Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Dhurarara!!/Durarara!!


  • Please log in to reply
381 replies to this topic

#16 melkior

melkior

    may the force be with you

  • Members
  • 863 posts

Posted 28 January 2010 - 19:56

Η σειρά έχει αρκετές ομοιότητές με το baccano κάτι φυσικό αφού βασίζεται σε έργο του ίδιου συγγραφέα, και παρολο που εχου βγει μονο τρια επ φαινεται πολυ ενδιαφερουσα.
Το animation ειναι top notch και η μουσική αποτελεί ένα από τα πιο δυνατά της σημεία με τα OP και ED κομμάτια να είναι απολαυστικά, η ιστορία αν και αρχή ακόμη φαίνεται ενδιαφέρουσα άλλα το καλύτερο στοιχείο της μέχρι στιγμής είναι οι χαρακτήρες του και έχει πολλούς.
Μέχρι στιγμής ο Izaya είναι ο αγαπημένος μου άλλα και ο Heiwajima
Spoiler:
φαίνεται να έχει πολύ φάση ειδικά η σκηνή οπού τσακώνονται και μετά έρχονται οι dollars και γίνεται χαμός ήταν η καλύτερη σκηνή του 3 επ.
Κι υπόλοιποι πάντως φαίνονται καλοί ενώ στην συνέχεια έρχονται κι άλλοι, για μένα αυτή είναι η καλύτερη σειρά από τις καινούργιες.
[SIGPIC]Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews[/SIGPIC]

#17 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 01 February 2010 - 03:43

για μένα αυτή είναι η καλύτερη σειρά από τις καινούργιες.


x 2

#18 Hanzo

Hanzo

    Relief Pitcher

  • Members
  • 943 posts

Posted 01 February 2010 - 03:56

To 4o επεισοδιο επικεντρωθηκε στο supernatural στοιχειο της σειρας.Για να ειμαι ειλικρινης ολα αυτα με τους ακεφαλους καβαλαρηδες δεν μου κολανε και πολυ και ισως να ηταν καλυτερα να μεναμε στο υπερβολικο που το χειριζεται με στιλ και με χιουμορ(πχ sunglasses one man army,kamaitachi informant klp) και οχι στο υπερφυσικο που θα κουραζε αν δεν ειχε την πολυ καλη σκηνοθεσια.

Παρολ αυτα χρειαζοταν ενα τετοιο επεισοδιο για να εξηγηθουν καποια πραγματα και να προχωρησει το σεναριο.Παραμενει μακραν η πιο ενδιαφερουσα απο τις προσφατες σειρες και ειναι μαγκια της που καταφερνει και αναπτυσσει σταθερα εναν τετοιο αριθμο τρελων χαρακτηρων.

Εχει επισης ενδιαφερον η αλυσιδα ατομων στον ending και νομιζω οτι η σειρα τους δεν ειναι τυχαια.Δειχνει πως συνδεονται ολοι με καποιο τροπο.
Posted Image


This is the sig I have prepared for myself and if you don't like it don't be rude about it.

#19 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 01 February 2010 - 04:14

το πιστεύω και εγώ αυτό.

#20 saidwho.

saidwho.

    Lost in the dsm

  • Members
  • 130 posts

Posted 01 February 2010 - 13:21

Έκατσα και είδα και εγώ τα 4 πρώτα επεισόδια. Μέχρι στιγμής μου φαίνεται αρκετά καλή σειρά και ιδιαίτερα εθιστική.:wooi2:

Σχετικά με τη Celty :

Spoiler:

6czp.jpg


#21 Sadman

Sadman

    The one that's forever away

  • Members
  • 531 posts

Posted 01 February 2010 - 15:43

Χμ...πολύ ενδιαφέρον θεωρία...και στέκει αρκετά κιόλας.

Πάντως το ανιμε είναι χαλαρά το καλύτερο από τα καινούργια της season :nod2:
Δεν έχω υπογραφή :oo:

#22 Hanzo

Hanzo

    Relief Pitcher

  • Members
  • 943 posts

Posted 01 February 2010 - 16:13

@Saidwho:

Spoiler:


Αλλα τωρα που το ξανασκεφτομαι η θεωρια σου εχει λογικη και μαλλον εχεις δικιο.Αντε να δουμε...

Περιμενω να γνωρισουμε καλυτερα και τους Kadota και Togusa...

Edited by Hanzo, 02 February 2010 - 04:48.

Posted Image


This is the sig I have prepared for myself and if you don't like it don't be rude about it.

#23 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 02 February 2010 - 15:22

Thread cleaned... :uhh:

Erisadesu, την επόμενη φορά που θα δεις ακάλυπτα spoilers, ενημέρωσε έναν από τους mods του anime/manga section. Μην κάνεις το thread μονή καπέλο.:sigh2:

Carry on. Και για να είμαι έστω και λίγο on-topic, το Durarara!! είναι ένα από τα λίγα καλά anime της season. Το παρακολουθώ με ενδιαφέρον.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#24 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 02 February 2010 - 16:09

Μέχρι στιγμής, αγαπημένοι μου χαρακτήρες είναι ο Shizuo και ο Izaya (ο "πετάω ψυγεία" και ο "σπάω κινητά" για όσους δεν τους έχουν μάθει). Κι αυτό γιατί αρκεί να εμφανιστούν για να απογειωθεί αυτόματα η υπόθεση. Απλά δείτε αυτό:

Spoiler: episode 3




15fkk04.jpg


#25 Aeria_Gloris

Aeria_Gloris

    Safe in a dream

  • Members
  • 94 posts

Posted 02 February 2010 - 16:37

what Μaya-chan said.Izaya και Shizuo μακραν οι καλυτεροι χαρακτηρες εως τωρα στη σειρα.
Αυτο το cool-psycho που βγαζουν ειναι ολα τα λεφτα.

Spoiler: ep 3


Spoiler: ep 4

Stray Dogs Howling in the Dark



Τρελαμενη Πυξιδα
MyAnimeList


#26 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 02 February 2010 - 17:10

aa εμένα μου αρέσι ο τεράστιο ρώσος που μιλάει χειρότερα ρώσικα και απο εμένα που δεν ξέρω.
μου πήρε πολύ ώρα για να καταλάβω ότι φώναζε Harasof όταν πουλούσε το σούσι.

#27 Hanzo

Hanzo

    Relief Pitcher

  • Members
  • 943 posts

Posted 02 February 2010 - 20:16

Aλλη μια επικη ατακα του Izaya ηταν οταν του συστηθηκε ο Mikado με ευγενεστατο κλασικα τροπο,του απανταει με ενα:
"Hmm...your name reminds me of laundry/air conditioner....."(αναλογα με τα subs)

Επισης ειχε πολυ γελιο ο καγκουρο/ραπ/wannabe-gangsta/masturbating in public τυπος στο τριτο ep.Ελπιζω να τον ξαναδουμε γιατι τον συμπαθησα.Μεχρι και στον op των δειχνει για 1 sec.
Posted Image


This is the sig I have prepared for myself and if you don't like it don't be rude about it.

#28 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 03 February 2010 - 02:15

αυτό το αστείο με το όνομα δεν το έχω καταλάβει...
γιατί θυμίζει κάτι σε όλους αυτούς;

#29 saidwho.

saidwho.

    Lost in the dsm

  • Members
  • 130 posts

Posted 03 February 2010 - 13:16

Spoiler: ep 4


Spoiler:

6czp.jpg


#30 Hanzo

Hanzo

    Relief Pitcher

  • Members
  • 943 posts

Posted 03 February 2010 - 14:37

Spoiler:


Spoiler:

Posted Image


This is the sig I have prepared for myself and if you don't like it don't be rude about it.