Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Kingdom hearts


  • Please log in to reply
510 replies to this topic

#496 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 11 June 2013 - 15:16

Now in development...NOW IN DEVELOPMENT?!?!?!?!?!?! Τι περιμένουν ρε πούστη μου.μαζί με τους πρώτους τίτλους για PS4 έπρεπε να είναι να δούνε πωλήσεις στην κορυφή.Βλάκες...

Posted Image


#497 JalexWave

JalexWave

    Starting...

  • Members
  • 31 posts
  • LocationAthens

Posted 18 June 2013 - 16:26

Ας μην γινόμαστε κακούλιδες...KH IS BACK...Τι άλλο θέμε!

#498 Yurishizu

Yurishizu

    Anime Newbie

  • Members
  • 36 posts

Posted 25 June 2013 - 02:13

Τι να περιμένουν, απλά έχουν και την παιχνιδάρα το FFXV και δε προλαβαίνουν. Απ'ότι διάβασα θα κυνηγάνε keyblade wielders κι άλλους, να φτιάξουν στρατιά εναντίον του Xehanort. Καινούργιους κόσμους σίγουρα θα έχει, ελπίζω να προσθέσουν και τίποτα απ'το universe του Star Wars, αφού πλέον η Disney έχει τα δικαιώματα της Lucasfilm και της Marvel.

#499 Zeroloke

Zeroloke

    Manwe

  • Members
  • 182 posts

Posted 25 June 2013 - 12:43

Λετε να εχουμε και Sora με lightsaber keyblade και με πιστα κανα Tatooine! Τοτε οκ αυτο λεγεται ευτυχια! Δυο μεγαλες αγαπες θα ενωθουν! :blingeye2:

Edited by Zeroloke, 25 June 2013 - 12:44.


#500 jiohnis

jiohnis

    watashi wa ....

  • Members
  • 639 posts

Posted 25 June 2013 - 16:23

PPSSPP emulator πλέον παίζει κανονικά το Birth By Sleep !!! :burningbe3:

Δοκιμασμένο στην αμερικάνικη έκδοση του BBS παίζει σχεδόν τέλεια ( αν εξαιρέσεις μια μικρή bug-ιά με τους χάρτες ) .
Τερμάτισα την Aqua και τώρα πάω στους άλλους .
Προς στιγμήν πετυχαίνει κανονικό framerate μόνο σε PC .
Για ήχο πρέπει να πάτε στο settings -> audio -> atrac3 plugin και να το εγκαταστήσετε .
Για controller εγώ έχω του PS3 με motioninjoy στη ρύθμιση για XBOX .

Edited by jiohnis, 25 June 2013 - 16:25.

we_wont_forget_by_manga_wolf-d4hh3hj.png

Set by Mangawolf
My Animelist | My Mangalist

 


#501 Zeroloke

Zeroloke

    Manwe

  • Members
  • 182 posts

Posted 25 June 2013 - 16:37

PPSSPP emulator πλέον παίζει κανονικά το Birth By Sleep !!! :burningbe3:

Δοκιμασμένο στην αμερικάνικη έκδοση του BBS παίζει σχεδόν τέλεια ( αν εξαιρέσεις μια μικρή bug-ιά με τους χάρτες ) .
Τερμάτισα την Aqua και τώρα πάω στους άλλους .
Προς στιγμήν πετυχαίνει κανονικό framerate μόνο σε PC .
Για ήχο πρέπει να πάτε στο settings -> audio -> atrac3 plugin και να το εγκαταστήσετε .
Για controller εγώ έχω του PS3 με motioninjoy στη ρύθμιση για XBOX .


ωπα εδω επεσε βομβα! :yahoo:
αν και δεν ψηνομαι τοσο πολυ να το παιξω γτ εχω δει ολα τα cutscenes στο youtube σαν ταινια και γνωριζω την ιστορια! αν και λιγο Kingdom hearts gameplay μου εχει λειψει! :hot:

#502 jiohnis

jiohnis

    watashi wa ....

  • Members
  • 639 posts

Posted 25 June 2013 - 16:47

Γενικά το gameplay στο Birth By Sleep είναι πολύ καλό οπότε αξίζει !
Επίσης όσον αφορά τα γραφικά το upscale είναι φοβερό οπότε το επίπεδο της εικόνας είναι καλό ακόμα και σε ανάλυση 1900x1200 .
Ειδικά με ένα PS3-XBOX 360 controller λέει καλύτερα απ'ότι στο PSP !

we_wont_forget_by_manga_wolf-d4hh3hj.png

Set by Mangawolf
My Animelist | My Mangalist

 


#503 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 20 September 2013 - 18:03

Μπορεί και να είμαι κάπως εκτός θέματος τώρα, αλλά έχει κανείς καμιά ιδέα που μπορώ να βρω το Re:Coded? Είναι το μόνο που μου λείπει και δυστυχώς δεν το βρίσκω σε κανένα κατάστημα και μόλις και μετα βίας στο ίντερνετ σε ελληνικά καταστήματα για υπερβολικές τιμές για το συκεκριμένο παιχνίδι.



#504 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 16 November 2013 - 06:53

Για κάποιο λόγο ακούγοντας μουσική έπεσα απάνω στα (ξεχασμένα μέσα στις playlist) OST και με έπιασε νοσταλγία να παίξω τα games.Δεν άργησα και πολύ, μια ώρα αργότερα δύο emulatos και τα 4 πρώτα παιχνίδια ήταν στο pc μου.BBS το έχω στο PSP οπότε δεν.Επίσης δεν ξέρω κατα πόσο παίζει το re: coded στο desmune.I will try.Till then έχω ακόμα.

 

P.S.Ωραία εμπειρία να παίζεις KH1 στο pc με καλά ηχεία και οθόνη.


Edited by zennith666, 16 November 2013 - 07:09.

Posted Image


#505 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 15 May 2020 - 08:59

Necrobump!

 

Τελείωσα το 1ο στο ps4. Γενικά να πω ότι πέρασα καλά. Κυρίως με κράτησε το απλός σύστημα μάχης, ειδικά λαμβάνοντας υπόψιν ότι μιλάμε για τίτλο της square.

Τώρα η ιστορία με άφησε κάπως αδιάφορο, σε κάποιον πιτσιρικά μπορεί να είναι αρκετά edgy και cool ώστε να ξεπεράσεις ότι ένας μικρός βατραχάνθρωπος (sora) μιλάει με ήρωες της Disney (μια πάπια και ένα σκύλο) αλλά για μένα απλά ήταν ένα μέσο για να προχωρήσει το παιχνίδι.

Νταξ, μπορεί να φαίνεται πως έχω αρνητική διάθεση αλλά δεν ισχύει κάτι τέτοιο!  :congrats:

 

Τέσπα, τώρα παίζω το 2 αλλά μάλλον θα κάνω ένα διάλειμμα γιατί δεν μπορώ πάλι αυτά τα entry levels. Προσπάθησα να παίξω πρώτα το chain of memories αλλά δεν τη πάλευα με το card system, αν το έχει παίξει κανείς, ας πει, χάνω πολύ από την ιστορία;

Πιστεύω πως ακόμα κι αν το παίξω μετά το 2 δεν νομίζω ότι θα χει και τόση διαφορά.

Επίσης καμιά γνώμη για το 3;


rsrGbGx.gif

#506 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 01 June 2020 - 09:22

Πάει και το 2ο, νταξ δεν τα έκανα όλα, άφησα τον μάπα με το αλέτρι γιατί δεν τη πάλευα μαζί του, ούτε όλα τα κομμάτια των puzzle μάζεψα ούτε τα 15000 ποντάκια για το Hades cup μάζεψα.

Ε παρατήστε με, γι αυτά μόνο θέλει άλλο τόσο grind, βαριέμαι.

Νταξ από ιστορία κάτι έλεγε, τα περισσότερα cut scenes τα έκανα skip εκτός από αυτά που έλεγαν κάτι για το organization XIII.

Ε δεν μπορώ ότι η ιστορία με κράτησε, το gameplay πολύ καλύτερο από το 1ο, το gimmick με τις διάφορες μορφές ήταν ενδιαφέρον αλλά τελικά απλά έκανα level up τον Sora και καθόλου τις υπόλοιπες μορφές.

Ο τελικός κακός πολύ πιο εύκολος από τον αντίστοιχο του 1ου. Τεσπα, δεν ξέρω αν θα συνεχίσω με κάποιο άλλο γιατί έγκωσα να μαζεύω κρυσταλλάκια.

Τα διάφορα spin offs μάλλον θα τα κάνω skip και θα παίξω μόνο το prequel του psp, ε και το 3.


rsrGbGx.gif

#507 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 04 June 2020 - 15:34

μπορω να κανω τον Γκουφη

wdasa.png


#508 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 04 June 2020 - 15:55

Όχι αλλά είναι στο party σου μαζί με τον Ντόναλντ.


rsrGbGx.gif

#509 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 04 June 2020 - 16:32

εννοουσα μπορω να κανω την φωνη του. αντε παμε για μεταγλωτιση kingdom hearts. πως και δεν κανουν ελληνικες μεταγλωτισεις

wdasa.png


#510 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 07 June 2020 - 11:21

Προσπάθησα να παίξω πρώτα το chain of memories αλλά δεν τη πάλευα με το card system, αν το έχει παίξει κανείς, ας πει, χάνω πολύ από την ιστορία;
Πιστεύω πως ακόμα κι αν το παίξω μετά το 2 δεν νομίζω ότι θα χει και τόση διαφορά.

 

Τα διάφορα spin offs μάλλον θα τα κάνω skip και θα παίξω μόνο το prequel του psp, ε και το 3.

:Crying2: :Crying2:

 

Να ξες πως άμα κάποια στιγμή θέλεις να triggerάρεις έναν Kingdom Hearts fan, πες του τα παραπάνω. Γενικά η ιστορία της σειράς είναι απείρως μπερδεμένη και δεν υπάρχουν spin off τίτλοι, όλοι είναι απαραίτητοι για να μάθεις την ιστορία. Φαντάσου πως στο ενδιάμεσο των 1 και 2, λαμβάνουν χώρα τα Chain of Memories και 358/2 Days με πολύ σημαντικές πληροφορίες, γι' αυτό προφανώς δεν κατάλαβες τίποτα από το 2. Αν βαριέσαι να παίζεις τα παιχνίδια (όντως το Chain Of Memories είναι πολύ ζόρικο) θα σε προτρέψω να δεις σε σύντομα βιντεάκια στο νετ την ιστορία, για να καταλάβεις τι στον διάτανο παίχτηκε και είδες όλα αυτά που είδες στο 2.
 


E5VV38U.jpg