Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Spaming


  • This topic is locked This topic is locked
50 replies to this topic

#16 KageHitsu

KageHitsu

    Kage

  • Members
  • 630 posts

Posted 28 July 2006 - 19:34

Σιγουρα μπορουν να γινουν συστασεις σε ατομα που ηθελημενα η' αθελητα σπαμαρουν κατα κορον, επισης μπορουμε και ορισμενοι να χαλαρωσουμε λιγο και η "κακια" να βγαινει σε μικροτερες δοσεις. :dwarf:

Στην τελικη, as the cool dude said: "Ο αναμαρτητος πρωτος το λιθο βαλετω"
:bleh:


Ποοοοο τι ειπε ο ανθρωπος :bleh: :bleh: :bleh: .. Καλα ενταξει μπορεις να το καταλαβεις απο τα post που εχουν.. Like me δηλαδη που στην αρχη εκανα πολλα ποστ..Εξομολογηθηκα...... Θα συγχωρεθουν οι αμαρτιες μου πατερ Dante ή πατερ Gaara ή Πατερ trunkssj2. :cry:
I put up my headphones and listen to the deftones

#17 LiosAlfa

LiosAlfa

    Anime Elite

  • Members
  • 1,175 posts

Posted 30 July 2006 - 19:07

Nai re paidia kai emena i prwti forumiki empeiria itan edw me tin parea tou Anime.gr san n00b kai gw spammara athelita alla tonizw MI gnorizondas kai mi exondas kako skopo me ton kairo eida ton tropo simperiforas tou sinolou kai gw mpika sto idio tropo leitourgias kai grapsimatos pisteuw na exw ellatosi ta peritta post.

Omws min ksexname to vasikotero olwn edw eimaste gia na pername kala ena '''asteio'' spammaki me ena asteio link pou kai pou den nomizw na evlapse kanenan.
Posted Image

#18 Dae-su

Dae-su

    Anime Newbie

  • Members
  • 34 posts

Posted 02 August 2006 - 16:28

Σιγουρα μπορουν να γινουν συστασεις σε ατομα που ηθελημενα η' αθελητα σπαμαρουν κατα κορον, επισης μπορουμε και ορισμενοι να χαλαρωσουμε λιγο και η "κακια" να βγαινει σε μικροτερες δοσεις. :dwarf:

Στην τελικη, as the cool dude said: "Ο αναμαρτητος πρωτος το λιθο βαλετω"
:bleh:


koitakse den einai thema kakias einai thema sostis diaxeiriseis sto forum...
ta pragmata einai apla den milao gia bans milao oti prepei polu apla na ginontai paratiriseis edit se polla post kai deletes gia na yparxei sosti leitourgeia

P.S. den ton exo gia cool ton tupa kata emou mono lalakies elege alla stin sigkekrimenei periptosi anamartitos eimai.....
Posted Image

#19 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 02 August 2006 - 16:38

Κοιτάξτε, το forum είναι υπο κατασκευή ακόμα, και όπως είπε και ο Gaara πολοί λείπουν για διακοπές. Εγώ κάνω ότι μπορώ στον δικό μου τομέα (ADN), αλλά δεν νομίζω να υπάρχουν αρκετοί Mods για τα άλλα υποforums.

Όλα θα γίνουν αλλά σιγά σιγά. ;)


Υ.Γ. Dae-Su, προσπάθησε να γράφεις με ελληνικά αφού καθιερώθηκε πλέον ως νέος κανονισμός, όλα τα posts να είναι γραμμένα στην μητρική μας γλώσσα :greece: . Περισσότερες πληροφορίες ΕΔΩ

E5VV38U.jpg


#20 Epinephrine

Epinephrine

    HMMY

  • Members
  • 442 posts

Posted 03 August 2006 - 13:04

Οι mods μπορει να μην ειναι αρκέτοι αλλα σου θυμιζω οτι ειναι και καλοκαιρι και οι περισσοτεροι ειναι σε διακοπές.Οσο για την καταπολέμηση του spam εφτιαξα ενα warning system και θα δούμε κατα πόσο θα ειναι υλοποιησημο στο φορουμ τις επομενες μέρες :D

Μπορεις να δωσεις καμια πληροφορια?

Με αυτην την υποθεση τι γινετε? Πλακα πλακα το spam μεγαλωνει οσο περναει ο καιρος. Ειμασταν πολυ σοβαροτερο forum :cry:
Cuz I'm praying for rain / And I'm praying for tidal waves /I wanna see the ground give
way.

I wanna watch it all go down. / Mom please flush it all away. /I wanna see it go right in and down.

I wanna watch it go right in. /Watch you flush it all away.

#21 KageHitsu

KageHitsu

    Kage

  • Members
  • 630 posts

Posted 03 August 2006 - 13:08

Κοιτάξτε, το forum είναι υπο κατασκευή ακόμα, και όπως είπε και ο Gaara πολοί λείπουν για διακοπές. Εγώ κάνω ότι μπορώ στον δικό μου τομέα (ADN), αλλά δεν νομίζω να υπάρχουν αρκετοί Mods για τα άλλα υποforums.

Όλα θα γίνουν αλλά σιγά σιγά. ;)


Υ.Γ. Dae-Su, προσπάθησε να γράφεις με ελληνικά αφού καθιερώθηκε πλέον ως νέος κανονισμός, όλα τα posts να είναι γραμμένα στην μητρική μας γλώσσα :greece: . Περισσότερες πληροφορίες ΕΔΩ


Μπορει να μην υπαρχουν αλλα εκεινα τα 2 mod τα ξεχασμενα (ξερει ο Phantom Duck για ποιους λεω μιας και εχουν να μπουν 5 με 6 μηνες) και να βαλετε 2 καινουργιους like Yata ενα παραδειγμα δινω γενικα εννοω τα παλια και σοβαρα μελη
I put up my headphones and listen to the deftones

#22 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 27 August 2006 - 14:23

Παίδες κάντε κάτι με το spamming στα threads, γιατί εχουμε φτάσει σε τρελά επίπεδα..δεν θέλω να πάρουμε μέτρα ακόμα, απλά, αν δεν έχετε κάτι να προσθέσετε στην κουβέντα παρακαλώ μην ποστάρετε... :huh:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#23 Epinephrine

Epinephrine

    HMMY

  • Members
  • 442 posts

Posted 30 August 2006 - 10:56

Warning:Δεν το παίζω ο κύριος σωστός με το παρακάτω topic, απλά θέλω να πω τα παράπονα μου στο καταλυλότερο thread...
Guys έχω δει το τον τελευταίο καιρό να αλλάζει τρελά προς το χειρότερο :( ... Εκεί που είχαμε πάρει τα πάνω κ δημιουργούνταν θέματα ο οργασμός του anime.gr(βλέπε το anime.gr ,τα anime sthn ellada k anime k o periguros sas) εγώ λέω να δημιουργήσω ένα με την παρακμή αφού βλέπω (αναφέρω παραδείγματα μην προσβάλεστε... ) να ανοίγουν πολλά θέματα για κάθε fuuny video κ για κάθε πετυχημένη εικόνα στο διαδύκτιο.Συμφώνω μου αρέσουν κ μένα αλλά αν είναι ανόιξτε ένα thread που να λέγεται funny videos & pictures κ κάντε ένα .rar h .zip κ χώστε μέσα ότι γουστάρετε για να διασκέδασουμε όλοι μαζί χωρίς να χαλάμε την εικόνα του forum. Να μην αναφέρω το αθάνοτο με ποια κοπέλα anime θα πηγαίνατε στο κρεβάτι (απο τη μία γελάω με αυτό αλλά το επιπέδο κατεβαίνει υπό του επιτρεπτου, για μένα πάντα)
Επίσης κάποιοι έχουν καθυστερήσει πάρα πολλές αλυσίδες κ για πολυ καιρό... Δεν το ξαναπαίζω ευγενικός κ είμαι σκληρός κ με τον ευατό μου , αν από εδώ κ πέρα καθυστερήσω αλυσίδα πάνω από το επιτρεπτό δώστε κίτρινη!!! Αμέσως μην χαρίζεται τπτ γιατί κάποιοι το εκμεταλεύονται ... Δεν θέλω να συμμετέχω σε ένα φορουμ που κάποιο έξυπνοι λένε τα καβατζώσαμε κ κοροιδέψαμε τα άλλα βλαμένα (ΑΦΟΡΜΗ ένας κολλητός μου, ονόματα δεν λέω). Αυτό όμως δείχνει ότι αυτοί είναι πιο βλαμμένοι οι ίδιοι τους, γιατί αν συμμετείχαν σωστά θα είχαν κ παραπάνω οφέλη κ μια πιο καλή διαθέση...
Έβγαλα το θυμό μου, ελπίζω να μην παρεξηγηθώ κ όπως είπα σε άλλο topic ΜΗΝ μπερδεύεται τα post με το σεβασμό που σας έχουν τα άλλα μέλη (για να μην πω μια schocking παροιμία :hehe: ). Να αναφέρω ότι θαυμάζω την λακωνικότητα του odin (έτσι για παράδειγμα...)
Cuz I'm praying for rain / And I'm praying for tidal waves /I wanna see the ground give
way.

