Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Spaming


  • This topic is locked This topic is locked
50 replies to this topic

#31 trynksssj2

trynksssj2

    Anime Elite

  • Retired Staff
  • 1,368 posts

Posted 24 November 2006 - 16:45

Το forum Γενικά έγινε Off-Topic και πλέον δεν μετριούνται τα posts εκεί οπότε όσοι θέλουν να κάνουν spam να πάν στο αντίστοιχο topic Black Hole :P .

~Locked

#32 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 12 May 2007 - 05:16

Και re-opened...:wooi2:

Χμ...όσον αφορά το spamming έχουμε ξανααναφερθεί στο φαινόμενο...προς το παρόν δίνουμε συστάσεις με PM στους χρήστες που δείχνουν υπερβάλοντα ζήλο να μεγαλώσουν αναίτια και με χαζό τρόπο το post count τους. έχω δηλώσει πλειστάκις πως είμαι ενάντιος στο "σκληρό" moderation (σβύσιμο ποστς και κυρώσεις στον υπαίτιο) αλλά δυστυχώς αν η κατάσταση συνεχιστεί έτσι, δεν υπάρχει άλλη επιλογή απο το να γίνουμε οι κακοί της παρέας...είδωμεν...


Δεν χαίρομαι καθόλου που το λέω αλλά τελευταία παίδες έχουμε ξεφύγει (όλοι μας) σε αυτό το θέμα. Πραγματικά η ποσότητα των off topic ~ spam posts ~ flames κτλ είναι εντυπωσιακή.

Πριν προχωρήσουμε σε σκλήρυνση της γραμμής μας, θα θέλαμε και την δική σας γνώμη πάνω στο ζήτημα. Προφανώς ως τώρα αποτύχαμε να διατηρήσουμε το επίπεδο του spamming μέσα σε όρια (τουλ. κατά την διεστραμμένη γνώμη μου).

Τι μέλει γενέσθαι?....:nanana:


Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#33 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 12 May 2007 - 08:36

δεν γίνεται σε κάποια threads πχ. τραγούδι της ημέρας ή song game να μην μετριουνται; ίσως ακόμη και στο βλακ χολ?

#34 storm-and-fire

storm-and-fire

    だんご大家族

  • Members
  • 280 posts
  • LocationΜπραχάμες

Posted 12 May 2007 - 12:14

δεν γίνεται σε κάποια threads πχ. τραγούδι της ημέρας ή song game να μην μετριουνται; ίσως ακόμη και στο βλακ χολ?

Στο Μπλακ Χόουλ ήδη δε μετριούνται. :riiight:

Εγώ προτείνω οι παραβάτες να τιμωρούνται παραδειγματικά από εδώ και εμπρός. Στην αρχή με warning και, αν δεν συμμορφώνονται, τότε με ban για καμιά μέρα ή δύο. ^^;

~ Storm ~


Posted Image

The chummy dangos hold their hands together and make a big, round ring
They build a town on the dango planet and everyone laughs together


#35 YaTa

YaTa

    Αρχαιολάτρης

  • Retired Staff
  • 1,939 posts

Posted 12 May 2007 - 12:42

Συμφωνώ με Dante, δε χρειάζεται να χαλάσει το κλίμα για να συμμαζευτούμε, κάλλιον το να φροντίσουμε για την πρόληψη παρά για την αντιμετώπιση ;)
1

#36 Cougar

Cougar

    Anime Freak

  • Members
  • 325 posts

Posted 12 May 2007 - 13:01

Το κεφάλαιο spam είναι ένα μεγάλο κεφάλαιο, τα έχουμε ξαναψιλοσυζητήσει βέβαια... Μία καλή αντιμετώπιση είναι η ενημέρωση και μετέπειτα η αυστηρή τήρηση των κανόνων από τους υπεύθυνους... Όλοι το ξέρουμε πως σε κάθε μάχη υπάρχουν και απώλειες, έτσι;

moving_movies_foto_9_thesout_gr.gif


#37 THe_Champloo_mastahh!

