Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Ground_zero's Fanart


  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#1 Ground_zero

Ground_zero

    The Monk

  • Members
  • 35 posts

Posted 28 September 2009 - 12:48

Hello σε ολους.
Ειπα να περασω μια βολτα και απο αυτο το φορουμ μιας και μαζευει κοσμο...
Θα ποσταρω μερικα απο τα φαναρτ μου για να κανω την αρχη.

ΒΑΣΙΣΜΕΝΑ ΣΕ ΥΠΑΡΧΟΝΤΑ ΣΧΕΔΙΑ:

- Allucard Hellsing:
Spoiler:



- Slutgirl Hentai Manga:
Spoiler:


- Random artwork:
Spoiler:


- Aya Brea Parasite EVE game:
Spoiler:


- Cloud Final fantasy VII game:
Spoiler:


- Eva Unit 01 Neon Genesis Evangelion anime:

Spoiler:



ORIGINAL ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΣΧΕΔΙΑ:


- Girl Face:
Spoiler:


- Thief Class:
Spoiler:


- Sol Badguy 1 Guilty Gear game:
Spoiler:


- Random swordsman 1:
Spoiler:


- Blue mage class Final Fantasy series:
Spoiler:


- Sol Badguy 2 Guilty Gear game:
Spoiler:


- A woman:
Spoiler:


- My Iceman:
Spoiler:


- Dragon Geisha:
Spoiler:


- Super Heroine 1:
Spoiler:


Super Heroine 2:
Spoiler:




RANDOM ΣΚΙΤΣΑ:

- Monk class 2:
Spoiler:


- Ninja Class:
Spoiler:


- Samurai Class:
Spoiler:


- Random male face:
Spoiler:


- Spartan:
Spoiler:


- Monk Class 2:
Spoiler:


- Random swordsman 2:
Spoiler:


- Rei Breath of Fire 3 game:
Spoiler:


- Sailor Moon Sailor Moon anime:
Spoiler:


- Random scetch:
Spoiler:


- A mad face:
Spoiler:



GROUND ZERO + VAGELIO COLABORATION:

- Σχεδιο δικο μου, χρωματα Vagelio:

Spoiler:


Please enjoy :)

#2 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 28 September 2009 - 13:58

Ground_Zero! Ποτε εκανες account εδω? Anyway, ειδα ολα τα σχεδια σου μαζεμενα και χορτασα gazing για σημερα. Πραγματικα καταπληκτικος. Τα αγαπημενα μου απο την gallery σου ειναι η geisha η sailor moon και φυσικα ο swordsman! Keep up, δεν την παλευεις :riiight:

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#3 Ground_zero

Ground_zero

    The Monk

  • Members
  • 35 posts

Posted 28 September 2009 - 14:09

Εχω γραφτει εδω και πολυ καιρο, ομως δεν μιλαω πολυ γιατι απαγορευονται τα Greeklish... :Ρ
Thank you!

#4 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 28 September 2009 - 14:14

Καλώστονα κι από 'δω. Πρέπει να σου έχω ξαναπεί για τις ζωγραφιές σου, αλλά δεν πειράζει. Όλα μου αρέσαν πολύ, με τους Alucard, Cloud και Blue Mage να μου τραβάνε την προσοχή περισσότερο από τα υπόλοιπα. Ο χρωματισμός επίσης στο τελευταίο σκίτσο είναι όλα τα λεφτά.

Καλή συνέχεια :riiight:

E5VV38U.jpg


#5 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 28 September 2009 - 15:42

Ο χρωματισμός επίσης στο τελευταίο σκίτσο είναι όλα τα λεφτά.



Thank ya. :ureshii: Photoshop rulez!

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#6 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 28 September 2009 - 20:44

Καλωσηρθες Ground_zero και καλη διαμονη.
Τα σχεδια σου απλα τα σπανε. Επλιζω να δω περισσοτερα απο εσενα!

tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#7 papadevil

papadevil

    Anime Freak

  • Members
  • 374 posts

Posted 28 September 2009 - 20:59

whooou nice !!!

πολυ ωραια σχεδια keep it up
(εμενα γιατι μου τραβηξε την προσοχη το mad face :fromabove:? :P)
Posted Image

#8 jedi_fillis

jedi_fillis

    Son of White Fang

  • Members
  • 132 posts

Posted 28 September 2009 - 21:28

Well.. Well.. Well... Guess who is here.. :ureshii:

Μόλις χθές είπα να ανοίξω και εγώ ένα account εδώ και σήμερα βλέπω τον Ippo/rival μου να ανοίγει το πρώτο του θέμα με τα fan arts του! ^^

Πολύ καλή δουλειά Ground! Keep it up!

#9 Yuna

Yuna

    Anime Freak

  • Members
  • 328 posts

Posted 28 September 2009 - 21:39

:o πολύ ωραία σχέδια!
επιτέλους και κάποιος άλλος να δείχνει respect στην Aya Brea *_*

#10 sunday

sunday

    Anime Elite

  • Members
  • 1,087 posts

Posted 29 September 2009 - 01:38

- Aya Brea Parasite EVE game:

Spoiler:

This is fucking beautiful! Δε με νοιάζει που δεν είναι original.