I wanna watch it all go down. / Mom please flush it all away. /I wanna see it go right in and down.

I wanna watch it go right in. /Watch you flush it all away.

#24 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 30 August 2006 - 18:17

Χμ...όσον αφορά το spamming έχουμε ξανααναφερθεί στο φαινόμενο...προς το παρόν δίνουμε συστάσεις με PM στους χρήστες που δείχνουν υπερβάλοντα ζήλο να μεγαλώσουν αναίτια και με χαζό τρόπο το post count τους. έχω δηλώσει πλειστάκις πως είμαι ενάντιος στο "σκληρό" moderation (σβύσιμο ποστς και κυρώσεις στον υπαίτιο) αλλά δυστυχώς αν η κατάσταση συνεχιστεί έτσι, δεν υπάρχει άλλη επιλογή απο το να γίνουμε οι κακοί της παρέας...είδωμεν...

Για το ADN τώρα, όπως είδατε υπήρχε τον τελευταίο μήνα τουλ. μια κάποια επιείκια κυρίως λόγω των μπάνιων του λαού τα οποία και είναι σαφώς ασύμβατα με την απρόσκοπτη λειτουργία του ADN. Οπως έχει αναφερθεί και στο κατάλληλο thread, στις 11/9 έχουμε γενικό ξεκαθάρισμα στις αλυσίδες. Τα μέλη παρακαλούνται να ολοκληρώσουν τις υποχρεώσεις τους στο ADN ΜΕΧΡΙ την δεκάτη του Σεπτέμβρη. Μετά (ως συνήθως) θα επέλθουν οι κυρώσεις οπου προβλέπονται.

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#25 THe_Champloo_mastahh!

THe_Champloo_mastahh!

    of DisAstaaAhhhH!

  • Members
  • 254 posts

Posted 03 September 2006 - 20:11

ρε αν ειναι δυνατον εχετε κανει τον ορο forum εκλεισια μερικοι απο σας ρε παιδια ενταξει ωρεσ ωρεσ κατανταει σπαστικο το σπαμ πχ καταλαβα οτι απο ενα σιμειο και μετα στο θεμα για τουσ αθηναιους και τισ συνδεσεις ξεφευγα απο το θεμα και στο δευτερο ποστ σταματησα αλλα με ενοχλεισε η παρατηρηση για το post μου στο θεμα για τα traiding card games ,ενω μεσα στο ποστ εγραφα για tcg ανεφερα και ενα board game που ειναι παραπλισιο και μετα ο dante ειπε πος spamara ελεος ρε παιδια και να με λεγατε για το αλλο το θεμα με τουσ αθηναιουσ και τοις συνδεσοισ να πω ενταξι μαλακια μου αλλα οχι και ετσι στο κατο κατο εδω γραφουμε τισ αποξεις μασ σαν μια παρεα καπιοι μιλαν πολοι καπιοι λιγο εφοσον δεν ξεφευγεις ολοκλιροτικα απο το θεμα τη spam κανεισ τοτε ? επειδι λες την αποψη σου? τωρα διαβασα το topic περι spaming και φρικαρα αν ειναι δυνατον ρε παιδια τι εχει δηλαδη το forum και χαλασε ? δεν μπορω να το καταλαβω αυτο με την σοβαροτητα πλακα κανουμε παντα ρε παιδια αν ειναι δυνατον εφριξα με κατι αποψεισ που ειδα θαρεις και τα φορουμ οτι κανουν και πουν θα επιρεασουν τον κοσμο και πρεπει να ειναι σοβαρα.
εγω πιστευω πωσ το φορουμ ειναι μια χαρα και δεν ξεφευγει καθολου και οσον αφορα την δουλεια που κανουν οι mods ενα εχω να πω...ρεεε τι τουσ κατακρινετε κιολας αν ειναι δυνατον τα παιδια τρονε τισ ωρεσ τους χωρισ πλιρομι χωρισ τπτ και οι πιο πολοι κανουν μια χαρα δουλεια!
Posted Image
My blog http://cultureofaboy.blogspot.com για comic/movie informal reviews :P

