Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * - - 2 votes

Greek Phoenix Subs


  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#16 geoclop

geoclop

    Starting...

  • Members
  • 12 posts

Posted 24 June 2010 - 04:16

Όχι απλά ένας από τους admin μου το άνοιξε και του τα έχωσα χοντρά που με αμφισβήτησε και το ξαναέκλεισα.

#17 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 24 June 2010 - 04:45

Tι να σου πω βρε geoclop παιδί μου όπως καταλαβαίνεις. Απλά έχε κατά νου ότι σε ότι και να κάνεις δεν πρόκειται να βρείς ποτέ 100% αποδοχή. Τα σχόλια που σου κάνει ο άλλος μπορεί είτε να είναι βάσιμα και καλοπροαίρετα ώστε να βελτιωθεί το επίπεδο δουλειάς, είτε κακοπροαίρετα είτε άλλες φορές εντελώς αψυχολόγητα. Το θέμα είναι το πόσο αποφασισμένος είσαι εσύ και το πόσο αγαπάς αυτό που κάνεις.

Τέλος for the record με τέτοιου είδους κινήσεις δεν στρέφεις τα μέλη ενάντια στον meidei. Είπε απλά τη γνώμη του όσο και αν ήταν απότομος ο τρόπος με τον οποίο επέλεξε να το κάνει.

#18 geoclop

geoclop

    Starting...

  • Members
  • 12 posts

Posted 24 June 2010 - 04:48

Ναι εντάξει δεν διαφωνώ απλά θα κρατήσω αυτά που κάνω για μένα, απλά πράγματα. Σιγά και τι έγινε που έκλεισα την σελίδα; Απλά χάσατε μερικά anime. Είμαι σίγουρος πως θα ζήσετε και χωρίς αυτά. Ναι αγαπάω αυτό που κάνω και μάλιστα πολύ.

#19 predictor

predictor

    Know your place!

  • Members
  • 95 posts

Posted 24 June 2010 - 05:37

Pst, φιλε geoclop πρεπει να μαθεις να αγνοεις μερικους-μερικους [τους ποναει πραγματικα (ειδικα τους αυταρεσκους)].

Κατι ακομη, λες "απλά θα κρατήσω αυτά που κάνω για μένα" is that what you really want?
Τι νοημα εχει το να τα κρατας για τον εαυτο σου? Ποιον θα εχεις να σε "κρινει" αντικειμενικα και να αναγνωριζει τα "αριστουργηματα" (<- δεν το λεω ειρωνικα) σου? Δηλαδη, τωρα που θα τελειωνεις ενα project, θα λες "Μπραβο μου, μ@μησα παλι ????"

The bottom line : Thirst για αναγνωριση (το εχουν και αλλοι "artists")

Btw, tristania ftw!!! (Deadlocked)

#20 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 24 June 2010 - 08:46

Ελπιζω να επανελθεις συντομα δριμυτερος και οποτε νιωσεις ετοιμος

Εμεις εδω ειμαστε και ετοιμοι να σε βοηθησουμε και να σε στηριξουμε αν μας χρειαστεις

#21 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 24 June 2010 - 15:03

Come on Geoclop, and i was thinking of downloading Hellsing OVA's. Τ_Τ

Πολύ γενικά, είναι σαν να σε είπε κάποιος βλάκα και να θύμωσες και μετά screw the others. Νομίζω ότι είναι παιδιάστική συμπεριφορά και το καταλαβαίνω γιατί έχω και εγώ συμμαθητές που φαίρονται το ίδιο. Όλοι μας σε κάποια ηλικία, έτσι συμπεριφερόμασταν. But where is the point?

Σε ρωτάω όμως, αξίζει τον κόπο; Στην ζωή σου θα κριθείς πολλές φορές για την δουλειά σου, για τις επιλογές σου. Γενικότερα κάθε ζωή είναι κατακριτέα. Πρέπει να είμαστε πιο ανοιχτοί.

Και στο κάτω κάτω μια άποψη ειπώθηκε. Δεν είναι κακό να ακούμε απόψεις. Αν είναι να γινόμασταν χάλια για το κάθε τι, τότε οι μισοί θα έπρεπε να είμαστε κλεισμένοι στα σπίτια μας και οι άλλοι μισοί να έχουμε πηδήξει από τα μπαλκόνια.

Πραγματικά κριμά να μίνει κλειστό, και χάρηκα στην αρχή που άνοιξε ακόμα ένα ελληνικό γκρούπ και ότι ασχολείται ακόμα κόσμος...

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#22 papp0us

papp0us

    Clean-Up Batter

  • Members
  • 515 posts

Posted 24 June 2010 - 15:19

Βασικά δε καταλαβαίνω το λόγο όλης αυτής της φασαρίας.. Αν ρε συ Geoclop πάς σε ένα bar και σου πεί κάποιος οτι χορέυεις σαν πόκεμον, θα κλείσεις τη σελίδα σου και θα κάνεις funsubs μόνο για τον εαυτό σου; Για όνομα του Θεού, ο ανθρωπος είπε οτι αυτό το gadget με τη μουσική που έχεις είναι ενοχλητικό (που μεταξύ μας, συμφωνώ και εγώ) αλλα πρόσθεσε οτι η δουλειά που κάνεις φαίνεται ενδιαφέρουσα. Τι θεωρεις τον εαυτό σου; Funsubber ή Web Developer; Αν θεωρείς τη δουλειά που θες να μας δείξεις το Development του Site σου τότε κλείστο.. δεν είναι καλό! Οπως και το 90% των funsub sites που είναι στεγνα και πολλές φορές κακοπροσεγμένα blogs.
Αν θες να προωθήσεις τα Funsubs που κάνεις τόσο κόπο να φτιάξεις ανοιξέ το και άσε όσους ενδιαφέρονται να τα κατεβάσουν, τα άλλα είναι παιδιάσματα

Θες ανοιξέ το, θες βαψτο μπλέ και πέτα το, αλλα κάντο για σοβαρό λόγο.

Και συμφωνώ, αν μπορείς βγάλε το Autoplay του gadget η βάλε κάποιο παρόμοιο που να μην εχει autoplay. Και εγώ και πολλοι ακόμα ακούμε μουσική όσο σουλατσάρουμε στο internet. Για σκέψου κάθε site που άνοιγα να είχε τη δική του μουσική.. Δεν στο είπε για κακό ο φίλος, πίστεψέ με, ούτε εγώ στο λέω, καλύτερα να μην υπάρχει αυτό στο Site σου(με autoplay πάντα)

Angroid.gr Android à la Ελληνικά


#23 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 25 June 2010 - 06:12

Δειξε λοιπον πως εισαι subber και οχι sobber!

#24 sunday

sunday

    Anime Elite

  • Members
  • 1,087 posts

Posted 25 June 2010 - 08:46

lol, fansub drama is always priceless. Όποιος δε δέχεται κριτική, σε όποιο ύφος, καλό είναι να τα κρατάει για τον εαυτό του και τους φίλους του. Από την κριτική μόνο κερδίζεις. Δες το πιο χαλαρά. Btw, το γεγονός ότι είχες εγγραφή για κατέβασμα δείχνει ότι η προσφορά στο ελληνικό κοινό ήταν σε δεύτερη μοίρα.

Posted Image


#25 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 25 June 2010 - 16:56

Εφόσον διάβασα όλα αυτά δεν μπορούσα να μην το σχολιάσω.Ως γνωστών όσοι ξερουν τα γιγα-θέματα που συντηρώ ξέρουν ότι η ύπαρξη -καθε- fansub group/one man show με ενδιφέρει πάρα πολύ και θεωρώ ότι συμβάλλουν απίστευτα στην ελληνική κοινότητα των anime/manga.Οπότε έχω να πω.Τι στα ****** βρε συ geoclop να είναι δυνατόν!!! (δεν το λέω για βρισιά καμιά σχέση,απλά δεν ξέρω πως αλλιώς να το πω σύντομα).Το να κάθεσε να ασχολείσε με το τι θα πει ο οποιοσδήποτε γενικά για το πως είναι η σελίδα σου ενώ -προσφέρεις- κάτι με τόσο κόπο έτσι απλόχερα είναι απλά χαζομάρα.Στην θέση σου θα έκανα αυτό που κάνω πάντα αν δω ότι δνε πέρνει το θέμα συζήτηση.Απλά αγνοείς αυτό που -δεν- έχει σημασία και επικεντρώνεσε στην ουσία.Και η ουσία είναι τα fansubs που προσφέρεις και όχι το τι κάνεις/λένε για το layout της σελίδας σου.Κοίτα να αλλάξεις γνώμη και να συνεχίσεις γιατί δεν πέρνουν τέτοιες κινήσεις εδώ που ακόμα 'αναπτυσόμαστε'.Αυτό που θα έπρεπε να σε νοιάζει μόνο θα ήταν οι κριτικές για τα fansubs σου.I suggest you do that ok?


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#26 geoclop

geoclop

    Starting...

  • Members
  • 12 posts

Posted 28 June 2010 - 09:03

Ρε παιδιά αφού η σελίδα ανοίξε γιατί συνεχίζετε να γράφετε για αυτό. Τεσπά τελείωσα την σειρά angel beats! και έπιασα την σειρά Sora no Oto. Επίσης σε 12 ώρες θα είναι έτοιμο το Hellsing Ultimate Ova 4.

lol, fansub drama is always priceless. Όποιος δε δέχεται κριτική, σε όποιο ύφος, καλό είναι να τα κρατάει για τον εαυτό του και τους φίλους του. Από την κριτική μόνο κερδίζεις. Δες το πιο χαλαρά. Btw, το γεγονός ότι είχες εγγραφή για κατέβασμα δείχνει ότι η προσφορά στο ελληνικό κοινό ήταν σε δεύτερη μοίρα.

Έχω εγγραφή στην σελίδα γιατί και οι άλλες μεταφραστικές ομάδες έχουν.

Edited by Kenny, 28 June 2010 - 09:12.
merged


#27 Raziel666

Raziel666

    Trolling is srs bzns

  • Members
  • 326 posts

Posted 28 June 2010 - 10:49

Έχω εγγραφή στην σελίδα γιατί και οι άλλες μεταφραστικές ομάδες έχουν.


FYI, στις σελίδες των περισσότερων μεταφραστικών ομάδων, υπάρχει μεν εγγραφή, αλλά αυτή δεν απαιτείται για να κατεβάσεις τις κυκλοφορίες τους, παρά μόνο για τη συζήτηση στο forum.
Brighter Death Now
Posted Image
エルゴ プラクシー
死の代理人
Ergo Proxy
The Agent Of Death

Quote from Mentar: "The day I release h264 in an .avi container is the day I quit encoding..."

#28 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 28 June 2010 - 11:21

Φαντάζομαι ότι η εγγραφή κρίνεται απαραίτητη για την προστασία των megaupload links.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#29 jimilegolas

jimilegolas

    ハア?

  • Members
  • 344 posts

Posted 29 June 2010 - 17:36

Καλά το όλο θέμα είναι τουλάχιστον αστείο.
Ο φίλος μας fansubber πρέπει να είναι το πολύ 10 χρονών για να κάνει έτσι.
Πρώτη φορά βλέπω να παρακαλάνε κάποιον για να δείξει τις fansubbing δημιουργίες του.

Επίσης, στο θέμα της εγγραφής συμφωνώ απόλυτα με τον raziel666.
ヤクザ   あいしてる!

#30 Raziel666

Raziel666

    Trolling is srs bzns

  • Members
  • 326 posts

Posted 29 June 2010 - 21:24

Φαντάζομαι ότι η εγγραφή κρίνεται απαραίτητη για την προστασία των megaupload links.


Υπάρχουν χιλιάδες site με megaupload/rapidshare/mediafire/hotfile/etc. links που δεν έχουν ανάγκη registration. Και εκεί μιλάμε για ταινίες Hollywood, όχι για anime, άρα δεν νομίζω ότι ισχύει το επιχείρημα της προστασίας.

(αποφεύγω να σχολιάσω τα υπόλοιπα περί ανοίγματος/κλεισίματος του site ώστε να μην ρίξω κι άλλο λάδι στη φωτιά...)
Brighter Death Now
Posted Image
エルゴ プラクシー
死の代理人
Ergo Proxy
The Agent Of Death

Quote from Mentar: "The day I release h264 in an .avi container is the day I quit encoding..."