Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Θεριστές~ (original manga etc)


  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#16 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 12 August 2010 - 13:31

Χαχα Το είχα διαβάσει το κόμικ σου γιατί μια καλή ψυχή από τους υπόλοιπους συμμετέχοντες μου είχε στείλει την έκδοση, και αναρωτιόμουν πώς και αυτός που το έκανε αν και εμφανέστατα μανγκα-φαν δεν είχε σκάσει μύτη στο φόρουμ!
Καλή συνέχεια, ήταν απολαυστικότατο!

Posted Image


#17 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 12 August 2010 - 22:44

Υπεροχη δουλεια! Μονο σε μενα θυμιζει ο Σιγμα τον Undertaker απο το Kuroshitsuji? XD
Μου αρεσε πολυ η φαση με τη σαπουνοπερα. :hihi2:

Edited by Jorg, 31 May 2011 - 19:09.

tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#18 AlloS

AlloS

    The demon inside you

  • Members
  • 42 posts

Posted 12 August 2010 - 22:45

Υπεροχο δουλεια! Μονο σε μενα θυμιζει ο Σιγμα τον Undertaker απο το Kuroshitsuji? XD
Μου αρεσε πολυ η φαση με τη σαπουνοπερα. :hihi2:


εμενα μου θυμιζει τον τυπα απο τους βαριας στο κατεκιο χιτμαν ρεμπορν

#19 SkullKaizer

SkullKaizer

    artist

  • Members
  • 750 posts

Posted 13 August 2010 - 18:14

πολυ ωραια ιστορια και σχεδιο :riiight:
Imagination is the only limit!

#20 alex90

alex90

    Anime Amateur

  • Members
  • 110 posts

Posted 28 August 2010 - 14:05

ξαδέρφη...το ξέρεις οτι είσαι ΘΕΑ ε?
i´m so proud :if:
Posted Image

#21 RavenRockMind

RavenRockMind

    Nancho Party

  • Members
  • 19 posts

Posted 11 November 2010 - 01:55

:ureshii:

Ουφ, έχω καιρό να κάνω post μια και άλλαξα account sto deviantart και μετακομίζω στην Φλώρινα για την Καλών Τεχνών δεν είχα πολύ χρόνο. Πέρασα επιτέλους! Ανυπομονώ να ξεκινήσω τα μαθήματα~ (το διαμερισματάκι που νοικιάζω είναι πολύ μόε lol)
Το καινούργιο μου site στο dA > http://neuroid.deviantart.com/

Καινούργιες ζωγραφιές με τους Θεριστές:
Spoiler:


Καινούργοι χαρακτήρες μου:
Spoiler:


Fanart:
Spoiler:


Spoiler:



#22 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 11 November 2010 - 15:29

Φλωρινα; ΧΙΟΝΑΑΑΑΚΙΙΙΙ~!!!! :joyful::blingeye2::awww:
Πλακα πλακα δεν ηξερα οτι σχολη καλων τεχνων εκει, αλλα οπως και να 'χει, συγχαρητηρια ^Ο^

p.s.: εκανες αλλαγες στο illustration με την Ριτσα? Δεν θυμαμαι τα textures τετραγωνακια και τον εξτρα τονο στα ματια...

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#23 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 11 November 2010 - 15:41

lol ο Σίγμα μοιάζει με τον τάδε-χαρακτήρα-που έχει-κρυμμένα-μάτια. Ελεος...


xD

Πολυ ομορφα σχεδια... περιμενω την συνεχεια και ο L απιστευτα γ@ματος...


2bbd14fc.jpg


#24 MangaRebel

MangaRebel

    Διαδρομή για Δαφνί...

  • Members
  • 61 posts

Posted 12 November 2010 - 11:29

πολύ καλό! Kambare!

Don't look back... :tensai:


#25 RavenRockMind

RavenRockMind

    Nancho Party

  • Members
  • 19 posts

Posted 31 May 2011 - 14:15

Όποτε θυμάμαι και χαίρομαι κάνω καινούργια post... είναι που δεν τα έχω συνηθίσει τα forum. :/
Από τότε που το ρίξα στο tumblr και στο Homestuck έχω χάσει τα αυγά και τα πασχάλια.
Τέλος πάντων! Art time!

Tελιωμένα κομμάτια:
Spoiler:


Σκίτσα:
Spoiler:



#26 Kain

Kain

    ♠️

  • Members
  • 194 posts

Posted 31 May 2011 - 14:42

You are officially awsome! :riiight:
Το κόμικ με τους θεριστές ήταν υπέροχο τόσο στο σενάριο όσο και στο σχέδιο, και θα ήθελα πάρα πολύ να δω περισσότερα. Αν κρίνω, μάλιστα, από τα καινούρια σου σχέδια, που δείχνεις να έχεις βελτιωθεί ακόμα περισσότερο, ελπίζω πραγματικά να δούμε κι άλλη ιστορία με τον Σίγμα και την Κάππα (και τον Γιωργάκη, φυσικά :hihi2:).