#26 odin

odin

    Lord of valhalla

  • Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 03 September 2006 - 21:44

Διαβασα το ποστ σου αρκετες φορες και δεν ειμαι σιγουρος ακομα ανα καταλαβα τι θες να πεις.Δοκιμασε να βαζεις τελειες ωστε το ποστ σου να γινεται πιο κατανοητο σε οσους το διαβαζουν :kakashithumbup:
Και επιπλεον το πληκτρο ''w'' ειναι το ''ς''.Τα παραπανω φιλικα :happy2:

Τωρα επι της ουσιας,οι παρατηρησεις που γινονται περι spam δεν ειναι θεμα σοβαροτητας ή οχι.Ειναι θεμα χρηστικοτητας.Δεν ειναι δυνατον να ανοιγει καποιος ενα θεμα για να δει τι περιεχει και να ψαχνει με το κυαλια τα on-topic posts μονο και μονο επειδη καποιοι θελουν να αυξησουν το post count τους.
Κατι τετοιο καθε αλλο παρα βελτιωνει το forum.
Η πλακα που αναφερεις μπορει καλλιστα να γινεται on-topic και κατα την αποψη μου εκει φαινεται αν αυτος που ποσταρει εχει χιουμορ ή οχι. ;)
Επιπλεον,για να γινεται πλακα χωρις spam υπαρχει και το shoutbox.
Και κατι τελευταιο.Δεν νομιζω οτι κατηγορησε κανεις τους mods για κατι :rolleyes2:

@DT:arigato bro :goodheart:

#27 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 03 September 2006 - 23:59

ρε αν ειναι δυνατον εχετε κανει τον ορο forum εκλεισια μερικοι απο σας ρε παιδια ενταξει ωρεσ ωρεσ κατανταει σπαστικο το σπαμ πχ καταλαβα οτι απο ενα σιμειο και μετα στο θεμα για τουσ αθηναιους και τισ συνδεσεις ξεφευγα απο το θεμα και στο δευτερο ποστ σταματησα αλλα με ενοχλεισε η παρατηρηση για το post μου στο θεμα για τα traiding card games ,ενω μεσα στο ποστ εγραφα για tcg ανεφερα και ενα board game που ειναι παραπλισιο και μετα ο dante ειπε πος spamara ελεος ρε παιδια και να με λεγατε για το αλλο το θεμα με τουσ αθηναιουσ και τοις συνδεσοισ να πω ενταξι μαλακια μου αλλα οχι και ετσι στο κατο κατο εδω γραφουμε τισ αποξεις μασ σαν μια παρεα καπιοι μιλαν πολοι καπιοι λιγο εφοσον δεν ξεφευγεις ολοκλιροτικα απο το θεμα τη spam κανεισ τοτε ? επειδι λες την αποψη σου? τωρα διαβασα το topic περι spaming και φρικαρα αν ειναι δυνατον ρε παιδια τι εχει δηλαδη το forum και χαλασε ? δεν μπορω να το καταλαβω αυτο με την σοβαροτητα πλακα κανουμε παντα ρε παιδια αν ειναι δυνατον εφριξα με κατι αποψεισ που ειδα θαρεις και τα φορουμ οτι κανουν και πουν θα επιρεασουν τον κοσμο και πρεπει να ειναι σοβαρα.
εγω πιστευω πωσ το φορουμ ειναι μια χαρα και δεν ξεφευγει καθολου και οσον αφορα την δουλεια που κανουν οι mods ενα εχω να πω...ρεεε τι τουσ κατακρινετε κιολας αν ειναι δυνατον τα παιδια τρονε τισ ωρεσ τους χωρισ πλιρομι χωρισ τπτ και οι πιο πολοι κανουν μια χαρα δουλεια!



