Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Slipknot!!!


  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#31 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 13 February 2007 - 11:43

το Voliminal είναι αρκετά περίεργo σαν DVD και είναι στη φάση ντοκυμαντέρ και όχι μουσικό... Απλά τους βλέπουμε και σαν κανονικούς ανθρώπους , χωρίς τις μάσκες να δίνουν συνεντεύξεις... μόνο ο 5 [Craig "133" Jones] παραμένει άγνωστος...

και επίσης ξαναζώ μέρες Iowa [το soundtrack μου όταν είμαι στις μαύρες μου]

#32 Kresto

Kresto

    Σαρδέλα

  • Members
  • 301 posts

Posted 20 February 2007 - 17:48

πριν το Voliminal Ηταν το Welcome to Our Neightbourhood.


Είσαι σίγουροςρε συ? Το Welcome to Our Neightbourhood δεν βγήκε όταν είχε βγεί και το Slipknot-Slipknot? Και μετά το Disasterpieces για το Iowa.
Διόρθωσε με και πάλι αν είμαι λάθος :

#33 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 21 February 2007 - 02:16

Είσαι σίγουροςρε συ? Το Welcome to Our Neightbourhood δεν βγήκε όταν είχε βγεί και το Slipknot-Slipknot? Και μετά το Disasterpieces για το Iowa.
Διόρθωσε με και πάλι αν είμαι λάθος :

ναι.


source:wikipedia

Welcome to Our Neighborhood is a DVD by nine piece band Slipknot. It examines the earlier stages of the band through a series of interview topics, with three music videos in between.
It was originally released as a home video in 1999, but was later re-released officially on DVD following Disasterpieces.
It features videos of the band's earlier tracks such as "Wait and Bleed" and "Spit It Out" tracks from the self-titled Slipknot album, alongside rare interviews with the band and some footage of the bands hometown of Des Moines, Iowa.
It is the clearest insight into the earlier nature of the band with no clear picture of the band members ever being shown, possibly to convey the non clear mentality of which the band members shared at the time.
DJ Sid Wilson (#0) can be heard commenting on how he doesn't think clearly with his mask on while percussionist Shawn "Clown" Crahan (#6) can be found inciting a roadie to punch him before Sid takes it upon himself to do it for the roadie.
A rare, non-musically introduced glimpse into the psyche of singer Corey Taylor examines the creation and circumstances that led to the men in masks, the boredom of Des Moines and the need for one to exert themselves in some shape or form.



Posted Image


#34 Sora of the wind

Sora of the wind

    The apostasy canticlE

  • Members
  • 396 posts

Posted 21 February 2007 - 12:30

Δεν ακουω πια.....τους μισω!

#35 Casshern

Casshern

    Ειναι Απλα Cool

  • Members
  • 691 posts

Posted 27 April 2007 - 19:32

απο τις καλιτερες bandes που υπαρχουν με τα κοματια που να ξεχοριζουν οπος people=shit sic before i forget kai liberate που ειναι τα αγαπημενα μου

#36 Lorigard

Lorigard

    Peter Griffin

  • Members
  • 10 posts

Posted 02 August 2007 - 11:54

Πολύ καλό band, αλλα ποτέ δεν μου άρεσε και ποτέ δεν θα μου αρέσει.:wis:
Avenged Sevenfold
Posted Image

#37 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 02 August 2007 - 18:29

Στοίχοι απλοί αλλά πολύ φιλοσοφημένοι,μουσική ποικιλόμορφη,στύλεξαιρετικό.Το 'πρόβλημα' τους είναι ότι πουλάνε πάρα πολύ για να τους γουστάρει ο μέσος 'ψαγμένος' και καλά μεταλλάς.

Άντε να ρθουν για κανα live από δω γιατί τους έχασα τη προηγούμενη φορά.Να ξαναγελάσουμε λίγο και με τις αντιδράσεις.:wooi2:
Posted Image

#38 toXas

toXas

    Emperor's Favourite

  • Members
  • 107 posts

Posted 08 January 2008 - 18:55

ξεθαψα κατι ψοφιο... ειχε αρχισει να μυριζει...

Anyway εκεινο το ερημο album το φτιαγνουν εδω κ ποσα χρονια τι σκατα γινετε θα κυκλοφορησει ποτε?
Οπως επισης μια (παρα)πληροφορηση μου ειπε οτι θα ξαναερθουν Ελλαδα...
u still fail to amuse me....

<3 Μρ Αγιου-Μανια

#39 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 08 January 2008 - 21:25

ξεθαψα κατι ψοφιο... ειχε αρχισει να μυριζει...

Anyway εκεινο το ερημο album το φτιαγνουν εδω κ ποσα χρονια τι σκατα γινετε θα κυκλοφορησει ποτε?
Οπως επισης μια (παρα)πληροφορηση μου ειπε οτι θα ξαναερθουν Ελλαδα...



οντως εχει ακουστει οτι και καλα θα ερθουν Rockwave φετος το καλοκαιρι... δε θα πω και τιποτα καινουριο αλλα αν δεν δειτε τα flyers (για να μην πω αν δεν τους δειτε πανω στη σκηνη με τις αναβολες που πεφτουν σ αυτη τη χωρα) μην πιστευετε τπτ...


εχει πεσει πολλη δουλεια τωρα στον Corey με τους Stone Sour και θα αργησει να στρωθει για παραπερα....λογικα...


Spoiler:

Posted Image

Spoiler: &#33909


#40 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 08 January 2008 - 23:33

Πάντως,προσωπικό παράπονο:θα πούλαγα ίσως και τη ψυχή μου στο διάβολο για να δώ τη περιοδία του 2004 Slipknot-Fear Factory-Chimaira.......

Μουαααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!
Posted Image

#41 iloveL

iloveL

    Anime Freak

  • Members
  • 293 posts

Posted 27 March 2008 - 15:48

τα σπανε!!!!!!!!!!!!!!!!!

#42 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 27 March 2008 - 16:00

Εΐναι τρομερη μπαντα.Και οσους πιστευουν οτι οι στιχοι τους δεν ειναι τιποτα το σπουδαιο ενα εχω να πω.
Vermillion:respect:

#43 skyrios

skyrios

    Anime Newbie

  • Members
  • 59 posts

Posted 27 March 2008 - 16:01

pisteuw oti den einai sogkrotima gia toso porosi pragmatika en kserw ti tous vriskeis tous giwtades :bleh: :bleh: :bleh: :bleh: :bleh: :bleh:


giotades:hihi2::hihi2:



btw m aresoun poli....
na doume an 8a bgei tpt kainourio:P

#44 skyrios

skyrios

    Anime Newbie

  • Members
  • 59 posts

Posted 27 March 2008 - 16:06

[quote name='LucyBR']οντως εχει ακουστει οτι και καλα θα ερθουν Rockwave φετος το καλοκαιρι... δε θα πω και τιποτα καινουριο αλλα αν δεν δειτε τα flyers (για να μην πω αν δεν τους δειτε πανω στη σκηνη με τις αναβολες που πεφτουν σ αυτη τη χωρα) μην πιστευετε τπτ...

**Μακάρι να έρθουν,αλλά και πάλι έρχοντε οι Opeth...so....:8):

#45 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 27 March 2008 - 16:06

Wiki να δεις διαβαζα και ελεγε οτι τον αυγουστο μπορει να βγαλουν νεο album
Btw την ωρα που γραφω το post ακουω my plague:wooi2: