Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Dhurarara!!/Durarara!!


  • Please log in to reply
381 replies to this topic

#376 Mika.siam

Mika.siam

    Anime Newbie

  • Members
  • 33 posts

Posted 30 March 2015 - 18:32

Εννοείται πως ήταν υπέρλαμπρη η 2η σεζόν, έχω όπως μεγάλες βλέψεις και για την 3η. Ανυπομονώ για το καλοκαιράκι, pls come ASAP!!! :x3:

 

Spoiler: Το πρόσεξε κανείς

 

gif-gato-lixando-a-unha.jpg


#377 johntheo95

johntheo95

    Anime Fan

  • Members
  • 233 posts
  • LocationThessaloniki

Posted 30 March 2015 - 19:03

Αξιζει να την συνεχισω?Την πρωτη σεζον την ειχα αρχησει οταν ειχε βρει και μπορω να πω οτι μου ειχε αρεσει αρκετα αλλα την dropara στην μεση καθως με κουρασαν οι σκηνεις με την τυπισα με τα γυλια(απο την παρεα των παιδιων :madtodeath: ).Θυμαμαι τα opening τα ειχα λατραψει.Γινετε ενδιαφερουσα παρακατω η να ψαχω καπου αλλου?


Edited by johntheo95, 30 March 2015 - 19:05.

Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

Posted Image

#378 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 30 March 2015 - 22:27

^^Διαβασε λιγες σελιδες πισω :D Και εγω το αρχιζα και το droppαρα καμποσες φορες.Αξιζει πιστευω, δωστου μια ευκαιρια!

Το opening τα σπαει btw!


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#379 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 16 May 2015 - 23:08

Κανείς δεν βλέπει τη δευτερη σαιζόν ή η συζήτηση γίνεται αλλου;



#380 Mika.siam

Mika.siam

    Anime Newbie

  • Members
  • 33 posts

Posted 16 May 2015 - 23:33

Oχι καλέ, εδώ γίνεται, αλλά σταμάτησε η συζήτηση απότομα.

 

Όσο για σένα johntheo95, λέω να κάνεις ένα κουράγιο να βγει και το 3 μέρος πρώτα για να το δεις όλο μαζί γιατί έχει πολύ ψωμί ακόμη.


gif-gato-lixando-a-unha.jpg


#381 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 24 January 2016 - 23:38

Spoiler:

 

Της μουρλής! Το είχα αφήσει στο ένατο ή δέκατο ή κάτι τέτοιο της δεύτερης σεζόν και αυτές τις ημέρες το συνέχισα, αφού είδα πως παίζει και τρίτο μέρος. 

Γενικές σκέψεις για τα 2 αρκς της δεύτερης σεζόν:

Spoiler:

 

Το κύριο θέμα μου με αυτήν την σεζόν είναι πως η ολοκλήρωση κάθε κεφαλαίου ήρθε απότομα και οι εξηγήσεις ειπώθηκαν στα τελευταία λεπτά κάθε αρκ. Δεν υπήρχε αυτό το χτίσιμο που είχαν τα προηγούμενα κεφάλαια, οι μπερδεμένες σκηνές που σε έκαναν να αναρωτιέσαι και να ανυπομονείς για το επεισόδιο, οι αλλαγές οπτικής γωνίας συρρικνώθηκαν, και γενικά αυτό το αίσθημα έπους και coolness που χαρακτηρίζει την σειρά δεν μου το έβγαζε. Ανά σκηνές τα κατάφερνε, αλλά σαν σύνολο όχι.

 

Και αυτό είναι που πουλάει η σειρά. Τρέλα. Αν την δεις με διαυγές μυαλό και κριτική σκέψη θα δεις πως οι αποφάσεις των ηρώων είναι ανυπόστατες, ορισμένες συνθήκες τραβηγμένες από τα μαλλιά, χορταστικές αλλά καρικατούρες φυσιογνωμίες, και πολλά άλλα που δεν θέλω να επεκταθώ επειδή μου αρέσει το Durarara. Απλώς είμαι ευσυνείδητος φαν, xD!

 

Άντε να δούμε τώρα.

 

 

 

 

 


a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#382 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 26 June 2017 - 21:10

Δεν ξέρω αν έχει υποθεί ξανά στο τόπικ αλλά κάποιοι φανατικοί fans έκαναν όντως μια σελίδα για τους dollars XD, εντελώς ψεύτικη βεβαίως και αφιερωμένη στους fans 

 

http://dollars-bbs.org/

 

ο κωδηκός είναι φυσικά baccano