Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

εχετε παει ποτε Ιαπωνια?


  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#31 Baka~No~Jutsu

Baka~No~Jutsu

    Must Be User Error!

  • Members
  • 106 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 19 Νοέμβριος 2010 - 19:49

Σίγουρα ένα ταξίδι στην Ιαπωνία έχει πολλά έξοδα,όπως και στις υπόλοιπες περιοχές της Ασίας,


Οποιοδήποτε ταξίδι έχει αρκετά έξοδα αλλά αν μπορείς να κανονίσεις κάτι νωρίς και το ψάξεις αρκετά, βρίσκεις λογικές τιμές. Πχ μπορεί ένα ταξίδι στην Ευρώπη να σου κοστίσει μέχρι και 400-500 ευρώ. Για Ιαπωνία αν το κλείσεις νωρίς το βρίσκεις και με 650 περίπου. Μιλάω πάντα καθαρά για τα αεροπορικά εισιτήρια. Νομίζω ότι η διαφορά στα λεφτά δεν είναι τεράστια, ειδικά αν κρίνουμε και βάσει της απόστασης..
Πχ εγώ προσωπικά έκλεισα πριν μερικές μέρες τα εισιτήρια μου για Απρίλιο 2011 με 675 ευρώ πήγαινε-ελα ενώ όταν ξεκίνησα να το ψάχνω πριν 1 μήνα ήταν 630 ευρώ.
Επίσης μπορείς να βρεις και ξενοδοχεία απο 25-30 ευρώ το βράδυ το άτομο ή ακόμα πιο φτηνά αν προτιμάς να μείνεις σε hostel και να μοιράζεσαι το μπάνιο (κάτι που εγώ δεν θέλω με τίποτα!).
Όσο για Κίνα οι τιμές είναι της πλάκας, μιας και είπες και για χώρες της Ασίας γενικότερα. Για Κορέα δεν το έχω ψάξει γιατί θα ξεμυαλιστώ και δεν με παίρνει ^_^

#32 Chasapos

Chasapos

    Ninja in training

  • Members
  • 379 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 19 Νοέμβριος 2010 - 20:12

Οποιοδήποτε ταξίδι έχει αρκετά έξοδα αλλά αν μπορείς να κανονίσεις κάτι νωρίς και το ψάξεις αρκετά, βρίσκεις λογικές τιμές. Πχ μπορεί ένα ταξίδι στην Ευρώπη να σου κοστίσει μέχρι και 400-500 ευρώ. Για Ιαπωνία αν το κλείσεις νωρίς το βρίσκεις και με 650 περίπου. Μιλάω πάντα καθαρά για τα αεροπορικά εισιτήρια. Νομίζω ότι η διαφορά στα λεφτά δεν είναι τεράστια, ειδικά αν κρίνουμε και βάσει της απόστασης..
Πχ εγώ προσωπικά έκλεισα πριν μερικές μέρες τα εισιτήρια μου για Απρίλιο 2011 με 675 ευρώ πήγαινε-ελα ενώ όταν ξεκίνησα να το ψάχνω πριν 1 μήνα ήταν 630 ευρώ.
Επίσης μπορείς να βρεις και ξενοδοχεία απο 25-30 ευρώ το βράδυ το άτομο ή ακόμα πιο φτηνά αν προτιμάς να μείνεις σε hostel και να μοιράζεσαι το μπάνιο (κάτι που εγώ δεν θέλω με τίποτα!).
Όσο για Κίνα οι τιμές είναι της πλάκας, μιας και είπες και για χώρες της Ασίας γενικότερα. Για Κορέα δεν το έχω ψάξει γιατί θα ξεμυαλιστώ και δεν με παίρνει ^_^


Με τι εταιρία πετάς;
The only thing that we need to decide is what to do with the time that is given to us

#33 Baka~No~Jutsu

Baka~No~Jutsu

    Must Be User Error!

  • Members
  • 106 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 19 Νοέμβριος 2010 - 21:07

Turkish Airlines

#34 Yurishizu

Yurishizu

    Anime Newbie

  • Members
  • 36 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 27 Νοέμβριος 2010 - 01:36

Μήπως να οργανώσουμε ένα group trip; Και γω θέλω να πάω σαν τρελός.

ενα group trip πλεον φανταζει ο ιδανικος τροπος να πανε οσοι θελουν αλλα δε μπορουν γιατι ειναι μονοι και δεν εχουν εμπειρια απο Ιαπωνια... κι εγω για κατι παρομοιο ψαχνω, ελπιζω να το βρω πριν το Πασχα!

χωρις πλακα, γιατι δε διοργανωνει το anime.gr ενα ομαδικο ταξιδακι κατα κει ?

#35 shihou-chan

shihou-chan

    Anime Fan

  • Members
  • 142 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 27 Νοέμβριος 2010 - 10:09

Ηλίθια ερώτηση αλλά...Πώς στα κομμάτια ανεβάζω φωτό!...:burningbe3:Μέχρι πριν είχα ανεβάσει στο photobucket και ήξερα με αυτό τον τρόπο, αλλά πρόσφατα που πήγα να μπω, μου ζήτησε συνδρομή ή κάτι τέτοιο...:sigh2:(Γιαυτό το έχω καθυστερήσει τόσο να σας δείξω φωτογραφίες...:unlucky:

#36 Baka~No~Jutsu

Baka~No~Jutsu

    Must Be User Error!

  • Members
  • 106 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 27 Νοέμβριος 2010 - 10:14

Ohayo! Δε βλέπω να ζητάει συνδρομή.. Δε θυμάμαι και το Pass μου τώρα για να μπω να το ελέγξω περαιτέρω αλλά βλέπω Free signup.
Δοκίμασε και το imageshack.us =)

#37 shihou-chan

shihou-chan

    Anime Fan

  • Members
  • 142 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 27 Νοέμβριος 2010 - 12:25

Arigatou!:nod2:

#38 Baka~No~Jutsu

Baka~No~Jutsu

    Must Be User Error!

  • Members
  • 106 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 27 Νοέμβριος 2010 - 12:29

どう致しまして
^_^