Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Avatar (James Cameron)


  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#16 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 26 December 2009 - 18:40

γιατι το λες αυτο?


2bbd14fc.jpg


#17 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 26 December 2009 - 22:20

....γιατί άραγε;

Posted Image


#18 Robin-Chwan

Robin-Chwan

    Anime Professional

  • Members
  • 564 posts

Posted 26 December 2009 - 22:58

Ωχ! Αυριο θα παω να το δω και τωρα τελευταια ολοι αυτο λενε. Πφφ, αν δεν ειχα κλεισει θεσεις....

Posted Image
Devils don't ask favors from God


#19 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 26 December 2009 - 23:07

καλά αν πηγαίνοντας να δείτε το avatar περιμένετε κάτι άλλο εκτός των πρωτοπορειακών εφέ καλά κρασιά

Posted Image


#20 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 26 December 2009 - 23:08

Σχετικά με το Avatar ...

ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥΦΑ !!!!


\\|/_ Μέτρα :P


Τo avatar ήταν απο τις καλύτερες ταινίες που είδα φέτος, και από τις πιό εντυπωσιακές που έχω δεί ΠΟΤΕ. Να πατε να το δειτε cinema κ αν μπορείτε σε 3d. Ορίστε μας.

My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#21 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 26 December 2009 - 23:10

Εγώ πάλι λέω είναι κλεμμένο...:P

Youtube Video

xbJ3b2w.jpeg


#22 Robin-Chwan

Robin-Chwan

    Anime Professional

  • Members
  • 564 posts

Posted 26 December 2009 - 23:19

Χμμ τωρα με μπερδεψατε. (Παντως αν δεν μου λεγανε να παω δεν θα πηγαινα. Για την παρεα πιο πολυ...). Σε 3D θα παω και μαλιστα στη V-Max του Mall οποτε ή θα καω πιο πολυ απ το κανονικο ή θα ξενερωσω πιο πολυ απ το κανονικο....

Posted Image
Devils don't ask favors from God


#23 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 27 December 2009 - 00:29

Σε 3D θα παω και μαλιστα στη V-Max του Mall

Πόσο κοστίζει εκεί το εισιτήριο;
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#24 Robin-Chwan

Robin-Chwan

    Anime Professional

  • Members
  • 564 posts

Posted 27 December 2009 - 01:03

Χμμ, το 3D μονο του νομιζω κανει 12 ευρω και η V-Max μονη της κανει 8-9.5. Δυστυχως δεν ξερω ακριβως ποσο κανουν μεχρι αυριο... Αυτο που ξερω σιγουρα ειναι οτι στις 3D ταινιες πριν μπεις στην αιθουσα πληρωνεις 2 ευρω για τα ειδικα γυαλια τα οποια δεινεις πισω μετα (και φυσικα απαγορευεται να φερεις δικα σου :P)

Posted Image
Devils don't ask favors from God


#25 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 27 December 2009 - 01:20

Όποιος πάει να δει το Avatar, δε θα πάει να δει καμία φιλοσοφημένη διατριβή επάνω αβάσταχτη ελαφρότητα του είναι. :P Η ιστορία είναι κλισέ, αλλά σωστά δοσμένη, το pacing μια χαρά, όπως και η σκηνοθεσία και η αφήγηση. Προσωπικά, αυτό που κερδίζει πιο πολύ στην ταινία (εκτός από τα ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ visuals) είναι οι ίδιοι οι Na'vi, ή πιο σωστά, ο τρόπος με τον οποίο παρουσιάζονται: από γάμο και κηδεία, μέχρι θρησκεία και ενηλικίωση, όλα είναι εκεί πέρα. Και μιας και ο Cameron είναι detail freak, όλα είναι φροντισμένα. Προσωπικά με κατάφερε να δω τους Na'vi ως ανθρώπους και να δεθώ συναισθηματικά, οπότε για μένα το κέρδισε το στοίχημα. Εάν το Avatar δε πάρει ΟΛΑ τα Όσκαρ που δίνονται στον τεχνικό τομέα, θα εκραγώ.

