Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

24 HOUR COMICS DAY HELLAS 2010 & COSPLAY EVENT by Akai Panda 2/10 @ Metropolis- Αθήνα


  • Please log in to reply
124 replies to this topic

#106 Serperoth

Serperoth

    Auspicium melioris ævi

  • Members
  • 202 posts

Posted 05 October 2010 - 14:32

ο Namida σε ρολο δοιετιτη και καθε φορα που εδειχνε τα αποτελεσματα στοις οθονες φοναζε ατακες του στυλ ((το ταδε cosplay πηρε το προβαδισμα)) κτλπ :P


Namida +ενθουσιασμός Τάκη Πουρναράκη (όποιος ξέρει) = EPIC LOLZ
Να παίξουν και guest σχολιαστές...:)
Posted Image
Posted Image

When I'm Grandmaster, I will play faster...
They'll call me bonjwa, just like my name was Flash...

Σου'χουνε πει ΠΟΣΟ weird είσαι?


Honi soit qui mal y pense

#107 SpirosK81

SpirosK81

    Manga drop-out

  • Members
  • 517 posts

Posted 05 October 2010 - 15:21

ευχαριστουμε για το θετικο feedback. το σαιτ των ακαι υπαρχει και ειναι πληρωμενο, αλλα δεν γνωριζουμε κανεις απο τους 2 μας πως να το προχωρησουμε.


You can always ask. :canthelp:
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#108 kleidokrator

kleidokrator

    Flame Master

  • Members
  • 237 posts

Posted 05 October 2010 - 17:57

Μόλις ανέβασα τις φωτογραφίες που τράβηξα στο event. Θα τις βρείτε εδώ. Ο κωδικός είναι το όνομα της μη κυβερνητικής οργάνωσης που αναφέρετε στο πρώτο ποστ. Ας περάσουμε στο ψητο...

Πρώτα απ' όλα ένα μπράβο στα παιδιά που κάθησαν 24 ώρες να σχεδιάζουν και συγνώμη αν σας ζαλίσαμε (τουλάχιστον το Σάββατο). Τα λίγα σκίτσα που είδα ήταν φοβερά. Συγχαρητήρια σε όλους τους cosplayers αλλα κυρίως στα original cosplay (πολύ καλες ιστορίες). Ένα μπράβο και στους Akai Panda γιατί τόλμησαν να ανεβάσουν τον πήχη στην διοργάνωση Jmusic-anime party ακόμα και αν δεν είχε αντίστοιχο αντίκτυπο με τις προηγούμενες εκδηλώσεις τους (βασικός λόγος ήταν σαφώς τα παιδιά που σχεδίαζαν).

Στο θέμα της ψηφοφορίας όλοι ξέρουμε λίγο πολύ ότι οι φίλοι στηρίζονται ο ένας στον άλλον. Μέχρι και στην Eurovision γίνεται
Spoiler:
Πολύ καλή η ιδέα με τα αριθμημένα καρτελάκια έτσι ώστε ακόμα κι αν δεν γνωρίζεις το(ν) cosplay/cosplayer να μπορείς να ψηφίσεις αυτό που θεωρείς καλύτερο. Μου φαίνετε ότι είδα να γράφετε και σε τετράδιο τα στοιχεία του cosplayer (cosplay - αριθμός). Αν έγινε κάτι τέτοιο τότε θα βοηθήσει τον Cassiel και το Hall Of Fame και ίσως να πρέπει να καθιερωθεί (πάντα έβλεπα κάποι ον/α να τρέχει από εδώ και από εκεί με ένα χαρτί προσπαθόντας να καταγράψει όλους τους cosplayers). Όπως είδαμε ,όσοι ήρθαν και την Κυριακή, δεν χρειάζεται στα διάφορα Jay - anime πάρτυ να παίζει αποκλειστικά Jmusic και anime και συνέχεια βίντεο κλιπς. Θα μπορούσε μια ώρα να χαλαρώνει λίγο το πράγμα βάζοντας απαλά μουσικά ακουσματα (!!! wtf !!!) και ταυτόχρονα να βλέπουμε στην οθόνη φωτογραφίες από προηγούμενα cosplay.

Τέλος, αν μπορεί κάποιος που έχει FB να κάνει κάπου upload τις υπόλοιπες φωτογραφίες για εμάς που δεν έχουμε θα το εκτιμούσα. Ευχαριστώ

Attached Files


"You can train a dog with food, you can buy a person with money, but there isn't a man alive able influence the wolves of Mibu! Some things will never change. A wolf will always be a wolf, the Shinsen Gumi will always be the Shinsen Gumi, and a manslayer will always be a manslayer!" Goro Fujita, also known as Hajime Saito


Posted Image


#109 Vegetasmate

Vegetasmate

    Seku hara desu!!!

  • Members
  • 356 posts

Posted 05 October 2010 - 18:06

+1 για την vegetasmate
Εγω εστηλα σε 5-6 γνωστους αλλα το τονιζο μονο απο τα παρτυ να με κανουν like αλλα επειδη βλεπω οτι το πραμα ξεφτιλιστκε παρετουμε και οπιος θελει ας με ψηφηση:hero:


thanks atridi....μονο εσυ με καταλαβαινεις!! *σνιφ σνιφ!!*:hihi2:
We play hide and seek......Hinamizawa style of course!!!!

Posted Image

#110 Wabbit

Wabbit

    Candy addict

  • Members
  • 339 posts

Posted 05 October 2010 - 18:50

Τέλος, αν μπορεί κάποιος που έχει FB να κάνει κάπου upload τις υπόλοιπες φωτογραφίες για εμάς που δεν έχουμε θα το εκτιμούσα. Ευχαριστώ


Του Σπύρου φαντάζομαι τις έχετε. Θα πω και στον άλλον κύριο που έβγαζε φώτο αν μπορεί να τις ανεβάσει (εγώ δεν έχω δικαιοδοσία, αλλιώς θα τις ανέβαζα μόνη μου ^_^). Για του comicworld δεν ξέρω, ίσως αν μπορούν ο Φώτης και η Ναυσικά φαντάζομαι

Posted Image


I Will Follow You into the Dark


http://www.anime.gr/forums/showthread.php?t=7809

#111 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 06 October 2010 - 12:17

Επειδή δεν γνωρίζω και μιας και το ανέφερε ο kleidokrator, αν όντως κάποιος έχει σημειώσει όλους τους cosplayers θα παρακαλούσα να με ενημερώσει ώστε να ξέρω για όταν έρθει η στιγμή αρχές του χρόνου που να απευθυνθώ για τοιχόν κενά.Πάντως το FB είναι σημαντικός παράγοντας πλέον στην αναγνώριση νέων ατόμων που δεν γνωρίζω οπότε δεν θα υπάρχουν πάρα πολλά κενά ή θα συμπληρωθούν στην πορία.


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#112 MisaYoshiko

MisaYoshiko

    Anime Professional

  • Members
  • 792 posts

Posted 06 October 2010 - 13:42

Επειδή δεν γνωρίζω και μιας και το ανέφερε ο kleidokrator, αν όντως κάποιος έχει σημειώσει όλους τους cosplayers θα παρακαλούσα να με ενημερώσει ώστε να ξέρω για όταν έρθει η στιγμή αρχές του χρόνου που να απευθυνθώ για τοιχόν κενά.Πάντως το FB είναι σημαντικός παράγοντας πλέον στην αναγνώριση νέων ατόμων που δεν γνωρίζω οπότε δεν θα υπάρχουν πάρα πολλά κενά ή θα συμπληρωθούν στην πορία.



dont worry τους εχω ολους φακελωμενους:Ρ α και ετσι θα γινεται απο δω και περα. αποφασισαμε να το κανουμε λιγο πιο οργανωμενο-επισημο

#113 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 06 October 2010 - 15:27

Nice:awww:.Ελπιζω μόνο να μην είναι με τα ονοματεπώνυμα τους,αλλά με (ή και με) τα nicknames τους (καλά εκτός αν δεν έχουν κάποιο:hmmm:),γιατί δεν βάζω τέτοιου ειδους στοιχεία στο θέμα έτσι στα ανοιχτά για τους προφανείς λόγους:).Τώρα να ακολουθήσουν και άλλοι το παράδειγμα σας, δεν νομίζω,οπότε θα έχω να τραβώ ζόρια με τις άλλες ομάδες πάντως:blurah5:.Θα αναρτήσεις τα cos στο θέμα εδώ ή θα πρέπει να σου πω αργότερα;


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#114 Serperoth

Serperoth

    Auspicium melioris ævi

  • Members
  • 202 posts

Posted 06 October 2010 - 15:38

Παιδιά αν αρχίσουμε να κάνουμε και "Ένα λεπτό μίσους του <insert someone>" κάθε μέρα, νομίζω ότι θα φύγω από το forum:P:P:P

(1984 reference FTW)
Posted Image
Posted Image

When I'm Grandmaster, I will play faster...
They'll call me bonjwa, just like my name was Flash...

Σου'χουνε πει ΠΟΣΟ weird είσαι?


Honi soit qui mal y pense

#115 MisaYoshiko

MisaYoshiko

    Anime Professional

  • Members
  • 792 posts

Posted 06 October 2010 - 16:38

αχ κοιτα θα τα ανεβασω εδω οπως θα ανεβασω κ τη λιστα του παρτυ του σεπτεμβρη αλλα θα τα καθυστερησω λιγο καιρο γιατι ειναι περιεργη φαση εχουν πεσει πολλα μαζι

#116 IreneTheCardcaptor

IreneTheCardcaptor

    Zettai Daijobu!

  • Members
  • 26 posts

Posted 06 October 2010 - 18:21

Δεν νομιζω οτι πανω απο το 10% απο σας δεν θα το κανε αυτο αφιλοκερδως (εδω κοσπλει κανετε μερικοι-μερικοι και κυνηγατε βραβεια, σιγα μην το οργανωνατε ολο αυτο χωρις να περιμενετε ανταλλαγμα).


Εγώ να σου πω την αλήθεια μου είναι η δεύτερη φορά που ντύνομαι κάτι και ειλικρινά, δε με νοιάζει αν θα κέρδιζα ή όχι. Ο χαβαλές και μόνο και όλο γενικά της ημέρας, ήταν αυτό που πραγματικά άξιζε. Το θέμα είναι όμως ότι μπήκε ένας διαγωνισμός με original cosplay και αρκετά ικανοποιητικό βραβείο θα έλεγα. Πολλά παιδιά που πήραν μέρος και τα γνώριζα το πήραν αρκετά στα σοβαρά και έφαγαν ώρες πάνω στα κουστούμια τους. Λογικό είναι να τσαντιστείς όταν πεδεύεσαι. Παρόλα αυτά, νομίζω ότι ήταν πάρα πολύ καλά, ο κόσμος είχε κέφι και χορέψαμε και διασκεδάσαμε! :thatsit: Οπότε ηρεμία! :) :ureshii:
You don't live in order to have fan! You have fun, because you want to live! ;D:thatsit:
(Ti eipa to atomo... Opios xerei, as m pei ki emena, gt oute xerw ti egrapsa! xD)

#117 IreneTheCardcaptor

IreneTheCardcaptor

    Zettai Daijobu!

  • Members
  • 26 posts

Posted 06 October 2010 - 18:23

Καλά, παίδες! Άπαικτο το πάρτι!!! Πέρασα τέλεια!!! Μακάρι να ξαναγίνει κάτι τόσο ωραίο!!! Και ανυπομονώ για το karaoke που είναι το φόρτε μου! (''ψώνιο'') XD
You don't live in order to have fan! You have fun, because you want to live! ;D:thatsit:
(Ti eipa to atomo... Opios xerei, as m pei ki emena, gt oute xerw ti egrapsa! xD)

#118 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 07 October 2010 - 10:20

αχ κοιτα θα τα ανεβασω εδω οπως θα ανεβασω κ τη λιστα του παρτυ του σεπτεμβρη αλλα θα τα καθυστερησω λιγο καιρο γιατι ειναι περιεργη φαση εχουν πεσει πολλα μαζι


Εγώ πάντως μετα την Πρωτοχρονιά θα αρχίσω να δουλεύω στο update που θα έχω τελειώσει μέ όλα τα άλλα που έχω προς το παρόν.Οπότε έχεις όσο χρόνο θες:P.


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#119 MisaYoshiko

MisaYoshiko

    Anime Professional

  • Members
  • 792 posts

Posted 09 October 2010 - 20:39

2 ωριτσες ακομη για οσους θελουν να ψηφισουν στο facebook

#120 MisaYoshiko

MisaYoshiko

    Anime Professional

  • Members
  • 792 posts

Posted 09 October 2010 - 23:25

Η λίστα των 12 δώρων εχει ως εξής:

Νικητές Cosplay
1. Kabamaru (119 ψηφοι)
2. Master Roshi (97 ψηφοι)
3. Kakuzu (60 ψηφοι)
4. Kurumu (52 ψηφοι)
5. Kureha (51 ψηφοι)
6. Silk Spectre (50 ψηφοι)

Νικητές Original Cosplay:
1. Classified... (98 ψηφοι)
2. Rosette - Eris - Ishida (87 ψηφοι)
3. Yuki (76 ψηφοι)
4. C.Y.K. (40 ψηφοι)
5. Yuji Ogata (37 ψηφοι)

1 δώρο έπίσης χρωστάμε στον Κλειδοκρατορα που μας βοήθησε για άλλη μια φορά με τις προβολες.

Δυστυχως είχαμε ένα προβλημα λόγω δικού μας λάθους γιατί αλλου τραβηξαμε ομαδικές φωτος και αλλου μεμονωμενες (και αλλου και τα 2) :S
Καναμε ότι καλύτερο μπορούσαμε στην καταμέτρηση ωστε να μην αδικηθούν απο τη μια καποια παιδια, και απο την άλλη να μην πάρουν όλα τα δώρα παιδιά ενός ομαδικού cosplay. Eτσι στα ομαδικα που νικησαν, δυστυχως θα δωσουμε ενα δωρο μονο. Τα δωρα σας οι νικητες θα τα παραλαβετε απο το Μετροπολις. Θα σας ειδοποιησουμε εμεις η ελατε σε επικοινωνια με εμενα η το φωτη.

H Lady Sen - Oblivion (82 ψηφοι) παραιτηθηκαν απο την ψηφοφορια

Edited by MisaYoshiko, 10 October 2010 - 15:03.