Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 4 votes

Currently watching anime - Εντυπώσεις !!!


  • Please log in to reply
6130 replies to this topic

#6106 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 31 January 2022 - 11:27

Βλέπω το banana fish. Καλά τέρμα αστείο με το πόσο τυρένιο είναι αλλά παραδόξως έχει ένα ενδιαφέρον. Η mangaka πρωτοπόρα για δεκαετία 80's που το ξεκίνησε, βγάζει τρελά γούστα.

Από mild BDSM ως τα πιο τετριμμένα romance tropes. Ευτυχώς το κάθε ας πούμε arc, είναι πολύ μικρό οπότε δεν καταντάει βαρετό. Άσχετο αλλά το character design θυμίζει Katsuhiro Otomo.


rsrGbGx.gif

#6107 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 03 February 2022 - 00:01

Ενδιαφέρον, θα το τσεκάρω!

Εγω συνεχίζω τον 80ιζ μαραθώνιο με Armored trooper Votoms ;p

Εντυπώσεις στο εγγύς μελλον, αλλά προς το παρόν το Dougram μου αρεσε περισσοτερο


Edited by MoRmEnGiL, 03 February 2022 - 00:02.

My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#6108 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 03 February 2022 - 03:48

Βλέπω το banana fish. Καλά τέρμα αστείο με το πόσο τυρένιο είναι αλλά παραδόξως έχει ένα ενδιαφέρον. Η mangaka πρωτοπόρα για δεκαετία 80's που το ξεκίνησε, βγάζει τρελά γούστα.
Από mild BDSM ως τα πιο τετριμμένα romance tropes. Ευτυχώς το κάθε ας πούμε arc, είναι πολύ μικρό οπότε δεν καταντάει βαρετό. Άσχετο αλλά το character design θυμίζει Katsuhiro Otomo.


Το banana fish, παρολο που πεφτει σε πολλά απο τα συνηθισμενα παραπτωματα των σονεν/σεϊνεν (ο κεντρικος ηρωας ειναι υπερανθρωπος) ειναι απο τα καλυτερα ανιμε που ειδα τα τελευταια χρονια. Χωρις να σποιλαρω θα πω οτι αμα σας παρουν τα ζουμια στο τελος δειτε και το μανγκα που εχει ενα εξτρα κεφαλαιο, κατι μεταξυ σηκουελ και πρηκουελ. Διπλο κλαμα, διπλή απολαυση.

stasou%2520mygdala.jpg


#6109 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 03 February 2022 - 10:22

Κοίτα εμένα ένα μου την σπάει,

 

Spoiler:
 


rsrGbGx.gif

#6110 acid black cherry

acid black cherry

    Mahjong Master

  • Members
  • 937 posts

Posted 03 June 2023 - 09:23

Απο οτι ειδα δεν υπαρχει τοπικ για το Σπαϊ χ Φαμιλυ οποτε ας γραψω εδω.

 

Κι ομως ω του θαυματος ξεκινησα να βλεπω ανιμε ξανα  :P

 

Επειδη ξερω πως θα βγει δευτερη σαιζον, θα περιμενω να τελειωσει πριν την δω.

Η πρωτη που ειδα με αφησε ευχαριστημενο. Πολυ καλο ανιμε και να πω την αληθεια, το ξεκινησα επειδη το εβλεπα συνεχως στα μημζ. 

Γενικα αν ξερεις Ιαπωνικα καταλαβαινεις καλυτερα καποια στοιχεια που εχουν να κανουν με το πως μιλαει η Ανυα και η Yoru τα οποια δε μπορουν να αποδοθουν σωστα σε αλλη γλωσσα.

Η επιλογη ονοματων ειναι λιγο κριντζ, ο Forger (μετ: πλαστογραφος) που ειναι κατασκοπος με το κωδικο ονομα Tasogare (Μεσανυχτας) και η Yoru Briar (yoru = νυχτα ενω το briar περιεχει το liar στα engrish) 

Spoiler:

 

Κορυφαιες στιγμες της σειρας

Spoiler:

 

Καλο ειναι παντως, το συνιστω.

 

Επισης ξεκινησα το Sayonara Zetsubou Sensei που ειναι γαματο. Ειμαι στα τρια επεισοδια. Χιουμορ, σχεδιο, χρωματα και ιστορια ολα αψογα.


i aku the shape-shifting master of darkness...
xhH5lXP.jpg


#6111 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 03 June 2023 - 11:10

Α ωραια θα το βάλω στο πρόγραμμα, τώρα βλέπω vinlad saga.
rsrGbGx.gif

#6112 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 03 June 2023 - 11:42

To Sayonara Zetsubou Sensei είναι καταπληκτικό, η δεύτερη σεζόν είχε μερικά από τα πιο τρελά επεισόδια που έχω δει στο medium. Να το απολαύσεις στο έπακρον!

