Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Alice in Wonderland Cosplay Group


  • Please log in to reply
140 replies to this topic

#16 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 19 October 2009 - 23:37

λοιπον θελω να δηλωσω και γω συμμετοχη για το ρολο της καμπιας!!!!
[if you'll have me]
:)


α,εχω και 2 φιλες που απο καιρο συζητανε να κανουν τραπουλοχαρτα!!!

:wis:


Αθώο κι αφελές χιουμοράκι ήταν αυτό, του στυλ "πρωτόφερτος ειμαι στο μαγαζί σας και δεν ξερω τι να πω για να συστηθώ"?

:smokingg:

Γιατί αν είχες πρόθεση να ειρωνευτείς, θα σου πω πως είναι η τελευταία φορά που το κανεις αυτό εδω μέσα....

#17 noh

noh

    pcofos sth psalida

  • Members
  • 22 posts

Posted 20 October 2009 - 00:05

μμμμμ βασικα καθε αλλο...απο καιρο δουλευω την ιδεα της καμπιας στο μυαλο μου...ειν δυσκολο το ξερω...ειδα και μια φωτο που με κομπλαρε και δν ξερω τι μπορω να κανω....και οσο για τα τραπουλοχαρτα εχουμε ηδη κανει ερευνα αγορας για τις στολες [οχι εγω οι φιλες μου που θελουν]
και δεν ειμ και τοσο καινουργια πια......εχω ηδη αλλα 2 cosplay που ετοιμαζω :)
[εχω κανει και ενα κοινοτυπο ως γατι,και ενα...ας μη το σχολιασω,ως dragonball]

αυτα....
και ενα here-goes-nothing-attempt να ποσταρω τη φωτο :)

http://brokehoedown.files.wordpress.com/2009/05/img00055.jpg
~να του κανω ενα chidori να φυγει?

~τι σε κανει να πιτευεις πως πουλανε akatsuke-ικο βερνικι νυχιων?

~το yamamoto ειναι κοινο επιθετο...πως λεμε παπαδοπουλος?

~απο τι πεθανε ο kimimaru???
.....οστεοπορωση


~ο aizen ειναι ο chuck norris του bleach

#18 Wabbit

Wabbit

    Candy addict

  • Members
  • 339 posts

Posted 20 October 2009 - 00:13

Yosha! Την ποστάρω κιόλας για να φαίνεται.
Posted Image
Τι να πώ, φαίνεται δύσκολο cos, αν καταφέρεις κάτι τέτοιο εγώ προσκυνάω.

Posted Image


I Will Follow You into the Dark


http://www.anime.gr/forums/showthread.php?t=7809

#19 noh

noh

    pcofos sth psalida

  • Members
  • 22 posts

Posted 20 October 2009 - 00:24

αν ντυθω στα μπλε και κουβαλησω και ενα ναργιλε λες να πεισω κανενα?
χεχεχε....[κακο αστειο :frozen:]

εχω αρχισει να φοβαμαι...:uhh:
~να του κανω ενα chidori να φυγει?

~τι σε κανει να πιτευεις πως πουλανε akatsuke-ικο βερνικι νυχιων?

~το yamamoto ειναι κοινο επιθετο...πως λεμε παπαδοπουλος?

~απο τι πεθανε ο kimimaru???
.....οστεοπορωση


~ο aizen ειναι ο chuck norris του bleach

#20 Wabbit

Wabbit

    Candy addict

  • Members
  • 339 posts

Posted 20 October 2009 - 00:33

Καλά μην φοβάσαι, έτσι κι αλλιώς το συγκεκριμένο thread όπως είπε και η Tomodachi είναι παραπάνω για συζήτηση πάνω στο θέμα, δεν ασχολούμαστε με ημερομηνίες, οπότε έχεις όλο τον χρόνο να το προετοιμάσεις αν θες.

Posted Image


I Will Follow You into the Dark


http://www.anime.gr/forums/showthread.php?t=7809

#21 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 20 October 2009 - 00:35

εχω αρχισει να φοβαμαι...:uhh:


Οσο αφορά εδω μέσα, εχεις να φοβηθείς μόνο σε μια περιπτωση:
Μόνο στην περίπτωση που μπορεί να χεις τη διάθεση να ειρωνευτείς μεσα από εδώ ατομα που κανουν cosplay και γραφουν εδώ. Το cosplay είναι χόμπυ. Δεν ειναι καραγκιοζιλίκι και δεν θα επιτρέψω σε κανέναν να το θεωρήσει ετσι, γραφοντας βλαμμένα πόστς ουτε να υποβιβάσει την προσπάθεια κανενός. Ουτε φυσικά σε κανέναν να προσβάλλει καποιον άλλον.

