Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Steins;Gate


  • Please log in to reply
313 replies to this topic

#286 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 29 December 2013 - 16:21

Γενικά το sci fi δεν τα παει καλα τωρα τελευταια. Aλλα ναι συμφωνω.



#287 LuluChan92

LuluChan92

    Lulu the Berserker

  • Members
  • 519 posts

Posted 21 May 2014 - 20:20

Δε ξέρω τι έγινε όταν βγήκε το συγκεκριμένο anime (βασικά ψεύδομαι, το 'βλεπε ο αδερφός μου οπότε ξέρω), δεν έκανα σύγκριση με την υπόλοιπη σεζόν στην οποία έπαιζε γιατί δεν το παρακολουθούσα τότε. Κρίνω μόνο απ' ό,τι είδα όταν επιτέλους κατάφερα να το δω, πολύ πρόσφατα και με το ζόρι~ 

... τολμώ να πω ότι ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ 'ΧΑ ΔΕΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ!!! Τρομερό sci-fi στοιχείο, καθηλωτική πλοκή από τη μέση της σειράς (12ο επεισόδιο) και μετά που αποζημίωσε την υπομονή όσων περίμεναν υπομονετικά μέχρι τότε ΚΑΙ τέλος που ΔΕ ξενέρωσε (ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΘΕΟΙ!!!).

Ευφυέστατο και συγκλονιστικό, μ' εξέπληξε ευχάριστα και μ' ενθουσίασε! Όποιος fan του είδους ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να το βάλει στη λίστα του!



#288 Goutcou

Goutcou

    Deal with it!

  • Members
  • 110 posts

Posted 12 October 2014 - 15:18

Loved it!

 

Θα συμφωνήσω με τον χρήστη LuluChan.. Από τη μέση της σειράς και μετά γίνεται καταπληκτικό. Καθηλωτικό, όπως προαναφέρθηκε.

 

Τα είδα όλα μαζεμένα. Δεν μπορούσα να σταματήσω.

 

Το τέλος όχι ανατρεπτικό, αλλά ίσως αν το άφηναν ως έχει, χωρίς "happy ending" δηλαδή, να ήταν ακόμα καλύτερο κατά την γνώμη μου...


"Yes, that was a banana. No one expects the banana."


#289 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 16 October 2014 - 00:32

Μεταφράστηκε από τους WhyNot ένα κακό τρίλεπτο σπέσιαλ με μαγειρική και μαραφέτια από γκάνταμ με τον τίτλο Soumei Eichi no COGNITIVE COMPUTING, να το αποφύγετε


HnH5aB0.jpg


#290 valadorn

valadorn

    Fantasiac

  • Members
  • 378 posts

Posted 06 January 2015 - 22:38

Αργησα πολυ πολυ να το δω και κακως. Προκειται προφανως για ενα πολυ ποιοτικο ανιμε απο καθε αποψη και δικαιολογημενα ειναι ψηλα στα ratings. Για το ενδιαμεσο σημειο, ναι εγω το αναγνωριζω ως "κοιλια" παρα σαν τεχνικη να εκτοξευσει την πλοκη στην συνεχεια, θα μπορουσε και καλυτερα. Κατα τ αλλα ισως και να μπορουσε να γινει πολυ καλυτερο απο την αποψη οτι το σεναριο του αφηνε πολλες προοπτικες που παραμειναν ανεκμεταλλευτες. Ισως αν ηταν στο ειδος του πιο σοβαρο(αναφερομαι στα χιουμοριστικα στοιχεια που του προσθεσαν που δεν ηταν μεν κακα, γελασα) να το ειχα απολαυσει πολυ πολυ περισσοτερο. 

Μακαρι να ξαναδουμε τετοια αρτιοτητα και μπραβο οταν τα φτιαχνουν με μικρή διαρκεια ή ακομη πιο σωστα με οσο διαρκεια "σηκωνει" το καθενα, ωστε να μην κουραζει.

Και ας σημειωθει το απιστευτο ending:

Youtube Video


Posted Image
"Life is spherical, investigate the other side..."

#291 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 16 July 2015 - 21:16

Μόλις τελειώσα και εγώ σήμερα το άνιμε και μπορώ να πω ότι μάρεσε αρκετά. Το μυαλό μου σε κάποιες φάσεις λάγκαρε άσχημα, βάλε όμως αυτό στην ακρή το άνιμε είναι αρκετά καλό, ελάχιστα κλίσε και ο δημιουργός πολύ μπροστά για να χώρεσει κάτι τέτοιο στο κεφάλι του πόσο μάλλον να το δημιουργήσει(ε δε το κάνε και μόνος του). Το μόνο που με χάλασε λίγο είναι ότι έγινε λίγο κουραστικό με όλα αυτά τα

