Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Avatar: The Last Airbender


  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#31 lordofblues

lordofblues

    Back in business

  • Members
  • 844 posts

Posted 14 February 2010 - 11:14

Παντως και οι τρεις seasons να χωρεσουν σε μια ταινια ειναι αρκετα δυσκολο.

Posted Image



#32 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 14 February 2010 - 11:25

Είναι η ιδέα μου ή από την ταινία λείπει ο Appa? Kαι το περίεργο σκιουράκι? Λογικά θα μπορούσαν να στριμώξουν κάποια πράγματα και από ότι βλέπω ολόκληρο το Book of water είναι μέσα. Από εκεί και πέρα ανάλογα με την αποδοχή μάλλον θα υπάρξουν και sequels.

#33 Vampire Princess

Vampire Princess

    吸血姫

  • Members
  • 61 posts
  • LocationLost In Translation

Posted 14 February 2010 - 12:12

Πολύ ωραία σειρά παρ'όλο που ειναι αμερικάνικης παραγωγής....έχω δει και τα 3 books....το

τέλος όμως δεν μου άρεσε:bahhh:.... ανυπομονώ να δω τι θα κάνουν με την live acton ταινία!!!!:blingeye2:

Posted Image


"I envy because of the heart

I glutton because of the heart

I covet because of the heart

I am prideful because of the heart

I sloth because of the heart

I rage because of the heart

Because of the heart

I lust for everything about you"


#34 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 19 February 2010 - 15:51

Παίδες Τριλογία είναι. 3 ωραίες (ελπίζω) και φρέσκες ταινίες. Το λέει ο τυπάς. Αν και αυτός είναι εντάξει με τις ταινίες του οπότε παραπάνω από 3 αποκλείεται να είναι.

Παρτε και ένα interview.

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#35 Shin-Chan

Shin-Chan

    Starting...

  • Members
  • 20 posts

Posted 12 March 2010 - 18:43

Τέλεια Σειρά την βλέπω στο NICK GERMANY:gotit:

518884DD8A4172BF37D855DAC74E734D.jpg

 

One year in Japan- \(^.^)/  Blog: www.ohayougozaimasujapan.tumblr.com


#36 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 29 August 2010 - 17:34

τουτο εδω το εχει κατεβασει κανεις? monova, avatar the last airbender s1-3

Γενικα υπαρχει καποιο σιγουρα καλο torrent quality wise?


και οπως παντα ποτε δεν αργο, οποτε μονο 6 μηνες μετα, εκατσα και την ειδα μεσα σε καποιες μερες :P Eξαιρετικη σειρα, με πολυ ωραια ιστορια, φοβερες μαχες, αρκετα καλο research για να φτιαχτει o πολιτισμος / ιστορια του κοσμου και για τις τεχνικες των benders. Τελος και οι χαρακτηρες ειναι αρκετα καλοι το περισσοτερο καιρο, με κορυφη τον θειο :P απειρο respect :D

To μονο που με ψιλο χαλαγε ορισμενες στιγμες ηταν οι φωνες των ηθοποιων που γινονταν πολυ κοφτες / αψυχες / χωρις καθολου αισθημα.

Συνολικα η σειρα αξιζει με τα χιλια, ιδιαιτερα για κατι "not made in japan".


------------

Για την ταινια εχουμε κανα λινκ?

~Uguu βγαινει λεει τον οκτωβριο :(

Edited by Loke, 29 August 2010 - 17:42.


#37 Robin-Chwan

Robin-Chwan

    Anime Professional

  • Members
  • 564 posts

Posted 13 November 2010 - 01:32

H ταινια ηταν απλα υπεροχη. Σε καποιο σημειο προς το τελος η φιλη μου που ειχε ερθει μαζι μου δακρυσε απο την πορωση! (μεχρι τοτε ουτε εκεινη ουτε εγω δεν ειχαμε ιδεα για το Avatar). Εγω τωρα το βλεπω οσο μπορω στο Nickelodion και μολις παρω καινουρια ηχεια (τα παλια χαλασαν :cry5:) θα κατσω και θα το δω. Το χει και στο animefreak με ωραια περιγραφη!

Posted Image
Devils don't ask favors from God


#38 Gilmaru

Gilmaru

    Daydreaming

  • Members
  • 507 posts

Posted 20 November 2010 - 03:35

Παιδιά δεν ξέρω, εμένα η ταινία μου φάνηκε απαράδεκτη.

