Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Glee


  • Please log in to reply
138 replies to this topic

#121 laraska

laraska

    Self imposed ban

  • Members
  • 1,875 posts

Posted 16 July 2013 - 18:02

κριμα για τον ηθοποιο.
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
[IMG]http://www.anime.gr/forums/%5Burl=http://dragcave.net/view/yrOI%5D%5Bimg%5Dhttp://dragcave.net/image/yrOI.gif%5B/img%5D%5B/url%5D[/IMG]

#122 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 16 July 2013 - 18:11

Και στο suburgatory τη φράση "Are you a lesbian?" τη μετέφρασαν "είσαι αγοροκόριτσο?". Έχω σταματήσει να προσπαθώ να βγάλω άκρη με την υποκρισία των καναλιών στην Ελλάδα. Άσε που και το FOX που προβάλλει το glee στην Αμερική αντιστοίχου ιδεολογίας είναι με τα δικά μας. Αλλάααα ό,τι βγάζει λεφτά καλό είναι

xbJ3b2w.jpeg


#123 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 18 July 2013 - 00:32

Τελικά η αυτοψία έδειξε ότι πέθανε από θανατηφόρα μείξη ηρωίνης με αλκοόλ. Λυπηρό.

xbJ3b2w.jpeg


#124 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 18 July 2013 - 00:55

D:

Kριμα ρε γαμωτο. Και μολις ειχε βγει απο την αποτοξινωση αλλα προφανως δεν πηγε καλα το εγχειρημα.

#125 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 04 September 2013 - 02:36

Καθώς έβλεπα το 10 επεισόδιο της τρίτης σεζόν συνειδητοποίησα την ειρωνία σε ένα γεγονός. Ο Cory πέθανε, όπως πέθανε ο μπαμπάς του Φιν στη σειρά. Μπορεί όχι ακριβώς, αλλά due to drug usage.

 

Μου έκανε εντύπωση :P


84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#126 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 24 September 2013 - 23:15

Και στο suburgatory τη φράση "Are you a lesbian?" τη μετέφρασαν "είσαι αγοροκόριτσο?". Έχω σταματήσει να προσπαθώ να βγάλω άκρη με την υποκρισία των καναλιών στην Ελλάδα. Άσε που και το FOX που προβάλλει το glee στην Αμερική αντιστοίχου ιδεολογίας είναι με τα δικά μας. Αλλάααα ό,τι βγάζει λεφτά καλό είναι

 

^Αυτό. Δεν είχα ακούσει καν το Suburgatory πριν το βάλει το Star και όσο το έβλεπα άλλο τόσο αηδίαζα από το πως συμπεριφέρονταν σε θεματα ομοφυλοφυλίας και σεξουαλικότητας στους υπότιτλους. Αλλά θα βγω εκτός θέματος αν πιάσω το επεισόδιο που αποκαλύπτεται ο σχολικός σύμβουλος. Ολο το επεισόδιο ήταν "λογοκριμένο" στους υπότιτλους! Και να μην αρχίσω για τον Alpha και τους απαράδεκτους υπότιτλους στο Glee.

 

Καθώς έβλεπα το 10 επεισόδιο της τρίτης σεζόν συνειδητοποίησα την ειρωνία σε ένα γεγονός. Ο Cory πέθανε, όπως πέθανε ο μπαμπάς του Φιν στη σειρά. Μπορεί όχι ακριβώς, αλλά due to drug usage.

 

Μου έκανε εντύπωση :P

 

Ναι αυτό μου ήρθε στο μυαλό όταν έμαθα για τον θάνατο του. Απο μια άποψη πάλι καλά που δεν θα πουν πως πέθανε από ναρκωτικα.

 

Season 5 promo όσο ενθουσιασμένος είαμαι για τη 5η σεζόν, που ελπίζω να είναι πιο συμμαζεμενη από την 4η, σίγουρα αυτή η σειρά δεν θα αντέξει για 6η σεζόν. Ούτε καν για τα παραδοσιακά 22 επεισόδια δεν το κόβω πλέον.

Spoiler:

Edited by Mr. Brightside, 24 September 2013 - 23:16.


