Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Ουκ Αν Λάβοις Παρά Του Μη Έχοντος (ελληνική animated σειρά στο MEGA)


  • Please log in to reply
296 replies to this topic

#271 Goggeta SSJ6

Goggeta SSJ6

    Anime Professional

  • Members
  • 742 posts

Posted 28 January 2011 - 02:24

Για κατσε λιγο δεν εχει επεισοδιο μεχρι Μαρτιο-Απριλιο αυτο διαβασα λιγο ποιο επανω;;;
Ισχυει;;;
Posted Image
Στα 20 μου εγηνα και αδερφος.... ο παλιογερος.... τι επαθα ο αμοιρος με τους γεροντοερωτες!!!

#272 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 28 January 2011 - 06:36

Πάντως στο πρόγραμμα του mega για το Φλεβάρη δεν υπάρχει, έχει εξαφανιστεί.

Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#273 Shevliaskovic

Shevliaskovic

    Smoke two joints.

  • Members
  • 204 posts

Posted 28 January 2011 - 16:11

Επειδή υπάρχει πολύ βαβούρα γύρω απο το συγκεκριμένο καρτούν θα ήθελα να πω και γω δύο κουβεντούλες.
Απο την αρχή μου φάνηκε πως θα είναι καλό,μιας και χρόνια τώρα βλέπω Simpsons, Family guy, Robot Chicken κλπ.
Μέσα σε 3 μήνες κατάφερα να δω τρια επεισόδια.
Και το αποτέλεσμα?
Είχε κάποιες πολύ αστείες σκηνές,αλλά γενικά δεν μου άρεσε.
Μου θυμίζει πάρα πολύ το south park,το οποίο επίσης δεν μου πολυαρέσει...

I can't stop from just smiling
When that damn sun is shining on



#274 Goggeta SSJ6

Goggeta SSJ6

    Anime Professional

  • Members
  • 742 posts

Posted 06 February 2011 - 16:29

Καλα εδω μιλαμε για να καταλαβω καλα οτι δεν εισαι fan τις συγκεκριμενεις τεχνοτροπιας animation....
Υπαρχουν πολλα animation τα οποια ειναι πολυ καλα και δεν μου αρεσουν και εμενα αλλα το οτι ειναι καλα ειναι μια γενικη αληθεια!!
Τωρα για να πουμε την αληθεια ειναι σαν South Park με θεατρο σκιων πραγματικα εμενα μου αρεση ο συνδιασμος γιατι νταξ τωρα το South Park ανετα το λες το ποιο ευκολο animation μεγαλης αποδοχης!!!
Για να ακριβολογουμε και τα δυο ενα team τεσσαρων ανθρωπων με μετριες γνωσεις adobe flash (αντε και ελαχιστο 3D απο οποιο προγραμμα να ναι πραγματικα) μπορει να φτιξει και καπως καλυτερο μην σας πω (απο πλευρας animation).... τωρα τους διαλογους την τρελα και γενικα τιν ολη εικονα και το σκεπτικο ειναι που πρεπει να το χεις!!

Μωρε εγω λεω παλι καλα που καναμε και ενα animation εστω και κοντα στα μεσανυχτα (λογο ΕΣΡ βεβαια) γιατι σε αυτο το κομματι ημασταν εντελος πισω!!
Posted Image
Στα 20 μου εγηνα και αδερφος.... ο παλιογερος.... τι επαθα ο αμοιρος με τους γεροντοερωτες!!!

#275 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 04 March 2011 - 00:58

Σημερα ειχε καινουργιο επεισοδειο αλλα το'χασα XD


2bbd14fc.jpg


#276 Botsun

Botsun

    Boss Tsundere

  • Members
  • 1,240 posts

Posted 04 March 2011 - 01:01

Δεν υπήρχε το σημερινό επεισόδιο !!! ΧD

Posted Image

Avatar & signature by Kai


#277 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 04 March 2011 - 01:13

Ναι, καλούλι μου φάνηκε, αλλά μπορεί απλώς να έχω συνηθίσει πια το humor του.
@DD-filakia (aka didimakia), το βάλανε ήδη στο site οπότε δες το εκεί.

Edited by Babba, 04 March 2011 - 01:24.

Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#278 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 18 March 2011 - 22:16

Το 7 ήταν καλό. Το 9(το χτεσινό) υπερβολικά πολιτικό. Το 8 ήταν χάλια, και δεν το βάλανε και για streaming, ποιος ξέρει γιατί...

Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#279 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 18 March 2011 - 22:27

Ντάξει , το 9 με την πάπια ήταν όλα τα λεφτά....Πραγματικά έλιωσα στο γέλιο!

v4kFmx.png


#280 Botsun

Botsun

    Boss Tsundere

  • Members
  • 1,240 posts

Posted 19 March 2011 - 01:41

Ντάξει , το 9 με την πάπια ήταν όλα τα λεφτά....Πραγματικά έλιωσα στο γέλιο!

+1000!
Και να θυμάστε,ψηφίστε Μένιππο,για τσάμπα internet και αποποινικοποίηση της φούντας !! :hihi2:

Posted Image

Avatar & signature by Kai


#281 Chasapos

Chasapos

    Ninja in training

  • Members
  • 379 posts

Posted 19 March 2011 - 10:10

Παιδιά κανα link για download παίζει; Μιας και το gamato μας ψόφησε...
The only thing that we need to decide is what to do with the time that is given to us

#282 meidei

meidei

    大友組の一人

  • Members
  • 1,002 posts

Posted 19 March 2011 - 10:12

Αυτό που είπε ο αποπάνω. (Και όχι, το site του Mega δεν μας κάνει. Είμαστε εκτός επικρατείας)

#283 Giorgosdbz

Giorgosdbz

    Κάποιος

  • Members
  • 307 posts

Posted 19 March 2011 - 10:14

Ερχεται κατευθειαν απο την πλατεια ο μιτρογλου που διαμαρτυρεται για τη διαμαρτυρια του καραγκουνι.ο σισε κατι του λεει για το παπι του και ο μιτρογλου πυροβολει το γαλλο επιθετικο αλλα η σφαιρα κοβεται στη μοικανα!ο ντουντου κανει ντου ενω ο νικοπολοδης ποτιζει τις ορτανσιες του.ο γκοβου πεταει ενα μπουκαλι ουισκο στον αβρααμ που το ...πιανει στο χερι και το σπαει και τρεχει να θυσιασει το παιδι του

Τι τέλειο...;)
"Love the Life you Live, Live the Life you Love"

#284 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 20 March 2011 - 15:54

+1000!
Και να θυμάστε,ψηφίστε Μένιππο,για τσάμπα internet και αποποινικοποίηση της φούντας !! :hihi2:

Γινε κι εσυ Μ.Α.Λ.Α.Κ.Α.Σ.! Μεγαλος αναποφασιστος λαϊκος ανεξαρτητος και ανενταχτος συνασπισμος!
Posted Image

Παιδιά κανα link για download παίζει; Μιας και το gamato μας ψόφησε...

Εγω εχω βολευτει απο τον alex4dimo που ανεβαζει πολλες σειρες του μεγκα στο youtube. Και σε πολη καλη ποιοτητα μαλιστα :) [media]http://www.youtube.com/watch?v=HNY5HXINOJM[/media]

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#285 Chasapos

Chasapos

    Ninja in training

  • Members
  • 379 posts

Posted 22 March 2011 - 19:48

Βρήκα direct download links στο cosmoleech.com μέχρι και το τελευταίο επεισόδιο.
The only thing that we need to decide is what to do with the time that is given to us