Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Bleach cosplay group (Αθήνα)


  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#16 Lucy-Nyu

Lucy-Nyu

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 339 posts

Posted 10 November 2009 - 20:28

Lucy-Nyu & Xa0s....να πω κάτι? :tensai:

Για ενα cosplay group που υποτίθεται ότι στήνεται για να ντεμπουτάρει σε πάρτυ, δε νομιζω πως θα ήταν ενδιαφέρον να εμφανιστούν μέλη του με κοστούμια που εχουν ξαναπαρουσιαστεί. Εννοώ πως θα ναι καπως κριμα-κόπος 5 πχ. στα 7 μελη ενός group να θυμίζουν "συμπτοματική συνάντηση απ το ίδιο άνιμε" σε προηγούμενο πάρτυ. Γιατί πως να το κάνουμε....λαϊκά πραματα τα bleach-naruto-one piece και μεσα σ ενα παρτυ χωρις να χουν συννεονοηθεί θα σκάσουν και 5-6 τυποι απ το καθενα.

Το παρα-βρίσκω ευκολη λύση να ξανασυγκεντρωθούν ο ιδιος Ichigo με τον ιδιο Urahara και παει λεγοντας. Και μηδεν-κόπος & χαρά για καποιους που θα χουν ήδη ετοιμο κοστούμι.
Αν θελετε να κανετε μια ωραία παρεα και να δουλέψετε ομαδικά και δημιουργικά, ωραίο θα ήταν να ντεμπουτάρετε όλοι με νεα κοστούμια.

Τωρα, επειδή υπάρχει αρκετός κοσμος που χει ήδη κοστούμια Bleach μπορει να κανονιστεί το άλλο. Να συγκεντρωθείτε όλοι μαζί για μια μεγάλη συνάντηση για group photoshooting (πχ. στο προαύλιο του Ολυμπιακού σταδίου στις αψίδες-που ναι καταπληκτικό φοντο για Bleach).

Bonus track: Το φερνω και απο δω γιατί θα το χρειαστείτε.
Αναλυτικό tuttorial για κατασκευή zanpakuto και σπαθιών Bleach.

http://www.cosplay.com/showthread.php?t=130782

σαφως και δεν ειναι ωραιο,και γιαυτο το λογω δεν ξανακανω τη Νελιελ εγω,οσο κι αν μαρεσει.Ομως σιγουρα πολλα παιδια θελουν να βαλουν ξανα καποια στολη που εχουν ηδη βαλει,και εχει αρχισει να μαζευεται πολυς νεος κοσμος σα παρτυ ο οποιος δεν εχει δει καποια cosplay που εχουν γινει παλια.H πχ ο Χα0s περαν του οτι ο Kyoraku ειναι ο αγαπημενος του χαρακτηρας εχει και το θεμα πως δεν εχει πολλες επιλογες λογω φυζικ(εκτος κι αν αλλαξει σε μενος γκραντες η τιποτα τετοιο)
Παντως αυτο με το photoshooting μπορει να κανονιστει.
Posted Image

#17 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 10 November 2009 - 23:18

Μεσες-άκρες, η αποψη μου είναι, πως όσον αφορά τα πάρτυ καλύτερα να ντεμπουτάρουν groups με καινούργια κοστούμια.
Για να μη φτάσουμε καποια στιγμή στον κορεσμό του στυλ "που να τρεχω για καινουργιο, ας κανω αυτό που χω που μ αρέσει και νομίζω ότι κανεις δεν εχει ακόμα βαρεθεί να ξαναβλέπει".

Η τουλάχιστον ας φτιαχτούν στο μέλλον groups πέρα από το λαϊκό τρίπτυχο: bleach-naruto-one piece. Να βλέπει το ματι του κόσμου καινούργια πράγματα, να εμπνεονται και να αυξηθούν οι συμμετοχές.

Περι του "κανεις δεν εχει δει όλα τα cosplays" να σου φερω ενα παράδειγμα. Εγώ μετράω ως σήμερα 13 παρουσιασμένα cosplays-ίσως τα περισσότερα απ όλους. Σιγουρα πολλοι δεν τα χουν δει ολα απο κοντά. Ομως γι αυτό το λόγο υπάρχει φωτογραφικό υλικό παρουσιασμένο στο καταλληλο τόπικ: "cosplay που εχουμε κανει τι και πώς" για να δουν όλοι τι εχω κάνει στο παρελθόν.
Ουτε όλοι κατάφεραν να δουν από κοντά πχ. τον καταπληκτικό Pein του MoBoros, αλλα δεν νομίζω πως ειναι λόγος να το ξανακάνει.

Σχετικά με το να γίνει cosplay photoshooting meeting με άτομα που χουν κανει cosplay απ τα 3 anime-hits, το συστήνω ανεπιφυλαχτα και το υποστηρίζω! Με μια φωτογράφιση σε κατάλληλο φόντο και σωστές συνθήκες, όλα εκεινα τα cosplays που καποτε ειχαν υπάρξει συμπτωματικά στα ιδια πάρτυ, θα εχουν την ευκαιρία να "περάσουν στην ιστορια" πανηγυρικά. Και να αποσυρθούν με δόξα και τιμή!

