Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

The Three Kingdoms Archive


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#16 Botsun

Botsun

    Boss Tsundere

  • Members
  • 1,240 posts

Posted 31 October 2010 - 23:31

οκ ευχαριστώ.

Posted Image

Avatar & signature by Kai


#17 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 09 December 2010 - 00:16

Εντελως τυχαια,επεσα πανω σε κατι που δεν περιμενα.
Ανακοινωθηκε πως το Dynasty Warriors 7 θα κυκλοφορισει κιολας τον μαρτιο του 2011!
Ηδη εχουν βγαλει τα μοντελα εμφανισης για μερικους χαρακτηρες,αλλα ολα βρισκονται ακομα σε αρκετα πρωιμο σταδιο και ειλικρινα απορω τι θα προλαβουν να τελειωσουν μεχρι το Μαρτιο.
Ευχομαι να μην δουμε καμια προχειρη δουλεια αναμενοντας τα expansions(αν και ειμαι σχεδον σιγουρος πως ακριβως ετσι θα ειναι)λογω ελλειψης χρονου.

Το μεγαλο βημα παραπερα ειναι οτι αποφασισαν να προσθεσουν ενα "τεταρτο βασιλειο",
την Jin Dynasty.Προκειται για τη μεταγενεστερη δυναστια που ιδρυσε ο Sima Yi με βαση το Wei,αφου ξεγελασε ολους τους Cao,και τους πεταξε απ'το θρονο.Πολλοι απο τα μελη της οικογενειας Sima (Sima Shi, Shima Zhao κτλ.)γινονται χαρακτηρες με ξεχωριστη εμφανιση και προσωπικοτητα μαζι με τους officers Deng Ai και Guo Hai,οι οποιοι δυο φενομενικα με εντιπωσιαζουν.

Επισης,το story mode δεν θα ειναι ανα χαρακτηρα,αλλα ανα βασιλειο.Η μεγαλη διαφορα ειναι οτι αντι να διαλεγεις εσυ χαρακτηρα,θα χυριζεσαι καποιον συγκεκριμεννο σε καθε πιστα.
Ενδιαφερουσα ιδεα,και θα κανει την κατασταση πολυ πιο ιστορικη,αλλα κατα τη γνωμη μου αυτο θα αφαιρεσει πολυ απο την τεραστια διαρκεια που ειχαν οι προηγουμενοι τιτλοι της σειρας.

Απο εκει και περα,μεχρι στιγμης δεν εχουν ανακοινωσει κατι για πολλους βασικους χαρακτηρες οπως:Huang Zhong, Zhang Liao, Zhou Yu κτλ.,αλλα δεν μπορει,κατι θα τους κανουν.

Φυσικα ομως δεν παραμελησαν α βαλουν και να δοσουν βαση και πρωτεραιοτητα σε ενα σωρο απο περιττες γυναικες(δεν χρειαζεται καν να αναφερω ονοματα,ολες ιδιες μου φαινονται),για να εντυπωσιασουν τους koei fans που ψαχνουν για κοριτσακια στην πιο βιαια εποχη της αρχαιας Κινας!

Τα oιπολοιπα που με ενοχλουν ειναι οι κλασσικες ανακριβιες περι weapon types και
move sets, οπως ειδαμε και στο 6.

Γενικα,πρεπει να ομολογησω πως εχουν κανει ενδιαφερουσες καινοτομιες,αλλα εγω ως συντιρητικος φαν,πιστευω πως δεν πρεπει να παραμελησουν τις ριζες γιατι θα χασουν την ουσια και θα μεινουν με τις φρατζες και τα αστραφτερα μαλλια στο χερι...

Μπορει να ειναι μια προωδος για την Koei,αλλα δεν παιρνω πισω τα λογια μου οτι αυτη η αιτερεια εχει παρει την κατω βολτα και οτι τωρα πια,ασχολειται με τις επιθυμιες του καθε γελοιου moe και bishounen fan.
Πρεπει να σταματησουν να σινουν βαση σε ξεμπαρκες γυναικες που δεν υπηρξαν ποτε,ουτε στο μυθιστορημα,και να αναγνωρισουν την αξια καποιων πολυ βασικων και συμαντικων generals. What happened to Cheng Pu and Cao Hong?!
Και παλι ομως,ψαχνοντας σε forums κλπ,οι επιθυμιες των περισσοτερων fans τεριαζουν πολυ περισσοτερο με τις δικιες μου(καλο σημαδι):riiight:

Οποτε,let us wait και το πνευμα του Luo Guanzhong να βαλει το χερι του...

Edited by Kamui, 09 December 2010 - 09:26.

O6rrvsU.jpg


#18 Botsun

Botsun

    Boss Tsundere

  • Members
  • 1,240 posts

Posted 09 December 2010 - 00:22

Ενδιαφέρον,αλλά με ξενίζει το γεγονός πως το story modeδεν θα είναι αν παίκτη,αλλά ανα βασίλειο...
Τέταρτο βασίλειο ? :wooi2:
Υ.Γ.Μήπως έχεις κάποιο link ή εικόνα ?

Posted Image

Avatar & signature by Kai


#19 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 10 December 2010 - 19:59

Eδω μπορειτε να βρειτε καποιες πληροφοριες για αυτο που ψαχνεις (ετσι κι αλλιως δεν εχουν πει και πολλα)

Θα σας συμβουλευα να ψαξετε και το υπολοιπο wikia για περισσοτερες γενικες πληροφοριες.
Ειναι πραγματικα καλοφτιαγμενο.

