Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Από που βγαίνει το username σας;


  • Please log in to reply
596 replies to this topic

#61 neeTHREE

neeTHREE

    Anime Freak

  • Members
  • 360 posts

Posted 12 August 2006 - 12:16

Aπο το ονομα μου , Ντινος
Posted Image

#62 RiTO

RiTO

    Tactical.Leader

  • Members
  • 31 posts

Posted 04 September 2006 - 22:00

χχμμμμμμ απο που ε?
λοιπον ηταν ενα φιλαρακι που παντα με φωναζε
σπυριτο (dunno why παντως βγαινει απο το σπυρος) και εκεινο τον καιρο εμπαινε μια τυπισσα απο την ταξη μου mIRC rita οποτε γεννηθηκε το
-----> RiTO
Insanity has taken over me..
Posted Image

#63 Bulle

Bulle

    Μust Die

  • Members
  • 66 posts

Posted 05 September 2006 - 19:06

Eίναι ο μπάτσος στα Γερμανικά !

#64 Authman

Authman

    Anime Freak

  • Members
  • 345 posts

Posted 05 September 2006 - 19:17

Εμένα βασικά μου αρέσει το αρχικό πρόθεμα των λέξεων author, authority, authenticity (δεν ξέρω αν έχει άλλα). Ε και μια που σπουδάζω στο Α.Π.Θ. (Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλλονίκης) που στα αγγλικά είναι A.U.TH. (Aristotle University of Thessaloniki) δεν ήθελα πολύ για να γίνω Authman
... που φτιάχνει και Authpacks!!! :P
Ύστερα από αρκετά ώριμη σκέψη (περιορισμένος ελεύθερος χρόνος κυρίως), αποφάσισα να ξεκόψω τα anime που ομολογώ πως ήταν μια ευχάριστη ενασχόληση για 3 χρόνια. Παρακαλούνται όσοι προγραμματίζουν να μου στείλουν αλυσίδες να μην το κάνουν. Επίσης δηλώνω υπεύθυνα ότι θα εκπληρώσω πλήρως τις υποχρεώσεις μου ως μέλος που συμμετείχε στις αλυσίδες του ADN, στέλνοντας κανονικά τα DVDs που έχω αυτή την στιγμή στους επόμενους...

#65 sokollatos

sokollatos

    .:: Art Is A Lifestyle ::

  • Members
  • 74 posts

Posted 05 September 2006 - 21:41

Λοιπον το δικο μου βγηκε τελειως ξοφαλτσα!
Ενα βραδυ σ'ενα παρτυ εχουν αρχισει ολοι και κανουν χαβαλε με το επιθετο μου (κολλατος) κι ετσι χαβαλε στον χαβαλε βγηκαν πολλα κουλα τυπου δριοκολλατος μαντολλατος κ.α οσπου εσκασε και το σοκολλατος.Εμεινε λοιπον κι οριστε απο βγηκε το nik μου.
Posted Image
.:: Gungrave, Released By AC ::.
.:: Devil May Cry, Releasing By AC ::.

#66 Hinamori-kun

Hinamori-kun

    Starting...

  • Members
  • 19 posts

Posted 06 September 2006 - 15:41

Το δικό μου βγήκε από την -όχι και τόσο- γνωστή Hinamori Momo από το Bleach. ;)

#67 neeTHREE

neeTHREE

    Anime Freak

  • Members
  • 360 posts

Posted 06 September 2006 - 21:48

Πραγματικα δεν ξερω... Ετσι μουρθε να το αλαξω
Posted Image

#68 SaDoW

SaDoW

    Anime Fan

  • Members
  • 149 posts

Posted 14 September 2006 - 21:01

Eμενα το SaDoW το εβγαλα απο το ιντερνετ οταν ηταν στις φουριες το MIRC επειδη ομως υπηρχε καποιος Shadow αποφασισα να κοψω ενα γραμμα και εμεινε ετσι χρονια το χρησιμοποιω η κανονικη του μορφη ειναι |_SaDoW_|
x---Kage Bushin No Jutsu---x

#69 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 14 September 2006 - 21:28

από τον SaferSephiroth στο final fantasy VII ο οποιος έχει ένα φτερό για χέρι και 6 για πόδια, αλλα είχανε πάρει το OneWingedAngel οποτε έβαλα SixWingedAngel XD

#70 Cartman

Cartman

    Starting...