Spoiler:
αλλά μετά από κάποια σημεία συνεχίζει σταθερά και χωρίς μπέρδεμα αφού πλέον αποκτάμε περισσότερες πληροφορίες πάνω στο σενάριο. Καλή ποσότητα καφρίλας, όπως και στο fanservice κράτησαν το άνιμε σε σταθερά επίπεδα και απογείωσαν τα κατάλληλα στοιχεία για να το κάνουν λουκούμι. 
Άνιμε με καλό περιτύλιγμα και καλό εσωτερικό

Εγώ του βάζω ένα 8/10


Edited by LethalMike, 16 July 2015 - 21:17.

ezgif.com-resize.gif


#292 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 02 August 2015 - 12:16

ξεκίνησα να το βλέπω και όπως οι πρώτες σελίδες του thread είμαι και εγώ wtf το καλό του να βλέπεις ένα anime μετά από τόσο καιρό που του έχουν δει άλλοι είναι πως βλέπεις αμέσως τις σκέψεις των άλλων στο thread και ξέρεις αν θα καταλήξει σε μαλακία σε αντίθεση με τους άλλους που το βλέπουν ονγκοινγκ 



#293 Seppuku

Seppuku

    Anime Amateur

  • Members
  • 85 posts

Posted 03 August 2015 - 12:23

Θεσπέσιο ανιμε. Ένα από τα αγαπημένα μου.

 

:riiight:


Proud listener of Radio Rivendell

Posted Image


http://jewellersapprentice.wordpress.com/


#294 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 03 August 2015 - 20:29

εντάξ αρχίζω και μπερδεύομαι πολύ φοβάμαι θα εξελιχθεί σαν το Noein και θα χρειαστούμε χάρτη για τις αλλαγές.

Εξελίσετε αργά όλο το θέμα ή είναι ιδέα μου, όχι τίποτα άλλο δεν έχω αρκετό χρόνο για να βλέπω τα επεισόδια μαζεμένα

και από σήμερα ξεκινάω νυχτερινή βάρδια, οπότε αυτή η εβδομάδα θα φύγει χωρίς να δω άλλα επεισόδια. 



#295 Omoikane

Omoikane

    Victim of Random Injustice

  • Members
  • 483 posts

Posted 03 August 2015 - 21:24

Αργά πάει μέχρι και το επεισόδιο 12.Από εκεί και μετά αρχίζουν οι δραματικές εξελίξεις.


"If life should treat you bad,don't get even,get mad."

#296 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 04 August 2015 - 16:16

Ωραία μόλις ειδα το 11



#297 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 14 December 2017 - 23:29

Boom, sequel τον Απρίλιο! PV από χάμου! 

 

Youtube Video

 

Steins Gate 0

 

https://www.animenewsnetwork.com/news/2017-12-14/steins-gate-0-tv-anime-promo-video-reveals-april-premiere-date/.125277


rsrGbGx.gif

#298 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 14 December 2017 - 23:32

Α ναι, θυμαμαι που το ειχα διαβασει. Ειναι στην ουσια ανταπτεησον του δευτερου βιζουαλ νοβελ. Αντε, με το καλο να βγει και τουτο :)

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#299 Omoikane

Omoikane

    Victim of Random Injustice

  • Members
  • 483 posts

Posted 07 January 2018 - 13:45

To Steins Gate 0 είναι για την ακρίβεια ένα είδος interquel/midquel και όχι πραγματικό sequel. Διαδραματίζεται μεταξύ των επεισοδίων 23 και 24 και ουσιαστικά μας δείχνει πως ο Okabe έφτασε στην ιδέα να "εξαπατήσει" τον κόσμο.

 

Αυτή τη περίοδο διαβάζω το visual novel και πλησιάζω στο True Ending. Μου έχει αφήσει πολύ θετικές εντυπώσεις και αναμένω το anime adaptation με ανυπομονησία.


"If life should treat you bad,don't get even,get mad."

#300 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 24 March 2018 - 00:39

Αυτη θα ειναι μια ενδιαφερουσα χρονια για το steins;gate. Βγαινει και το ανιμε του zero, ειχαμε μόλις και ανακοινωση απο τη Spike chunsoft (μαζι με αλλα τέσσερα παιχνιδια που φαινονται εξαιρετικά) για development του πρωτου visual novel steins;gate στο artstyle του ανιμε που θα περιέχει και τα routes που δεν ειχε το ανιμε. Θα νιωθει λενε σαν να βλέπεις το ανιμε ενω το παιζεις. Θα περιλαμβάνει μεχρι και animated cutscenes. Εμενα με hypeαρε παντως για καποιο λογο lol

Να κι ενα ενδεικτικό λινκ: https://www.amazon.com/Steins-Gate-Elite-PlayStation-4/dp/B07BKL647Q/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1521824743&sr=8-1&keywords=steins%2Bgate%2Belite&th=1

8J90AKf.jpg

that's a dude!