Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Slipknot!!!


  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#61 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 14 August 2008 - 10:04

ναι ε;

#62 Hanzo

Hanzo

    Relief Pitcher

  • Members
  • 943 posts

Posted 15 August 2008 - 02:06

Μιάς και το All hope is gone κυκλοφορεί σε λίγο καιρό, ακούστε το νέο κομμάτι και πείτε γνώμες, προσδοκίες, κτλ.

Youtube Video


Προωπική άποψη (διαβάστε αφού ακούσετε το κομμάτι)

Spoiler:


Ωραιο το βασικο riff και το solo στη μεση....

Το ρεφρεν παλι δεν χρειαζοτανε......ειναι καπως ξεκαρφωτο και χαλαει το groove.

Δεν πολυακουω slipknot αλλα θεωρω το vol3 ισαξιο του ομωνυμου πρωτου.Το ιowa εχει μερικα καλα αλλα υστερει συγκρτικα.
Posted Image


This is the sig I have prepared for myself and if you don't like it don't be rude about it.

#63 Deafening_Silence

Deafening_Silence

    Daydreamer

  • Members
  • 44 posts

Posted 19 August 2008 - 14:48

Όπως είπε και ο ρέντ πύραμιντ, και γω τους προτιμώ στα πιο σκληρά και θα ήθελα να ακούσω τέτοια σονγκς στο νέο άλμπουμ. Παρολ'αυτά, και τα δύο νέα τραγούδια μου άρεσαν πολύ, αν και δεν ήταν αυτό που περίμενα.

Για όσους ενδιαφέρονται, το νέο άλμπουμ έχει βγει στο νετ, με λίγο ψάξιμο μπορείτε να το βρείτε. Θα επανέλθω όταν θα το έχω ακούσει!

EDIT: Πρώτη ακρόαση και έχω ενθουσιαστεί πάρα πολύ. Gematria + Snuff = τελειότητες!

Edited by Deafening_Silence, 19 August 2008 - 18:18.

"There is nothing like returning to a place that remains unchanged to find the ways in which you yourself have altered" -Nelson Mandela-

#64 6Greed9

6Greed9

    Solid Duck

  • Members
  • 233 posts

Posted 22 August 2008 - 22:28

4 χρονια γι'αυτο??

:@

τεσπα,τουλαχιστον οντως το Snuff ειναι απο τα καλυτερα κομματια που εχουν γραψει γενικοτερα.

#65 rebelos

rebelos

    Inhale/Exhale

  • Members
  • 147 posts

Posted 23 August 2008 - 17:20

γαμάτο είναι φιλαράκι

#66 6Greed9

6Greed9

    Solid Duck

  • Members
  • 233 posts

Posted 27 August 2008 - 14:22

Η πιο αδυναμη κυκλοφορια τους.

χαλαροτατα.

#67 Bushido

Bushido

    Hungry

  • Members
  • 415 posts

Posted 28 August 2008 - 01:58

κ η τελευταια τους απο οτι λενε
ο κυριος Corey με το που εγινε γνωστος με τουσ Slipknot θυμιθηκε οτι ειχε κ μια μπαντα εν ονοματι Stone Sour κ μετα απο μια δεκαετια κ βαλε ξαναβγαλε Cd με τους αλλους, γινανε γνωστοι λογω του Corey (λογω των σλιπνοτ) κ ετσι μετα απο αυτο το Cd λεει οτι θα ασχολιθει με την αλλη του μπαντα κ θα αποχαιρετησει Slipknot......ffs
οσο για το τελευταιο τους Cd ψιλοπροχειρο μου φενεται (δν το εχω ακουσει ακομα , αλλα ακουσα τα singlakia που κυκλοφορησαν) κ δεν αντιλεω οτι παιζει αν τα ακουσω 6-7 φορες το καθενα να μαρεσουν περρισοτερο μετα αλλα σε συγκριση με τα αλλα που απο την αρχη σου καναν bam~
da end
Posted Image

#68 BarbasSs

BarbasSs

    NTEΘ ΜΕΤΑΛ ΙΖ ΔΕ ΛΟ

  • Members
  • 783 posts

Posted 28 August 2008 - 08:26

κουρευτικε ο παπαρας....
αλλαξανε και μασκες....
σιγα σιγα στρωνει ο ηχος τους φενεται καποιου ειδους βελτιωση

Posted Image

Spoiler: yarrr,yarrr


#69 Yunancy

Yunancy

    Anime Fan

  • Members
  • 134 posts

Posted 15 September 2008 - 15:53

το wait and bleed ειναι θεικκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκοοοοο
Posted Image

#70 Casshern

Casshern

    Ειναι Απλα Cool

  • Members
  • 691 posts

Posted 03 October 2008 - 12:22

SLIPKNOT FTW!!APLA!



Posted Image






#71 Giorgosdbz

Giorgosdbz

    Κάποιος

  • Members
  • 307 posts

Posted 28 September 2010 - 19:48

Slipknot \m/ (δεν ειμαι μεταλας χΔ)

#72 ssj2sanji

ssj2sanji

    This is suicide season!

  • Members
  • 723 posts

Posted 28 September 2010 - 19:57

[media]http://www.youtube.com/watch?v=loplDrVsE-Y[/media]

:respect:

#73 MikamiTeru

MikamiTeru

    Blackholistas United

  • Members
  • 467 posts

Posted 28 September 2010 - 20:21

Slipknot. Ενα συγκροτημα σταθμος για πολλους μεταλαδες καθως παιζει ρολο στο να τους εντασσει στο χωρο του μεταλ.

Κατα τα αλλα, δειισδυοντας περισσοτερο, θα καταλαβετε ποσο απαραδεκτοι, προχειροι, φτηνοι, εμπορικοι, ποζερια, και γενικα κατωτεροι ειναι οι Slipknot.
Posted Image

Ιδού η Black Hole, ιδού και το πήδημα.
Posted Image

#74 Giorgosdbz

Giorgosdbz

    Κάποιος

  • Members
  • 307 posts

Posted 28 September 2010 - 20:23

Slipknot. Ενα συγκροτημα σταθμος για πολλους μεταλαδες καθως παιζει ρολο στο να τους εντασσει στο χωρο του μεταλ.

Κατα τα αλλα, δειισδυοντας περισσοτερο, θα καταλαβετε ποσο απαραδεκτοι, προχειροι, φτηνοι, εμπορικοι, ποζερια, και γενικα κατωτεροι ειναι οι Slipknot.


Το εχω ηδη καταλαβει...απλα μου αρεσει η μουσικη τους (4,5 τραγουδια) ομως σαν ανθρωποι ειναι απαραδεκτοι και το κυριοτερο εμπορικοτατοι...πιστευω ειναι για ηλικια 13-15,16 ετων

#75 MikamiTeru

MikamiTeru

    Blackholistas United

  • Members
  • 467 posts

Posted 28 September 2010 - 20:26

Aνεξαρτητα απο την εμπορικουρα, πιστευω οτι και παλι δεν ειναι καλοι.
Posted Image

Ιδού η Black Hole, ιδού και το πήδημα.
Posted Image