Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Maid Cafe, side events and after j-music party 20 Μαρτίου @ Dasein (by Akai Panda)


  • Please log in to reply
205 replies to this topic

#196 SpirosK81

SpirosK81

    Manga drop-out

  • Members
  • 517 posts

Posted 24 March 2010 - 18:24

Νομίζω ότι κοιτόντας τις ημερομηνίες όπως τις έγραψες, θα πάρεις και την απάντηση σου


Αν και μου είπαν ότι μάλλον είχα παραπληροφορηθεί και των Sakura S. είναι "πάνω" και όχι "κάτω", EDIT: Τελικά έχει και πάνω και κάτω

όντως παίρνω την απάντηση ότι "όχι, δεν υπάρχει καμία συνεννόηση και για αυτό δε φαίνεται να υπάρχει κανένα 'κενό'".

Edited by SpirosK81, 25 March 2010 - 11:10.

Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#197 IreneTheCardcaptor

IreneTheCardcaptor

    Zettai Daijobu!

  • Members
  • 26 posts

Posted 24 March 2010 - 23:07

Minna-san! Πρώτη φορά πάω σε καραόκε anime και japanese! Πέρασα τέλεια! Και sensei και Lia-san, ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια! :D
You don't live in order to have fan! You have fun, because you want to live! ;D:thatsit:
(Ti eipa to atomo... Opios xerei, as m pei ki emena, gt oute xerw ti egrapsa! xD)

#198 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 25 March 2010 - 00:44

Η Ειρήνη;Respect.Εσύ,η Λία και η Megan μου πήρατε τ'αυτιά.Με την καλή έννοια:thatsit:.Δυστηχώς λόγο περιστάσων δεν πέτυχα τις δικές σου ερμηνίες αλλά τις είδα στα βίντεο του Kabamaroudi και ok...απλά έμεινα:blingeye2:.Respect και πάλι.


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#199 KabaMaroudis

KabaMaroudis

    Starting...

  • Members
  • 27 posts

Posted 25 March 2010 - 11:01

Hur hur hur ευχτυχώς το δικό μου "σκότωμα" του Shimanchu nu Takara απο Begin, Okinawa group, δεν το πήρε μάλλον κανα βίντεο. Το αυθεντικό είναι τέλειο πάντως ψάξτε το.

ΥΓ: Η Haruko chan στην οποία το αφιέρωσα είναι τώρα εδώ και περνάμε τέλεια~ :lovulovu:
Posted Image
Would someone PLEASE explain to this dragon that there's no such thing as MAGIC?

#200 MisaYoshiko

MisaYoshiko

    Anime Professional

  • Members
  • 792 posts

Posted 28 March 2010 - 02:04

Αν και μου είπαν ότι μάλλον είχα παραπληροφορηθεί και των Sakura S. είναι "πάνω" και όχι "κάτω", EDIT: Τελικά έχει και πάνω και κάτω

όντως παίρνω την απάντηση ότι "όχι, δεν υπάρχει καμία συνεννόηση και για αυτό δε φαίνεται να υπάρχει κανένα 'κενό'".


ΟΧΙ, δεν υπαρχει καμια συνενοηση, επειδη οσες φορες προσπαθησαμε, μας βγηκε σε κακο. οποτε, εμεις θα κανουμε το παρτυ των γενεθλιων των Ακαι Παντα στις 23/4 και αλλο ενα καλοκαιρινο, μαλλον τελη ιουνη, που οπως ειπε ο φωτης θα εχει θεμα schools out- japanese uniforms and thats all for now

#201 Asaph

Asaph

    Okama's way

  • Members
  • 158 posts

Posted 28 March 2010 - 02:09

Οχι Παρασκευη παλι ρε παιδια, οχι ρε γμτ, οχι...:(

#202 MisaYoshiko

MisaYoshiko

    Anime Professional

  • Members
  • 792 posts

Posted 28 March 2010 - 02:11

δυστυχως ελλη μου:( ουτε εμας μας αρεσει, αλλα εκτος απο το dasein, δε μας δινει κανεις το μαγαζι σαββατο

#203 Asaph

Asaph

    Okama's way

  • Members
  • 158 posts

Posted 28 March 2010 - 02:16

Ναι το φοβομουν αυτο..
(με κοβω να παιρνω αδεια απο τη δουλεια...)

#204 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 09 April 2010 - 15:03

Δεν έχουμε ακόμα όλες τις λεπτομέριες, αλλά το πάρτυ δεν θα γίνει στις 23. Μεταφέρεται μια βδομάδα αργότερα, πιθανότατα πρωτομαγιά! Και το παλεύουμε για Σάββατο, που είναι καλύτερα για όλου μας



#205 Asaph

Asaph

    Okama's way

  • Members
  • 158 posts

Posted 09 April 2010 - 15:21

Δεν έχουμε ακόμα όλες τις λεπτομέριες, αλλά το πάρτυ δεν θα γίνει στις 23. Μεταφέρεται μια βδομάδα αργότερα, πιθανότατα πρωτομαγιά! Και το παλεύουμε για Σάββατο, που είναι καλύτερα για όλου μας


fingers crossed, fingers crossed, fingers crossed...
:blingeye2::blush2::kawaii::cry5::gotit:
(τα πιο πολλα εμοτς σε μηνυμα μου:P)

#206 kleidokrator

kleidokrator

    Flame Master

  • Members
  • 237 posts

Posted 28 April 2010 - 00:19

Μόλις θυμήθηκα ότι ξέχασα να γράψω τις εντυπώσεις μου από το event, έλεος :blush2:

Τα συγχαρητήριά μου στους Akai Panda, στις κοπελιές που ντύθηκαν maids και σε όλα τα παιδιά που βοήθησαν στην διοργάνωση. Οι προβολές δεν μάζεψαν και πολύ κόσμο αλλά αυτό ήταν αναμενόμενο λόγο του ότι ήταν σχετικά νωρίς προγραμματισμένες. Θυμήθηκα και τα παλιά παίζοντας Magic The Gathering, αξέχαστες παρτίδες. Ξεσκίσαμε και τα PS3 και όταν τα παιδιά άρχισαν να τα μαζεύουν, σαν καλοί Otaku, πήγαμε στο PS2 (μέχρι που μας κοίταζε κάπως παράξενα ο ιδιοκτήτης και σταματήσαμε). Με λίγα λόγια ήταν ένα αρκετά πετυχημένο event :joyful:

Επειδή προβλέπω ότι πρόκειται να ακολουθήσουν και άλλα τέτοια events για ρίξτε μια ματιά στο Wikipedia αλλά και σε ένα βίντεο στο Youtube σχετικά με τα Maid Cafe.
Spoiler:

"You can train a dog with food, you can buy a person with money, but there isn't a man alive able influence the wolves of Mibu! Some things will never change. A wolf will always be a wolf, the Shinsen Gumi will always be the Shinsen Gumi, and a manslayer will always be a manslayer!" Goro Fujita, also known as Hajime Saito


Posted Image