#127 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 05 October 2013 - 00:30

Ok, μετά από αυτά τα δύο επεισόδια, το Glee έγινε μια guilty pleasure! Μακάρι να το κρατήσουν έτσι. Μου άρεσαν ιδιαίτερα, cause fuckin' Beatles yeah! Το I saw her standing there το έλιωσαν! Totally, totally nailed it! Η Marley ala beatlemaniac στο τραγούδι επική, γέλασα τόσο πολύ. Τέλεια αναπαράσταση. Επίσης, στο δεύτερο επεισόδιο, η prom dance scene ala Carrie, ήταν όλα τα γιέν!

 

Τώρα που τα επίπεδα fanboyroids έπεσαν, όλες οι υπόλοιπες σκηνές ήταν μεχ μεχ.

Spoiler: S05E02

Επίσης τα τραγούδια, Let it be, Hard day's night and Sgt. Pepper's lonely heart club band ήταν εξίσου όμορφα!

 

Good effort, generally.


Edited by Anelis, 10 October 2013 - 10:21.
Spoiler tag -όχι ότι δεν το είχαμε καταλάβει όλοι δλδ αλλά ας βάζουμε spoiler tags όπου χρειάζεται

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#128 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 10 October 2013 - 10:20

Α ρε Φωκάκιε, μακάρι να μπορούσα να το δω έτσι. Κατέστρεψαν τους Beatles, άκυρη Lovatto, μηδέν συνοχή από τη μία μετάβαση στην άλλη, άκυρη σύνδεση των ιστοριών με τα τραγούδια, χαρακτήρες που αλλάζουν από το ένα επεισόδιο στο άλλο και επανάληψη της ίδιας ιστορίας με άλλους πρωταγωνιστές. Αχ βαχ, μάλλον θα είναι η τελευταία σεζόν που βλέπω διότι πλέον έχω κουραστεί.


Posted Image


#129 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 18 October 2013 - 14:16

To Glee θα τελειώσει στην έκτη σαιζόν.

 

Καιρός του είναι βασικά και πολύ κράτησε.


xbJ3b2w.jpeg


#130 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 06 November 2013 - 00:39

To Glee θα τελειώσει στην έκτη σαιζόν.

 

Καιρός του είναι βασικά και πολύ κράτησε.

 

Θα μπορούσε να συνεχίσει αν ξαναεύρισκε τον δρόμο του αλλα έχει ξεφύγει πάρα πολυ απο τα μέσα της 3ης σεζόν και η τηλεθέαση πεφει ολο και περισσότερο. Προσωπική μου απορία πως στο καλό θα βγει η 6η σεζόν σε μεγάλο κανάλι όπως είναι το Fox με τηλεθέαση 2 - 3 εκατομμύρια. 

 

Και μετά διάβασα αυτό.

 

http://www.broadway.com/buzz/172835/rachel-berry-for-the-win-ryan-murphy-in-talks-for-glee-spinoff-centered-on-lea-michele/



#131 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 06 November 2013 - 08:01

Καλά αυτή μέχρι τα βαθιά γεράματα θα παίζει τη Rachel?


xbJ3b2w.jpeg


#132 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 20 March 2014 - 23:26

Μετά από κάθε επεισόδιο θέλω να χτυπήσω το κεφάλι μου στον τοίχο.

 

Έχουμε γεμίσει με τόσα άχρηστα πράγματα που δεν υπάρχει χρόνος για τις κάπως πιο ενδιαφέρουσες υποπλοκές των επεισοδίων οι οποίες μένουν ξεχασμένες μέχρι να τις θυμηθούμε μισή σεζόν μετά. Και μέσα σε όλα αυτά φέρνουμε όλο το παλιό καστ για να αναφερθούμε στην δικιά τους πορεία -ξεχασμένη από τη μέση της προηγούμενης σεζόν- σε ένα μπάχαλο που ακόμα και το παλιό καλό του στραφταλιζέ περιτύλιγμα φαίνεται πλέον αδιάφορο, γελοίο και κακοφτιαγμένο. Φταίει που είπαν ότι η επόμενη σεζόν θα είναι η τελευταία και με κρατάει όμηρο. Ή έχω τρομερά χαμηλή αυτοεκτίμηση. Τουλάχιστον κάνουμε ψυχολογική ενδοσκόπηση; Δε βρίσκω κάποια άλλη αξία.