  • Members
  • 16 posts

Posted 16 September 2006 - 11:48

Cartman απο το Southpark τίποτα παραπάνω :happy2:

#71 Blast0

Blast0

    Starting...

  • Members
  • 9 posts

Posted 18 September 2006 - 13:55

Nick έψαξα να βρω όταν άρχισα να μπαίνω irc. Τότε ακόμα έπαιζα mtg, οπότε χρησιμοποιήσα την αγαπημένη μου κάρτα (blastoderm). Μια μέρα μπήκε ένας τυπάς σε ένα κανάλι, με μίλησε prv και χαρακτήρισε το nick μου ανίατη ασθένεια (lol).Το σκέφτηκα λίγο και τελκά αποφάσισα ότι είχε δίκιο, οπότε το έκοψα σε Blasto, εν συνεχεία ξέχασα τον κωδικό, οπότε έκανα νέο register με nick Blast0.

#72 THe_Champloo_mastahh!

THe_Champloo_mastahh!

    of DisAstaaAhhhH!

  • Members
  • 254 posts

Posted 18 September 2006 - 15:11

το δικο μου ειναι εμπνευσμενο απο το samurai champloo που εχει αυτην την YIO!!φαση γενικοτερα με τα σκρετσακια κλπ! ε απο αυτο εμπνευστικα και το champloo MASTAHH(master)!!!
Posted Image
My blog http://cultureofaboy.blogspot.com για comic/movie informal reviews :P

#73 CuBi

CuBi

    Trailblazer

  • Members
  • 169 posts

Posted 19 September 2006 - 19:19

Σε σύγκριση με κάποιων τα ονόματα εδώ (όπως της delin-angel), η ιστορία του δικού μου nick είναι λιγότερο ένδοξη.

Μια μέρα πριν απο περίπου 4 χρόνια, καθόμουν σε ένα internet cafe. Ήμουν έτοιμος να μπω σε ένα counter-strike game, και βλέποντας πως όλοι είχαν νιξ αποφάσισα να βρω κι εγώ ένα on the spot. Σκέφτηκα κάνα 5λεπτο και το Cubicle μου ήρθε σαν θεία επιφώτηση. Δεν είμαι σίγουρος αν μου ήρθε επειδή ήμουν πορωμένος με το GameCube μου (μπορεί και να είναι αυτό) πάντως το χρησιμοποίησα. Απο τότε μου έκατσε, κάνοντας κεφαλαία τα σύμφωνα.

Πριν απο λίγο καιρό, έμαθα ότι cubicle στα αγγλικά σημαίνει κάτι. Και συγκεκριμένα σημαίνει κουβούκλιο, ή τα διαχωριστικά δωματιάκια στις δημόσιες (και γενικότερα) τουαλέτες. Απο τότε το έχω κόψει σε CuBi. Στο φόρουμ γράφτηκα πριν την ζοφερή αυτή ανακάλυψη...
Posted Image

#74 Aya Fudziyama

Aya Fudziyama

    Starting...

  • Members
  • 5 posts

Posted 27 September 2006 - 16:03

Aya Fudziyama - apo "Weiss Kreuz" anime, ala little bit changed. =)
Posted Image

Posted Image

#75 Housem@ster

Housem@ster

    Anime Amateur

  • Members
  • 102 posts

Posted 01 October 2006 - 22:06

Ο Housemaster είναι ένα παλαβό (με όλη τη σημασία της λέξης....) "ανθρωπάκι" που προέρχεται από ένα ακόμα πιο παλαβό flash movie, το Arfenhouse!
"Νονός" μου είναι ένα πολύ καλό μου φιλαράκι, ο LeeoN, ο οποίος λέει ότι του τον θυμίζω.........
Από τότε, μέχρι και σε επαφές σε κινητά με αυτό το nick με γράφουν!
Το @ είναι κυρίως για αισθητικούς λόγους......