Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Θεριστές~ (original manga etc)


  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1 RavenRockMind

RavenRockMind

    Nancho Party

  • Members
  • 19 posts

Posted 02 August 2010 - 02:51

:hi:

Έχω καιρό να χρησιμοποιείσω το site είναι η αλήθεια, αλλά (μια και με έπεισε η Zura/ήμάλλοναπλάζήλεψαδενέχωξανακάνειpostσεforum) ήθελα να ξεκινήσω από κάπου~

Οι "Θεριστές" είναι ενα 5σέλιδο manga που εκδόθηκε στην έκθεση κόμικς της INKorrect, "Δέκα με Τόνο!"

Ήταν πραγματικά καλή εμπειρία για μένα αυτή η έκθεση~
Λέω να παρω μέρος και στην επόμενη.:thatsit:

Spoiler:



#2 Kamen Tantei Zura

Kamen Tantei Zura

    Ore-sama

  • Members
  • 836 posts

Posted 02 August 2010 - 03:04

Αυτός ο Γιωργάκης :love: Πολύ μ'αρέσει. Η αγάπη μου. :joyful:

Λοιπόν, to get a little serious, ήδη ξέρεις την άποψη μου πάνω στο κόμικς σου και την ιστορία. Μ'αρέσει πως "η" Kappa διηγείται την ιστορία, κάνοντας και σχόλια για τον μάστερ της. Δεν θα μιλήσω βέβαια για το σχέδιο γιατί ξέρεις πόσο μ'αρέσει το σχέδιό σου. Επίσης θεώρησα πολύ ενδιαφέρον την άποψη του Σίγμα στα πράγματα γενικά, τόσο χρονών πια, λογικό είναι να έχει και σοφία.

Ελπίζω να κάνεις και κάτι καινούριο με αυτούς τους δύο, και φυσικά να βάλεις και υπόλοιπους χαρακτήρες μέσα :mafia:

Επίσης, η ιστορία με την Λουτσία πάντως είναι θεική.
Βέβαια, μ'αρέσει ότι υπάρχει και αυτό το στυλ μέσα, το πιο ανθρώπινο ας πούμε. Ή κολλάει περισσότερο το "απλότητα"; Το οποίο τους κάνει ακόμα πιο θεικούς.

Also, ''Καλά τότε θα δούμε την Τζούλια" :x3:

#3 MisaYoshiko

MisaYoshiko

    Anime Professional

  • Members
  • 792 posts

Posted 02 August 2010 - 08:42

απιστευτο μου αρεσε πολυ:D θελω να δω και αλλα πραγματα απο σενα σιγουρα!

#4 RavenRockMind

RavenRockMind

    Nancho Party

  • Members
  • 19 posts

Posted 02 August 2010 - 23:04

Αυτός ο Γιωργάκης :love: Πολύ μ'αρέσει. Η αγάπη μου.


Ποιος Σίγμα, ποια Κάππα? Γιωργάκης for life! :kawaii:
Ευχαριστώ για το σχόλιο~
Πρώτη φορά μου εξηγείς ακριβως γιατί σου άρεσε νομίζω~ (´・ω・`)
Τα σκίτσα τα θεωρώ μέτρια να σου πω την αλήθεια, βιαζόμουν να προλάβω το deadline οπότε δεν τα δούλεψα αρκετά. (Πρέπει να φταίει και που τώρα ζωγραφίζω κάπως καλύτερα. Ειδικά απο τοτε που το ξεκίνησα με το SAI, χαχα~)
Anyway, ευχαριστώ πάλι~

απιστευτο μου αρεσε πολυ:D θελω να δω και αλλα πραγματα απο σενα σιγουρα!