Για τον καλλιτεχνικό τομέα, και το πρωτότυπο σενάριο, έχουμε άλλες ταινίες. :P

Hinata, μια χαρά θα περάσεις.

Posted Image


#26 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 27 December 2009 - 01:24

\\|/_ Μέτρα :P


Τo avatar ήταν απο τις καλύτερες ταινίες που είδα φέτος, και από τις πιό εντυπωσιακές που έχω δεί ΠΟΤΕ. Να πατε να το δειτε cinema κ αν μπορείτε σε 3d. Ορίστε μας.


Posted Image

Μέτρα εσύυ και στο ενδιάμεσο ξεκίνα και τη προπαίδεια :kakaka::kakaka:

Spoiler:



Έλεος ρε συ, τα τσιτάτα που έχει στο τέλος ξεπερνάνε κάθε όριο επιστημονικής και μη φαντασίας. Δες τη Ποκαχόντας σε dvd να μη σκάσεις το 12ε. Ουτε στους 300 τόσο promo :S
rsrGbGx.gif

#27 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 27 December 2009 - 01:34

E, όχι και Ποκαχόντας...

FurnGully βεβαίως! :hihi2:

Και τί promo... εγώ πριν από δύο βδομάδες το έμαθα.

Posted Image


#28 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 27 December 2009 - 02:21

Χμμ, το 3D μονο του νομιζω κανει 12 ευρω και η V-Max μονη της κανει 8-9.5. Δυστυχως δεν ξερω ακριβως ποσο κανουν μεχρι αυριο... Αυτο που ξερω σιγουρα ειναι οτι στις 3D ταινιες πριν μπεις στην αιθουσα πληρωνεις 2 ευρω για τα ειδικα γυαλια τα οποια δεινεις πισω μετα (και φυσικα απαγορευεται να φερεις δικα σου :P)



Από περιέργεια πήγα να κάνω κράτηση online σε V-Max αίθουσα για το Avatar 3D και πάλι με χρέωνε 12€.Οπότε υποθέτω είτε σε απλή αίθουσα πας είτε σε V-Max 12€ έχει το εισιτήριο.Τώρα αν πληρώνεις κάτι extra πριν μπεις στην αίθουσα δε ξέρω.Δεν έχω πάει ποτέ σε 3D ταινία.

ΥΓ.Εφαρμόζουν καλά τα 3D γυαλιά αν φοράς ήδη κανονικά γυαλιά;

Posted Image


#29 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 27 December 2009 - 02:28

Από περιέργεια πήγα να κάνω κράτηση online σε V-Max αίθουσα για το Avatar 3D και πάλι με χρέωνε 12€.Οπότε υποθέτω είτε σε απλή αίθουσα πας είτε σε V-Max 12€ έχει το εισιτήριο.Τώρα αν πληρώνεις κάτι extra πριν μπεις στην αίθουσα δε ξέρω.Δεν έχω πάει ποτέ σε 3D ταινία.

ΥΓ.Εφαρμόζουν καλά τα 3D γυαλιά αν φοράς ήδη κανονικά γυαλιά;




To 3D εχει 12 ευρω και το κανονικο 9.

Τωρα οσο γιαυτο καλυτερα να βαλεις φακους....γιατι ΔΕΝ!

Tiger-stock-blog-header.jpg


#30 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 27 December 2009 - 09:54

Περί Avatar..

HYPE HYPE HYPE HYPE HYPE HYPE HYPE

Από κει και πέρα αν θέλετε να πάτε να δείτε μια ταινία με εξωγήινους που πραγματικά αξίζει τα λεφτά της ένα έχω να πω DISTRICT 9-.

Απίστευτα εφέ, καταιγιστική δράση, μπόλικη βία ΚΑΙ με συγκινητικά μηνύματα χωρίς να σου τα σερβίρει αλα Disney πασπαλισμένα με μπόλικη πολιτική ορθότητα για να μας δούνε όλοι από 8 έως 88 και να βγάλουμε πουλά πουλά λεφτά...



xbJ3b2w.jpeg