Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Hellsing


  • Please log in to reply
682 replies to this topic

#31 Cartman

Cartman

    Starting...

  • Members
  • 16 posts

Posted 08 September 2006 - 09:45

Yep to OVA 2 bghke.Teleio apla.Apo oti kserw 8a einai plhrhs antigrafh tou manga(tha bib kai 8a dernei dld) kai apo oti mou eipe enas filos 8a kalypsoun olo to manga kai autos einai kai o logos pou ta bgazoun toso arga.H seira poly katwterh fysika kai poly metria me antipalous gia klamata kai o monos xarakthras pou tonizan kai xwris na diksoun kai tipota gia auton htan o Alucard.Osoi eidan tin seira kai den tous arese prepei na doun to OVA giati sigoura 8a allaksoun gnwmh gia to hellsing.

#32 just reaper

just reaper

    Anime Amateur

  • Members
  • 126 posts

Posted 08 September 2006 - 12:17

Επαξαύνω. Η σειρά μου άρεσε πριν διαβάσω το μανγκα. Καμία σχέση. Στο μάνγκα γίνεται κόλαση.

#33 Alucard_13

Alucard_13

    Anime Newbie

  • Members
  • 42 posts

Posted 27 September 2006 - 16:22

Το Μanga ειναι κορυφαιο,αυτο ειναι γεγονος...
Εμενα παντως η σειρα μου αρεσε ετσι και αλλιως,και χωρις να δω το OVA...
Και παλι εγω θεωρω το anime τουλαχιστον τρομερο!!! Και δεν το λεω αυτο γιατι ειμαι φανατικος...
Μου αρεσει να ειμαι αντικειμενικος,και απο την στιγμη που υπαρχει ενα τετοιο forum στην Ελλαδα σημαινει οτι ολοι μας εχουν χρεος να ειναι αντικειμενικοι...
Αν και δεν μπαινω αρκετα συχνα στο site,εχω καταλαβει οτι ολοι σας το εχετε καταλαβει αυτο... Με λιγα λογια,ολα ειναι θεμα γουστου!!!
...Οταν εισαι φανταρος,δεν μπορεις να δεις anime...Μενει μονο το παθος!!!...
Posted Image
...Welcome to oblivion...

#34 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 29 September 2006 - 05:53

Για να πω την ειλικρινής αλήθεια, μου άρεσε σε κάποια σημεία το Hellsing.

Πλεονεκτήματα :

1)O Alucard, ο βρικόλακας της σειράς αυτής είναι καλός χαρακτήρας και κάνει εκπληκτικά μαγικά και λίγο σοβαρός όπως όλα τα βαμπίρ.
2)Ο σχεδιασμός της σειράς όλης.
3)Είχε σε κάποιες φάσεις φρικτές σκηνές τρόμου που θύμιζαν House of the Dead.

Μειονεκτήματα :

1)Γενικά όλης τησ σειράς ήταν χάλια το γενικό σκηνικό και δεν έδωσε σαφές στοιχεία της ιστορίας και πολύ.Θύμιζε πιο πολύ αστυνομικής σειράς Κότζακ.
2)Είχε πολύ λίγα επεισόδια.Αν ήταν πιό πολλά θα μπορούσε να αποσπάσει ενδιαφέρον και με πιό καλή προοπτική όλης της σειράς αυτής.

Συμπέρασμα :

Ήταν καλή σειρά και με καλό σχεδιασμο και όμως θα ήταν πιο καλό αν έμοιαζε σαν τον Vampire Hunter D και τον Blood: The Last Vampire.
Στην κλίμακα του 10 το βαθμολογώ στο 7.

Λοιπόν περιμένω να δω τα OVA για τα όσα λέτε...

Ξέρει κανείς πως λέγονται ?
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#35 Epinephrine

Epinephrine

    HMMY

  • Members
  • 442 posts

Posted 29 September 2006 - 06:22

Ξέρει κανείς πότε θα βγει το 2ο OVA απο Shinsen-Subs ή AnimeOne?
Cuz I'm praying for rain / And I'm praying for tidal waves /I wanna see the ground give
way.

I wanna watch it all go down. / Mom please flush it all away. /I wanna see it go right in and down.

I wanna watch it go right in. /Watch you flush it all away.

#36 AniManiaC

AniManiaC

    Starting...

  • Members
  • 9 posts

Posted 12 October 2006 - 16:18

Βασικά ειναι το αγαπημένο μου παρόλο που ειναι μικρό
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#37 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 01 March 2007 - 13:14

το τριτο ova εχει μεταφραστει?

#38 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 01 March 2007 - 14:50

Το 3ο επεισόδειο ήταν να βγει στις 2 Φεβρουαρίου, αλλά το ακύρωσαν και είπαν πως θα κυκλοφορήσει μέσα στο 2007, χωρίς να αναφέρουν τίποτα άλλο><. Σαν το Karas πάει το πράγμα

E5VV38U.jpg


#39 boukaw7

boukaw7

    Anime Fan

  • Members
  • 164 posts

Posted 01 March 2007 - 20:14

Έλα ντε... Όχι τίποτε άλλο αλλά είναι τρομερά τα 2 πρώτα. Πολύ κοντά στο μαγκα και λένε ότι έτσι θα συνεχίσει:clap:

#40 eXXentriX

eXXentriX

    Ryu/Dae-Su/Jeum-ja

  • Members
  • 849 posts

Posted 02 March 2007 - 00:40

Ότι και να κάνουν....όσο και να το προσπαθήσουν...
χειρότερο απο την original σειρά των 13 episodes δέ γίνεται....:

Βασικά ένα διοικητικό στέλεχος της Geneon είχε
αναφέρει ότι θα βασιστεί απόλυτα στο original script που παρέχεται
απο το manga του Hirano....^...
οπότε όπως καταλαβαίνετε τα καλύτερα έπονται....:)
Posted Image

Εξεταστική...πφφφφ...απο 22/2 ξανά.......:wis:

#41 boukaw7

boukaw7

    Anime Fan

  • Members
  • 164 posts

Posted 02 March 2007 - 01:33

Ναι ναι ναι ναι.....


Αν και εντάξει μέχρι το 6ο επεισόδιο καλά στέκονταν. Μετά.......
Άσε που τον κατακρεούργησαν τον Alucard. Που πήγε το χιούμορ του; Βέβαια στα ova το διόρθωσαν! :clap:

#42 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 02 March 2007 - 02:45

ας ελπισουμε μεχρι το καλοκαιρι το 3o ep να βγει,γιατι τελιωνει και το μανγκα σιγα σιγα απο οτι λεγεται...και μετα τι θα εχουμε?:P

#43 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 07 March 2007 - 03:46

Νέα ανακοίνωση. Στις 4/4/07 θα βγει το 3ο επεισόδειο http://www.geneon-ent.co.jp/rondorobe/anime/hellsing/. Μακάρι να διαρκέσει λίγο παραπάνω από τα υπόλοιπα μιας και καθυστέρησε 2 μήνες :bleh:

"OH, JESUS!!! It is not April Fool surely ?" όπως λέει και στο επίσημο Site :shutup:

E5VV38U.jpg


#44 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 07 March 2007 - 13:09

Άμα το ξανα-αργήσουν θα τους κάνω μεγάλη ζημιά! :dwarf:
λέμε τωρα...

LfNX0dh.png


#45 sgouver

sgouver

    One Piece Maniac

  • Members
  • 540 posts

Posted 07 March 2007 - 17:41

Εγω προσφατα ειδα την σειρα και για να πω την αληθεια εχω μπερδευτει γιατι ειδα το trailer των ova και οι σκηνες δεν ειχαν καμια σχεση...

Που σημαινει αν δεν κανω λαθος ,οτι οι creators της σειρα ειχαν παρει απλα μια ιδεα απο το manga και εκαναν οτι ηθελαν...Σωστα?