Μη θεωρήσεις τα παραπάνω ως προσωπική επίθεση. Δεν ειναι ετσι.
Απλως είναι η ευκαιρία να δοσω σε όλους να καταλάβουν για ποιους λόγους υπάρχει αυτό το sub-forum.
Και ποια πραγματα θα πρεπει να αποφεύγουν να κάνουν εδώ μέσα.

Δεν σου επιτίθεμαι, μη το παρεις προσωπικά. Απλώς λεω δυο λόγια που αφορούν όλους προς γνώση και συμμορφωση....

#22 noh

noh

    pcofos sth psalida

  • Members
  • 22 posts

Posted 20 October 2009 - 01:09

η αληθεια ειν πως ειχα αρχισει να νιωθω λιγακι ασχημα....ειμ υπερ του cosplay αληθεια.:nanana:......θα επαναληφθω λεγοντας πως ειμ αναμεσα σε 2 επιλογες για το επομενο και πως θα ηθελα να παρω το μετρο ντυμενη και να δω αδιδρασεις....ετσι για το γέλιο.....:emptyonexg1:

αυτα..:emptyonexg1:

ΥΓ:κανω κατι σκεψεις για τη καμπια ηδη:emptyonexg1:
~να του κανω ενα chidori να φυγει?

~τι σε κανει να πιτευεις πως πουλανε akatsuke-ικο βερνικι νυχιων?

~το yamamoto ειναι κοινο επιθετο...πως λεμε παπαδοπουλος?

~απο τι πεθανε ο kimimaru???
.....οστεοπορωση


~ο aizen ειναι ο chuck norris του bleach

#23 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 20 October 2009 - 02:44

Xμμμμ...μιας και σκέφτεστε να κάνετε κι άλλο Alice in Wonderland cosplay τι θα' λεγες να του έδινες μια πιο fantasy προσέγγιση; Σαν την παρακάτω:
http://danbooru.donmai.us/post/show/538540/alice_in_wonderland-alice_-wonderland-blonde_hair-


Δεν σου επιτίθεμαι, μη το παρεις προσωπικά.

Όχι καλέεεεεεεεεεεεε! Απλά τον πήρες λίγακι από τα μούτρα απότομα. :knock-knock: Ειλικρινά τώρα, αν ήμουν στην θέση του παιδιού θα 'χα τσαντιστεί τρελά, ειδικά από το διαχωρισμό του στυλ "Μονάχα αν είσαι πιο παλιός στο forum έχεις δικαίωμα να κάνεις τέτοιου είδος καλοπροαίρετα αστειάκια". Chill out, my sweetheart. Δεν έκανε δα και το τρελό spamming, ούτε σου χάλασε το thread. Φιλική συμβούλη από τον Vetus της γειτονιάς. :drink:

#24 Wabbit

Wabbit

    Candy addict

  • Members
  • 339 posts

Posted 20 October 2009 - 03:06

Σκέφτηκα να ποστάρω μερικές piccu ακόμα.

Καταρχάς μια έκδοχή του Cheshire cat που είδαμε στο Pandora Hearts (Όχι ότι είναι η απόλυτη εκδοχή αλλά το βρήκα χαριτωμένο)

Μετά απο Heart no kuni no Alice μια ομαδική φωτο μιας και βρίσκω πανέμορφα τα ρούχα τους.
Spoiler:

Τέλος να παρατηρήσω ότι έχω ώρα που ψάχνω και δεν έχω βρεί παρα ελάχιστα Red Queen cosplay. Θα είναι κομματι δύσκολο μάλλον...

@Vetus: Ενδιαφέρουσα παραλλαγή. Εγώ προσωπικά είμαι fan ποιο κλασσικών εκδοχών και άμα ξανακάνω Alice Cosplay θα προσπαθήσω να καλυτερέυσω την υπάρχουσα, αλλά και πάλι arigatoo για την ιδέα. Χρήσιμο είναι να υπάρχει.

Posted Image


I Will Follow You into the Dark


http://www.anime.gr/forums/showthread.php?t=7809

#25 evaofadawn

evaofadawn

    living in Seoul for the past 2 1/2 years....

  • Members
  • 152 posts

Posted 20 October 2009 - 10:41

Καταπληκτική η τελευταία φώτο Wabbit!! Όντως τα ρούχα είναι άψογα! Δεν έχει όμως white queen ε? :emptyonexg1: χεχε
Ανυπομονώ να βρεθεί άτομο υποψήφιο για red queen! Θα ήμουν μάλιστα διαθέσιμη να βοηθήσω όποια το αποφάσιζε να προσπαθήσει! Έλα κορίτσια, να βλέπω κίνηση!