Ευχαριστώ~:ureshii:
Βασικά έχω deviantart με το ίδιο username, άμα θες ρίξε μια ματιά~(^∇^)/



#5 spartankid

spartankid

    LALA-RU

  • Members
  • 138 posts

Posted 03 August 2010 - 03:45

μπράβο σου πολύ καλή δουλειά συνέχισε έτσι :)
Posted Image

#6 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 03 August 2010 - 09:33

Το λάτρεψα. Μου άρεσε το τελείως implied romance μεταξύ των δύο, καθώς και οι γκριμάτσες τους, ειδικά της κοπέλας. Ειδικά εκεί που την στριφογυρνούσε κι αυτήν την πιάσαν τα νεύρα της, εμένα με πιάσαν τα γέλια. :hahaha::hahaha::hahaha:

Ελπίζω να δούμε κι άλλα comics από σένα. Keep it up! :riiight:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#7 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 03 August 2010 - 12:28

Πολυ ωραιο ολο το concept με τους θεριστες και ομορφο χιουμορ.. Keep it up ;)


2bbd14fc.jpg


#8 meidei

meidei

    大友組の一人

  • Members
  • 1,002 posts

Posted 03 August 2010 - 12:32

Το πρώτο δείγμα μ' άρεσε. :riiight: Want more.

#9 Kamen Tantei Zura

Kamen Tantei Zura

    Ore-sama

  • Members
  • 836 posts

Posted 03 August 2010 - 14:40

Ποιος Σίγμα, ποια Κάππα? Γιωργάκης for life! :kawaii:
Ευχαριστώ για το σχόλιο~
Πρώτη φορά μου εξηγείς ακριβως γιατί σου άρεσε νομίζω~ (´・ω・`)
Τα σκίτσα τα θεωρώ μέτρια να σου πω την αλήθεια, βιαζόμουν να προλάβω το deadline οπότε δεν τα δούλεψα αρκετά. (Πρέπει να φταίει και που τώρα ζωγραφίζω κάπως καλύτερα. Ειδικά απο τοτε που το ξεκίνησα με το SAI, χαχα~)
Anyway, ευχαριστώ πάλι~


Ακριβώς! :canthelp:

Ναι, πράγματι τώρα που το συνηδητοποιώ. Ούτε από DA σου έχω αναλύσει την γνώμη μου. Βέβαια, μπορεί να φταίει επειδή είχα στα χέρια μου και το κόμικς book, και κάθησα και το διάβασα πιο προσεκτικά.
Εντάξει, ακόμη και έτσι, βγήκαν πολύ καλά, δεν μπορείς να το αρνηθείς αυτό. Μπορεί στα επόμενα να σου βγουν ακόμη καλύτερα.
SAI FTW!
Παρακαλώ!

#10 RavenRockMind

RavenRockMind

    Nancho Party

  • Members
  • 19 posts

Posted 03 August 2010 - 15:38

Ευχαριστώ~:8):
*lovesgettingheregostrokedηψωνάρα*

Κάποιες ποιο πρόσφατες ζωγραφιές μου:
Σίγμα
Spoiler:


Fanart της Κάτνις απ' τους Αγώνες Πείνας
Spoiler:


Battle Cook Άγης (collab με την Zura, ο χαρακτήρας είναι δικός της~)
Spoiler:


Και Kuronuma Aoba fanart απ'το DRRR!!
Spoiler:

Αυτά προς το παρόν~:joyful:



#11 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 03 August 2010 - 18:44

I wanna see more Sigma, τοπν λατρευω :kawaii:. Α, και κατι ακομα: να κανεις και τον γιωργακη θεριστη :kakaka:. Sorry που δεν βρισκω κατι αρκετα επικοδομοιτικο για να σου πω αλλα να νομιζω πως ξοδεψα ολα τα comments στο deviant art. Επι τι ευκαιρια για ποιον διαγωνισμο το ειχες φτιαξει το κομικ;

Οσο για τα fanarts και original arts, η σκιαση της Κατνις ειναι πολυ ωραια (multiply layer maybe?) και η χρωματικη επιλογη στο μαλλι του Σιγμα κανει μια δυνατη αντιθεση με το background (kinda disturbing).

