of life / school life με δόσεις παραφυσικού, λίγο ecchi / harem και αρκετό συναίσθημα.

#171 mirana_neko

mirana_neko

    Daddy's little girl, all grown up,terrorizing the world...

  • Members
  • 508 posts

Posted 05 June 2012 - 12:59

Ήταν απλά πανέμορφο. Δεν ξέρω με μάγεψε. Δεν κουράστηκα, δεν βαρέθηκα δεν ήθελα να ξεκολλήσω απο την οθόνη. το είδα μέσα σε μια μέρα.

#172 Spaceman

Spaceman

    Commander from Hell

  • Members
  • 338 posts
  • LocationPeiraias

Posted 10 June 2012 - 12:40

Φοβερό anime, με καθήλωσε στην οθόνη του pc και το είδα όλο σε μια μέρα. Πραγματικά φοβερό

#173 Diablakos

Diablakos

    Shineee!!

  • Members
  • 117 posts

Posted 18 January 2013 - 03:01

Φοβερό anime, με καθήλωσε στην οθόνη του pc και το είδα όλο σε μια μέρα. Πραγματικά φοβερό

ακριβως το ιδιο, μονο το τελος λιγο μ απογοητευεσε
tumblr_mna02dnhn_T1sqlqe5o2_250.gif
I am the bone of my sword.

Steel is my body, and fire is my blood.
I have created over a thousand blades.
Unknown to death.
Nor known to life.
Have withstood pain to create many weapons.
Yet, those hands will never hold anything.
So as I pray, 'Unlimited Blade Works'


#174 Aldark

Aldark

    Αιώνιος Ρομαντικός

  • Members
  • 317 posts

Posted 05 June 2013 - 15:46

Ειδα κι εγω το ανιμε αυτο , σε 3 μερες κιολας ρεκορ για μενα (αν και ειχε 11 επεισοδια οποτε λογικοτατο , nevermind) , για μενα ηταν ενα διαμαντι οπως θα ελεγε κι ενας φιλος , δεν ειχα ξαναδει τετοιο ειδος και με αφησε με τις καλυτερες εντυπωσεις...Στο τελος συγκινηθηκα , αλλα δεν καταφερα να κλαψω (ε οχι οτι κλαιω συνηθως πολυ σε ανιμε ειναι η αληθεια) ισως καποια δακρυα να κυλησαν....Αγαπημενος ηρωας ο Poppo , πολυ πλακα , εξω καρδια και πολυταξιδεμενος!
κατι που με εκνευρισε
Spoiler:


9/10 απο μενα!

Hunter_x_Hunter_image_hunter_x_hunter_36


#175 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 01 May 2014 - 15:45

Βγήκε η ταινία. Σε όσους έλειψε είναι μία καλή ευκαιρία για επανάληψη.



#176 jimop24

jimop24

    Vigilant of The United Mankind

  • Members
  • 250 posts

Posted 01 May 2014 - 18:31

Perfecto. Μου χε οντως λειψει αυτη η σειρα, δεν το πρμνα τον την πρωτοξεκινησα...


8w32.jpg


#177 metalmusicmaniac

metalmusicmaniac

    Psychotic Madness

  • Members
  • 240 posts
  • LocationKefalonia, Lixouri

Posted 30 May 2014 - 13:34

Εντάξει η ταινία ήταν ένα καλό flashback/overview για όλη τη σειρά. Έδωσε μερικές πληροφορίες για θέματα που δεν είχαν ξεκαθαριστεί στο anime, αλλά γενικώς μου φάνηκε αρκετά μέτρια για την αναμονή που είχε.


Posted Image

#178 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 05 September 2014 - 01:38

Πολύ μέτριο μου φάνηκε για τα πολύ καλά λόγια που είχα ακούσει, δεν συγκινήθηκα καθόλου που λέγανε πολλοί ότι κλάψανε και δεν είμαι απο αυτούς  που το ντρέπονται.Γενικότερα ένα forced drama vibe μου έβγαζε αλλά τουλάχιστον βλεπόταν εύκολα.


                                                                                                                                                09pntFA.png?1