Οταν όμως μπαινουμε στον κόπο να φτιάξουμε μια παρέα, ν ανοιξουμε επικοινωνία και να συνεργαστούμε ομαδικά, ας κανουμε ενα group με φρεσκια παρουσίαση στα κοστούμια. Νεα πράγματα. Οχι πάλι "α μωρε δε βαριέσαι, κι ο περσινός Urahara καλός είναι, που να σκοτίζομαι". Το λεω ως ανθρωπος που υποστηρίζει ότι το cosplay είναι προσωπική υπογραφή του καθενός μας, είναι χόμπυ, όχι μόνο ποζεριά για ν ακούμε τα μπράβο μας.

Και καπου εδώ ας εκφράσω μια βαθύτατη, προσωπική μου επιθυμία. Τα 2 μεγάλα cosplay groups Bleach & Onepiece oπου βρίσκονται τώρα στα σκαριά ας ειναι και τα τελευταία από το λαϊκό τρίπτυχο bleach-naruto-onepiece.
Ας αναδείξουμε στο μέλλον και άλλα άνιμε. Και άλλους χαρακτήρες, ανάμεσα στα εκατομμύρια των άνιμε.

ΥΓ: Και μη φοβάσαι ότι ο Kyoraku είναι μονόδρομος για το φυζίκ του Xa0s. Δεν ειναι. Και πρωτα απ όλους το ξερει ο ιδιος καλύτερα....

#18 Lucy-Nyu

Lucy-Nyu

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 339 posts

Posted 11 November 2009 - 15:34

Στο ομαδικο του One piece ειναι το πολυ 3 ατομα που θα ξαναβαλουν στολη που εχουν βαλει και στο παρελθον.Στο Bleach προς το παρον ειναι επισης 3,το κοβω να προστεθουν το πολυ αλλα 3 ατομα,και μου φαινεται και λογικο αφου ειναι καπως ακριβα τα κοστουμια του Bleach.
Ο λογος για το οποιο δεν εχω βαλει χρονικο οριο στο ποτε θα γινει,ειναι ακριβως το οτι θελω να δωσω χρονο σε ατομα να κανουν κατι καινουριο.Ομως δεν θα κατηγορησω κανεναν αν ερθει με στολη που εχει ξαναβαλει στο παρελθον-αυτο μπορουσε αυτο εκανε.Αλλωστε στοχος ειναι να μαζεψουμε ολους τους κυριους χαρακτηρες,οποτε και να σκασει μυτη μια 5αδα με κοστουμια που εχουν ηδη φορεθει θα υπαρχουν αλλα 20 που δεν εχουμε ξαναδει.Αλλωστε το χαβαλε μας κανουμε :) ας μαζευει πρωτα ο κοσμος,και μετα βλεπουμε!!
Posted Image

#19 evaofadawn

evaofadawn

    living in Seoul for the past 2 1/2 years....

  • Members
  • 152 posts

Posted 11 November 2009 - 16:36

έλα Lucy-chan, ήρθα κ εγώ! θυμάσαι για μια ιδέα που είχα κ είχαμε συζητήσει παλιότερα? ας μην το κάνουμε εντελώς γνωστό ακόμα, αλλά θα ήθελα να ακούσω σε pm τη γνώμη σου σχετικά! σου στέλνω msn, να τα πούμε!!!!
Posted Image
thanks lily. you gave true meaning to my naruto shippuden.

http://www.anime-planet.com/users/evaofadawn

#20 Lucy-Nyu

Lucy-Nyu

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 339 posts

Posted 11 November 2009 - 16:43

Μεσα και η Ευα με μοναδικη και πρωτοτυπη επιλογη που δεν εχουμε ξαναδει ;)
Posted Image

#21 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 11 November 2009 - 20:02

Υπάρχει ενας λόγος, να ξαναβάλει καποιος το ίδιο cosplay αυτή τη φορά σε group, τον οποιο κατανοώ απόλυτα. Αυτός είναι το κόστος για νεο cosplay. Πιστεψτε με, καταλαβαίνω απόλυτα τι θα πει αυτό.

#22 Stefi-chan

Stefi-chan

    Ultra Director

  • Members
  • 389 posts

Posted 11 November 2009 - 23:02

Count me in :ureshii: Ως φανατική Bleach φαν και coplayer δεν το χάνω αυτό το ομαδικό με τίποτα. Έχω μερικές ιδέες για το τι να κάνω, αλλά βλέπω και την Εύα εδώ οπότε θα δούμε τις επιλογές όταν θα μιλήσουμε :hehehe: For now απλά δηλώνω το παρόν :joyful:
Join the Patras otaku club or heads will roll ^^:Blissfull:

Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#23 evaofadawn

evaofadawn

    living in Seoul for the past 2 1/2 years....

  • Members
  • 152 posts

Posted 12 November 2009 - 12:36

ωωω Στέφι-chan, έχουμε πολλά να πούμε όντως! welcome to the group!!
Posted Image
thanks lily. you gave true meaning to my naruto shippuden.

http://www.anime-planet.com/users/evaofadawn

#24 Lucy-Nyu

Lucy-Nyu

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 339 posts

Posted 13 November 2009 - 13:01

Συν 2 ατομα στο ομαδικο,η λιστα ανανεωθηκα.επισης εχω βαλει τα δυνατα να πεισω μια φιλη μου να ντυθει
Tia Harribel
για το καλο ολων των οτακου θα τα καταφερω.
Posted Image

#25 evaofadawn

evaofadawn

    living in Seoul for the past 2 1/2 years....

  • Members
  • 152 posts

Posted 13 November 2009 - 13:08

Συν 2 ατομα στο ομαδικο,η λιστα ανανεωθηκα.επισης εχω βαλει τα δυνατα να πεισω μια φιλη μου να ντυθει
Tia Harribel
για το καλο ολων των οτακου θα τα καταφερω.




ο- μι- τζι :riiight::lovulovu:
Posted Image
thanks lily. you gave true meaning to my naruto shippuden.

http://www.anime-planet.com/users/evaofadawn

#26 Stefi-chan

Stefi-chan

    Ultra Director

  • Members
  • 389 posts

Posted 27 November 2009 - 15:38

Λοιπόν, μετά από πολύ σκέψη (οκ ψέματα λέω, με το που την είδα λέω "ΑΥΤΗ ΘΑ ΚΑΝΩ!") θα κάνω (αν δεν είναι πιασμένη, αλλά πριν δύο επεισόδια εμφανίστηκε στο filler) το δεύτερο μισό της Katen Kyokotsu (πρώην wakizashi)

Posted Image

Over and out (for now :hehehe: )
Join the Patras otaku club or heads will roll ^^:Blissfull:

Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#27 evaofadawn

evaofadawn

    living in Seoul for the past 2 1/2 years....

  • Members
  • 152 posts

Posted 27 November 2009 - 16:01

Stefi με πέθανες!
Πριν από λίγες μέρες σκεφτόμουν τι καλή ιδέα που θα ήταν αυτό κ μπήκα κ στον πειρασμό να σκεφτώ να αλλάξω το δικό μου, φαντάσου!!!! excellent choice!
(είμαστε αδερφές ψυχές ΤΕΛΟΣ!)

Edited by evaofadawn, 27 November 2009 - 16:06.

Posted Image
thanks lily. you gave true meaning to my naruto shippuden.

http://www.anime-planet.com/users/evaofadawn

#28 Stefi-chan

Stefi-chan

    Ultra Director

  • Members
  • 389 posts

Posted 27 November 2009 - 16:20

:kakaka: Τελικά εγώ θα σε κλέψω από τον Guy, όχι ο Νικόλας.

Πάντως εσύ μην αλλάξεις, περιμένω να το δω! Θα δεχτείς και επίθεση (από τα fangirls και τα fanboys of course :hehehe: )
Join the Patras otaku club or heads will roll ^^:Blissfull:

Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#29 Vegetasmate

Vegetasmate

    Seku hara desu!!!

  • Members
  • 356 posts

Posted 27 November 2009 - 16:22

Χμμμ, απο οτι θυμαμαι καποια κοπελιτσα απο δω (τωρα δεν ειναι πια μελος) με ειχε πρηξει να κανω και εγω ομαδικο κοσ στην "Χλωρινη".....βεβαια δεν ειχε αποφασισει ακομη ποια τυπισσα θα κανω...ελπιζω να μην ενοουσε Τια......:OMG3:
(αν και μαλλον ξερω ποια θα μου προτεινει.......:erk:)
We play hide and seek......Hinamizawa style of course!!!!

Posted Image

#30 Xa0s

Xa0s

    Gambate o kudasai !!!

  • Members
  • 341 posts

Posted 28 November 2009 - 12:03

Λοιπόν, μετά από πολύ σκέψη (οκ ψέματα λέω, με το που την είδα λέω "ΑΥΤΗ ΘΑ ΚΑΝΩ!") θα κάνω (αν δεν είναι πιασμένη, αλλά πριν δύο επεισόδια εμφανίστηκε στο filler) το δεύτερο μισό της Katen Kyokotsu (πρώην wakizashi)

Posted Image

Over and out (for now :hehehe: )

το 2ο μισο της Κατεν ειναι ελευθερο,για την ακριβεια η Lucy-Nyu εψαχνε αγωνιωδως να βρει κοπελα προθυμη να την κανει!!!Ετσι θα κανετε μαζι Katen Kyokotsu

I would likePosted Image for a pet...