τώρα, σχετικά με το παραπάνω επεισόδιο, θα συμφωνήσω με Vetus. Καταλαβαίνω γτ κάποιοι είναι επιφυλακτικοί, αλλά πραγματικά το σχόλιο δεν έμοιαζε ειρωνικό από την αρχή κατ' εμέ. (Δε μου φάνηκε δλδ υπερβολικό να θέλει κάποιος να ντυθεί κάμπια, ώστε να το θεωρήσω ειρωνία!) Στο φινάλε εμείς όλοι που ασχολούμαστε λίγο ή πολύ με το cosplay, σκοπό μας έχουμε να το προμοτάρουμε σωστά? Άρα καλό θα ήταν να αντιμετωπίζουμε τα σχόλια όλων ως καλοπροαίρετα, μέχρι αποδείξεως του εναντίου, κ όχι το αντίστροφο! Γτ στην περίπτωση που κάνουμε λάθος, είναι κρίμα, γτ θα τρομάξουμε κ θα απομακρύνουμε κάποιον που τλκ ήθελε να προσπαθήσει περισσότερο! Είναι πραγματικά κρίμα.
Τα παραπάνω τα λέω έχοντας γνώση της μεγάλης αγάπης της Tomodachi για το cosplay. Δεν σου βγαίνει άλλωστε τυχαία το παρατσούκλι "μάνα του cosplay"!:) Κ προσωπικά με έχει υποστηρίξει πολύ με το όλο θέμα! Απλά νομίζω στη συγκεκριμένη περίπτωση, η κρίση σου Tomodachi ήταν λανθασμένη κ υπερβολική. (Κ πιστεύω ότι μια τέτοια αντίδραση προέρχεται από την εμπειρία πολλών μλκισμένων συμπεριφορών στο παρελθόν από άλλους) Let's give people the benefit of the doubt ε? Μας συμφέρει όλους!
Posted Image
thanks lily. you gave true meaning to my naruto shippuden.

http://www.anime-planet.com/users/evaofadawn

#26 Vegetasmate

Vegetasmate

    Seku hara desu!!!

  • Members
  • 356 posts

Posted 20 October 2009 - 11:05

kyaaaa!!! i want to join too!!! and i think i found my character..mwahahahhahaha

#27 Wabbit

Wabbit

    Candy addict

  • Members
  • 339 posts

Posted 20 October 2009 - 11:09

Αχ, τέλεια. Τι θα ενδιέφερε την αγαπητή vegetasmate?

Posted Image


I Will Follow You into the Dark


http://www.anime.gr/forums/showthread.php?t=7809

#28 Vegetasmate

Vegetasmate

    Seku hara desu!!!

  • Members
  • 356 posts

Posted 20 October 2009 - 11:25

χμμμ, ελπιζω ν αμην το εχουν ηδη πιασει....πιστευω οτι μου ταιριαζει γαντι....
ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΓΑΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!

:wooi2:

#29 Wabbit

Wabbit

    Candy addict

  • Members
  • 339 posts

Posted 20 October 2009 - 11:39

Χεχε, Cheshire neko is free actually! -Εάν δεν κάνω λάθος- ^^ Οπότε μπορείς να αρχίσεις την έρευνα για την στολή. Ά, και άμα βρείς καμια ενδιαφέρουσα σχετική piccu μοιράσου την μαζί μας!Αυτά για τώρα.

Also, Ευάκι όντως η εικόνα εκείνη δεν έχει White Queen, (η δικιά μας φτάνει και περισσέυει χιχι) οπότε έαν σκόπευές να διανθίσεις την στολή σου θα πρέπει να βασιστούμε σε άλλες πηγές-και στην φαντασία σου πάλι:blingeye2:-

Posted Image


I Will Follow You into the Dark


http://www.anime.gr/forums/showthread.php?t=7809

#30 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 20 October 2009 - 12:44

Αμα σας πω οτι ειχα ντυθεί τραπουλόχαρτο τις απόκριες στην 6η δημοτικού (!) δε θα με πιστέψετε! Κι όμως.
Το χα κανει. Kαι το χα εμπνευστεί και φτιάξει και μόνη μου. Ειχα βαλει κοκκινα ρουχα και 2 μεγαλα χαρτονια-ενα στη μπροστινη πλευρα κι ενα πίσω που τα είχα ζωγραφίσει σαν άσσους και τα ειχα δεσει στις πανω πλευρες για να στεκονται με κορδελα.
sugoi για την εποχή και την περιοχή που εγινε, αλλα δεν μπορούσα να κατσω σε καρέκλα.

Η Cheshire cat του Pandoras hearts τα σπάει!

Εγω....Queen of Hearts! Και αντε να δουμε πως θα βγει αυτό! Παντως θα είναι..."ελευθερη διασκευή", αν και λατρεύω την Queen of Hearts της Miranda Richardson από την ταινία.

Posted Image