Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 3 votes

Mahjong Players


  • Please log in to reply
303 replies to this topic

#196 Cloudy-Sky

Cloudy-Sky

    ~:vv:~

  • Members
  • 163 posts

Posted 11 May 2012 - 12:32

χαχα. Οχι δεν εκανα γιατι ειχα στο μυαλο μου οτι θα εβγαζα καζοε γακουμαν στη χειροτερη. Σανμπαιμαν + ντιλερ ειναι 36Κ ποιντς (αν και θεωριτικα δεν μετραει για καζοε ε θα κερδιζα κατευθιαν παντως). Επισης ιμουνα τοσο πορομενος εκεινη τη στιγμη που αν τραβαγα τον 1 απο τους 2 δρακους θα εκανα ντισκαρντ το 6 η 7 για να παω σε τενπαι για το 2Χ. Bad play but the fun of it if i won would be priceless :P
Posted Image

#197 Fandom

Fandom

    Anime Professional

  • Members
  • 551 posts

Posted 11 May 2012 - 12:35

Σαν το Xalathal(αν λέω σωστά το όνομα) δεν είσαι :P Που αν δεν είχε κάνει ένα τσόμπο στο τουρνουά λογικά θα είχε βγει πρώτος στο τραπέζι μας και θα είχε πάρει τελείως άλλη θέση στα επόμενα :P

#198 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 11 May 2012 - 12:41

Επισης ιμουνα τοσο πορομενος εκεινη τη στιγμη που αν τραβαγα τον 1 απο τους 2 δρακους θα εκανα ντισκαρντ το 6 η 7 για να παω σε τενπαι για το 2Χ. Bad play but the fun of it if i won would be priceless :P

Θα πέταγες ένα dealer yakuman tsumo μόνο και μόνο για να κυνηγήσεις το διπλό yakuman; Και με το επιπρόσθετο εμπόδιο του furiten;

Αυτό λέγεται αποκοτιά χειρίστου είδους, no offense. XD

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#199 Cloudy-Sky

Cloudy-Sky

    ~:vv:~

  • Members
  • 163 posts

Posted 11 May 2012 - 12:58

Θα πέταγες ένα dealer yakuman tsumo μόνο και μόνο για να κυνηγήσεις το διπλό yakuman; Και με το επιπρόσθετο εμπόδιο του furiten;

Αυτό λέγεται αποκοτιά χειρίστου είδους, no offense. XD


Xaxaxa indeed but oh well!!! I dunno what i would do cause that moment never came :_:
Posted Image

#200 Skinner1991

Skinner1991

    Amateur mahjong player

  • Members
  • 125 posts

Posted 11 May 2012 - 14:55

!!!!!!!!!!

Το χερι μου : Triplet of green dragon, Triplet of 6 bamboo, Triplet of 7 bamboo pair of white and red dragon.


ρε ψευτη δεν ηταν αυτο(ακριβως) το χερι σου.σε αυτη τ φαση εισαι σε tenpai εσυ ησουν ενα tile απο tenpai ειχες σε ζευγαρι ολους τους δρακους τις 2 τριπλετες που ειπες και το 6pin(αν θυμαμαι καλα)
οπως και να χει σε ψιλοπηδηξε η tsunade χωρις βαζελινι:P
btw dora ηταν ο πρασινος οποτε αμα εβγαινες to sanbaiman θα γινοταν yakuman σιγουρα
i wish the world was more ero and peaceful...

#201 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 11 May 2012 - 15:07

ρε ψευτη δεν ηταν αυτο(ακριβως) το χερι σου.σε αυτη τ φαση εισαι σε tenpai εσυ ησουν ενα tile απο tenpai ειχες σε ζευγαρι ολους τους δρακους τις 2 τριπλετες που ειπες και το 6pin(αν θυμαμαι καλα)

Κάπως έτσι δηλαδή;

Αν πρόλαβε να τραβήξει τον τρίτο πράσινο δράκο (όπως λέει) πριν γίνει το chombo, τότε είχε φτάσει σε tenpai (με discard του 6 pin φυσικά).

Ειδάλλως ήταν σε iishanten.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#202 Xa0s

Xa0s

    Gambate o kudasai !!!

  • Members
  • 341 posts

Posted 11 May 2012 - 15:08

ρε ψευτη δεν ηταν αυτο(ακριβως) το χερι σου.σε αυτη τ φαση εισαι σε tenpai εσυ ησουν ενα tile απο tenpai ειχες σε ζευγαρι ολους τους δρακους τις 2 τριπλετες που ειπες και το 6pin(αν θυμαμαι καλα)
οπως και να χει σε ψιλοπηδηξε η tsunade χωρις βαζελινι :P
btw dora ηταν ο πρασινος οποτε αμα εβγαινες to sanbaiman θα γινοταν yakuman σιγουρα


Παραλείπετε σκόπιμος την δικιά μου αντίδραση μου φαίνεται...

I would likePosted Image for a pet...