Xεχε...

Αγορίνα εν μέρει έχεις ένα δίκιο. Εξάλλου, δεν μπορεί εύκολα να δωθεί ένας ορισμός για το τι είναι spam και offtopic και τι όχι. Απλά να αναφέρω πως και το χιούμορ, και το καλαμπούρι, και όλα τα υπόλοιπα μέσα στο παιχνίδι είναι. Αλλά τελευταία ρε παιδί'μ συναντώ όλο και περισσότερο μονόγραμμα ή δίγραμμα posts που δεν έχουν και πολύ σχέση με το θέμα που πραγματεύεται το κάθε topic.


Πιστεύω πως μια λύση για το πρόβλημα θα ήταν η απενεργοποίηση του status bar και του post count...το επεξεργαζόμαστε, καθώς έχω πετύχει αρκετά post που γίνονται χάριν αυξησης του post count...(λες και κάνουμε ρε παιδιά διαγωνισμό για το ποιός την έχει μακρύτερη...ή τπτ άλλο)...:pinch:


Πράγματι μια παρέα είμαστε εδω πέρα...δεν είμαστε robot να απαντάμε μηχανικά, και δεν είμαστε αλάνθαστοι να το παίζουμε μέντορες...Απλά (ΙΜΟ πάντα), μερικές φορές ξεφεύγουμε λίγο.

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#28 THe_Champloo_mastahh!

THe_Champloo_mastahh!

    of DisAstaaAhhhH!

  • Members
  • 254 posts

Posted 04 September 2006 - 01:25

odin sorry για το ς αλλα καταλαθος το κανω(always greeklish)
ερμ οντος dante εχεις δικιο αλλα με κατει post που ειδα σε αφτο το topic κουφαθικα ο αλλος ελλεγε πος οι mods κοιμουνται! εμεσα βεβαια οπος του dae-su . οσον αφορα το τι ειναι σπαμ και τι οχι εχεις δικιο δεν γινεται να εχεις παντα δικιο 8D ολοι κανουμε λαθοι ασε που δεν μπορει κανεις να ορισει τι ειναι spam και τι οχι 8D
Posted Image
My blog http://cultureofaboy.blogspot.com για comic/movie informal reviews :P

#29 Bulle

Bulle

    Μust Die

  • Members
  • 66 posts

Posted 04 September 2006 - 03:59

[quote name='"Dante80"'][quote name='THe_Champloo_mastahh!'] Αλλά τελευταία ρε παιδί'μ συναντώ όλο και περισσότερο μονόγραμμα ή δίγραμμα posts που δεν έχουν και πολύ σχέση με το θέμα που πραγματεύεται το κάθε topic.


Πιστεύω πως μια λύση για το πρόβλημα θα ήταν η απενεργοποίηση του status bar και του post count...το επεξεργαζόμαστε, καθώς έχω πετύχει αρκετά post που γίνονται χάριν αυξησης του post count...(λες και κάνουμε ρε παιδιά διαγωνισμό για το ποιός την έχει μακρύτερη...ή τπτ άλλο)...:pinch:


.[/quote]


Γιατί εγώ δεν έχω συναντήσει δίγραμμα και μονόγραμμα πόστ αλλά κάποιον συνέχεια να παρεμβαίνει και να δίνει κάτι άσκοπες επιβραβέυσεις,spammaρωντας με έμμεσο και διακριτικό τρόπο; Ε αγορίνα μου.... Δεν συμφωνείς..... :rolleyes2:

#30 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 04 September 2006 - 04:26

Γιατί εγώ δεν έχω συναντήσει δίγραμμα και μονόγραμμα πόστ αλλά κάποιον συνέχεια να παρεμβαίνει και να δίνει κάτι άσκοπες επιβραβέυσεις,spammaρωντας με έμμεσο και διακριτικό τρόπο; Ε αγορίνα μου.... Δεν συμφωνείς..... :rolleyes2:


:lol:

To βρήκες ρε παλικαρε...αυτό είναι!!.... :thumbup:

Προφανώς θα το κάνει αυτός για να μεγαλώσει το post count του...μεγάλη ψωνάρα σου λέω!!... :pinch:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.