O6rrvsU.jpg


#20 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 16 March 2011 - 16:36

Sorry about the double post, αλλα απ' οτι φαινεται μονος μου γραφω εδω περα ετσι κι αλλιως.

Για οσους ενδιαφερονται, θελω να πω πως η Koei προσφατα ανακοινωσε οτι το Dynasty Warriors 7 θα ερθει σε Ευρωπη και Αμερικη στις μια Απριλιου (ελπιζω μονο να μη μας δουλευουν γιατι η ημερομηνια ειναι καπως υποπτη).

Οποιαδηποτε πληροφορια χρειαζεστε μπορειτε να αναφερθειτε στο Koei Wikia, οπου θα βρειτε ολα τα νεα character models, οπως και πολλες πληροφοριες για τα νεα modes του παιχνιδιου.
Εγω εχω καλες βλεψεις για το παιχνιδι, αν και δεν μπορω να ειμαι σιγουρος.
Sυμφωνα με τα arworks των νεων χαρακτηρων, περισσοτερη εντυπωση μου κανουν ο Guo Hai και ο Deng Αi.
Εξακολουθω να μισω τη Bao Sanniang και ο Guan Suo μου κανει επεισης πολυ κακη εντυπωση.

Οσο για τα mousu modes, το νεο τους συστημα δε φαινεται και ασχημο, παρολο που θα ειναι καπως μικρο.
Η κατανομη των χαρακτηρων αναλογα με καθ μαχη ειναι σετικα σωστη, παρολο που εχω μερικους ενδοιασμους σε μερικα σημεια. (Xiahou Dun in Fan Castle?!)
To Free Mode αφαιρεθηκε τελειως (κριμα), και αντικατασταθηκε με το conquest mode, το οποιο θα ειναι πιο ενδιαφερον αλλα λιγοτερο αμεσο και ελευθερο.
Το weapons system αλλαζει τελειως, επιτρεποτας στον παικτη να αλλαζει μεταξυ δυο διαφορετικων οπλων, καλυβοντας το μεγαλο προβλημα των κοινων movesets.
Ολα αυτα μαζι πολλα αλλα μπορειτε να τα βρειτε και στα παρακατω links, γι αυτο εγω μαλλον ειμαι περιτος...


http://koei.wikia.com/wiki/Dynasty_Warriors_%28series%29
http://koei.wikia.com/wiki/Dynasty_Warriors_7

Edited by Kamui, 06 April 2011 - 01:08.

O6rrvsU.jpg


#21 Wild Monkey

Wild Monkey

    Going Bananas

  • Members
  • 184 posts

Posted 07 April 2011 - 22:58

Για κάποιο λόγο ο Guan Yu μου θύμιζε πάντα τον Κολοκοτρώνη......

#22 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 08 April 2011 - 23:32

Για κάποιο λόγο ο Guan Yu μου θύμιζε πάντα τον Κολοκοτρώνη......


Ωραια λοιπον, ας παρομοιασουμε και τον Zhang Fei με τον Καραϊσκακη και ειμαστε οκ.:hihi2:

O6rrvsU.jpg


#23 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 10 August 2011 - 03:01

Ενα νεο παιχνιδι.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hIp2d7tDhiU&feature=feedu[/youtube]

Based on three kingdoms!


Υ.Γ. Δεν ξερω τιποτα απο three kingdoms. Απλως θυμομουν οτι εχουμε θρεντ και οτι ο Kamui ειναι καμμενος γι αυτο ειπα να το μοιραστω : )


2bbd14fc.jpg


#24 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 10 August 2011 - 20:14

Εχω ξανασυναντήσει τέτοιου είδους mmo όπως το Legendary heroes και το Kingdom Heroes.

Kλασσικά βλέπεις το artwork, το faction select και το cutscene, πορώνεσαι, και με το που αρχίζεις το παιχνίδι ξαφνικά βαριέσαι.
Σκέφτηκα να το δοκιμάσω αλλα δε νομίζω να αξίζει τον κόπο.

By the way, γιατί θεωρείται three kingdoms related, εφόσον αντι για τα τρία βασιλεια Wei,Wu και Shu, έχει να κάνει με τις πέντε βασικές δυναστείες της κινεζικης ιστορίας?
Τα three kingdoms έχουν να κάνουν μόνο με τη δυναστεία Han, και αμφιβάλλω αμα γίνεται κάποια συμαντικη αναφορά σε αυτά στο παιχνίδι.

Sorry αν βγαίνουμε off-topic, (this is not the video games section after all) αλλα είναι τουλάχιστον free?Γιατί τότε ίσως θα μπορούσα να το δοκιμάσω.

Αnyway πιστεύω θα ήταν καλύτερα να αποφύγουμε τις πολλές αναφορές σε video games στο συγκεκριμένο thread, καθώς σκοπεύω να δημουργήσω και ένα αντίστοιχο στο video games section.
Aμα βρω το χρόνο, θα ήθελα επίσης να συνεχίσω με τις βιογραφίες και τα προφήλ (και οχι μονο) χαρακτήρων, ετσι ώστε να δημιουργήσω κάτι σαν data base.
Όποιος θέλει φυσικά μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο και μονος του.

O6rrvsU.jpg


#25 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 10 August 2011 - 21:05

Ο Mmohut aka omer βαζει μονο free games ^^

Α επισης νομιζω πως το συγκεκριμενο ειναι σε open beta αυτην την στιγμη ^^


2bbd14fc.jpg