Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 2 votes

Supernatural


  • Please log in to reply
129 replies to this topic

#76 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 09 June 2011 - 20:57

Εντυπώσεις από τις πρώτες πέντε σαιζόν μιας και δεν βρήκα το λόγο να παρακολουθήσω καί την έκτη.

Spoiler:


Συνολικά μια σειρά που αξίζει να τη δεις, όμως με τίποτα δε μπορεί να σταθεί δίπλα σε παραγωγές επιπέδου Lost(παρά το αισχρό τέλος του τελευταίου).

#77 Nick7LF

Nick7LF

    AnimeClipse Team

  • Members
  • 158 posts

Posted 16 August 2011 - 08:53

Ακούγεται ότι η επόμενη season (η 7η δηλαδή) ίσως να μην είναι και η τελευταία...

Τους φέρνει νούμερα η σειρά, πάνε να την τραβήξουν όσο πάει κι αυτή, και να την καταστρέψουν στο τέλος.

#78 Battlemage

Battlemage

    Anime Freak

  • Members
  • 376 posts

Posted 16 August 2011 - 10:29

Εμένα οι πρώτες season μου άρεσαν πάρα πολύ και τα επεισόδια τα έβλεπα πολύ ευχάριστα.

Τώρα όμως νομίζω έχει ξεφύγει. Δηλαδή πραγματικά τι άλλο σκοπεύουν να δείξουν δεν μπορώ να καταλάβω. Θα την δω την καινούργια season βέβαια απο περιέργεια μόνο και μόνο. Ποτέ δεν ξέρεις, μπορεί να σκεφτούν και κάτι έξυπνο.:P
Posted Image

#79 The Truth

The Truth

    Storm King

  • Members
  • 195 posts

Posted 16 August 2011 - 14:35

Οι πρώτες σαιζόν ήταν όντως οι καλύτερες. Μπορεί κάθε επεισόδιο να ήταν και μία ιστορία, αλλά δεν κούραζε. Προσωπικά κάθε επεισόδιο μου φαινόταν σαν να έβλεπες μια μικρή ταινία θρίλερ. Μετά όταν προσπάθησαν να βάλουν όλη την ιστορία σε μια σειρά άρχισαν να το ψιλοχάνουν. Ειδικά η 6η σαιζόν. Άντε η 4η και η 5η ήταν βαρβάτες, είχαν λίγο απ' όλα. Η 6η όμως ήταν πραγματικά απαίσια. Αν εξαιρέσεις τα 2-3 τελευταία επεισόδια, δε βλέπετε. Δε θέλω και η 7η να είναι τόσο χάλια, καθώς πια είναι προφανές ότι βγάζουν νέες, σαιζόν για να το ξεζουμίσουν.

#80 Loveanime

Loveanime

    Christina-sai.fan

  • Members
  • 177 posts

Posted 16 August 2011 - 15:17

ΑΑ εβλεπα Supernatural πριν το Star επειδη ειχε φερει τον πρωτο κυκλο η αδερφη μου και κολησαμε οικογενειακως. Τωρα οτι χαλασε απο τον 3ο κυκλο και μετα ναι αλλα παραμενω φαν. Το anime δεν το εχω δει ακομα, αν και οι προσδοκειες μου ειναι υψηλες.
Posted Image"When the Dogs wake up, you can once again start to hear the warbling of a demon.."

#81 Nick7LF

Nick7LF

    AnimeClipse Team

  • Members
  • 158 posts

Posted 20 August 2011 - 10:42

ΑΑ εβλεπα Supernatural πριν το Star επειδη ειχε φερει τον πρωτο κυκλο η αδερφη μου και κολησαμε οικογενειακως. Τωρα οτι χαλασε απο τον 3ο κυκλο και μετα ναι αλλα παραμενω φαν. Το anime δεν το εχω δει ακομα, αν και οι προσδοκειες μου ειναι υψηλες.


Θα διαφωνήσω. Πιστεύω ότι ο 4ος κύκλος ήταν από τους καλύτερους της σειράς. 5η ήταν κι αυτή καλή, αλλά σίγουρα κατώτερη από την 4η. Η σειρά, για μένα, πήρε την κάτω βόλτα για μένα στον 6ο κύκλο.