Ναι μεν έμειναν πολύ κοντά στην ιστορία της σειράς (για το χρόνο που είχαν) και είχε υπέροχα εφέ, αλλά ότι είχε να κάνει με υποκριτική ικανότητα ήταν πραγματικά για τα μπάζα εντελώς. Και αυτό μου φάνηκε πολύ μεγάλο ελάττωμα της ταινίας.
Ειδικά ο νεαρός δεν μου άρεσε καθόλου, παρότι έμοιαζε με τον Ang της σειράς θα προτιμούσα πολύ περισσότερο να μην έμοιαζε καθόλου εμφανισιακά και έπαιζε καλύτερα.
Επίσης ως αποτέλεσμα της προσπάθειάς τους να κρατήσουν κοντά την ταινία στις σκηνές της σειράς πολλά σημεία στην ταινία δεν κυλούσαν όμορφα.

Δεν ξέρω ίσως την είδα άσχημα λόγω του ότι είχα δει την σειρά πρώτα, αλλά εμένα γενικά μου φάνηκε ψιλοχάλια, το μόνο που μου άρεσε ήταν μερικές συγκεκριμένες σκηνές αν τις δω απομονομένες από την υπόλοιπη ταινία.

Edited by Gilmaru, 20 November 2010 - 05:47.


#39 μαντελ13

μαντελ13

    Starting...

  • Members
  • 0 posts

Posted 08 January 2011 - 17:11

Γεια σας παιδια.Ειμαι νεος στο φορουμ και εχς μια ερωτησουλα.Μηπως εχει κανεις την ελληνικη εκδοση του αβαταρ οπως το δειχνει στο ελληνικο καναλι της nickelodeon? :)

#40 napotaxia

napotaxia

    Starting...

  • Members
  • 0 posts

Posted 26 February 2011 - 17:20

παιδιά που μπορώ να κατεβάσω όλες τις season? Τις ψάχνω απεγνωσμένα και δεν τις βρίσκω πουθενά. Αν μπορείτε να μου πείτε θα με αφήνατε ευτυχισμένο.

Edited by iristella, 13 February 2012 - 22:08.
convert to greek


#41 shinigami94

shinigami94

    wat

  • Members
  • 893 posts

Posted 26 February 2011 - 17:26

http://isohunt.com/torrent_details/52889071/avatar+the+last+airbender?tab=summary

Επίσης απαγορεύονται τα greeklish:thatsit:

3b2Ktcr.jpg

Spoiler:

#42 HakunaMatata

HakunaMatata

    Remember my name.

  • Members
  • 178 posts

Posted 06 June 2011 - 19:55

Spoiler: ending spoiler

Edited by iristella, 13 February 2012 - 22:07.
spoiler tag

To find Hakuna Matata,you must look beyond what you see....

#43 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 06 June 2011 - 20:22

Το thread συγχωνεύτηκε με το thread της σειράς που έχουμε ήδη. Πριν ανοίξουμε νέο thread, πάντα κάνουμε πρώτα μία αναζήτηση ;)

E5VV38U.jpg


#44 HakunaMatata

HakunaMatata

    Remember my name.

  • Members
  • 178 posts

Posted 07 June 2011 - 16:13

Σορυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ :hihi2: θα ειμαι καλο παιδι απο δω κ περα :ureshii:

ωστοσο το ερωτημα παραμενει......................ΜΑ ΜΕ ΑΥΤΗΝ?!?!?!?!?!?!?!?! ε οχι ρε παιδια!!!! μονο εγω ειμαι υπερβολικη????????

To find Hakuna Matata,you must look beyond what you see....

#45 Hyuuga_Nikorasu

Hyuuga_Nikorasu

    Cine Iubeste Si Lasa

  • Members
  • 374 posts
  • LocationΠάτρα

Posted 15 October 2011 - 13:12

Στην αρχή αυτή τη σειρά τη σνόμπαρα, αλλά με την αδερφή μου να με παρακαλάει κάθισα και είδα μερικά επεισόδια απο εδω και από εκεί και είδα οτι είναι ενδιαφέρουσα και οτι βλέπεται ευχάριστα. Μέχρι που πωρώθηκα με την πριγκίπισσα της φωτιάς!!

Posted Image

AZULA FOR EVER!!

Posted Image