Keep it up, βελτιωνεσαι με μια αρκετα μεγαλη ταχυτητα :)

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#12 RavenRockMind

RavenRockMind

    Nancho Party

  • Members
  • 19 posts

Posted 04 August 2010 - 23:50

I wanna see more Sigma, τοπν λατρευω :kawaii:. Α, και κατι ακομα: να κανεις και τον γιωργακη θεριστη :kakaka:. Sorry που δεν βρισκω κατι αρκετα επικοδομοιτικο για να σου πω αλλα να νομιζω πως ξοδεψα ολα τα comments στο deviant art. Επι τι ευκαιρια για ποιον διαγωνισμο το ειχες φτιαξει το κομικ;

Οσο για τα fanarts και original arts, η σκιαση της Κατνις ειναι πολυ ωραια (multiply layer maybe?) και η χρωματικη επιλογη στο μαλλι του Σιγμα κανει μια δυνατη αντιθεση με το background (kinda disturbing).

Keep it up, βελτιωνεσαι με μια αρκετα μεγαλη ταχυτητα :)


Δεν πειράζει~:hihi2:
Δεν είναι διαγωνισμός, είναι έκθεσεις κομικς που γίνονται κάθε χρόνο στην Θεσσαλονίκη απτ'ην INKorrect, έχουν blogspot ψαξ'τους~
Φέτος μαλλον θα γίνει και δεύτερη έκθεση γύρω στον Νοέμβριο, ενώ το deadline είναι τέλη Αυγούστου.

Ναι, πάντα multiply για τις σκιές~
Αφού αρκούμαι με το cell shading.:hot:
Χαίρομαι που το ακούω αυτό, τα μαθήματα κόμικς πιάσαν τόπο τελικά.:hehehe:



#13 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 05 August 2010 - 00:34

Δεν πειράζει~:hihi2:
Δεν είναι διαγωνισμός, είναι έκθεσεις κομικς που γίνονται κάθε χρόνο στην Θεσσαλονίκη απτ'ην INKorrect, έχουν blogspot ψαξ'τους~
Φέτος μαλλον θα γίνει και δεύτερη έκθεση γύρω στον Νοέμβριο, ενώ το deadline είναι τέλη Αυγούστου.

Ναι, πάντα multiply για τις σκιές~
Αφού αρκούμαι με το cell shading.:hot:
Χαίρομαι που το ακούω αυτό, τα μαθήματα κόμικς πιάσαν τόπο τελικά.:hehehe:

Το blog τους εχει πολλα ενδιαφεροντα links :blingeye2:. Kαι lol, θελω να κανω κι εγω ενα τετοιο [media]http://3.bp.blogspot.com/_6yBgo2tcbZg/TCOLh6iKsUI/AAAAAAAAAfI/TwOlENGgUPk/s1600/Flip1.bmp[/media] :kakaka:
Αχ, μην μιλας για deadlines :sadist:, μου εχουν κοψει τα ανιμε.
Ano, οταν λες πως εχεις κανει μαθηματα κομικς, εννοεις πως εχει παει σε καποια σχολη;

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#14 RavenRockMind

RavenRockMind

    Nancho Party

  • Members
  • 19 posts

Posted 05 August 2010 - 01:51

Ano, οταν λες πως εχεις κανει μαθηματα κομικς, εννοεις πως εχει παει σε καποια σχολη;

Κάτι τέτοιο~ Ύπαρχουν αρκετά ιδιώτικα φροντιστήρια εδώ.:ureshii:



#15 AlloS

AlloS

    The demon inside you

  • Members
  • 42 posts

Posted 12 August 2010 - 00:27

με πορωνει ΤΟΣΟ πολυ ο σιγμα!ειδικα στην τελευταια φοτο!!!!!!!!!!!!!!!!!!