#11 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 29 September 2009 - 11:51

Γενικός πολύ ωραία είναι και το έχεις ... βεβαία (εδώ αρχίζω να γίνομαι κακός μουαχαχαχα) κανείς κάποια μηκρολάθακια στην ανατομία που σε μένα προσωπικά βγάζουν μάτι (έχω γυνή τελειομανίες δίστιχος) , δηλαδή κάνουν μπαμ αλλά εάν δεν έχεις έμπυρο μάτι και δεν έχεις λιώσει στην ανατομία και τις σωστές αναλογίες δεν θα το προσέξεις καθόλου. Αυτό που θα σε συμβούλευα ειδικά στο γυρισμό του κεφαλιού και στους ωμούς που έχεις το μεγαλύτερο πρόβλημα κατά την δική μου ταπεινή γνώμη είναι να βάλεις κάποιον να σου ποζάρει 2-3 μερες και να κανείς γρήγορα σχεδία και στο κεφαλή να βάλεις κύκλο με ένα Χ ώστε να έχεις μια ιδέα προς τα που γυρνάει . Μπορώ να βρω και αλλά λάθη αλλά αυτά είναι εξαιτίας της ποιο δύσκολες στάσης που τα έχεις βάλη ... μια φιγούρα με τον OSCAR(το ξύλινο κουκλάκι) θα βοηθήσει παρά πολύ (απορώ ποτέ θα σταματήσω να βασανίζω το εαυτό μου και θα πάρω κ εγώ ένα). Αυτά τα λάθη που κανείς δεν είναι πολύ σοβαρά απλός λίγο προσοχή θέλουν τίποτα παραπάνω. Ελπίζω να μην ήμουν υπερβολικά κακός στην κριτική μου.

#12 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 29 September 2009 - 15:17

Neuro με ολο τον σεβασμο, το σχολιο σου ειναι ακυρο τελειως. Προσωπικα πιστευω πως η ανατομια του ειναι κατι παραπανω απο καλη ειδικα για comic κατι το οποιο φαινεται να θελει να ζωγραφισει το παιδι, και οχι ρεαλιστικο σχεδιο. Πολυ καλυτερη μη σου πω, απο δικα σου σχεδια που εχω δει. Γι αυτο σε παρακαλω, πριν ξεκινησεις να καταρρακωσεις ατομο το οποιο ανεβαζει τα σχεδια του για ουσιαστικη βελτιωση.

Και για να ειμαι on topic το μονο που θα βελτιωνε τα σχεδια σου, ειναι το μελανωμα με μαρκαδορακι, για να τονισεις τις γραμμες σου και να προσθεσεις λεπτομεριες που θα κανουν στο σχεδιο πιο γεματο..απο γρατζουνιες και γραμμες στο δερμα εως σκιες κτλ κτλ.
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#13 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 29 September 2009 - 16:21

Εγκχμ:tensai:αλλά έχεις δει κατά ποσό έχει βελτιωθεί το σχέδιο μου? Όχι έτσι:yellowcard:? Για να κάνω αρνητική κριτική σημαίνει ότι το σχέδιο μου είναι καλύτερο εάν δεν ήταν δεν θα σχολίαζα ούτε θα έδινα συμβουλές. :hiding_something:

#14 MisaYoshiko

MisaYoshiko

    Anime Professional

  • Members
  • 792 posts

Posted 29 September 2009 - 16:41

Neuro με ολο τον σεβασμο, το σχολιο σου ειναι ακυρο τελειως. Προσωπικα πιστευω πως η ανατομια του ειναι κατι παραπανω απο καλη ειδικα για comic κατι το οποιο φαινεται να θελει να ζωγραφισει το παιδι, και οχι ρεαλιστικο σχεδιο. Πολυ καλυτερη μη σου πω, απο δικα σου σχεδια που εχω δει. Γι αυτο σε παρακαλω, πριν ξεκινησεις να καταρρακωσεις ατομο το οποιο ανεβαζει τα σχεδια του για ουσιαστικη βελτιωση.

Και για να ειμαι on topic το μονο που θα βελτιωνε τα σχεδια σου, ειναι το μελανωμα με μαρκαδορακι, για να τονισεις τις γραμμες σου και να προσθεσεις λεπτομεριες που θα κανουν στο σχεδιο πιο γεματο..απο γρατζουνιες και γραμμες στο δερμα εως σκιες κτλ κτλ.


συμφωνω πως η ανατομια ειναι παρα πολυ καλη..σε συνολικο επιπεδο τα σχεδια ειναι απιστευτα...τα κοιτουσα ποση ωρα το καθενα..neuro μη πετας κακιες χωρις λογο

#15 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 29 September 2009 - 16:57

συμφωνω πως η ανατομια ειναι παρα πολυ καλη..σε συνολικο επιπεδο τα σχεδια ειναι απιστευτα...τα κοιτουσα ποση ωρα το καθενα..neuro μη πετας κακιες χωρις λογο

Θα με κάνετε να δείξω πάνω στα σχεδία του παιδιού ... δεν λέω κακίες αλλά ότι θέλει προσοχή στις λεπτομέρειες που του ξεφεύγουν κτλ.:hot: 'Η εγώ έχω γυνή υπερβολικά τελειομανίς ή κάτι βλέπω που οι άλλοι όχι δεν εξηγείτε αλλιώς. :emptyonexg1: