Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Christmas Cosplay party 18 Δεκεμβρίου @ MAD (by Akai Panda)


  • Please log in to reply
132 replies to this topic

#121 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 21 December 2009 - 21:56

Το πάρτι ήταν πιθανόν το καλύτερο μέχρι σήμερα...απ'όσα μου είπαν δηλαδή:sigh2:.Γιατί όταν φτάνεις 12+ που έχουν τελειώσει όλα τα καλά και αρχίζει να σπάει ο κόσμος τότε τι κατάλαβες...:bahhh:.Σε αντίθεση με τις άλλες φορές αυτή την φορά το πάρτι ήταν Παρασκευή, που σημαίνει ότι δεν μπορούσαμε να ήμασταν νωρίτερα από 18:30 στην πόλη από Κατερίνη/Θεσσαλονίκη εγώ και η Laiste επειδή δούλευα, και μετά με την πολύωρη προετοιμασία, την παρανοϊκή καθυστέρηση εύρεσης ταξί και την τελείως γελοίου επιπέδου κίνηση στο δρόμο καταλήξαμε να φτάσουμε στο 'τέλος'.Το χειτότερο δεν είναι αυτό,αλλά ότι πήρε η όλη φάση και την Asaph και το αδερφό της στα νερά της, η οποία πιστεύω θα πήγαινε να ετοιμαστεί νωρίτερα αν δεν ήταν να περιμένει να φτάσουμε εμείς στην πόλη, και έτσι ούτε ή ίδια δεν θα καθυστερούσε με τις προετοιμασίες του cosplay της που πραγματικά τα έσπαγε και έπρεπε να είναι από την αρχή στο πάρτι και όχι μετά την λήξη της ψηφοφορίας.Το δικό μου ήταν επαναλαμβανόμενο 2η φορά ενώ το δικό της όχι, και σίγουρα δεν της άξιζε τέτοια 'μοίρα':sadist:. Πέρα από αυτό ήταν καλό το -μισάωρο- που διέρκησε το πραγματικό πάρτι από την στιγμή που φτάσαμε,και καλή και η retro φάση που ακολούθησε. Ευτυχώς πρόλαβα να σημειώσω τα περισσότερα cosplays πέρα από του ομαδικού One Piece των οποίων τα στοιχεία είχα ήδη από πριν thanks to Lucy-Nyu, ενώ τα υπόλοιπα λίγα που είχαν φύγει τότε ήταν εύκολο να βρεθούν και με όνομα μέσου FB contacts.Από φώτος και βίντεο όταν ευκαίρησα, δεν έμεινε δα και κανείς 'κόσμος' για να τραβήξω κάτι. Οπότε σας παραθέτω μόνο 24 φώτος και ένα βίντεο:

http://www.megaupload.com/?d=XM9VGYBX

Σε αυτό έχω αρκετές φώτος της Laiste την οποία απ'ότι φαίνετε δεν κατάλαβαν πολλοί ότι είχε ντυθεί Nico Robin από Thriller Bark Arc, με αποτέλεσμα να μην την βγάλουν αρκετές ή καν φώτος, όπως μπορεί να δει κανείς από όσα ανέβηκαν εδώ και στο FB.

Σχετικά με τα cosplay ένα έχω να πω.Εκτός πραγματικότητας για τα ελληνικά δεδομένα. Τέτοια ποιότητα δεν έχω ξαναδεί ποτέ μέχρι σήμερα στην χώρα.Μιλάμε για ραγδαία εξέλιξη του χώρου μέσα σε 6 μήνες ( πάντα συγκριτικά ). Δεν μπορώ να φανταστώ πόσο καλύτερα cosplay μπορούν να γίνουν ακόμα, καθώς για μένα έχουμε χτυπήσει σχεδόν το ζενίθ της τελειότητας.Νομίζω ότι θα πρέπει κάποιος να κανονίσει να εκπροσωπηθεί και η χώρα μας στον παγκόσμιο διαγωνισμό cosplay την επόμενη φορά.Πλεόν δεν έχουμε να φοβόμαστε τίποτα.Σχετικά με το Hall of Fame Ελλήνων Cosplayers θα το αναβαθμήσω μαζικά με το νέο έτος οπότε και θα έχω να προσθέσω συνολικά τα 15 τελευταία cosplay events Αθήνας & Θεσσαλονίκης με την μία

Για μένα το ομαδικό One Piece ήταν το 2ο μου cosplay dream come true μετά το ομαδικό Galaxy Express 999 που κανονίσαμε εδώ πάνω τον Σεπτέμβρη.Οπότε πιστεύω φαντάζεστε την χαρά μου που ήμουν και εγώ εκεί, αλλά ακόμα περισσότερο την λύπη μου που -δεν- ήμουν εκεί σε όλο το βασικότερο μέρος, χάνοντας τόνους φάσεων και ομαδικών φωτογραφήσεων:zetsubou:.

Κατάφερα να γνωρίσω ορισμένα νέα άτομα παρόλα αυτά και να συναντήσω (επιτέλους) άλλα face to face που γνώριζα καιρό, αλλά και παράλληλα να χάσω άλλα γνωστά που είχαν ήδη φύγει όταν ήρθαμε ή που δεν αναγνώρισα λόγου cosplay ή πολυκοσμίας:uhh:.

Γενικά δεν ξέρω,η όλη φάση μου έχει αφήσει ανάμεικτα συναισθήματα και γι'αυτό φταίω μόνο εγώ που αργησα και κανείς άλλος.Θα μπορούσα να πω και εγώ ότι ήταν το καλύτερο πάρτι και για μένα αν μπορούσα να ήμουν εκεί στην ώρα μου και το απόλυτο κλείσιμο της χρονιάς με βάση όλα τα θετικά που είπα παραπάνω, αλλά δεν έμελε να γίνει δυστυχώς.

Από εδώ και πέρα δεν υπάρχει καμιά περίπτωση να ξανακάνω χρονοβόρο cosplay στην Αθήνα, αν δεν έχω μπροστά μου όλη την μέρα από το πρωί ως και το βράδυ.Γιατί δεν έχει νόημα να έρχομαι και να χάνω το πάρτι που είναι και ο λόγος που ήρθα.Ευτυχώς την επόμενη μέρα συνάντηθήκαμε με αρκετά παιδιά για βόλτα πριν φύγω για Κατερίνη τα μεσάνυχτα και μπορώ να πω ότι αυτό κάπως έφτιαξε τα πράγματα:)

Σχετικά με το πάρτι του Αγ. Βαλεντίνου, και εφόσον την επόμενη είναι Καθαρά Δευτερα και την προηγούμενη Σάββατο (που σημαίνει ότι θα έχω χρόνο για προετοιμασία cosplay την επόμενη από το πρωί, ότι και να κάνω),παίζει σε μεγάλο βαθμό να κατέβω -αν- πληρείται μια προυπόθεση. Θα δούμε τότε.Προσωπικά το θέλω πολύ γιατί δεν λέει να χάνω τέτοια πάρτι και προπάντως όχι τέτοιο κόσμο :).


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#122 HikariAngel5

HikariAngel5

    Starting...

  • Members
  • 5 posts

Posted 21 December 2009 - 22:22

Επειδή παραμένω ουσιαστικά άυπνος για άλλη μια συνεχόμενη μέρα ποστάρω τώρα την λίστα με τα παρόντα cosplays ελπίζοντας να μπορέσετε να βοηθήσετε να συμπληρωθούν τα κενά,να μου πείτε πιθανά nicknames που μου διαφεύγουν όπου έχω μόνο το σκέτο όνομα, ή να επισημάνετε πιθανά λάθη μέχρι αύριο το βράδυ, οπότε και θα ποστάρω εντυπώσεις και όσες λιγοστές φώτος και βίντεο πρόλαβα να τραβήξω:).Και ναι πάλι τέθηκε νέο ρεκόρ σε πάρτι των Akai Panda και αριθμητικά και ποιοτικά (με εξαίρεση το Maid/Cosplay Cafe...-πιθανόν-...εκεί ακόμα δεν συμμάζεψα λίστα με τόση δουλειά που έχω).

Cosplays (63):

“Cyborg” Franky [ One Piece ] ( Θοδωρής )
“Klahadore” Kuro [ One Piece ] ( Flexxxy )
“Red-Haired” Shanks [ One Piece ] ( C.h.a.r.m )
Amane Misa [ Death Note ] ( Tay )
Amane Misa [ Death Note ] ( Ειρήνη )
Amu Hinamori [ Shugo Chara! ] ( LucyFairy )
Aokiji [ One Piece ] ( Άρης )
Artemis [ Sailor Moon ] ( Noh )
Axel [ Kingdom Hearts 2 ] ( Yo!Master )
Boa Hancock [ One Piece ] ( Lucy-Nyu )
Buggy the Clown [ One Piece ] ( Neuro )
Caimie [ One Piece ] ( MisaYoshiko )
Cloud Strife [ Kingdom Hearts ] ( Atridis )
Constantine [ Constantine ] ( Alex Akuma )
Death the Kid [ Soul Eater ] ( Ανδρέας )
Domino [ One Piece ] ( Evaofadawn )
Don Quixote Doflamingo [ One Piece ] ( GTP_1982 )
Fran [ Franken Fran ] ( Ice_hime )
Frederica Bernkastel [ Umineko no Naku Koro Ni ] ( Mika Fuyutsuki )
Frida [ Bust a Move ] ( Frida Nakajima )
Gol D. Roger [ One Piece ] ( Akihisa )
Greed [ Fullmetal Alchemist ] ( Kimihiro )
Hyuga Neji [ Naruto Shippuuden ] ( Νικόλας )
Jewelry Bonney [ One Piece ] ( Sivilla )
Johannes Krauser II [ Detroit Metal City ] ( Asaph )
Kaku [ One Piece ] ( Kakashinote )
Kalifa [ One Piece ] ( Vegetasmate )
Kurenai [ Naruto ] ( ??? )
L [ Death Note ] ( LCrew )
Lambdadelta [ Umineko no Naku Koro Ni ] ( Wabbit )
Light Yagami [ Death Note ] ( Κωνσταντίνος )
Luna [ Sailor Moon ] ( Hikari Angel5 )
Lust [ Fullmetal Alchemist ] ( Tomodachi )
Mickey Mouse [ Kingdom Hearts ] ( Majea )
Monkey D. Garp [ One Piece ] ( Kleidokrator )
Monkey D. Luffy ( Afro ) [ One Piece ] ( Mustodon )
Monkey D. Luffy [ One Piece ] ( Χάρης )
Nami [ One Piece ] ( Rosly Λία Άννα )
Nico Robin ( Miss All Sunday ) [ One Piece ] ( Άννα )
Nico Robin ( Thriller Bark ) [ One Piece ] ( Laiste )
Portgas D. Ace [ One Piece ] ( Cassiel )
Ritsuka Aoyagi [ Loveless ] ( Aurora )
Rob Lucci [ One Piece ] ( Adam Blade )
Ronove [ Umineko no Naku Koro Ni ] ( The Tragic Prince )
Sailor V [ Sailor Moon ] ( Amelie-chan )
Sanji [ One Piece ] ( Being of Darkness )
Seto Kaiba [ Yu-Gi-Oh! ] ( MoBoRoS )
Sogeking [ One Piece ] ( 0pr0phet )
Soichi Negishi [ Detroit Metal City ] ( Δημήτρης )
Soubi Agatsuma [ Loveless ] ( Διονύσης )
Squall Leonheart [ Final Fantasy 8 ] ( Φίλιππος )
Takuto Kira [ Full Moon o Sagashite ] ( Takara089 )
Teru Mikami [ Death Note ] ( Buraku-san )
Tony Tony Chopper [ One Piece ] ( Xa0s )
Uchiha Sasuke [ Naruto Shippuuden ] ( Δημήτρης )
Weather Blue [ Tentai Senshi Sun Red ] ( Six Winged Angel )
Weather Red [ Tentai Senshi Sun Red ] ( Monkey D. Tasos )
Weather Yellow [ Tentai Senshi Sun Red ] ( Shadow )
Wiper [ One Piece ] ( Zanza )
Yuki Cross [ Vampire Knight Guilty ] ( ~*memole*~ )
Yuna [ Final Fantasy X-2 ] ( Yunie )
Yurine [ Karas ] ( Lisveth )
Zabuza Momochi [ Naruto ] ( Chiroto )

Specials (20):
Ayami
Bloody
Chrisisdivine
Demetra
Didi
Jack(sou) Cannery
Julie
Kami
Lans
Miss.toujours.pure
Mysticismlover
N8 the GR8
Namida
Vampire
Άλεξ
Άννα
Ειρήνη
Ιόλη
Κωνσταντίνος
Νιόβη



BTW O Soubi Agatsuma ειναι ο Yatenstar!!!!

#123 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 21 December 2009 - 22:51

BTW O Soubi Agatsuma ειναι ο Yatenstar!!!!


Fixed:)


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#124 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 21 December 2009 - 23:42

ps: καλέ τι ήταν ετούτο το τραγούδι μ εκείνη τη ζαβή που χτυπιόταν i m coming ,coming out και κάτι άλλα πρόστυχα??Ντροπή και αίσκος άγιες μέρες!!!=Ρ

Tnx a lot Didi-chan και περστικά σου.
Μάλλον αναφέρεσαι στο opening του Maria Holic
[media]http://www.youtube.com/watch?v=grCHMGBXc1E[/media]

Cassiel πραγματικά κρίμα που έχασες το μισό πάρτι, ελπίζω την επόμενη φορά να σε έχουμε από νωρίς



#125 SpirosK81

SpirosK81

    Manga drop-out

  • Members
  • 517 posts

Posted 22 December 2009 - 00:10

Kleidokrator, ωραίες οι φώτο, ειδικά στο Χριστουγεννιάτικο δέντρο. Για αυτό χρειάζεται να κάνουμε και κάνα photoshooting... (λέω εγώ τώρα :) )

#126 Asaph

Asaph

    Okama's way

  • Members
  • 158 posts

Posted 22 December 2009 - 04:34

Συμφωνω με τον Παναγιωτη, κριμα που χασαμε πολυ απο το παρτυ (μιας κ ο κοσμος αρχισε να την "κανει" πριν καν φτασουμε λογω της Παρασκευης) αλλα τα κοσπλεης ηταν απιστευτα και οσο καθισα ηταν απο τα καλυτερα παρτυς που εχω παει. Επισης μου αρεσε που το κλαμπ ειχε πολυ χωρο απεξω.
Δυστυχως οταν ερχεσαι απο αλλη πολη οποιοδηποτε εμποδιο ειναι μειον στον χρονο (ακομα κ απο την ιδια πολη αν εισαι, οπως αποδειχτηκε...)
Γενικα ειχα τσαντιστει πολυ με ολα, με την δουλεια, τους πελατες του μαγαζιου που δουλευω, τον ηλεκτρικο, το μετρο, τα βρωμοταξι γεματα γκομενες, την κ0λ0κινηση κτλ κτλ αλλα μετα οταν φτασαμε ηταν απλα fun και αυτο μετραει παρα πολυ για μενα (μιας κ ειμαι ευερεθιστος ανθρωπος και αγχωδης)
Παντα τετοια παιδια κ τοσο καλα κοστουμια!! :D:D:D:D

#127 SpirosK81

SpirosK81

    Manga drop-out

  • Members
  • 517 posts

Posted 22 December 2009 - 22:23

Έχω και ένα μικρό video από σκηνές που τράβηξα από το πάρτυ, όχι κάτι το σπουδαίο καθώς κυρίως δοκίμαζα την κάμερα για τέτοιου είδους καταγραφές (για το μέλλον), παρά τράβαγα με κάποιο "σχέδιο". Youtube (Λογικά σε καμιά ώρα θα ενεργοποιηθεί και η HD εκδοχή