Θα μπορούσα να ρωτήσω ποιά προγράμματα χρησιμοποιείς; Στο John και Rose, αλλά και στο Yume Nikki, οι σκιές είναι απλά καταπληκτικές!

sigELIK.jpg   adorexu7.gif3.png


#27 RavenRockMind

RavenRockMind

    Nancho Party

  • Members
  • 19 posts

Posted 31 May 2011 - 17:56

Θα μπορούσα να ρωτήσω ποιά προγράμματα χρησιμοποιείς; Στο John και Rose, αλλά και στο Yume Nikki, οι σκιές είναι απλά καταπληκτικές!


Πρώτα απο όλα, ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια κτλ κτλ κτλ
Το δουλεύω ακόμα το δεύτερο κεφάλαιο, και θα το είχα τελειώσει ήδη αν είχα την πίεση κάποιου deadline όπως την άλλη φορά, αλλά που τέτοια τύχη! Όπως και να έχει, χαίρομαι που υπάρχει κάποια εμφανή βελτίωση (γιατί αλλιώς τι στο διάολο, ένας ολόκληρος χρόνος πέρασε). Προσωπικά το σχέδιο στους Θεριστές δεν με ενθουσιάζει τόσο πλέον, αλλά τα panels ήταν ωραία τοποθετημένα (το μόνο πράγμα που μου παραδέχομαι), να δω αν θα καταφέρω να συνεχίσω όμως έτσι....:/

Τέλοσπαντων, πολυλογώ! Σ' αυτό που ρώτησες, και τις δυο ζωγραφιές τις χρωμάτισα στο photoshop CS3. Με τον κλασσικό τρόπο, γεμίζεις με τα κατάλληλα χρώματα και για τις σκιές New Layer > Multiply και χρωματίζεις, τα σύννεφα μόνο ήθελαν 3-4 layers και πολύ soft brush.



#28 Kain

Kain

    ♠️

  • Members
  • 194 posts

Posted 31 May 2011 - 18:11

Όντως, τα panels είναι πολύ έξυπνα τοποθετημένα, και αυτό βοηθά στη σκηνοθεσία. Το κατέχεις το θέμα, και περιμένω πλέον να δω και το δεύτερο κεφάλαιο όταν με το καλό το τελειώσεις.

Δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσει καθόλου παραπάνω, αλλά μιας και αναφέρθηκαν τα panels, στο Blog του ο Aaron Diaz, που φτιάχνει το webcomic "Dresden Codak", δίνει μερικές πολύ καλές αναλύσεις και γνώμες σχετικά με τη δημιουργία κόμικς, ανάμεσα στις οποίες γράφει και κάποια πράγματα για panel layout. Αν βρεις χρόνο και όρεξη, νομίζω πως αξίζει να του ρίξεις μια ματιά. Εμένα προσωπικά μου έδωσε κάποιες πολύ ωραίες και χρήσιμες ιδέες και τεχνικές. :if:
Από εκεί και πέρα, το μόνο που μπορώ να πω είναι, Keep up the good work! :riiight:

sigELIK.jpg   adorexu7.gif3.png


#29 RavenRockMind

RavenRockMind

    Nancho Party

  • Members
  • 19 posts

Posted 31 May 2011 - 18:54

Δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσει καθόλου παραπάνω, αλλά μιας και αναφέρθηκαν τα panels, στο Blog του ο Aaron Diaz, που φτιάχνει το webcomic "Dresden Codak", δίνει μερικές πολύ καλές αναλύσεις και γνώμες σχετικά με τη δημιουργία κόμικς, ανάμεσα στις οποίες γράφει και κάποια πράγματα για panel layout. Αν βρεις χρόνο και όρεξη, νομίζω πως αξίζει να του ρίξεις μια ματιά. Εμένα προσωπικά μου έδωσε κάποιες πολύ ωραίες και χρήσιμες ιδέες και τεχνικές.


Βασικά, wow, έχει ωραία όντως πράγματα, θα κάτσω να το διαβάσω όλο τώρα.
Απ'την γρήγορη ματιά που του ριξα, εκείνο με το reversing στο τέλος πολύ πετυχημένο! Πολύ ωραία το χρησιμοποίησε... 0_0

Ευχαριστώ!



#30 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 31 May 2011 - 21:08

Πολύ ωραία όλα, μ' άρεσαν ιδιαίτερα το σχέδιο με το μολύβι και τα ακρυλικά, αλλά και η κοπέλα ακριβώς από πάνω του. Και μιας και αναφέρθηκαν οι "Θεριστές" πιο πάνω, πραγματικά βγάλε και το "Captain Jellyfish" εδώ, είναι πάρα πολύ καλό. Ελπίζω να ξαναβγάλεις κάποια στιγμή. :)

ySss0UF.jpg