Posted Image


#133 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 30 May 2014 - 12:56

Μόνη μου το βλέπω και χτυπιέμαι ε;

 

Λοιπόν προσπαθώ να δω το τελευταίο επεισόδιο εδώ και περίπου 15 μέρες.

 

Η τακτική που ακολουθώ πλέον είναι να το βάζω στο fast forward και να τσεκάρω μέσα σε λιγότερο από 5 λεπτά τι γίνεται στο επεισόδιο, ώστε να είμαι προετοιμασμένη για το τι θα ακολουθήσει.Ύστερα ξεκινάω το επεισόδιο, και αν είναι πολύ μεγάλη μπούρδα, πάω και βλέπω ολόκληρες τις σκηνές που μου φάνηκαν καλές από το πρώτο fast forward. Τέλος, βάζω το επεισόδιο να παίξει κάνοντας παράλληλα και τουλάχιστον άλλο ένα πράγμα, ώστε να αποφεύγω τις βαρετές σκηνές αλλά να καταλαβαίνω τι γίνεται.

 

Δεν αντέχω να το δω αλλιώς. Ίσως να φαίνεται αρκετά μπελαλίδικο σε μερικούς από εσάς αλλά STOCKHOLM SYNDROME, οπότε σους!

 

Δυστυχώς το τελευταίο επεισόδιο είναι τόσο ντερπ που με έβγαλε νοκ άουτ.

 

 

Τελοσπάντων, εκεί πέρα που αναπολούσα το παλιό, καλύτερο glee, άρχισα να ψάχνω βιντεάκια της Marley (μπικόζ μάη γκεεερλ! ) και έπεσα πάνω στο παρακάτω τερατούργημα, που άνετα παίρνει το βραβείο για το ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ μιούσικ βίντεο που έκανε το glee EVER.

lego wall: check

σάλια στο στόμα: check

γελοίο σορτσάκι: check

wrecking ball: CHECK!

Youtube Video

 

Σκέφτηκα ότι μόνο μοιραζόμενοι τις χειρότερες στιγμές αυτής της σειράς θα μπορέσουμε να γιατρέψουμε τις πληγές μας Τ-Τ

 

 

 

 

 

:arrow: Η Lea Michelle βγάζει αυτοβιογραφικό βιβλίο "Brunette Ambition" ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΚΡΟΥΠ ΡΙΝΤΙΝΓΚ ΣΑΣ ΕΚΛΙΠΑΡΩ.


Posted Image


#134 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 16 June 2014 - 22:51

Εχω σταματήσει στο 10ο επεισόδιο του 5ου κύκλου, νομίζω το "Frenemies" όπου Ρέιτσελ και Σάντανα τσακώθηκαν. Μάλιστα. Πόσο χάλι μαύρο πια; Δεν έχω παρατήσει ποτέ σειρά αλλά το Glee με εχει φτάσει σε αυτό το σημείο. Δεν ξέρω αν μπορω να συνεχίσω να το βλέπω. Μεγάλος λόγος: Ο Κερτ ειναι ΑΝΥΠΟΦΟΡΟΣ! 

 

Θέλω πολύ να δω τα 100 - 101 λόγω της επιστροφής των παλιών αλλα πονάει. Και πονάει τόσο να βλέπεις το καινούριο καστ να περιορίζεται σε one lines and swaying in the backround για να αναδείξουν το παλιό καστ.

 

@Anelis: Νομίζω το σάλιο ήταν εσκεμμένο γιατί έτσι εμφανίζεται και η Miley. Προσωπικά με ενοχλει λιγότερο από τους ψεύτικους τοίχους.



#135 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 17 June 2014 - 08:16

Στο ίδιο επεισόδιο που λες άρχισα να μην αντέχω.

 

Όχι! Η Μάηλι δεν έχει σάλιο στο στόμα αλλά στα μάτια (=δάκρυα).


Posted Image