#128 Yuna

Yuna

    Anime Freak

  • Members
  • 328 posts

Posted 23 December 2009 - 15:21

Πολύ όμορφο το πάρτυ για άλλη μία φορά! ^_^ Το επίπεδο των cosplay είναι πία από άλλο πλανήτη πραγματικά!!!
Αλλά η καλύτερη στιγμή για μένα ήταν οι μετά τις 12 ώρες με τον super Santa Namida στα decks και το eternal headbanging!!!!!!! Υataaaaa!!!^^
(Παρ' όλο που πρήστηκε ο λαιμός μου και τώρα είμαι ωσάν τον Σουγκλάκο:deadga6:)
ps: καλέ τι ήταν ετούτο το τραγούδι μ εκείνη τη ζαβή που χτυπιόταν i m coming ,coming out και κάτι άλλα πρόστυχα??Ντροπή και αίσκος άγιες μέρες!!!=Ρ



Μην την ακούτε, το maria holic και το opening του, της άρεσε αλλά τώρα κάνει την πάπια :kakaka:

Και ναι, θα συμφωνήσω το πάρτυ πολυ καλό ειδικά μετά τις 12 που βάλανε τα headbanging κομμάτια >_<

#129 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 23 December 2009 - 16:55

Ξαναρωτάω άλλη μια φορά σε περίπτωση που δεν το είδε κάποιος στην λίστα.

Γνωρίζει κανείς ποια ήταν τα άτομα που έκαναν Kurenai από Naruto και Tyki Mikk από D-Gray.Man ;


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#130 kleidokrator

kleidokrator

    Flame Master

  • Members
  • 237 posts

Posted 23 December 2009 - 17:42

Kleidokrator, ωραίες οι φώτο, ειδικά στο Χριστουγεννιάτικο δέντρο. Για αυτό χρειάζεται να κάνουμε και κάνα photoshooting... (λέω εγώ τώρα :) )


Πάντα είναι καλό ένα photoshooting αλλά αυτές τις μέρες δύσκολα θα βρίσκαμε κάποιο καλό και ήσυχο μέρος. Οι φωτογραφίες στο δέντρο τραβήχτηκαν μόλις φύγαμε από το πάρτι κατά τις 4:30 το πρωί όπου και δεν υπήρχε ψυχή να μας ενοχλήσει :laugh:

"You can train a dog with food, you can buy a person with money, but there isn't a man alive able influence the wolves of Mibu! Some things will never change. A wolf will always be a wolf, the Shinsen Gumi will always be the Shinsen Gumi, and a manslayer will always be a manslayer!" Goro Fujita, also known as Hajime Saito


Posted Image


#131 Wisdom

Wisdom

    Dark Desire

  • Members
  • 23 posts

Posted 25 December 2009 - 14:00

Ααα! At last, εδώ κ οι καλήτερες απ'ο τις δικές μου φωτογραφίες... Gomenasai, οι περισσοτερες βγήκαν πολύ κουνημένες... :unlucky:Ευχαριστώ όσους πόζαραν κ φυσικά εκτός από cosplay έκαναν κ role-play! Πραγματικά είχαμε καταπληκτικές εμφανίσεις... Aa, ιδιαίτερα ευχαριστώ κ τα αγοράκια για τα yaoi shoots...:kawaii: All hail yaoi! :nbleed: xD

http://www.sendspace.com/file/k9t7y3

Αν το link δεν δουλεύει σε κάποιον plz notice me να το ανεβάσω αλλού...
...People live their lives bound by what they accept as correct and true... That's how they define "reality"...

#132 SpirosK81

SpirosK81

    Manga drop-out

  • Members
  • 517 posts

Posted 29 December 2009 - 10:41

Well Done Wisdom! Πολύ ωραίες φωτογραφίες!

#133 Wabbit

Wabbit

    Candy addict

  • Members
  • 339 posts

Posted 29 December 2009 - 14:34

Όντως πολύ ωραίες οι φωτογραφίες! Well done!

Posted Image


I Will Follow You into the Dark


http://www.anime.gr/forums/showthread.php?t=7809