Σίγουρα στο τέλος είχε ανατρεπτικό φινάλε, αλλά δε μου άρεσε αυτό που έκαναν με τον χαρακτήρα του Castiel.

Όσο για την 7η season, θα δείξει. Θετικό πάντως είναι ότι γύρισε ο δημιουργός.

Όσον αφορά το anime, είδα τα 2 πρώτα επεισόδια. Δε με τράβηξε να δω παρακάτω.

#82 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 21 August 2011 - 11:47

Από τον 4ο είχε αρχίσει να κουράζει, και η αρχή του 6ου κύκλου ήταν αισχρή μέχρι το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ Bobby-Episode.

Γενικά Nikos1451 το Supernatural δεν είναι για να το βλέπεις μαζεμένο και σοβαρά, γιατί τότε θα σε κουράσει και θα σε τσαντίσει. Είναι ταλαντούχο σε αυτό τον τομέα.

Εγώ αφού είδα μαζεμένες τις πρώτες 3εις σεζόν, που ήταν αρκετά αξιόλογες, είδα ongoing 4-5-6 και είμαι πια fangirl. Η ιστορία χάλασε που δεν τελείωσε στην 5η σεζόν, αλλά πλέον δε με νοιάζει, θέλω τη δόση μου από brainless, supernatural stuff. Κάθε βδομάδα. ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΣΑΣ ΛΕΩ!~

Πάντως και εμένα η χριστιανική προπαγάνδα με πονάει, αλλά το κέρατό του μέσα, δεν μπορώ να θυμώσω,( πράγμα περίεργο καθώς militant atheism is my second nature.) Όταν ο Crowley είναι o Sheppard δε με νοιάζει αν είναι δαίμονας, ευαγγελιστής, σαϊεντολόγος ή ο Κθούλου, εγώ θέλω να τον απολαμβάνω.
Με κρατάει στα δίχτυα της η σειρά :nanana:

Posted Image


#83 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 21 August 2011 - 12:42

Εγώ αφού είδα μαζεμένες τις πρώτες 3εις σεζόν, που ήταν αρκετά αξιόλογες, είδα ongoing 4-5-6 και είμαι πια fangirl. Η ιστορία χάλασε που δεν τελείωσε στην 5η σεζόν, αλλά πλέον δε με νοιάζει, θέλω τη δόση μου από brainless, supernatural stuff. Κάθε βδομάδα. ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΣΑΣ ΛΕΩ!~

Πάντως και εμένα η χριστιανική προπαγάνδα με πονάει, αλλά το κέρατό του μέσα, δεν μπορώ να θυμώσω,( πράγμα περίεργο καθώς militant atheism is my second nature.) Όταν ο Crowley είναι o Sheppard δε με νοιάζει αν είναι δαίμονας, ευαγγελιστής, σαϊεντολόγος ή ο Κθούλου, εγώ θέλω να τον απολαμβάνω.
Με κρατάει στα δίχτυα της η σειρά :nanana:


That ^

v4kFmx.png


#84 Lucy Heartfilia

Lucy Heartfilia

    apathy syndrome

  • Members
  • 676 posts

Posted 12 February 2012 - 14:57

I'll ship Wincest 'till the last day of my life

Posted Image


DbGr2lv.png


MAL || TUMBLR


#85 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 21 February 2012 - 23:42

Βλέπω αυτόν τον καιρό τον 5ο κύκλο της σειράς στο star. Μπορώ να πώ ότι ο 4ος και ο 5ος κύκλος μου άρεσαν καλύτερα από τους πρώτους. Μου αρέσει που υπάρχει ένα Backstory, αντίθετα με τους πρώτους που ήταν απλώς επεισοδιακοί. Με ενοχλεί η ποζεριά ειδικά του Padalecki, που πιστεύω ότι θέλει κλωτσιές ώρες ώρες. Πολλές κλωτσιές.

Castiel ftw :P Άπειρο γέλιο αυτός ο τύπος, έπρεπε να του δώσουν περισσότερες ατάκες. Ο Collins κόλλησε γάντι με τον ρόλο.

Δεν έχω δει το τέλος του 5ου κύκλου οπότε δεν ξέρω πως θα τελειώσει η ιστορία με τον Λούσιφερ (έχω αρχίσει να υποψιάζομαι κάτι που ΔΕΝ μου αρέσει πάντως και για αυτό φταις εσύ Nick7LF :P)

Το μόνο που με ενοχλεί, ειδικά στον 5ο κύκλο είναι τα "φίλλερς". Κατανοώ ότι δεν μπορούν να δείχνουν επεισόδια με σεναριακό υπόβαθρο κάθε φορά, αλλά κάτι τελείως άσχετα με ξενερώνουν. Μου άρεσαν τα επεισόδια με τους καβαλάρηδες (τα δύο που έχω δει τουλάχιστον), γιατί ήταν άσχετα χωρίς να είναι άσχετα. Αλλά κάτι τελείως άσχετα, όπως εκείνο με το πόκερ, ήταν πολύ εκτός κλιμάκωσης.

#86 Nick7LF

Nick7LF

    AnimeClipse Team

  • Members
  • 158 posts

Posted 23 February 2012 - 10:28

Δεν έχω δει το τέλος του 5ου κύκλου οπότε δεν ξέρω πως θα τελειώσει η ιστορία με τον Λούσιφερ (έχω αρχίσει να υποψιάζομαι κάτι που ΔΕΝ μου αρέσει πάντως και για αυτό φταις εσύ Nick7LF :P)


xD

Ο 5ος κύκλος δεν είναι ότι δεν κλείνει ωραία. Απλά, εκεί που περιμένεις να τελειώσουν όλα και να κλείσει η σειρά... Τσουπ! Σκάει μύτη ένα γεγονός και σε κρατάει σε αγωνία μέχρι την αρχή του 6ου, ενώ είχες την εντύπωση ότι θα τελειώσει στον 5ο. Εξάλλου, ο ίδιος ο δημιουργός είχε προγραμματισμένους μόνο 5 κύκλους.

Τώρα ο 6ος κύκλος φάνηκε καθαρά, ότι έγινε επειδή η σειρά είχε επιτυχία και "τραβούσε" ακόμα. Το μόνο που μου άρεσε από τον 6ο κύκλο προσωπικά, ήταν το φινάλε μιας και πραγματικά δεν έβλεπα την ώρα να δω τα 2 τελευταία επεισόδια.

Όσον αφορά τον 7ο, τα πρώτα επεισόδια, είναι κάτω του μετρίου. Τώρα τα τελευταία έχουν φτιάξει σημαντικά.

Μακάρι, η σειρά να κλείσει στον 7ο. Στον 8ο κύκλο (αν κάνουν το μοιραίο λάθος και τον βγάλουν) δε θα έχει κάτι άλλο να δείξουν. Πραγματικά με ποιον άλλον να τα βάλουν πια...;


Spoiler:


#87 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 08 March 2012 - 16:11

Nα ρωτήσω κάτι, που αν ισχύει, θα ξενερώσω απίστευτα. Απαντήστε αν γίνεται χώρίς πολλά spoilers.

Spoiler:


Ας απαντήσει όποιος ξέρει.

#88 Vaizard

Vaizard

    Ghost of Perdition

  • Members
  • 298 posts

Posted 08 March 2012 - 16:29

Nα ρωτήσω κάτι, που αν ισχύει, θα ξενερώσω απίστευτα. Απαντήστε αν γίνεται χώρίς πολλά spoilers.

Spoiler:


Ας απαντήσει όποιος ξέρει.

Ναι ισχύει ακριβώς έτσι είναι όπως τα αναφέρεις!!

Posted Image


#89 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 08 March 2012 - 16:36

Ναι ισχύει ακριβώς έτσι είναι όπως τα αναφέρεις!!


Ανυπέρβλητη ξενέρα. Πιο cilffhanger φινάλε δεν θα μπορούσαν να βρουν... Πραγματικά απογοητεύτικα :(


Spoiler:


#90 Vaizard

Vaizard

    Ghost of Perdition

  • Members
  • 298 posts

Posted 08 March 2012 - 16:40

Κατάλαβα λάθος.Εμφανίζονατι κανονικά μέχρι το τελευταίο επεισόδιο του 5ου.Ειδικά ο Castiel έχει μια ζουμί η ιστορία του στον 6o κύκλο.

Posted Image