Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Shiki


  • Please log in to reply
316 replies to this topic

#301 Zane

Zane

    Anime Fan

  • Members
  • 251 posts

Posted 14 June 2011 - 19:35

Oυπς,yes:kakashithumbup:
Εντάξει,τώρα η υποψία εξαλείφθηκε εντελώς:bleh:

#302 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 14 June 2011 - 19:40

Δεν περίμενα από τους χωρικούς να επιδείξουν τη πειθαρχία και την ακρίβεια των χτυπημάτων που θα μπορούσε να έχει η λεγεώνα των ξένων για παράδειγμα(ή οποιοσδήποτε άλλος στρατός τέλος πάντων). Είναι λυπηρή η στόχευση και η ενοχοποίηση των συνανθρώπων τους βέβαια αλλά αυτά γίνονται όταν απροετοίμαστοι πολίτες βρεθούν σε εμπόλεμη κατάσταση.

#303 Nighteyes

Nighteyes

    Thinking backwards.

  • Retired Staff
  • 1,667 posts

Posted 14 June 2011 - 20:15

Spoiler:




Συμφωνώ
Επιτέλους γιατί άρχισα να νομίζω ότι έκανα τον δικηγόρο του διαβόλου τόση ώραPosted Image

Spoiler:
Όχι, πίστεψε με εδω μέσα είμαστε μισοί-μισοί.:P Αν έχεις το κουραγιο να το πιάσεις απο την αρχή το thread θα το δεις. Οπότε εχεις συμμαχους.:P Αν κι εγώ δεν ξερω αν ανήκω σε καμια μερια.
Προσωπικά όλοι εκει μέσα ανθρωποι και μη, στην ίδια κατηγορία τους έχω. Δεν μου άρεσε κανενας και βρήκα απαραδεκτο τον τρόπο που αντιμετώπισαν καθε περίσταση.

Posted Image

Posted Image


#304 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 14 June 2011 - 20:19

'γώ πάντως συμπάθησα τον Ookawa και τον γιατρό. Τα μπράτσα και το μυαλό του exterminatus που ξεκίνησαν οι άνθρωποι.

#305 demonicMC

demonicMC

    Anpan Spanking

  • Members
  • 611 posts

Posted 14 June 2011 - 22:37

'γώ πάντως συμπάθησα τον Ookawaι.


Φυσικά, είναι ο πιο γαργαλάτος χαρακτήρας μέσα στη σειρά.

#306 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 14 June 2011 - 23:08

ouu 20.5 brought back memories

παντως λατρευω καθε φορα που βλεπω παρομοια σκηνη οπως αυτη στο 20.5 οταν επιτεθηκαν στους δικους τους. Δειχνει για αλλη μια φορα πως το ανθρωπινο ειδος δεν εχει ορια στο μισος και το κλασικο, και το πως η δυναμη αλλαζει (η μπορει ευκολα να αλλαξει) τη φυση του ανθρωπου αμεσα, καταργωντας οποιαδηποτε ηθικη ή αξιες ειχε.

#307 Zane

Zane

    Anime Fan

  • Members
  • 251 posts

Posted 14 June 2011 - 23:53

Spoiler:
Όχι, πίστεψε με εδω μέσα είμαστε μισοί-μισοί.:P Αν έχεις το κουραγιο να το πιάσεις απο την αρχή το thread θα το δεις. Οπότε εχεις συμμαχους.:P Αν κι εγώ δεν ξερω αν ανήκω σε καμια μερια.
Προσωπικά όλοι εκει μέσα ανθρωποι και μη, στην ίδια κατηγορία τους έχω. Δεν μου άρεσε κανενας και βρήκα απαραδεκτο τον τρόπο που αντιμετώπισαν καθε περίσταση.


Spoiler:


#308 giota83

giota83

    AnimeMangaOtaku

  • Members
  • 405 posts
  • LocationKomotini

Posted 20 June 2011 - 00:20

το ειδα και το λατρεψα!:blingeye2: υπεροχα γραφικα και ωραια πλοκη. πολυ αιμα και σπλιτς σπλατς απο δω και εκει !!!!:burningbe3::zombie:

#309 sicada

sicada

    Organized Chaos

  • Members
  • 121 posts
  • LocationBeyond the Wall

Posted 23 June 2011 - 13:23

Ωραίο το extra, πολύ έμφαση στην παράνοια των χωρικών και γενικότερα, αλλά ήθελα να δω doctor! ^^
Sleep with the devil and then you must pay
Sleep with the devil, the devil will take you away


#310 demonicMC

demonicMC

    Anpan Spanking

  • Members
  • 611 posts

Posted 23 June 2011 - 23:59

Ποιον doctor, βάλε εκεί καναν Natsume, καμιά Sunako, καναν Ookawa να γουστάρεις!

I am spreading the Shiki infection, έχω βάλει 5 άτομα να το δουν μέχρι τώρα, και οι 5 το λάτρεψαν.

#311 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 25 July 2011 - 00:41

Μόλις τελείωσα κι εγώ το Shiki, είχα πολύ καιρό να τελειώσω 20άρα σειρά σε δύο μέρες. Αρκετά ωραία, με αρκετές έντονες σκηνές, τροφή για σκέψη, ατμοσφαιρικό soundtrack και τα συναφή. Λίγο το φινάλε μας τα χάλασε, όμως nevertheless ήταν πάρα πολύ ευχάριστη και ικανοποιητική σειρά. Τα πρώτα επεισόδια ήταν και πιο έντονα επειδή δεν ξέραμε καθόλου τι παίζει.

Όποιος ακούσει νεότερα για το 21,5 ας σφυρίξει κλέφτικα. Το 20,5 πάντως που το είδα και με την κανονική σειρά δεν ήταν καθόλου άσχημο.

E5VV38U.jpg


#312 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 25 July 2011 - 10:01

Spoiler: 21.5


#313 DoB

DoB

    Gintamaniac

  • Members
  • 875 posts

Posted 27 July 2011 - 14:31

Tα τελευταία επεισόδια είναι σκέτη κατάθλιψη... Ωραία και καλοστημένα όπως πάντα, αλλά πολύ λυπητερά. Πρέπει να είσαι και λίγο τι αναίσθητος για να δεις αυτή τη σειρά, αλλιώς είναι μαχαίρι στην καρδιά σου...:run:

#314 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 27 July 2011 - 14:38

Spoiler:


#315 batigoal9

batigoal9

    Anime Amateur

  • Members
  • 130 posts

Posted 27 July 2011 - 18:12

Spoiler:


True dat...