THe_Champloo_mastahh!

    of DisAstaaAhhhH!

  • Members
  • 254 posts

Posted 12 May 2007 - 13:32

εγω πιστευω πος πρεπει ολοι μας να προσεξουμε και να το αποφιγουμε (και ιδικα τα flames)
βεβαια καλο θα ηταν και καμια τιμορια παραπανω σε ατομα που το κανουν συνεχεια.
Posted Image
My blog http://cultureofaboy.blogspot.com για comic/movie informal reviews :P

#38 tokyo pig

tokyo pig

    Attorney at LoL

  • Members
  • 52 posts

Posted 12 May 2007 - 13:44

Spam in designated area only.... outside that hack and slash...Τώρα βέβαιος ο ορισμός του spam σε πολλά θέματα δυστυχώς είναι αρκετά υποκειμενικός...
Posted Image
For teh nigra brothers, for teh pool, for teh aids...i was there.
Teh BloG si teh BacK
---------------------------------------------------------------------------

#39 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 12 May 2007 - 14:54

Spam mode ON

I like music
I like sex
I like girls
I like whatever
Dante likes Bulle
whatever whatever

Spam mode OFF

Αυτό πάει να πει spam ... δηλαδή κάποιος που φτιάχνει ένα τεράστιο κείμενο συνεχόμενων φράσεων...όπως έγινε στο section "Googlism" του παππού Spawn_I.Αυτό το section γενικά από μόνο του έγινε ένα spam section...Αμά θέλετε να κάνετε spam να το κάνετε εκεί...
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#40 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 12 May 2007 - 17:13

Μήπως να φάνε λουκέτο το "song of the day" και "music game" ? Όχι τίποτα προσωπικό, και εγώ έχω κάνει posts εκεί, απλά μου φαίνεται πως η κατάσταση παραπάει:uhh:

E5VV38U.jpg


#41 YaTa

YaTa

    Αρχαιολάτρης

  • Retired Staff
  • 1,939 posts

Posted 12 May 2007 - 19:02

2nd that, ειδικά το Music Game xD

Το Song Of The Day ας το γράφετε στο Black Hole :P
1

#42 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 12 May 2007 - 19:23

Μήπως να φάνε λουκέτο το "song of the day" και "music game" ? Όχι τίποτα προσωπικό, και εγώ έχω κάνει posts εκεί, απλά μου φαίνεται πως η κατάσταση παραπάει:uhh:


Θα μπορούσαν και να μεταφερθούν στο Off-Topic section, πιστεύω ότι είναι η καλύτερη λύση. Όσο για το spamming, όντως υπάρχει... Αν ήταν περιορισμένο, δεν νομίζω να υπήρχε κάποιο πρόβλημα... Δυστυχώς όμως δεν είναι. Πάντως είναι συγκεκριμένα τα άτομα που έχουν παρατραβήξει το σκοινί...

oR4yYRl.gif


#43 Cougar

Cougar

    Anime Freak

  • Members
  • 325 posts

Posted 12 May 2007 - 19:50

If they persist warn them...

moving_movies_foto_9_thesout_gr.gif


#44 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 12 May 2007 - 21:01

Oντος το song of the day kai to music game εχουν 200 σελιδες συνολο:hmmm:

#45 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 12 May 2007 - 21:05

Μην κοιτάτε το ποσα ποστ κανει κάποιος και που τα κάνει , αλλά τι λένε...

δλδ. εγώ σπαμ θεωρώ τα άκυρα ποστ [off topic] μέσα σε κάποιο τόπικ με θέμα... ή της συζητήσεις μεταξύ γνωστών πάλι σε τόπικ με κάποιο θέμα. Προσοχή δε λέω ότι εγώ δεν κάνω τπτ τέτοιο...

πάλι μπορούμε να πούμε ότι "εστίες" σπάμινγκ είναι τα τόπικ του στυλ "τι χρώμα είναι η αύρα σας" , "ποιος χαρακτήρας είστε" κτλ κτλ...