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#6113 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 03 October 2023 - 22:50

Είδα το Nier Automata, δεν είναι άσχημο, στην ουσία λέει την ίδια ιστορία απλά χωρίς το πίου πίου. Θα υπάρξει και δεύτερη σεζόν μιας και που η πρώτη έδειξε τι έγινε στο παιχνίδι μέχρι την μέση.

Επίσης έχει το ίδιο soundtrack, μερικά key moments αλλά και τοπία από το παιχνίδι όποτε πραγματικά είναι σαν να το παίζεις.

Γενικά καλό recap για όσους έχουν παίξει το παιχνίδι, για όλους τους υπόλοιπους θα τους φανεί μάλλον απλά μέτριο.


rsrGbGx.gif

#6114 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 05 October 2023 - 10:37

Είδα το Nier Automata, δεν είναι άσχημο, στην ουσία λέει την ίδια ιστορία απλά χωρίς το πίου πίου. Θα υπάρξει και δεύτερη σεζόν μιας και που η πρώτη έδειξε τι έγινε στο παιχνίδι μέχρι την μέση.

Επίσης έχει το ίδιο soundtrack, μερικά key moments αλλά και τοπία από το παιχνίδι όποτε πραγματικά είναι σαν να το παίζεις.

Γενικά καλό recap για όσους έχουν παίξει το παιχνίδι, για όλους τους υπόλοιπους θα τους φανεί μάλλον απλά μέτριο.

α τελειωσε..μπομπα.
Thanks for the info.Ηθελα να το δω αλλα περιμενα να τελειωσει για να το δω ολο.


                                                                       


#6115 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 17 October 2023 - 20:48

Προχτές τελείωσα Isekai Oji-san, αρκετά καλό προτείνεται για όποιον θέλει μια ευχάριστη κωμωδία ομοίως και το manga.


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#6116 Kain

Kain

    ♠️

  • Members
  • 191 posts

Posted 18 October 2023 - 11:31

Σχεδον καθε Οκτωβρη μπαινω σε Halloween mode και δυο ωραια anime που ανακαλυψα ειναι το ova Digital Devil Story Megami Tensei που ειναι ενδιαφερον, βασισμενο στο πρωτο παιχνιδι της σειρας για το Famicom, και μια ταινιουλα του studio madhouse που λεγεται Hells / Hell's Angels. Για την ταινια ισως ανοιξω θεμα καποια στιγμη γιατι πραγματικα τη λατρευω!

 

Προχτές τελείωσα Isekai Oji-san, αρκετά καλό προτείνεται για όποιον θέλει μια ευχάριστη κωμωδία ομοίως και το manga.

Ο θειος σε αυτη τη σειρα ειναι πραγματικα

 

3mLydMU.jpg


sigELIK.jpg   adorexu7.gif3.png


#6117 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 18 October 2023 - 22:51

Έχω ξεκινήσει Dororo και Spy X Family. Πολύ καλά και τα δύο. Το dororo δεν περίμενα να μου αρέσει τόσο πολύ. Το Spy X Family είναι super αστείο με την μικρή να ρίχνει τρέλες ατάκες. d5f02ecd.gif


rsrGbGx.gif

#6118 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 20 October 2023 - 16:56

Έχω ξεκινήσει Dororo και Spy X Family. Πολύ καλά και τα δύο. Το dororo δεν περίμενα να μου αρέσει τόσο πολύ. Το Spy X Family είναι super αστείο με την μικρή να ρίχνει τρέλες ατάκες. d5f02ecd.gif


To dororo είναι όντως από της καλύτερες δουλειές του Tezuka νομίζω και εγραψε καλά στο ανιμε. Το spy x family είχα ξεκινήσει το μανγκα και το άφησα να μαζευτεί. Μπορεί σ το δω στο ανιμε, νομίζω θα ναι καλή φάση.

stasou%2520mygdala.jpg


#6119 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 22 October 2023 - 13:36

Ξεκίνησα να βλέπω το Bocchi The Rock κυρίως λόγο του buzz στο youtube. Δεν είναι άσχημο αλλά νιώθω λες και βλέπω το K-On απλά δέκα χρόνια μετά. canthelp.gif

The buzz

 

 


rsrGbGx.gif

#6120 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 05 November 2023 - 11:27

Προχτές τελείωσα Isekai Oji-san, αρκετά καλό προτείνεται για όποιον θέλει μια ευχάριστη κωμωδία ομοίως και το manga.


Ξεκίνησα να το βλέπω. Καταρχάς ο ojisan είμαι εγώ, κολλημένος με το Saturn 40αρης. Επίσης, ρε τζαπαν με σκοτώνεις, 35 και σε λένε θείο. Τεσπά γελάω γιατί πιάνω τα περισσότερα Saturn references αλλά μου φαίνεται κάτι του λείπει για να είναι top comedy. Είναι που ο θείος είναι λίγο hard otaku. Γενικά το όλο στήσιμο μου θυμίζει ping pong club στην πιο σύγχρονη έκδοση του.
rsrGbGx.gif