#203 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 11 May 2012 - 15:21

Κάπως έτσι δηλαδή;

Αν πρόλαβε να τραβήξει τον τρίτο πράσινο δράκο (όπως λέει) πριν γίνει το chombo, τότε είχε φτάσει σε tenpai (με discard του 6 pin φυσικά).

Ειδάλλως ήταν σε iishanten.


'Εχω και εγώ την εντύπωση ότι κάπως έτσι ήταν. Τον τρίτο πράσινο δράκο τον είχα εγώ και θα τον πέταγα στον γύρο μου. Αλλά δεν θυμάμαι καλά.
ή όχι.... Γαμώ το Αλτσχάιμερ, δεν θυμάμαι τίποτα. Που να χα πιει κιόλας...


Παραλείπετε σκόπιμος την δικιά μου αντίδραση μου φαίνεται...


Εσύ έτρωγες :P

Edited by Osama Bin Laden, 11 May 2012 - 15:35.


#204 Xa0s

Xa0s

    Gambate o kudasai !!!

  • Members
  • 341 posts

Posted 11 May 2012 - 16:16

Εσύ έτρωγες :P


Οχι ρε..περιμενα να φαω..αλλα φωναζει ο Δημητρης..
- Χa0s ελα να δεις ενα παραλιγο 2 yakuman..!!!!
- Βαριεμε τωρα..Θα το δω αυριο οταν το ξανακανει... :kakaka:

I would likePosted Image for a pet...


#205 Skinner1991

Skinner1991

    Amateur mahjong player

  • Members
  • 125 posts

Posted 11 May 2012 - 22:21

α και δεν ηταν και dealer που ειπε:P
εσυ βαριοσουνα να κουνηθεις γιατι ασχολιοσουν με την διαστροφη σου:P
i wish the world was more ero and peaceful...

#206 Tsunade-sama

Tsunade-sama

    Special Attack: Chombo

  • Members
  • 309 posts

Posted 11 May 2012 - 23:39

Γαμώ το Αλτσχάιμερ, δεν θυμάμαι τίποτα. Που να χα πιει κιόλας...


Welcome to the club σκατόγερε.

x51y7-cover2_zpsaec145a1.jpg
 


#207 Cloudy-Sky

Cloudy-Sky

    ~:vv:~

  • Members
  • 163 posts

Posted 12 May 2012 - 01:00

Ο καθενας οτι να ναι :P H tsunade ελεγε οτι εκανε ρον απο τον οσαμα, εσυ οτι εγινε απο εσενα και εγω οτι εγινε απο εμενα. Εγω νομιζω ημουνα ντιλερ και το ντορα δεν το θυμαμε. παντως το χερι μου πριν κανω το ντισκαρντ ετσι πρεπει να ηταν. Αυταααααααααααααα!
Posted Image

#208 Skinner1991

Skinner1991

    Amateur mahjong player

  • Members
  • 125 posts

Posted 12 May 2012 - 09:32

Κάπως έτσι δηλαδή;

Αν πρόλαβε να τραβήξει τον τρίτο πράσινο δράκο (όπως λέει) πριν γίνει το chombo, τότε είχε φτάσει σε tenpai (με discard του 6 pin φυσικά).

Ειδάλλως ήταν σε iishanten.


ναι ετσι ηταν χωρις να εχει τραβηξει τον πρασινο 3 πρασινο δρακο ομως οποτε ηταν iishanten οπως λες.

τωρα ο καθενας απο οτι φαινεται εχει το παιχνιδι αλλιως χαραγμενο στη μνημη του..τι να πω μπορει να εχουμε εικονες απο το πως εξελιχθηκε το παιχνιδι σε 3 παραλληλα συμπαντα..δυστυχως cloud ΚΑΙ στα 3 συμπαντα το αποτελεσμα ειναι ενα εκανε chombo η tsunade και σε κατεστρεψε...παντως μην ανησυχεις σε καποιο απο τα υπολοιπα συμπαντα θα σου βγηκε αυτο το 2xyakuman που δεν νομιζω να σταματησεις να βλεπεις εφιαλτες στο υπνο σου:P

και εγω σας το πα οτι επρεπε να το βγαλουμε φωτογραφια...
i wish the world was more ero and peaceful...

#209 Cloudy-Sky

Cloudy-Sky

    ~:vv:~

  • Members
  • 163 posts

Posted 13 May 2012 - 23:38

http://www.youtube.com/watch?v=4IXpHwgAHJE

55 mins mahjong with pros. For boubou ^^
Posted Image

#210 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 14 May 2012 - 00:35

http://www.youtube.com/watch?v=4IXpHwgAHJE

55 mins mahjong with pros. For boubou ^^


Αυτά είναι ωραία για να δεις αν μπορείς να μαντέψεις τι θα πετάξουν :P Πάντως βλέπω κρατάνε μέχρι σχετικά αργά honor tiles που δεν τους χρειάζονται.

Πάντως τι ωραίο σετ που έχουν, κι εγώ θέλω τέτοιο!

phmava.php